امروز شنبه  28 دی 1398
تعداد بازدید : 1028 - تاریخ خبر : 1398/10/17 - 15:34
اگر انتقام سخت نگیریم جنگ حتمی است/ ضربه ما باید تغییردهنده معادله باشد

حجت الاسلام قاسمیان در برنامه «جهان آرا» شبکه افق گفت: اگر در مواجهه با جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی انتقام سخت نگیریم، جنگ حتمی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ ویژه برنامه جهان‌آرا به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی دوشنبه شب 16 دی ماه سال 1398 روی آنتن این شبکه رفت.

حضور گسترده و کم‌‌سابقه مردم ایران در شهرهای اهواز، مشهد، تهران و قم در تشییع پیکر شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و بزرگداشت‌ها و عزاداری‌های متعددی که در شهرهای مختلف ایران برگزار شده است و می‌شود، عوامل جهان‌آرا را بر آن داشت تا طی ویژه برنامه دیگری به ابعاد مختلف مسیری که منجر به شهادت سردار دل‌ها شد بپردازند.
مهمانان برنامه حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان مدیر حوزه علمیه مشکات و استاد حوزه و دانشگاه و سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا و تحلیلگر سیاسی بودند. امیرحسین ثابتی مجری برنامه بود.
قاسمیان گفت: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی حادثه تروریستی نیست، زیرا حادثه به امری غیر قابل پیش‌بینی اطلاق می‌شود و شهادت شهید قاسم سلیمانی نتیجه روال طبیعی وادادگی است و قابل پیش‌بینی بود. شهادت ایشان ترور نیست، بلکه اعلان جنگ است.
وی افزود: جواب اعلان جنگ برخورد خیلی جدی است.
مدیر حوزه علمیه مشکات اعلام کرد: از زمان جدی شدن بحث برجام پرچم مقاومت پایین آمد و پرچم وادادگی و ضعف بالا رفت.
وی تأکید کرد: شهید سردار قاسم سلیمانی صرفاً ژنرال نظامی نبود، بلکه دیپلمات حرفه‌ای و بسیار اهل گفتگو، گفتمان و مذاکره بود، اما بین مذاکره و وادادگی فرق است.
استاد حوزه مطرح کرد: ما در مقاطع مختلف کدهای متعددی به دشمن دادیم، از جمله نقض شرط‌های رهبری در مذاکرات. کد دیگر اینکه با خروج امریکا از برجام هیچ اقدام متقابل و محکمی انجام ندادیم و سراغ اروپا رفتیم.
وی خاطرنشان ساخت: واشنگتن پست دیروز نوشت شش هفت ماه روی ترامپ کار شد تا بپذیرد سردار قاسم سلیمانی را بزند.
استاد دانشگاه اظهار کرد: تا پیش از این بارها امکان زدن حاج قاسم سلیمانی وجود داشت، اما هزینه این اقدام برای امریکایی‌ها سنگین بود.
وی تصریح کرد: خون شهید قاسم سلیمانی جهت‌دار شد، چون به دست امام کفر یعنی امریکا به شهادت رسید.
قاسمیان اعلام کرد: شهادت سردار قاسم سلیمانی ترور و قتل نیست، قتال است. در مقابل قتال باید قتال کرد. نتیجه قتال عزت و پیروزی است.
وی بیان کرد: اگر انتقام سخت نگیریم جنگ حتمی است.
مدیر حوزه علمیه مشکات تأکید کرد: خویشتنداری بازی در زمین دشمن است. عده‌ای در داخل کشور به بهانه جلوگیری از جنگ حرف دشمن مبنی بر خویشتنداری را تکرار می‌کنند.
وی اظهار داشت: با شهادت سردار قاسم سلیمانی مرزبندی و صف‌بندی از اصولگرا و اصلاح‌طلب به اهل مقاومت و واداده‌ و اهل ضعف تبدیل شده است.
استاد حوزه گفت: بسیاری از کسانی که کد داده‌اند دستشان به خون حاج قاسم سلیمانی آلوده است. خیلی از کسانی که الان تسلیت می‌گویند همان‌هایی بودند که بودجه سردار سلیمانی را برای مقاومت بستند و می‌خواستند پرچم مقاومت را پایین بکشند.
وی اشاره کرد: خداوند دارد ما را در جریانی می‌اندازد که نبود اسرائیل را جلو می‌اندازد.
استاد دانشگاه بیان داشت: وظیفه مردم این است که به مسئولین روحیه بدهند تا در تصمیم انتقام سخت آب نیندازند.
وی تأکید کرد: کسانی که در تصمیم ولی و مردم تردید ایجاد می‌کنند باید تودهانی محکمی از همه بخورند. اینها دارند خلاف امنیت ملی عمل می‌کنند. دستگاه حاکمیت با اینها برخورد کند.
قاسمیان خاطرنشان کرد: اگر واکنش سریع نباشد اولاً به دشمن کد داده‌ایم، ثانیاً شیطان دست به کار می‌شود و خوف ایجاد می‌کند و ثالثاً حس حماسه تبدیل به ترس می‌شود.
وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در طرف دشمن معادل ندارد، چون امریکایی‌ها قهرمان واقعی ندارند.
استاد حوزه اعلام کرد: وعده‌ها و امدادهای الهی در فضای مبارزه حاصل می‌شوند.   
وی گفت: حاج قاسم سلیمانی کسی بود که علاوه بر اجرای دستور، کاری می‌کرد که گزینه‌های متعددی پیش روی مقام معظم رهبری باشد.
مدیر حوزه علمیه مشکات با اشاره به حضور گسترده مردم در تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی و راهپیمایی‌ها ابراز امیدواری کرد و خاطرنشان ساخت: مردم امیدوار باشند که با همتی که کردند در آینده برگ جدیدی از کتاب انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد.
زارعی در خصوص نوع واکنش به شهادت شهید سردار قاسم سلیمانی گفت: اول اینکه واکنش باید متناسب با آسیب باشد و امریکا ضربه سخت را احساس کند. حداقل اقدام این است که کلیه ناوهای امریکا را در خلیج‌فارس و تعداد زیادی از پایگاه‌های نظامی امریکا اطراف مرزهای کشورمان را کاملاً از بین ببریم.
وی افزود: این واکنش به لحاظ اطلاعاتی عملیاتی و هماهنگی‌ها نیاز به زمان دارد.
تحلیلگر سیاسی در ادامه مطرح کرد: این واکنش نباید محدود به یک ضربه باشد. بلکه باید به شکلی تسلسل‌وار برنامه‌ریزی شود تا امکان اقدام متقابل را از امریکایی‌ها بگیرد.
وی خاطرنشان ساخت: ضربه ما باید تغییردهنده معادله باشد.
کارشناس مسائل غرب آسیا اعلام کرد: با توجه به مصوبه پارلمان عراق با 170 رأی اکثریت مطلق مبنی بر خروج امریکایی‌ها از عراق، حضور امریکایی‌ها در این کشور غیر قانونی است.
وی افزود: با این مصوبه عراق عنصر اصلی ناامنی این کشور را کنار زده و یک گام به جلو برداشته است.
زارعی تصریح کرد: در عراق خوش‌بینی نسبت به امریکا از بین رفته است.
وی واکنش خودجوش و عمومی مردم نه فقط در ایران و منطقه بلکه در سطح بین‌الملل را ناشی از تئوری و رویکرد مقاومت دانست.
زارعی در پایان گفت: حضور گسترده مردم جایگاه انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و تفکر پاک کردن منطقه از حضور امریکایی‌ها را نشان می‌دهد. 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

فیلم تلویزیونی «نبرد با داعش» جمعه و شنبه از شبکه یک سیما پخش می شود.

بیانات مقام معظم رهبری تا دقایقی دیگر از شبکه یک پخش می شود.

3000 نفر در دور انتخابی فصل دوم مسابقه «مافیا» با هم رقابت کردند.

مجله خبری «عصرانه»، سه شنبه شب با موضوع جنگ رسانه ای و با حضور زینب ابوطالبی روی آنتن شبکه افق می رود.

فیلم تلویزیونی «نبرد با داعش» در دو قسمت از شبکه یک پخش می شود.

همزمان با آغاز ایام فاطمیه (س) و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شبکه های سیما برنامه های ویژه ای را برای این مناسبت در نظر گرفته اند.

در ادامه برنامه های سیما روی موج «انتقام سخت» از دولت آمریکا، از نخستین ساعات بامداد امروز شبکه های مختلف سیما به منبع اصلی بازنمایی سیلی فرزندان ایران به قاتلان حاج قاسم سلیمانی تبدیل شدند.

 

در آخرین هفته دی ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

مجموعه نمایشی «سرگذشت» از جمعه ۲۷ دی ماه هر شب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می شود. 

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

دوربین برنامه «در شهر» شبکه پنج سیما به نمایندگی از تلویزیون، به همراه تعدادی از اهالی رسانه، برای عرض تسلیت جانباختگان هواپیمای اوکراینی و ابراز همدردی در سفارتخانه های مربوطه حضور یافت.

برنامه «سیمای خانواده» امروز میزبان دکتر ناصر کلانتری، متخصص کودکان  و رشد است که درباره سلامتی صحبت می کند.

برنامه دعای ندبه این هفته از زرین شهر اصفهان پخش می شود.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 
با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و رسیدن به سن حق رای تعدادی از نوجوانان و جوانان کشور شبکه امید برنامه ای را با عنوان «اولی ها» روی آنتن می برد.

برنامه «تهران 20» امشب (شنبه، 28 دی ماه) با حضور جمعی از استادان دانشگاه و کارآفرینان به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

برنامه «کنکاش»، با موضوع تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه ، به صورت زنده، از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

«پرتره» در چهارمین قسمت خود به معرفی فعالیت ها و سوابق کاری دکتر حشمت الله کلباسی می پردازد .

سینمایی «اتاق 311» با کارگردانی مجتبی بیطرفان را از شبکه جهانی جام جم مشاهده فرمایید .

فیلم سینمایی «جوجه تیغی ها» از ساخته های حسین تبریزی، یکشنبه 29 دی ماه ( 19 ژانویه 2020 ) از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

برنامه انتخاباتی «میدان بهارستان» از یکشنبه 29 دی ساعت 19:30 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

برنامه امروز «اشعه ایکس» که ساعت 45 : 16 دقیقه پخش می شود میزبان "محمد شهرکی"، خیر مدرسه ساز و فعال  در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد است.

مسابقه "رئال مادرید-سویا"، شنبه 28 دی از ساعت 18 و 30دقیقه به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .  

به مناسبت روز غزه، سالروز نماد مقاومت فلسطین در جنگ 22 روزه برابر رژیم صهیونیست و آمریکا، مستند «فریاد سپیده دم» فردا از شبکه یک روی آنتن می رود.

برنامه «ورزشگاه» امشب ۲۸ دی ماه با موضوع بررسی  ناکامی تیم ملی امید کشورمان در کسب سهمیه المپیک و حسرت ۴۰ ساله فوتبال  ایران و بررسی حواشی لغو میزبانی تیم های ایرانی در بازیهای لیگ قهرمانان آسیابه روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برنامه «نقد سینما» شب گذشته به نقد و بررسی فیلم «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت پرداخت.

برنامه این هفته «شب تئاتر» (٢٨ دی ماه) با عنوان«چالش‌های پیش روی مدیریت تئاتر در ایران»  به بررسی وضعیت کنونی تئاتر ایران و تاثیر مدیریت فرهنگی در آن  می پردازد.

برنامه جشنواره کارآفرینی سیما امروز میزبان 2 کارآفرین از همدان و خوزستان است.

هفتمین قسمت از برنامه نسیم حیات با بررسی تعریف و مفاهیم محیط زیست شهری، به تهیه کنندگی امیرحسن خواجوی یکشنبه 29 دی ماه ساعت 21:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد