امروز يك شنبه  11 خرداد 1399
تعداد بازدید : 1375 - تاریخ خبر : 1398/10/17 - 15:34
اگر انتقام سخت نگیریم جنگ حتمی است/ ضربه ما باید تغییردهنده معادله باشد

حجت الاسلام قاسمیان در برنامه «جهان آرا» شبکه افق گفت: اگر در مواجهه با جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی انتقام سخت نگیریم، جنگ حتمی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ ویژه برنامه جهان‌آرا به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی دوشنبه شب 16 دی ماه سال 1398 روی آنتن این شبکه رفت.

حضور گسترده و کم‌‌سابقه مردم ایران در شهرهای اهواز، مشهد، تهران و قم در تشییع پیکر شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و بزرگداشت‌ها و عزاداری‌های متعددی که در شهرهای مختلف ایران برگزار شده است و می‌شود، عوامل جهان‌آرا را بر آن داشت تا طی ویژه برنامه دیگری به ابعاد مختلف مسیری که منجر به شهادت سردار دل‌ها شد بپردازند.
مهمانان برنامه حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان مدیر حوزه علمیه مشکات و استاد حوزه و دانشگاه و سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا و تحلیلگر سیاسی بودند. امیرحسین ثابتی مجری برنامه بود.
قاسمیان گفت: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی حادثه تروریستی نیست، زیرا حادثه به امری غیر قابل پیش‌بینی اطلاق می‌شود و شهادت شهید قاسم سلیمانی نتیجه روال طبیعی وادادگی است و قابل پیش‌بینی بود. شهادت ایشان ترور نیست، بلکه اعلان جنگ است.
وی افزود: جواب اعلان جنگ برخورد خیلی جدی است.
مدیر حوزه علمیه مشکات اعلام کرد: از زمان جدی شدن بحث برجام پرچم مقاومت پایین آمد و پرچم وادادگی و ضعف بالا رفت.
وی تأکید کرد: شهید سردار قاسم سلیمانی صرفاً ژنرال نظامی نبود، بلکه دیپلمات حرفه‌ای و بسیار اهل گفتگو، گفتمان و مذاکره بود، اما بین مذاکره و وادادگی فرق است.
استاد حوزه مطرح کرد: ما در مقاطع مختلف کدهای متعددی به دشمن دادیم، از جمله نقض شرط‌های رهبری در مذاکرات. کد دیگر اینکه با خروج امریکا از برجام هیچ اقدام متقابل و محکمی انجام ندادیم و سراغ اروپا رفتیم.
وی خاطرنشان ساخت: واشنگتن پست دیروز نوشت شش هفت ماه روی ترامپ کار شد تا بپذیرد سردار قاسم سلیمانی را بزند.
استاد دانشگاه اظهار کرد: تا پیش از این بارها امکان زدن حاج قاسم سلیمانی وجود داشت، اما هزینه این اقدام برای امریکایی‌ها سنگین بود.
وی تصریح کرد: خون شهید قاسم سلیمانی جهت‌دار شد، چون به دست امام کفر یعنی امریکا به شهادت رسید.
قاسمیان اعلام کرد: شهادت سردار قاسم سلیمانی ترور و قتل نیست، قتال است. در مقابل قتال باید قتال کرد. نتیجه قتال عزت و پیروزی است.
وی بیان کرد: اگر انتقام سخت نگیریم جنگ حتمی است.
مدیر حوزه علمیه مشکات تأکید کرد: خویشتنداری بازی در زمین دشمن است. عده‌ای در داخل کشور به بهانه جلوگیری از جنگ حرف دشمن مبنی بر خویشتنداری را تکرار می‌کنند.
وی اظهار داشت: با شهادت سردار قاسم سلیمانی مرزبندی و صف‌بندی از اصولگرا و اصلاح‌طلب به اهل مقاومت و واداده‌ و اهل ضعف تبدیل شده است.
استاد حوزه گفت: بسیاری از کسانی که کد داده‌اند دستشان به خون حاج قاسم سلیمانی آلوده است. خیلی از کسانی که الان تسلیت می‌گویند همان‌هایی بودند که بودجه سردار سلیمانی را برای مقاومت بستند و می‌خواستند پرچم مقاومت را پایین بکشند.
وی اشاره کرد: خداوند دارد ما را در جریانی می‌اندازد که نبود اسرائیل را جلو می‌اندازد.
استاد دانشگاه بیان داشت: وظیفه مردم این است که به مسئولین روحیه بدهند تا در تصمیم انتقام سخت آب نیندازند.
وی تأکید کرد: کسانی که در تصمیم ولی و مردم تردید ایجاد می‌کنند باید تودهانی محکمی از همه بخورند. اینها دارند خلاف امنیت ملی عمل می‌کنند. دستگاه حاکمیت با اینها برخورد کند.
قاسمیان خاطرنشان کرد: اگر واکنش سریع نباشد اولاً به دشمن کد داده‌ایم، ثانیاً شیطان دست به کار می‌شود و خوف ایجاد می‌کند و ثالثاً حس حماسه تبدیل به ترس می‌شود.
وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در طرف دشمن معادل ندارد، چون امریکایی‌ها قهرمان واقعی ندارند.
استاد حوزه اعلام کرد: وعده‌ها و امدادهای الهی در فضای مبارزه حاصل می‌شوند.   
وی گفت: حاج قاسم سلیمانی کسی بود که علاوه بر اجرای دستور، کاری می‌کرد که گزینه‌های متعددی پیش روی مقام معظم رهبری باشد.
مدیر حوزه علمیه مشکات با اشاره به حضور گسترده مردم در تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی و راهپیمایی‌ها ابراز امیدواری کرد و خاطرنشان ساخت: مردم امیدوار باشند که با همتی که کردند در آینده برگ جدیدی از کتاب انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد.
زارعی در خصوص نوع واکنش به شهادت شهید سردار قاسم سلیمانی گفت: اول اینکه واکنش باید متناسب با آسیب باشد و امریکا ضربه سخت را احساس کند. حداقل اقدام این است که کلیه ناوهای امریکا را در خلیج‌فارس و تعداد زیادی از پایگاه‌های نظامی امریکا اطراف مرزهای کشورمان را کاملاً از بین ببریم.
وی افزود: این واکنش به لحاظ اطلاعاتی عملیاتی و هماهنگی‌ها نیاز به زمان دارد.
تحلیلگر سیاسی در ادامه مطرح کرد: این واکنش نباید محدود به یک ضربه باشد. بلکه باید به شکلی تسلسل‌وار برنامه‌ریزی شود تا امکان اقدام متقابل را از امریکایی‌ها بگیرد.
وی خاطرنشان ساخت: ضربه ما باید تغییردهنده معادله باشد.
کارشناس مسائل غرب آسیا اعلام کرد: با توجه به مصوبه پارلمان عراق با 170 رأی اکثریت مطلق مبنی بر خروج امریکایی‌ها از عراق، حضور امریکایی‌ها در این کشور غیر قانونی است.
وی افزود: با این مصوبه عراق عنصر اصلی ناامنی این کشور را کنار زده و یک گام به جلو برداشته است.
زارعی تصریح کرد: در عراق خوش‌بینی نسبت به امریکا از بین رفته است.
وی واکنش خودجوش و عمومی مردم نه فقط در ایران و منطقه بلکه در سطح بین‌الملل را ناشی از تئوری و رویکرد مقاومت دانست.
زارعی در پایان گفت: حضور گسترده مردم جایگاه انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و تفکر پاک کردن منطقه از حضور امریکایی‌ها را نشان می‌دهد. 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

فیروز کریمی؛ مربی شناخته شده فوتبال کشورمان مهمان امشب (پنجشنبه ۱ خرداد) برنامه شبانگاهی «شبگرد» است.

در آستانه روز جهانی قدس شبکه یک ویژه برنامه هایی را روی آنتن می برد.

پخش تواشیح «اسماءالحسنی» در شبکه کودک مورد توجه و تشکر رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) قرار گرفت.

برنامه «جشن رمضان» شب گذشته میزبان دختران شهید حاج قاسم سلیمانی و خانواده شهید پورجعفری و شهید سرلک بود.

ویژه برنامه رمضانی شبکه یک سیما شب گذشته میزبان یکی از مجریان صدا و سیما بود.

در تعطیلات عید سعید فطر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

تصویر برداری مجموعه تلویزیونی «صفر بیست و یک» به کارگردانی مشترک سیامک انصاری و جواد رضویان و تهیه کنندگی مهدی فرجی در تهران آغاز شد .

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر؛ شبکه های سیما ویژه برنامه های متعدد و جذابی را برای پخش در نظر گرفته اند.

به مناسبت عید سعید فطر شبکه یک سیما ویژه برنامه هایی را یکشنبه و دوشنبه 4 و 5 خرداد روی آنتن خواهد برد.

ویژه‌برنامه «به خانه برمی گردیم» جمعه 9 خرداد حوالی ساعت ۱۰ صبح از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

ویژه برنامه رمضانی «دعوت» شبکه یک سیما برای پنج کودک و نوجوانان  بی سرپرست و بدسرپرست مهمان در برنامه خود ،  شناسنامه گرفت.

پویش قرآنی برنامه ویژه سحر شبکه یک سیما با استقبال گسترده مردم‌ ایران مواجه شد و تا مغرب شنبه ۲۹ ماه رمضان بیش از ۲ میلیون و ۵۵۴۸۲۰ نفر با شرکت در این پویش قرآنی ، ۴۲۳۰ مرتبه قرآن کریم را ختم کردند. 

برنامه «دورهمى» آخر هفته میزبان بازیگران سینما و تلویزیون و خوانندگان موسیقی پاپ می‌شود.

سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

برنامه‌ " چهل ستون" به مناسبت فرا رسیدن ایام ارتحال امام خمینی ( ره ) از امشب ۱۰ خرداد ماه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما بر روی آنتن می‌رود. 

برنامه "تهران 20" امشب (شنبه، ۱۰ خردادماه) با حضور حسام عقبایی، عضو اتحادیه صنف املاک و مهدی موذن، کارشناس مسکن به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

براساس نظرسنجی مرکزتحقیقات رسانه ملی درباره پرمخاطب ترین برنامه‌های تلویزیون در اردیبهشت 99 مشخص شد حدود 86 درصد بیننده برنامه‌های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران هستند، برنامه دورهمی‌شبکه نسیم با 56.5 درصد مخاطب درراس برنامه‌های سیما ایستاد و شبکه نسیم با سه برنامه و شبکه مستند هم با دوبرنامه درمیان ده برنامه پرمخاطب تلویزیون بیشترین سهم را درمیان شبکه‌های سیما دارند.دورهمی‌پرمخاطب ترین برنامه ،شبکه‌های نسیم ومستند دارای بیشترین برنامه پرمخاطب

رضا یزدانی تیتراژ سریال «خانه امن» را می خواند.

دکتر رحمانی فضلی ، ورزیر کشور با حضور در برنامه «نگاه یک» این هفته درباره عملکرد این وزارتخانه صحبت می کند.

مستند «کمین کفتار» با موضوع روایت ترور حاج عماد مغنیه از زبان شخصیت های برجسته ای همچون سید حسن نصرالله از شبکه یک پخش می شود.

 مستند «آلزایمر» به کارگردانی نوید سالاری مقدم و تهیه‌کنندگی اسماعیل ارجمندی و ابراهیم ارجمندی از امشب ( شنبه 10 خردادماه )ساعت 21:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

رئیس چهارمین جشنواره مستند تلویزیونی از اختصاص بخش ویژه برای تولید مستندهایی با موضوع کرونا در جشنواره امسال خبر داد.

با فیلم های سینمایی شبکه های امید و کودک از 10 تا 13 خرداد ماه همراه باشید.

بهرام دهقانیارآهنگساز مجموعه تلویزیونی «صفر بیست و یک» به کارگردانی مشترک سیامک انصاری و جواد رضویان شد.

دهمین قسمت از فصل دوم مقدماتی مسابقه تلویزیونی  «عصرجدید» امشب یکشنبه (چهارم خرداد) میزبان مخاطبان خواهد بود.

مستند «اوفا» که با کارگردانی مرتضی اسفندیاری تهیه شده است داستان پزشکی روسی  را روایت می کند که برای افزایش اطلاعات دینی خود به مدرسه دینی می رود ومسیر زندگی اش تغییر می کند.

برنامه «سیمای خانواده»در اولین روز هفته با موضوع آشنایی با بازار سرمایه و بورس پخش می شود.

برنامه «با هم برای هم» در شصت و هفتمین قسمت خود که شنبه ۱۰ خرداد از شبکه دو روانه آنتن می شود به موضوع «نشخوار ذهنی» می‌پردازد.

مجموعه تلویزیونی «حلقه سبز» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا از  شنبه 10 خرداد ماه از شبکه چهار سیما پخش می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد