امروز سه شنبه  29 بهمن 1398
تعداد بازدید : 214 - تاریخ خبر : 1398/11/21 - 12:51
در شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 مورد تاکید قرار گرفت؛
استفاده از ظرفیت رسانه ملی و دیگر رسانه ها در الگو سازی چهره های موفق و امید آفرین

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 بر استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 با حضور معاون سیما، سعید اوحدی دبیر شورای هماهنگی چهره مردمی سال، حجت الاسلام سید محمدحسن  ابوترابی امام جمعه موقت تهران، دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، دکتر مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش، دکتر محمد خدادی معاون وزیر ارشاد، دکتر حبیب رضا ارزانی دبیر کانون های مساجد، مهندس برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست صداوسیما، محمدحسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی صداوسیما و حمید خواجه نژاد  مدیر """"""""روابط عمومی سیما"""""""" و جمعی از مهمانان و اصحاب رسانه امروز 21 بهمن برگزار شد.

 

 

تلاش رسانه ملی برای ساماندهی کردن نیروی جوان و دغدغه مند برای حل مسائل کشور

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در دومین نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال ۹۸ گفت: اقدام شبکه یک سیما در انتخاب و معرفی چهره برگزیده سال در حوزه های مختلف که تلاش دارد افرادی که در بطن جامعه با تلاش و همت خود کارهای بزرگ و مهمی انجام می دهند، اما به هر دلیلی اقداماتشان آن طور که شایسته است دیده نشده، قابل قدردانی است.

دکتر میرباقری بیان کرد: همان طور که در بیانه گام دوم مقام معظم رهبری بر نقش اساسی جوانان در حل مسائل و مشکلات تاکید شده است امیدواریم این حرکت رسانه ملی نمود و نمادی برای ساماندهی کردن این نیروهای جوان و دغدغه مند در حل مسائل کشور باشد.

دکتر میرباقری با اشاره به این که در کشور ما هم همانند بسیاری از کشورها مشکلاتی وجود دارد، افزود: کشور ما به دلیل ماهیت مردمی و انقلابی توانسته است از بحران ها با توکل به خدا و قدرت عبور کند و این تحفه و ارمغانی است که امام راحل (ره) برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند و ملت بزرگ ایران با هدایت ایشان و رهبر معظم انقلاب همواره توانسته است با اقتدار از تمامی فراز و فرودها در طی این چهل سال که از عمر پربرکت انقلاب می گذرد؛ به شایستگی عبور کنند.

معاون سیما خاطرنشان کرد: کشور ما علاوه بر وجود بلایای طبیعی که همه کشورها با آن مواجه هستند متحمل یک سری تحریم های ظالمانه و یک جانبه آمریکا و دشمنان ایران اسلامی هم هست که عزم جدی و اراده ملی را برای عبور از این اتفاقات می طلبد و رسانه ملی در معرفی افرادی که برای رفع موانع، خالصانه برای کشورشان اقدامات ارزنده ای انجام می دهند نقش مهم و تاثیرگذاری دارد و می توان گفت به تقویت و ترویج روحیه همکاری و مشارکت آحاد مردم در عرصه های مختلف کمک می کند.

دکتر میرباقری با تاکید بر اینکه نهادهای حکومتی، مدنی و  اجتماعی نقش مهمی در حل مشکلات بطن جامعه ایفا می کنند گفت: رسانه ملی وظیفه خود می داند که برای تقویت و ترویج روحیه مشارکت و همکاری افرادی که به صورت خودجوش برای حل مشکلات در حوزه های مختلف به ویژه مسائل اجتماعی خالصانه، مجاهدت می کنند همراه باشد و بتواند عالمانه چهره های مختلف و برجسته را رصد کند و در کنار سایر نهادها، اقدامات موثری انجام دهد.

 

انتخاب چهره مردمی سال؛ مرجعیتی برای الگو بخشی اجتماعی

مهندس برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست سازمان صداوسیما هم در این نشست با توجه به اینکه شناسایی و معرفی چهره های برتر مردمی رویداد بسیار مهمی است گفت: انتظار از رسانه ملی در این خصوص، وظیفه ما را سنگین تر می کند.

فیروزی افزود: راهی را که آغاز شده است با دقت و جدیت به پیش می بریم و قطع به یقین این برنامه یکی از مهم ترین رویدادهایی است که در راستای اهداف بلند رسانه در تعمیق نگرش عمومی و ایجاد مرجعیت برای الگو بخشی اجتماعی محسوب می شود و موجب تغییر ذائقه مردم در بهره گیری و تعریف چهره ها شود.

مشاور اجرایی ریاست سازمان ادامه داد: به طور طبیعی همه جوامع متاثر از چهره هاست اما این که در جامعه اسلامی ما با این قبیل برنامه ها در خصوص الگوسازی در طراز و مردمی کردن آن تلاش می شود، بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه ابعاد و ظرفیت های ویژه این طرح بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: معرفی افرادی با چنین ویژگی هایی در تمدن سازی، بازنشر ارزش ها و شعائر انقلاب اسلامی، فرصت بسیار خوبی را برای رسانه فراهم می کند و معتقدم با انتخاب چهره های برتر مردمی به موضوع های همگرایی ملی، نقش مردم و وحدت به اشکال مختلف بیشتر پرداخته می شود.

فیروزی ادامه داد: این موضوع را باید به فراتر از یک برنامه در یک شبکه تعمیم دهیم و بهتر است از سایر ظرفیت های رسانه هم استفاده کنیم و در این راستا لازم است مستندسازی و تعریف تئوری برای این موضوع خاص در رسانه داشته باشیم و اهداف را تبیین کنیم تا افرادی که در این طرح مشارکت دارند دقیق تر و هدفمندتر در این مسیر حرکت کنند.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت مرکز تحقیقات رسانه ملی برای تحقق اهداف شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال تاکید کرد.

 

 

 طرح مردمی معرفی چهره های برتر ؛ ایجاد فرصت برای بروز خلاقیت جوانان

حجت‌الاسلام ارزانی دبیر کانون های فرهنگی مساجد نیز اقدام رسانه ملی را برای معرفی چهره های تاثیرگذار، یک حرکت هوشمندانه توصیف کرد که می تواند در راستای تحقق بیانیه گام دوم رهبری، بسیار موثر باشد.

 وی با اشاره به اینکه انسان سه ساحت بینش، گرایش و رفتار دارد، گفت: چهره ها و سلبریتی ها بیشتر در حوزه گرایش مردم قرار می گیرند و در هر جامعه ای مردم بسیار از این گروه تاثیر می گیرند و بی شک تلاش این جمع بر این است که چهره ها و شهره ها را بر اساس بینش و رفتار مردم ایجاد کنند.

حجت الاسلام ارزانی افزود: اقدام شبکه یک سیما برای معرفی افرادی که کار مردمی انجام می دهند و تاثیرگذار هستند اما شناخته شده نیستند، قابل تجلیل است و این افراد بینش و رفتار مردم را در جهت مثبت تغییر می دهند.

دبیر کانون های فرهنگی مساجد خاطرنشان کرد: معرفی چهره های مردمی برتر علاوه بر تقویت روحیه خودسازی در حوزه جامعه پردازی و تمدن سازی هم بسیار نقش مهمی ایفا می کند.

حجت الاسلام ارزانی گفت: امسال بی شک مردمی ترین چهره سال حاج قاسم سلیمانی است و بسیار زیباست که جایزه نشان مردمی سردار دل ها را  برای برگزیدگان امسال انتخاب کرد.

دبیر کانون های فرهنگی مساجد ادامه داد: انقلاب ما یک انقلاب ایدئولوژیک است و مبانی و ارزش هایی برای خود ترسیم کرده ایم، و رفتار جامعه متاثر از آنهاست و یک سری محوریت ها را باید در این مسیر در نظر گرفت که یکی از آن ها محوریت مساجد است چون مساجد سنگر و تجلی گاه انقلاب هستند. بحث کودک، جوان و نوجوان بسیار مهم است و موارد و مصداق هایی وجود دارد است که کودکان و نوجوانان انقلابی ما می توانند چهره شوند و این انگیزه را به تمامی همسالان خود منتقل کنند.

حجت الاسلام ارزانی تاکید کرد: بیانیه گام دوم روح آن در دو عرصه است در حوزه علم، جوان محور و اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف باید به روز باشیم و به سمت خلق سیستم ها و سبک های جدید برویم که طبیعتا جوانان و نوجوانان می توانند در این حوزه تاثیرگذار باشند.

 

 

انتخاب چهره مردمی سال تاکید بر الگوسازی مردمی و نمادین کردن ارزش های اجتماعی

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما هم این نشست خاطرنشان کرد: انتخاب چهره مردمی سال از سوی رسانه ملی، برای چهره سازی، الگوسازی مردمی و نمادین کردن ارزش های اجتماعی طراحی شده و امسال هم در طراز ملی دیده شده است.

وی با اشاره به مشارکت دستگاه ها و دعوت از دستگاه ها و نهادهای مختلف اجتماعی و مدنی برای همکاری در این طرح ملی افزود: این اقدام با هدف شناسایی دقیق تر چهره های موفق ملی و شناساندن حرکات های ارزشمند آن ها در سطح ملی برگزار می شود.

مدیر شبکه یک سیما در ادامه با ابراز خرسندی از اثرات سازنده این طرح در سال گذشته، خاطر نشان کرد: استقبال خوب صورت گرفته و بازخوردهایی که از سوی مردم، سازمان ها و نهادها دریافت کردیم، ما را برای ادامه راه و برداشتن گام های جدی تر در این زمینه مصمم تر کرده است.

 

چهره مردمی سال قرار است امسال برای دومین سال چهره های موفق و امید بخش در سراسر کشور را شناسایی و معرفی و برترین ها را به رای مردم بگذارد.

 

برای دیدن تصاویر این نشست اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی 22 بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» پخش هفتگی خود را امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸ با حضور «رامتین محسنی» خواننده نوجوان اوایل دهه شصت و «محمد گلریز» خواننده سرودهای انقلابی آغاز می کند.

در آستانه چهلمین روز شهادت سردار سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" شبکه یک سیما ویژه برنامه «ملک سلیمان» را از امشب روی آنتن می برد.

معاونت سیما در روز ۲۲ بهمن نمایش حضور و اقتدار مردم ایران را بار دیگر با به کارگیری بیش از 60 دوربین در قاب شبکه‌های سیما به تصویر می‌کشد.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 بر استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تاکید کردند.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

در جشن بزرگ انقلاب، شبکه های سیما فیلم هایی با حال و هوای انقلابی آماده کرده و پخش می کنند.

برنامه «اینجا تهرانه»  (ویژه دهه فجر) از امشب یکشنبه (20 بهمن ماه) تا بیست و دوم بهمن از شهرستان شهریار  به روی آنتن شبکه پنج می رود.

دیدار " الشرطه عراق ـ استقلال ایران" دوشنبه 21 بهمن ساعت 18 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

سریال «دهکده خاطرات» هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه تماشا می رود.

در جلسه امروز شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 ضمن لزوم ترویج ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی سازمان های دولتی و دیگر نهادها برای مشارکت در معرفی چهره های مردمی اعلام آمادگی کردند.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

تهیه کننده سریال «میان بر» با بیان این که تصویر برداری این سریال تا پایان سال ادامه دارد، گفت: تولید این سریال همزمان با پخش آن از شبکه پنج ادامه دارد و تاکنون 12 قسمت آن تصویر برداری شده است.

برنامه «آفتاب شرقی» امروز میزبان حجت الاسلام اسکندری است که درباره آیین زندگی نکاتی را بیان می کند.

ادامه فصل دوم مجموعه تلویزیونی «سرگذشت» از شنبه 3  اسفند روی آنتن می رود.

برنامه جشنواره کارآفرینی سیما امروز از دو کار گرانقیمت و ارزان قیمت حمایت می کند.

قسمتی دیگر از مجموعه مستند «قیام لله» درباره تلاش مردم یکی از روستاهای کرمانشاه برای کارآفرینی، دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

مجموعه «مادران ایران» دوشنبه این هفته با موضوع فعالیت های بانویی که توانست کشاورز نمونه ایران شود، دوشنبه 28 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

حمیدرضا فولادگر که از سال 1383 نمایندگی مردم اصفهان در  مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است در برنامه امروز «صندلی من» درباره وظایف نمایندگان مجلس صحبت می کند.

دیدار" الاهلی عربستان-استقلال ایران" دوشنبه 28 بهمن ساعت 19 به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .

برنامه «حال خوب» امشب از لجبازی های نوجوانی و راهکارهای والدین برای کنترل این رفتارها می گوید.

برنامه «خیابان ایران» امشب میزبان 2 نفر از خوانندگان پاپ کشور است که بصورت زنده  برنامه اجرا می کنند.

معصومه اردستانی، محمد مهدی باقری و سیده زهرا رمضانی، دوشنبه 28 بهمن ماه ( 17 فوریه 2020 ) در «خانه مهر» همراه شما هستند .

امشب ‌دوشنبه ۲۸ بهمن‌ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز»، ساعت۱۹ ؛ میزبان حسام‌الدین سراج بازیگر، خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده سنتور و سه‌تار است.

پنجمین قسمت برنامه تلویزیونی «جهان مرد» به مناسبت اربعین شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و با حضور صادق خرازی، دوشنبه 28 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

شبکه یک سیما به عنوان شبکه عمومی و ملی در روز دوم اسفند، حضور مردمی دریازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را به قاب تصویر می کشد.

«حضور ملی» عنوان ویژه برنامه انتخاباتی شبکه پنج سیماست که روز جمعه 2 اسفند ماه  همزمان با برگزاری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری (در 5 استان تهران، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و فارس )  بر روی آنتن می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد