امروز جمعه  15 آذر 1398
تعداد بازدید : 744 - تاریخ خبر : 1398/03/24 - 11:55
"سهم هشتاد میلیون ایرانی" از « یه روز تازه »/ رویکرد تازه شبکه پنج در پاسداشت زبان فارسی

روزنامه تصویری «یه روز تازه» به تهیه کنندگی امیرحسین خرمشاهی ، 6:30 صبحِ شنبه تا چهارشنبه هر هفته بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود تا دوربینش روایت گر قصه های شیرین مردمانی باشد که همت شان در هر گوشه از این مرز و بوم برای ساختن ایرانی آباد، بلند است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ امیرحسین خرمشاهی تهیه کننده «یه روز تازه» یکی از شاخصه‌های مهم این برنامه ی 120 دقیقه ای را استودیو گریزیِ بخش‌ها و تنوع آیتم های تولیدی و زنده عنوان کرد و افزود: علیرغم پخش برنامه از اسفندماه گذشته در شبکه تهران، هدف ما از تهیه و تولید روزنامه تصویری «یه روز تازه» محدود به جغرافیای استان تهران نبود، بلکه به تصویر کشیدن مردمان نجیب و سخت کوش در جای جای کشورمان ایران است که رضا محمد نیا کارگردان و مستند ساز تمام سفرنامه‌های «یه روز تازه» را تولید و همراهی می‌کند.

خرمشاهی با اشاره به نامِ روزنامه تصویری «یه روز تازه» گفت: «خبر» بخش اساسی و کلیدی برنامه است که تلاش شده در گروه سردبیری که جان مایه برنامه را شکل می دهند، تمامی حوزه ها که فضای مجازی را نیز در بر می گیرد در راستای ارتقاء سواد رسانه ای با آیتم های جذاب و مختلف به نحوی پوشش دهد که بینندگان را در اولین ساعت شروع روز تا پایان برنامه همراه نگاه دارد.


وی به معرفی بخش «زبان فارسی» پرداخت که به تازگی به آیتم های برنامه اضافه شده و اظهار داشت: به منظور پاسداشت زبان فارسی، تصمیم گرفتیم این بخش را به صورت جدی تر با حضور مهدی صالحی دبیر انجمن ویراستاران و درست نویسان ایران در «یه روز تازه» دنبال کنیم.
خرمشاهی «صبحانه در طبیعت» را یکی دیگر از آیتم‌ها این برنامه عنوان کرد و گفت: این بخش با اجرای حامد توسلی «آقای صبحانه ایران» ما را به اقصی نقاط ایران می برد تا سفره‌های سنتی صبحانه اقوام ایرانی را معرفی نماید.


وی با بیان اینکه «بخش محیط زیست با عنوان هشتگ طبیعت یار ارائه می‌شود» گفت: این بخش به معرفی جنگل ها، آبشارها، غارها و ... کمتر روایت شده توسط محمد درویش کارشناسی و مستندسازی می شود. با نگاه مثبت به نقش مردم در احیاء و حفاظت از محیط زیست در حوزه تالاب ها، سدسازی، تخریب جنگل ها ، ... و نیز رفتارهایی که می تواند برای محیط زیست مان مخاطره آمیز باشد در این بخش مورد تاکید می باشد.
خرمشاهی افزود: رضا رفیع با آیتم «پا تو کفش اخبار» نگاه طنازانه به اخبار و موضوعات روز دارد و سینما تحت عنوان «جادوی پرده» با اجرای نقادانه سید محمدصادق لواسانی بر روی آنتن می رود.


تهیه کننده «یه روز تازه» ادامه داد: مستندهای روایتی بخش «سفرنامه» در استدیوی سیاری به تفسیر اتفاق های مثبت و چالش های پیش روی کارگران، کارآفرینیِ کارآفرینان و رونق تولید در کارگاه ها و کارخانه های تولیدکنندگان با نگاه امیدبخشی و انگیزشی و مستندسازی رضا محمدنیا می پردازد که برای ساخت این بخش به اقصی نقاط ایران سفر می کند و حسین رستمی و حمید شاددل آن را گزارش می کنند.
وی درخصوص آیتم «بوم گردی» با اجرای زهرا پور سینا گفت: در این بخش به معرفی روستاها، مراسم و سنت ها در اقوام می پردازیم که براساس بازخوردهایی که از بینندگانمان دریافت کردیم بسیار مورد پسند واقع شده است.
خرمشاهی افزود: در بخش «روانشناسی» با آیتم های 5-4 دقیقه ای که در پارک های تهران ضبط می گردد روایتگر امید و انگیزه  در «یه روز تازه» هستیم که به حمد الله انتشار ویدئوهای آن در فضای مجازی، نشان از بازخورد خوب در میان مخاطبان دارد، ضمن آنکه تازه های دانش و فناوری با اجرای بهاره صفوی از نویسندگان در حوزه رسانه های مکتوب و سواد رسانه ای را با اجرای محمد باطنی بر روی آنتن می بریم.
وی با اشاره به اینکه محمدرضا باقری و گروه سردبیری با اعضای سیال به عنوان جان مایه برنامه در اتاق فکر «یه روز تازه» فعالیت می کنند، افزود: طراحی و تولید محتوا برای تمامی آیتم ها و بخش های برنامه در هفته های آتی و نیز ارزیابی، نقد و بررسی آنچه در هفته گذشت، در دو روز پایانی هفته صورت می گیرد و با توجه به تنوع بخش ها و گستردگی گستره ی برنامه با 5 گروه تولیدی متشکل از تیم های 2 الی 5 نفره که مستندها را طراحی و می سازند، همکاری می کنیم.


خرمشاهی با بیان اینکه «دانش، شادی پایدار ایجاد می کند» ، تولید محتوای خوب، مفید و امیدبخش را دغدغه اش عنوان کرد و افزود: بر حسب سال ها تجربه ای که در برنامه های صبحگاهی داشتم و با توجه به تعهد 250 قسمتی برای پخش «یه روز تازه»، تمامی آیتم ها با وسواس و دقت از سوی گروه سردبیری انتخاب می شوند که به طور قطع با اجرای خوب، پویا، شاداب و پر انرژی همکارانم وحید رونقی، محمدرضا باقری و مژده خنجری دل نشین، اثربخش و در ذهن بینندگان ماندگار خواهد شد.


وی به معرفی بخش های «خانه دوست» و «بانوی ایرانی» پرداخت و گفت: به عنوان برنامه ساز معتقدم «هشتاد میلیون سلبریتی» در کشورمان وجود دارد که می توان تک تک آنان را به عنوان الگوهای موفق کارآفرینی معرفی کنیم و سال ها است مفتخرم با دوربین تک لنز، میهمان خانه هایی باشم که با توکل به خدا، همت و تلاش راویِ موفقیت شان در بخش های مختلف بودند.
تهیه کننده «یه روز تازه» ادامه داد: ما در آیتم «بانوی ایرانی» به معرفی 35 نفر از مادران و زنان فعال، متخصص، پژوهشگر و در «خانه دوست» به نکوداشت 25 تن از بزرگان، پیشکسوتان، بنیانگذاران در حوزه های مختلف می پردازیم و میهمان سبک زندگی ایشان می شویم که خوشبختانه این بخش مخاطب خود را پیدا کرده و برای بینندگان بسیار لذت بخش بوده است.
وی گفت: با اشاره به آیتم های مختلف «جامعه شناسی با نگاه به کج رفتاری ها، ناهنجاری های اجتماعی» ،«ترانه، شعر و ادبیات» ، «تازه نیوز با اجرای مژده خنجری»، «سواد رسانه ای»، تلاش می کنیم در راستای کمک به تحقق شعار سال آیتم هایی را نیز با موضوعات «آموزش مشارکت در بورس»، «بازاریابی و فروش در بخش اقتصاد و صنعت»، «مدیریت منابع مالی و انسانی» مانند آنچه در برنامه «روز آمد» سال های 1395-1394 داشتیم ، به زودی طراحی و تولید کنیم. 


خرمشاهی با بیان اینکه طی 55 قسمت پخش شده آیتم های جذابی به مرور جایگزین یا به برنامه افزوده شده است اظهار داشت: برای حفظ و تداوم جذابیت به منظور جلب نظر بینندگان قطعا به هیچ آیتمی وفادار نخواهیم بود و این جایگزینی با نگاه تعالی و بازخوردی که از حرفه ای ها و مخاطبان دریافت می کنیم، انجام خواهد شد.

گفتنی است امیرحسین خرمشاهی تهیه کننده و کارگردان برنامه های زنده و‌ کارگردانی مستند های اجتماعی و فرهنگی و معارفی را در کارنامه کاری خود دارد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

برنامه «دست خط» این هفته ( جمعه ۸ آذر ماه) میزبان "حسن کامران" نماینده مجلس شورای اسلامی می شود.

با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما در اولین هفته آذر ماه همراه باشید.

برنامه «درس هایی از قرآن» این هفته با موضوع نشانه های توحید در زندگی و وظیفه انسان در قبال خداوند پخش می شود.

برنامه جشنواره کار آفرینی سیما امروز میزبان 2 نفر از کارآفرینان شهرستانی است که کسب و کار جدیدی راه اندازی کرده اند.

مراسم دعای ندبه این هفته حرم مطهر عبدالعظیم حسنی علیه السلام  بصورت زنده و مستقیم از شبکه یک سیما پخش می شود.

سخنرانی سردار سلامی در تجمع دفاع از اقتدار و امنیت، عصر امروز از شبکه افق پخش می شود.

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش از عملکرد این نیرو واقتدار  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صحبت می کند.

فصل جدید برنامه «عصرخانواده» با تغییراتی ساختاری و محتوایی از یکشنبه دهم آذر روانه آنتن می‌شود.

برنامه «مناظره» جمعه 8 آذر شبکه یک اتفاقات اخیر تیم ملی فوتبال ایران را بررسی می کند.

«چهل تیکه» ضمن خاطره بازی با هنرمندان محبوب کشور از سرمایه های هنری رسانه ملی تجلیل می کند.

 

بازی بارسلونا-دورتموند، چهارشنبه 6 آذر از ساعت 23:30 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 14 و 15 آذر ماه که مصادف با ولادت امام حسن عسکری (ع) است، همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما باشید.

امشب ‌‌سه شنبه ۵ آذر ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» ساعت ۲۰ میزبان دکتر سوگل مشایخی، جامعه‌شناس، مشاور خانواده و مدرس کارگاه‌های مهارت‌های زندگی است.

برنامه تلویزیونی «عصرانه»، چهارشنبه شب با حضور منوچهر متکی، به ماجرای استیضاح ترامپ می پردازد.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با موضوع مسائل روز و معیشت مردم، چهارشنبه شب از شبکه افق پخش می‌شود.

 

معاون سیمای رسانه ملی گفت: در حال حاضر 60 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داریم که این میزان نسبت به سال 95 هشت  برابر رشد نشان می دهد.

محمدرضا جعفری‌جلوه؛ مدیر شبکه دو ضمن معرفی مجموعه‌های نمایشی، مسابقات و تازه‌های شبکه دو سیما در ایام پیش‌رو؛ از دست پُر این شبکه  در حیطه پخش و تولید سریال‌های متنوع سخن گفت که تنها تولید 8 سریال جدید از جمله این تدارکات است.

با امضای تفاهم نامه همکاری شبکه آموزش سیما و مرکز پویانمایی صبا، مهارت آموزی با تولید پویانمایی پیوند خورد.

ساخت برنامه «شبکه کوچک» به زودی در مرکز پویانمایی صبا آغاز و به طور اختصاصی از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "آل پاچینو "، بازیگر چهره و تهیه کننده سینما ، که دارای سبک ویژه‌ و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ایفاگر هر نقشی باشد دربخش «صحنه گران» (مرور آثار)پخش می شوند.

تصویربرداری «کامیون» به کارگردانی سید مسعوداطیابی همزمان با هفته وحدت وایام میلاد باسعادت رسول اکرم( ص)  با حضور بازیگران اصلی در تهران آغاز شد.

 

مستند " صرافی نیکسون و شرکا" کاری از سفیر فیلم با همکاری گروه سیاسی شبکه پنج سیما امشب ساعت 20:30 بر روی آنتن می رود. 

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از رابرت ردفورد، از این شبکه پخش خواهد شد.

ویژه برنامه " به خانه بر می گردیم" امروز( جمعه 15 آذر ماه) ارتباط زنده و تصویری با سیمای سیستان و بلوچیستان برقرار می کند. 

قسمت پنجم از فصل دوم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» روز جمعه 15ام آذرماه و با حضور رضا درستکار، شاهین شجره کهن، امیررضا مافی و آرش خوشخو، روی آنتن خواهد رفت.

سیدعلی ضیا چهارشنبه شب در این برنامه میزبان غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون بود.

برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌‌برنامه‌ای 3 قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه‌های 70 و 80 می‌پردازد.

«حاصل فصل من» روایتی از یک دختر دانشجوی روستایی و مبارزه او با مشکلات اقتصادی روستاست که امروز روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

فصل دوم سریال تلویزیونی «نون.خ» به کارگردانی سعید آقاخانی شب گذشته ۱۲ آذرماه در لوکیشنی در کرمانشاه کلید خورد.

شصت‌ویکمین برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» در فصل ششم به گفت‌وگویی درباره‌ی آلودگی هوای کلان‌شهرها اختصاص داشت.

در «چراغ» شبکه پنج سیما زنان گرویده به حجاب، خودشان نیز در روند تبلیغ فرهنگ و ارزش ها قرار می گیرند.

مجله سینمایی «شب سینما» پنجشنبه 14 آذرماه  از معافیت مالیاتی هنرمندان می گوید.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 14 و 15 آذر ماه که مصادف با ولادت امام حسن عسکری (ع) است، همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما باشید.

برنامه «درس هایی از قرآن» این هفته با موضوع گناه و خطر کوچک شمردن آن پخش می شود.

فیلم سینمایی «آرزوی مرگ» محصول 2018 آمریکا برای اولین بار 14 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

برنامه «ستایش نور» با موضوع سالروز ولادت امام حسن عسکری علیه السلام پخش می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد