امروز دوشنبه  18 فروردين 1399
تعداد بازدید : 285 - تاریخ خبر : 1398/11/05 - 15:07
پویانمایی، مثبتِ پژوهش

رؤسای مرکز پویانمایی صبا و مرکز پژوهش های اسلامی رسانه ملی در شهر مقدس قم با یکدیگر دیدار و بر افزایش تعاملات و همکاری های رسانه ای تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، در این دیدار که مدیران هر دو مرکز نیز حضور داشتند، دکتر محمدحسین ظریفیان گفت: خوشبختانه نگاه ریاست محترم سازمان صدا و سیما به حوزه دین، نگاهی جدی، پیگیر و مطالبه گر است. این نگاه باعث شده تا همکاری ها و سطح تعامل مرکز پژوهش های اسلامی با بخش های دیگر سازمان بخصوص بخش تولید افزایش یابد.

رییس مرکز پژوهش های اسلامی افزود: مرکز پویانمایی صبا یکی از بخش های تولیدی مهم و تاثیرگذار رسانه ملی در حوزه تولید پویانمایی است و با توجه به اهمیت انیمیشن در دنیای رسانه ای امروز، مرکز پژوهش های اسلامی آمادگی کامل دارد تا در بخش تحقیقات پیش از تولید پویانمایی، با مرکز صبا همکاری داشته باشد.

ظریفیان ادامه داد: مرکز پژوهش های اسلامی قم از ظرفیت های باقوه و بالفعل بسیار بالایی برخوردار است. کتابخانه تخصصی این مرکز با داشتن 350 هزار جلد کتاب، تخصصی ترین کتابخانه بخش دین و رسانه در کشور است. همچنین در 25 سال گذشته تعداد 1250 شماره فصلنامه با موضوعات مختلف اما معطوف به دین و رسانه منتشر کرده است. لذا این ظرفیت قابل توجه به خوبی می تواند در ارتقای محتوایی و متنی پویانمایی های مرکز صبا کمک رسان باشد.

در ادامه این نشست، محمدرحیم لیوانی، رییس مرکز پویانمایی صبا ضمن استقبال از همکاری با مرکز پژوهش های اسلامی گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری تاکید داشته اند، هیچ تولیدی در رسانه ملی نباید بی هدف و خنثی باشد و در تمام تولیدات رسانه ای بایستی اندیشه و تفکر اسلامی مشهود باشد. لذا در مرکز صبا هم تلاش بر آن است که تولیدات پویانمایی با پشتوانه تحقیقات و ادبیات غنی و بخصوص پژوهش های اسلامی انجام گیرد.

وی افزود: مرکز صبا، مرکزی منحصربه فرد در تولید پویانمایی کشور و بلکه منطقه است. بسیاری از کشورهای منطقه آرزوی داشتن توانایی و ظرفیت های کشور در تولید پویانمایی را دارند. چرا که دانش محتوایی و فنی خط تولید انیمیشن از صفر تا صد در داخل کشور انجام می شود. چنین امتیازی را دیگر کشورهای منطقه ندارند.

لیوانی ادامه داد: تولیدات مرکز صبا، تولیدات پاک است و تعدادی از شبکه های خارجی مشتری محصولات پویانمایی مرکز صبا هستند.

رییس مرکز صبا تصریح کرد: یکی از رویکردهای مهم مرکز صبا، پژوهش محوری و توجه به تحقیق پیش از تولید انیمیشن است. با توجه به اینکه مخاطبان ما در سنین خردسال، کودک و نوجوانی هستند بنابراین کار برای مرکز صبا بسیار دشوار، مهم و حساس است و برخورداری از پشتوانه ای علمی و پژوهشی در حوزه دین برای تولیدات مرکز صبا بسیار مفید می تواند باشد.

در پایان این نشست مشترک، رییس و مدیران مرکز صبا از بخش های مختلف مرکز پژوهش های اسلامی قم اعم از کتابخانه، آرشیو فیلم و صدا، بخش تبدیل منابع آرشیوی به دیجیتالی، نمایشگاه کتاب و نشریات بازدید کردند.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 8 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه 9 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تلویزیون عملکرد خوبی داشته ودر دو بعد اطلاع رسانی وبرنامه های سرگرم کننده نمره قبولی گرفته است.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد گفت: در «پایتخت5» هم عده ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

راما قویدل کارگردان سینما و تلویزیون خبر ابتلایش به کرونا را تکذیب و اعلام کرد پس از پایان تصویربرداری سریال «ایل دا» به صورت خودخواسته خود را قرنطینه کرده است.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

دوستی، همدلی و یاری رساندن به یکدیگر درونمایه سریال طنز کامیون بوده و کمک کردن بزرگترها به جوانان در شرایط سخت؛ محور اصلی این سریال است. 

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مرکز پویانمایی صبا برای نوروز و ایام تعطیلات کرونایی با توجه به شعار سال 99 مبنی بر« جهش تولید» فعالیتی مضاعف در تولید انیمیشن برای مخاطب عام، خردسال، کودک و نوجوان داشته است.

اولین قسمت برنامه پایش در سال 99 تاثیر کرونا بر اقتصاد کشور را بررسی می کند. 

قسمتی دیگر از برنامه تلویزیونی «بازگشت» با موضوع غرب و مهدویت، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

دومین قسمت از برنامه تلویزیونی "راز" امشب ۱۷ فروردین ماه با موضوع کرونا و دین از شبکه چهار سیما پخش می شود.

سریال دنگ و فنگ روزگار از امشب روی آنتن شبکه تماشا می رود.

" جان جهان" عنوان ویژه برنامه نیمه شعبان شبکه پنج سیماست که از امشب ( یکشنبه 17 فروردین ماه ) به مدت 5 شب ساعت 21 بر روی آنتن می رود. 

ویژه برنامه «انارستان» با موضوع جایگزین های طبیعی و فرآورده های گیاهی در پیشگیری از کرونا، امروز روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «رویای ایرانی» داستان خبرنگاری آمریکایی که به ایران سفر کرده است، یکشنبه 17 فروردین ماه از شبکه افق پخش می شود.

شبکه یک در سال جهش تولید پخش برنامه های اقتصادی ویژه ای را دستور کار قرار داده است.

ویژه برنامه «همدلی» به مناسبت ایام ولادت حضرت مهدی(عج) به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود.

مستند بال فرشته با موضوع مروری بر زندگی سردار شهید محمد سلگی از شبکه یک پخش می شود.

برنامه " تهران 20" امشب (یک‌شنبه ۱۷ فروردین ماه) با حضور علیرضا کمری معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

سریال «زیرخاکی» به کارگردانی جلیل سامان و تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا برای پخش در شب های ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما آماده می‌شود.

مرکز پویانمایی صبا با ساخت مجموعه انیمیشن « کی میگه ریاضی سخته؟ » دانش‌آموزان را در ایام خانه نشینی همراهی می کند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد