امروز جمعه  15 آذر 1398
تعداد بازدید : 958 - تاریخ خبر : 1398/03/25 - 17:39
انتصاب رؤسای ستاد طرح جامع تابستانی سیما / ماموریت ویژه به شبکه های تلویزیون

با فرارسیدن فصل تابستان و محوریت موضوعات اوقات فراغت مخاطبان رسانه ملی به ویژه جوانان، نوجوانان و کودکان و با توجه به اهمیت جدی برنامه ریزی جامع شبکه های مختلف تلویزیون برای غنای برنامه سازی در این ایام، معاون سیما، طی احکامی جداگانه، اعضای طرح جامع تابستانی سیما را منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ دکتر مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی با توجه به سیاست گذاری، برنامه ریزی و تقسیم کار صورت گرفته در «طرح جامع تابستانی سیما» در احکامی رؤسای 9 گانه این ستاد را منصوب کرد.

به موجب این احکام «مجید زین العالدین» مدیر شبکه یک به عنوان رئیس ستاد موضوعات «مسجد محوری»، «صله ارحام»؛ «محمد رضا جعفری جلوه» مدیر شبکه دو به عنوان رئیس ستاد موضوعات «عفاف و حجاب» و «محیط زیست»؛ «علی فروغی» مدیر شبکه سه، به عنوان رییس ستاد موضوعات «بیانیه گام دوم»، «بصیرت افزایی» و «ورزش» منصوب شدند.

 

در دیگر احکام انتصاب، رییس ستاد «مطالعه و کتابخوانی» و «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» را «مسعود معینی پور» مدیر شبکه چهار، رییس ستاد «گردشگری و مهارت ها و مراقبت های سفر» و «پوشش، میانجی گری و مطالبه گری از فعالیت های سازمان ها و ارگان های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» را «سعید اشناب» مدیر شبکه پنج عهده دار شدند.

«دکتر مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه آموزش به عنوان رییس ستاد «مهارت آموزی در تابستان» و «حجت الاسلام محسن عرفاتی» سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما به عنوان رییس ستاد «مشارکت در طرح های انس با قرآن کریم» و «فعالیت های تبلیغی طلاب» منصوب شدند.

همچنین «جلال غفاری» مدیر شبکه افق به عنوان رییس ستاد «بسیج سازندگی» و «استفاده از ظرفیت مناسبت های انقلابی با محوریت مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» و «محمد احسانی» مدیر شبکه نسیم به عنوان رییس ستاد «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت های مذهبی» حکم گرفتند.

 

شرح وظایف اعضای ستاد طرح جامع تابستانی سیما

انتخاب و معرفی اولویت های محوری و مهم در موضوع مذکور برای ایجاد همگرایی در فعالیت شبکه های معین؛ ارتباط و تعامل با شبکه های معین و ایجاد حلقه های ارتباطی برای تأمین، تولید و پخش آثار مرتبط در شبکه های همکار؛ استفاده از ظرفیت هم افزایی برون سازمانی با تعامل با ارگان ها، سازمان ها و نهادهای مسئول و مرتبط با موضوع دبیرخانه از جمله وظایفی است که در این احکام بر آن تأکید شده است.

 

شبکه های همکار در طرح جامع تابستانی سیما

شایان ذکر است در موضوع «مسجد محوری» شبکه های سه، پنج، افق، کودک و قرآن و معارف و در موضوع «صله ارحام» شبکه های دو، پنج و نسیم، و در موضوع «شعار سال: رونق تولید» که پیش از این مسئولیت تشکیل ستاد آن به عهدة شبکه یک سیما سپرده شده، شبکه های دو، چهار، پنج، افق، مستند و کودک به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «محیط زیست» شبکه های چهار، پنج و مستند و در موضوع «عفاف و حجاب» شبکه های سه، چهار، افق و قرآن و معارف به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «بیانیه گام دوم» شبکه های چهار، پنج و افق؛ در موضوع «بصیرت افزایی» شبکه های چهار، افق و قرآن و معارف و در موضوع «ورزش» شبکه های امید، دو و پنج به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «مطالعه و کتابخوانی» شبکه های سه، آموزش، کودک، امید، نسیم، سلامت و قرآن و معارف و در موضوع «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شبکه های یک، دو، سه و آموزش به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

 

در موضوع «گردشگری و مهارت ها و مراقبت های سفر» شبکه های یک، دو، سه، آموزش، سلامت، مستند و کودک؛ و در موضوع «پوشش میانجی گری و مطالبه گری از فعالیت های سازمان ها و ارگان های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» شبکه های یک، چهار، آموزش و افق به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «مهارت آموزی در تابستان» شبکه های یک، دو، کودک و امید به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «مشارکت در طرح های انس با قرآن کریم» شبکه های یک، افق، دو و آموزش؛ و در موضوع «فعالیت تبلیغی طلاب» شبکه های یک و مستند به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «بسیج سازندگی» شبکه های سه، مستند و امید و در موضوع «استفاده از ظرفیت مناسبت های انقلابی با محوریت مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» شبکه های سراسری سیما به عنوان شبکه های معین در پخش معرفی می شوند.

در موضوع «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت های مذهبی»، نیز شبکه های یک، دو، سه، پنج و قرآن و معارف به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

برنامه «دست خط» این هفته ( جمعه ۸ آذر ماه) میزبان "حسن کامران" نماینده مجلس شورای اسلامی می شود.

با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما در اولین هفته آذر ماه همراه باشید.

برنامه «درس هایی از قرآن» این هفته با موضوع نشانه های توحید در زندگی و وظیفه انسان در قبال خداوند پخش می شود.

برنامه جشنواره کار آفرینی سیما امروز میزبان 2 نفر از کارآفرینان شهرستانی است که کسب و کار جدیدی راه اندازی کرده اند.

مراسم دعای ندبه این هفته حرم مطهر عبدالعظیم حسنی علیه السلام  بصورت زنده و مستقیم از شبکه یک سیما پخش می شود.

سخنرانی سردار سلامی در تجمع دفاع از اقتدار و امنیت، عصر امروز از شبکه افق پخش می شود.

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش از عملکرد این نیرو واقتدار  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صحبت می کند.

فصل جدید برنامه «عصرخانواده» با تغییراتی ساختاری و محتوایی از یکشنبه دهم آذر روانه آنتن می‌شود.

برنامه «مناظره» جمعه 8 آذر شبکه یک اتفاقات اخیر تیم ملی فوتبال ایران را بررسی می کند.

«چهل تیکه» ضمن خاطره بازی با هنرمندان محبوب کشور از سرمایه های هنری رسانه ملی تجلیل می کند.

 

بازی بارسلونا-دورتموند، چهارشنبه 6 آذر از ساعت 23:30 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 14 و 15 آذر ماه که مصادف با ولادت امام حسن عسکری (ع) است، همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما باشید.

امشب ‌‌سه شنبه ۵ آذر ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» ساعت ۲۰ میزبان دکتر سوگل مشایخی، جامعه‌شناس، مشاور خانواده و مدرس کارگاه‌های مهارت‌های زندگی است.

برنامه تلویزیونی «عصرانه»، چهارشنبه شب با حضور منوچهر متکی، به ماجرای استیضاح ترامپ می پردازد.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با موضوع مسائل روز و معیشت مردم، چهارشنبه شب از شبکه افق پخش می‌شود.

 

معاون سیمای رسانه ملی گفت: در حال حاضر 60 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داریم که این میزان نسبت به سال 95 هشت  برابر رشد نشان می دهد.

محمدرضا جعفری‌جلوه؛ مدیر شبکه دو ضمن معرفی مجموعه‌های نمایشی، مسابقات و تازه‌های شبکه دو سیما در ایام پیش‌رو؛ از دست پُر این شبکه  در حیطه پخش و تولید سریال‌های متنوع سخن گفت که تنها تولید 8 سریال جدید از جمله این تدارکات است.

با امضای تفاهم نامه همکاری شبکه آموزش سیما و مرکز پویانمایی صبا، مهارت آموزی با تولید پویانمایی پیوند خورد.

ساخت برنامه «شبکه کوچک» به زودی در مرکز پویانمایی صبا آغاز و به طور اختصاصی از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "آل پاچینو "، بازیگر چهره و تهیه کننده سینما ، که دارای سبک ویژه‌ و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ایفاگر هر نقشی باشد دربخش «صحنه گران» (مرور آثار)پخش می شوند.

تصویربرداری «کامیون» به کارگردانی سید مسعوداطیابی همزمان با هفته وحدت وایام میلاد باسعادت رسول اکرم( ص)  با حضور بازیگران اصلی در تهران آغاز شد.

 

مستند " صرافی نیکسون و شرکا" کاری از سفیر فیلم با همکاری گروه سیاسی شبکه پنج سیما امشب ساعت 20:30 بر روی آنتن می رود. 

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از رابرت ردفورد، از این شبکه پخش خواهد شد.

ویژه برنامه " به خانه بر می گردیم" امروز( جمعه 15 آذر ماه) ارتباط زنده و تصویری با سیمای سیستان و بلوچیستان برقرار می کند. 

قسمت پنجم از فصل دوم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» روز جمعه 15ام آذرماه و با حضور رضا درستکار، شاهین شجره کهن، امیررضا مافی و آرش خوشخو، روی آنتن خواهد رفت.

سیدعلی ضیا چهارشنبه شب در این برنامه میزبان غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون بود.

برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌‌برنامه‌ای 3 قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه‌های 70 و 80 می‌پردازد.

«حاصل فصل من» روایتی از یک دختر دانشجوی روستایی و مبارزه او با مشکلات اقتصادی روستاست که امروز روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

فصل دوم سریال تلویزیونی «نون.خ» به کارگردانی سعید آقاخانی شب گذشته ۱۲ آذرماه در لوکیشنی در کرمانشاه کلید خورد.

شصت‌ویکمین برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» در فصل ششم به گفت‌وگویی درباره‌ی آلودگی هوای کلان‌شهرها اختصاص داشت.

در «چراغ» شبکه پنج سیما زنان گرویده به حجاب، خودشان نیز در روند تبلیغ فرهنگ و ارزش ها قرار می گیرند.

مجله سینمایی «شب سینما» پنجشنبه 14 آذرماه  از معافیت مالیاتی هنرمندان می گوید.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 14 و 15 آذر ماه که مصادف با ولادت امام حسن عسکری (ع) است، همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما باشید.

برنامه «درس هایی از قرآن» این هفته با موضوع گناه و خطر کوچک شمردن آن پخش می شود.

فیلم سینمایی «آرزوی مرگ» محصول 2018 آمریکا برای اولین بار 14 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

برنامه «ستایش نور» با موضوع سالروز ولادت امام حسن عسکری علیه السلام پخش می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد