امروز سه شنبه  29 بهمن 1398
تعداد بازدید : 413 - تاریخ خبر : 1398/11/20 - 15:51
ویژه برنامه های سیما در راه پیمایی 22 بهمن

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی 22 بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شبکه های سیما به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راه پیمایی مردم در این روز باشکوه ویژه برنامه هایی آماده پخش کرده اند.

 

*** «خیابان ایران» شبکه یک

شبکه یک از صبح سه شنبه 22 بهمن ساعت 6 صبح، مستند «برای آزادی» را پخش می کند. این مستند آتش سوزی سینما رکس آبادان در مرداد 57 تا زمان برگزاری انتخابات در فروردین سال 58 را به تصویر می کشد.

ویژه برنامه راهپیمایی 22 بهمن با نام «خیابان ایران» از دیگر تدارکات این شبکه است که از ساعت 40 : 8 تا 14 به صورت زنده پخش می شود.

«خیابان ایران» به تهیه کنندگی مجید بهرامی در 2 بخش سطح شهر و داخل استودیو پخش می شود. دوربین های این برنامه از اولین ساعات راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب تا آزادی مستقر هستند و تصاویر حضور مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر می کشند.

همچنین در بخش استودیو برنامه که با اجرای نظام اسلامی، امیراحمدی و آقابیگی تدارک دیده شده است، تصاویر زنده ای از حضور مردم در سراسر کشور به صورت زنده پخش می شود.

همچنین از ساعت 18 تا 19 ویژه برنامه «خیابان ایران» با موضوع بازتاب حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پخش می شود.

 

 

*** انعکاس حضور گسترده مردم در شبکه دو سیما

ویژه‌برنامه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه 21 بهمن از ساعت 19:30 تا 20:30 روانه آنتن می‌شود و پس از خبر 20:30 نیز به مدت 30 دقیقه ادامه خواهد یافت.

ویژه برنامه ۲۲ بهمن از استودیو پخش شبکه دو با اجرای محمد جعفر خسروی و نجمه جودکی از ساعت 8:30 روانه آنتن خواهد شد و گزارش بخش‌هایی از این حماسه مردمی در استان‌های مختلف نیز پخش خواهد شد.

همچنین سه‌شنبه 22 بهمن استیج شبکه دو با هدف به تصویر کشیدن حضور پر شور مردم، در تقاطع خیابان آزادی و پل یادگار امام (ره) برپاست تا با حضور هنرمندان مردمی و مجریان مختلف برنامه‌های شبکه دو به پوشش تصویری این مراسم بپردازد.

 

 

*** نمایش حضور مردم در قاب سه

ویژه برنامه 22 بهمن شبکه سه از ساعت 8 پخش خواهد شد. این برنامه از استودیو پخش شبکه در قاب هایی نمایش داده خواهد شد.

همچنین پایگاه استقرار شبکه سه سیما در خیابان آزادی، دانشگاه شریف با حضور مجریان شبکه خواهد بود که میزبان حماسه آفرینان راهپیمایی این روز با شکوه با حضور هنرمندان و ورزشکاران خواهند بود.

ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش تصاویری از استان‌های مختلف از دیگر بخش‌های این برنامه است. تهیه کنندگی این برنامه که به صورت زنده از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت، برعهده مهدی هاشمی است.

 

*** ویژه های شبکه چهار سیما برای 22 بهمن ماه

در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی و در در روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه  از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن بصورت زنده و مستقیم از پخش شبکه چهار سیما در قاب های مختلف حضور پرشور مردم در سراسر ایران به تصویر کشیده می شود.

«ارثیه پدری» عنوان مستندی است که 22 و 23 بهمن ماه ساعت 9 صبح از شبکه چهار روی آنتن می رود.
مستند «ارثیه پدری» روایتی است از دوران حکومت پهلوی که با شیوه‌ای متفاوت به کارگردانی مهدی نقویان ساخته شده است. داستان فیلم از تاجگذاری او در سال 1346 آغاز شده و تا زمان مرگ او در مصر در سال 1359 ادامه دارد.
مستند در 15 سکانس روایت شده که هر کدام از آن بیانگر اتفاقی مهم در زمان محمدرضا پهلوی است. هر سکانس از این فیلم به نام یکی از فیلم‌های زمان شاه نامگذاری شده و عنوان آن متناسب با موضوع آن سکانس است. این موضوع به جذاب شدن این مستند آرشیوی کمک شایانی کرده است.

مستند «سردار بدون مرز» با موضوع انعکاس رسانه های غربی در پی ترور سردار شهید سلیمانی و نظرات مردم لندن در خصوص ایشان و بازتاب آن در بریتانیا است. صحنه هایی از تجمع مردم در خیابانها و مصاحبه با آنها در مورد این واقعه تلخ دی این مستند به تصویر کشیده شده است. «سردار بدون مرز» 22 بهمن ساعت 16:30 پحش می شود.

برنامه تلویزیونی «شب شعر» 21 بهمن ماه با حضور شاعران از شعر انقلابی می گوید.
در «شب شعر» این هفته، علیرضا بهرامی مجری-کارشناس برنامه میزبان دکتر محمدرضا سنگری شاعر و استاد دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان علوی شاعر و پژوهشگر و دکتر سارا جلوداریان شاعر و پژوهشگر می شود و با آنها درخصوص اشعار انقلابی گفتگو می کند.
شعرخوانی در وصف شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، پخش دو کلیپ تصویر از سرودهای انقلابی و بخش های تولیدی در قالب میان برنامه درخصوص شعر انقلابی از دیگر بخش های این برنامه است.
مجله ادبی «شب شعر» به تهیه کنندگی کوروش انصاری، دوشنبه ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

ویژه برنامه ی «شب روایت» به مناسب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به «روایت امام» اختصاص دارد. بیست و هفتمین برنامه ی «شب روایت» به مناسبت ۲۲ بهمن، شامگاه سه شنبه، ساعت 22:30 پخش خواهد شد. این ویژه برنامه به روایت امام اختصاص خواهد داشت.
در این برنامه، محمد مهدی شیخ صراف میزبان هدایت الله بهبودی پژوهشگر و نویسنده خواهد بود.
همچنین آیتم "سرنوشت" به قلم مجتبی کوهساری پخش خواهد شد.خوانش کتاب «خاطرات عزت شاهی» در بخش لذت متن بر عهده محسن کاظمی نویسنده و مولف این کتاب خواهد بود.
در آیتم "روایت تاریخ" نیز جواد موگویی به معرفی کتابهایی در حوزه ی انقلاب می‌پردازد.آیتم ویژه ی این برنامه نیز به نویسندگی و اجرای محمدرضا شهبازی، نویسنده و طنزپرداز مطرح کشورمان است.

ویژه برنامه زنده تلویزیونی«خانه تو» که در ایام الله دهه فجر به صورت زنده هر روز به یک رویداد شاخص چهل سال گذشته کشور می پردازد،سه شنبه 22بهمن ماه ساعت 15 به رویداد "شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و ایجاد وحدت ملی " می پردازد.
فرهاد جم و زهرا شوقی مجریان «خانه تو»، در این قسمت میزبان برادر شهید مظفری نیا (محافظ شهید سلیمانی) می شوند.
تقویم تاریخ، و پخش قسمت هایی از فیلم سینمایی «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا از دیگر بخش های این برنامه است.

هشتمین قسمت از «مداد قرمز» چهارشنبه 23 بهمن ماه ساعت ۲۱، با موضوع قهرمان و رسانه به مناسبت چهلم سردار سلیمانی، روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت.
قصه‌ی قهرمان‌ها تاروپود فرهنگ‌ها را در هم می‌تند و معیارهای اخلاقی را می‌سازد. حاج قاسم سلیمانی، «شهید عزیز ما»، هم یکی از این قهرمان‌هاست. مردی با زندگی‌ای مثال‌زدنی‌ و شهادتی به‌یاد‌ماندنی. به‌هر‌ترتیب او از میان ما رفت و آنچه حالا باقی‌مانده است، قصه‌های اوست. در سراسر دنیا، از سیاست‌مداران و تحلیل‌گران رسانه‌ای تا مردم معمولی قصه‌های خودشان را درباره او به میدان آورده‌اند. اشک‌ها و کینه‌ها، خشم‌ها و نفرت‌ها، غم‌ها و حسرت‌ها باهم به نبرد نشسته‌اند. این ویژگی قهرمان است که کسی نمی‌تواند در برابر او سکوت کند.

اما این نبرد روایت‌ها به کجا می‌انجامد؟ در کوران این ستیز ما مخاطبان معمولی چه باید بکنیم؟ اصلاً آیا لازم است از آدم‌ها، هرچقدر هم که بزرگ و خوب باشند، قهرمان بسازیم؟ آیا واقعاً نیازی به روایت‌های قهرمانانه داریم یا بدون آن‌ها زندگی‌مان بهتر خواهد بود؟

 

*** انعکاس حضور گسترده مردم در ویژه برنامه «مهر وطن»

«مهر وطن» عنوان ویژه برنامه ای زنده از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که حضور پرشکوه و گسترده مردمی را در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه از ساعت 8 صبح با شروع مراسم راهپیمایی، پوشش تصویری می دهد.

«مهر وطن» به تهیه کنندگی شهرام راد با استقرار پایگاهی در خیابان آزادی تقاطع یادگار امام (روبروی آتش نشانی) حضور پرشکوه ملت ایران را به صورت زنده و مستقیم پوشش تصویری می دهد.

در پایگاه ویژه شبکه پنج سیما، گروه تولیدی برنامه «رنگین کمان» (خاله قاصدک و عروسک چی، صدا پیشگان)  دعوت از چند خواننده و جمعی از مجریان شبکه پنج با مردم همراه می شوند.

 

 

*** «قرار قرآنیان» در راه پیمایی 22 بهمن

«قرار قرآنیان» عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

دوربین های «قرار قرآنیان» از ساعت 8 صبح با استقرار در خیابان آزادی تقاطع نواب مراسم بزرگ راه پیمایی روز 22 بهمن و حضور باشکوه مردم را به تصویر می کشد. ضمن آنکه تصاویر این مراسم در استان های دیگر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

حضور و گفتگو با قاریان، استادان و مسئولان قرآنی و اجرای برنامه های نمایشی با عروسک های ویژه کودکان و نوجوانان و گروه های همخوانی از جمله بخش هایی می باشد که در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما در مسیر راه پیمایی 22 بهمن تدارک دیده شده است.

همچنین قرار است علاوه بر احمد شفازاده و الهام غفاری به عنوان مجریان «قرار قرآنیان»، دیگر مجریان و برنامه سازان این شبکه در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما حضور پیدا کنند.

 

 

*** ویژه‌ برنامه‌های 22 بهمن شبکه افق

از صبح روز 22 بهمن ماه و از نخستین ساعات سه‌شنبه این هفته، شاهد ارتباط زنده با نقاط مختلف تهران و برخی از مراکز استان‌ها، به منظور پوشش حضور مردمی در راهپیمایی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در شبکه افق خواهیم بود. این بخش‌های زنده به تناوب و تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه خواهد داشت.

همچنین ویژه برنامه تلویزیونی «عصر» هم سه‌شنبه شب و به مناسبت 22 بهمن ماه با اجرای نادر طالب‌زاده روی آنتن می‌رود.

در این برنامه زنده با حضور کارشناسان داخلی و نیز ارتباط اینترنتی با اندیشمندان و کارشناسان خارجی، ابعاد مختلف پیروزی انقلاب و چهار دهه نظام جمهوری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در روز 22 بهمن ماه وله‌ها و میان‌برنامه‌های گوناگون شامل سرودهای انقلابی، نماهنگ و تصاویر آرشیوی از دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی نیز برای پخش از شبکه افق تدارک دیده شده است.

 

 

*** سالروز انقلاب با شبکه سلامت

پخش همزمان راهپیمایی 22 بهمن به صورت دو قاب در تمام ساعات پخش از جمله تمهیداتی است که شبکه تندرستی برای این روز تهیه کرده است.

برنامه های زنده شبکه همچون «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دوربین خود را میان شرکت کنندگان برده و تصاویری از حماسه مردم در این روز به قاب تلویزیون می آورند.

«سوگند استوار» مستندی است برگرفته از فعالیت های جامعه پزشکی در استان فارس در طول چهار دهه انقلاب اسلامی و پیشرفت های حوزه سلامت را در زمینه های گوناگون روایت می کند. این مستند با اشاره به پیشرفت های پزشکی در شیراز، پیوند کبد، حضور پررنگ جامعه پزشکی شیراز در دفاع مقدس تلاش می کند تا به سهم این گروه از جامعه پزشکی کشور اشاراتی داشته باشد.

تامین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در میان مخاطبان با تهیه و تولید کلیپ های جذاب و دیدنی میان برنامه هایی مناسب را روانه آنتن کنند.

گفتنی است، در تمامی برنامه ها در کنار یادآوری خاطرات انقلاب اسلامی و تلاش های مردم و مسئولان در به ثمر رساندن مهمترین شعار انقلاب یعنی استقلال و آزادی از اسطوره شهامت و شهادت سردار قاسم سلیمانی یاد خواهند کرد و چهلمین روز درگذشت این سردار بزرگ را گرامی می دارند.

 

 

*** شور نوجوانی در شبکه امید

* در روز 22 بهمن، ویژه برنامه ای با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران از شبکه امید پخش خواهد شد. این برنامه به صورت زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپیمایی این حماسه عظیم را به تصویر می‌کشد. گفت‌و‌گو با نوجوانان حاضر در مسیر راهپیمایی و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی بخش‌هایی از این ویژه برنامه است.

 

 

*** نمایش حضور مردم در قاب آموزش، تماشا و مستند

شبکه آموزش از ساعت 10 تا 12 به پوشش زنده راه پیمایی 22 بهمن سراسر کشور می پردازد.

شبکه مستند مراسم راه پیمایی 22 بهمن را به صورت زنده و مستقیم پوشش می دهد. این شبکه حضور باشکوه مردم را در قابی نمایش می دهد.

شبکه تماشا نیز همزمان با روز پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی عظیم و با شکوه ۲۲ بهمن را از ۸ صبح با اجرای لعیا انوری و محمد امرایی از پخش شبکه تماشا پوشش خواهد داد.

 

*** «کنکاش» جام جم در 22 بهمن

شبکه جهانی جام جم به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن برنامه «کنکاش» را به صورت زنده روی آنتن می برد. در این برنامه گفتگو با کارشناسان مسایل سیاسی و صاحب نظران در خصوص اهمیت و جایگاه راهپیمایی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

ارتباط با خبرنگاران مستقر در مسیر، کارشناسان خارج از کشور و مخاطبان نیز در این برنامه دیده شده است.

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی 22 بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» پخش هفتگی خود را امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸ با حضور «رامتین محسنی» خواننده نوجوان اوایل دهه شصت و «محمد گلریز» خواننده سرودهای انقلابی آغاز می کند.

در آستانه چهلمین روز شهادت سردار سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" شبکه یک سیما ویژه برنامه «ملک سلیمان» را از امشب روی آنتن می برد.

معاونت سیما در روز ۲۲ بهمن نمایش حضور و اقتدار مردم ایران را بار دیگر با به کارگیری بیش از 60 دوربین در قاب شبکه‌های سیما به تصویر می‌کشد.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 بر استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تاکید کردند.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

در جشن بزرگ انقلاب، شبکه های سیما فیلم هایی با حال و هوای انقلابی آماده کرده و پخش می کنند.

برنامه «اینجا تهرانه»  (ویژه دهه فجر) از امشب یکشنبه (20 بهمن ماه) تا بیست و دوم بهمن از شهرستان شهریار  به روی آنتن شبکه پنج می رود.

دیدار " الشرطه عراق ـ استقلال ایران" دوشنبه 21 بهمن ساعت 18 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

سریال «دهکده خاطرات» هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه تماشا می رود.

در جلسه امروز شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 ضمن لزوم ترویج ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی سازمان های دولتی و دیگر نهادها برای مشارکت در معرفی چهره های مردمی اعلام آمادگی کردند.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

تهیه کننده سریال «میان بر» با بیان این که تصویر برداری این سریال تا پایان سال ادامه دارد، گفت: تولید این سریال همزمان با پخش آن از شبکه پنج ادامه دارد و تاکنون 12 قسمت آن تصویر برداری شده است.

برنامه «آفتاب شرقی» امروز میزبان حجت الاسلام اسکندری است که درباره آیین زندگی نکاتی را بیان می کند.

ادامه فصل دوم مجموعه تلویزیونی «سرگذشت» از شنبه 3  اسفند روی آنتن می رود.

برنامه جشنواره کارآفرینی سیما امروز از دو کار گرانقیمت و ارزان قیمت حمایت می کند.

قسمتی دیگر از مجموعه مستند «قیام لله» درباره تلاش مردم یکی از روستاهای کرمانشاه برای کارآفرینی، دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

مجموعه «مادران ایران» دوشنبه این هفته با موضوع فعالیت های بانویی که توانست کشاورز نمونه ایران شود، دوشنبه 28 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

حمیدرضا فولادگر که از سال 1383 نمایندگی مردم اصفهان در  مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است در برنامه امروز «صندلی من» درباره وظایف نمایندگان مجلس صحبت می کند.

دیدار" الاهلی عربستان-استقلال ایران" دوشنبه 28 بهمن ساعت 19 به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .

برنامه «حال خوب» امشب از لجبازی های نوجوانی و راهکارهای والدین برای کنترل این رفتارها می گوید.

برنامه «خیابان ایران» امشب میزبان 2 نفر از خوانندگان پاپ کشور است که بصورت زنده  برنامه اجرا می کنند.

معصومه اردستانی، محمد مهدی باقری و سیده زهرا رمضانی، دوشنبه 28 بهمن ماه ( 17 فوریه 2020 ) در «خانه مهر» همراه شما هستند .

امشب ‌دوشنبه ۲۸ بهمن‌ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز»، ساعت۱۹ ؛ میزبان حسام‌الدین سراج بازیگر، خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده سنتور و سه‌تار است.

پنجمین قسمت برنامه تلویزیونی «جهان مرد» به مناسبت اربعین شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و با حضور صادق خرازی، دوشنبه 28 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

شبکه یک سیما به عنوان شبکه عمومی و ملی در روز دوم اسفند، حضور مردمی دریازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را به قاب تصویر می کشد.

«حضور ملی» عنوان ویژه برنامه انتخاباتی شبکه پنج سیماست که روز جمعه 2 اسفند ماه  همزمان با برگزاری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری (در 5 استان تهران، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و فارس )  بر روی آنتن می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد