امروز پنج شنبه  14 فروردين 1399
تعداد بازدید : 455 - تاریخ خبر : 1398/12/27 - 14:35
روایت «بازگشت» از ارتباط ظهور امام زمان(عج) و نشانه‌های آن با اتفاقات اخیر

کارشناس برنامه «بازگشت» شبکه افق تاکید کرد : این‌طور نیست که الا و لابد ظهور امام زمان(عج) را منوط به روایت یا روایت‌های خاصی کنیم که تا علامت گفته شده در روایت نباشد حضرت مهدی(عج) ظهور نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، بخش دیگری از برنامه گفتگومحور بازگشت با موضوع «ظهور و نشانه‌های آن» یکشنبه شب 25 اسفند ماه سال 1398 روی آنتن این شبکه رفت.

 مهمان این برنامه حجت‌الاسلام دکتر محمدجواد ابوالقاسمی مدرس حوزه و دانشگاه و مجری برنامه علیرضا پورمسعود بود.

 ابوالقاسمی در خصوص نشانه‌های ظهور گفت: ارتباط دادن اتفاقاتی که از آنها به عنوان علایم ظهور یاد می‌شود به ظهور صحیح نیست.

 وی تصریح کرد: آنچه که در روایات از آنها به عنوان نشانه‌ها و علایم ظهور یاد می‌شود بر اساس ریل‌گذاری وضعیت جامعه مطرح شده‌اند، نه اینکه این نشانه‌ها قطعاً علایم ظهور باشند.

 این مدرس حوزه تأکید کرد: ما در اصل موضوع ظهور آقا امام زمان(عج) هیچ شکی نداریم و ظهور حتمی است و طبق روایتی ممکن است حتی یک روز مانده به آخر دنیا حضرت مهدی(عج) ظهور کند.

 وی افزود: زمان تشکیل حکومت اسلامی به دست حضرت مهدی(عج) بستگی به میزان پایبندی ما به شرایع و دستورات دینی دارد.

 این مدرس دانشگاه با اشاره به روایت‌های متعددی بیان کرد: این‌طور نیست که الا و لابد ظهور امام زمان(عج) را منوط به روایت یا روایت‌های خاصی کنیم که تا علامت گفته شده در روایت نباشد حضرت مهدی(عج) ظهور نمی‌کند. در صورتی که آن روایت با توجه به وضعیت جامعه آن دوره و میزان عمل و پایبندی‌ مردم جامعه به دستورات دینی مطرح شده است و با تغییر وضعیت جامعه در دوره‌ای دیگر علایم و نشانه‌های ظهور هم تغییر می‌کنند.

 وی اظهار کرد: علامت‌ها و وعده‌های داده شده در باره نشانه‌های ظهور بر اساس وضعیت جامعه است. بنابراین نمی‌توانیم ظهور امام زمان(عج) را به حصول علامتی محصور کنیم.

 ابوالقاسمی گفت: یکی از اشتباهات ما این است که به‌جای تأکید بر اسباب ظهور بر نشانه‌های ظهور تأکید می‌کنیم. اسباب ظهور مهم است، نه علامت‌های ظهور.  

 

محمدجواد ابوالقاسمی: اهل‌بیت(ع) از ما انجام به وظیفه‌مان را خواسته‌اند، نه دانستن نشانه‌های ظهور امام زمان(عج) را.

 وی خاطرنشان ساخت: اهل‌بیت(ع) از ما انجام به وظیفه‌مان را خواسته‌اند، نه دانستن نشانه‌های ظهور امام زمان(عج) را.

 این مدرس دانشگاه تأکید کرد: هر کدام از روایت‌ها در باره علایم ظهور بر اساس یک ریل‌گذاری گفته شده است.

 وی اشاره کرد: ظهور امام زمان(عج) منوط به علامت‌ها نیست.

 این مدرس حوزه با رد اینکه بیماری کرونا همان مرگ سفید است که در روایات به آن اشاره شده است و مرگ سفید را از نشانه‌های ظهور حضرت مهدی(عج) خوانده‌اند گفت: در روایات آمده است با مرگ سفید دوسوم مردم دنیا از بین خواهند رفت، در حالی که میزان تلفات مردم دنیا بر اثر بیماری کرونا زیر دو درصد است.  

 وی در ادامه اظهار کرد: میزان کشته‌ها بر اثر گرسنگی و کمبود غذا در هر روز در سراسر جهان حدود 30 هزار تن و بسیار بیشتر از میزان کشته‌ها بر اثر ابتلا به کرونا در سراسر جهان است.

 ابوالقاسمی مطرح کرد: کرونا بیشتر جنگ رسانه‌ای است.وی گفت: نشانه‌ها برای امید دادن به جامعه خوب است.

 

 محمدجواد ابوالقاسمی: در نامه‌ای از امام زمان(عج) به مرحوم شیخ مفید اسباب ظهور این است که شیعیان ما گناه نکنند، همدل باشند و به عهد امامت وفا کنند.

 این مدرس دانشگاه طبق روایت و نامه‌ای از امام زمان(عج) به مرحوم شیخ مفید در سال 412ﻫ.ق اسباب ظهور را این‌چنین برشمرد: شیعیان ما گناه نکنند، همدل باشند و به عهد امامت وفا کنند.

 وی دعا و انتظار فرج را از وظایف شخصی دانست.

 ابوالقاسمی در خصوص یکی از شرایط ظهور اشاره کرد: از شرایط ظهور این است که مردم قم و کسانی که از قم برای ظهور قیام کردند توانایی بسیار قوی رسانه‌ای داشته باشند تا بتوانند دین را به سراسر دنیا برسانند.

 وی افزود: شرط دیگر این است که هر زمان شیعیان کار رسانه‌ای کردند جنگ با آنها شروع شد. از نظر نظامی، سیاسی و اقتصادی هم باید به‌قدری قوی شوند که علم و دین را به کل مردم دنیا برسانند و کسی نتواند جلوی آنها را بگیرد.  

 این مدرس حوزه در خصوص وضعیت رسانه‌ای کشور اظهار کرد: مقام معظم رهبری تقریباً یک سال قبل فرمودند از وضعیت رسانه‌ای کشور راضی نیستم و این وضعیت مشابه ابتدای جنگ هشت سال دفاع مقدس است.

 وی در خصوص شیوع کرونا بیان داشت: هدف خداوند از ابتلائات امتحان مردم است و علاوه بر رعایت بهداشت و دستورات بهداشتی دعا در عبور از این ابتلا راهگشاست.

 ابوالقاسمی یکی از شرایط دعا را با نقل روایتی از امیرالمؤمنین(ع) با سند صحیحی از شیعه و سنی این‌گونه مطرح کرد: امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند تمامی دعاها محجوبند تا زمانی که درود بر پیامبر(ص) و آل پیامبر(ص) بفرستید. باید به اهل‌بیت(ع) روی بیاوریم و در کنار دعاهایمان به اهل‌بیت(ع) توسل کنیم.

 وی تصریح کرد: در نظر داشته باشیم که سوء مدیریتمان را به پای معصومین(ع) نگذاریم.

 ابوالقاسمی در پایان گفت: وقتی از نظر رسانه‌ای قوی باشیم و سوء مدیریت‌ها را به پای دین نگذاریم تعارض‌های موجود حل خواهند شد.      

 

 

 

 

 

     

 

  

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

امروز دوشنبه ۴ فروردین با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 6 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 8 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 7 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه 5 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه 9 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مجموعه انیمیشن« کرونا » با ۸ زبان بین المللی و با هدف آگاهی بخشی عمومی در مرکز پویانمایی صبا ساخته می شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تلویزیون عملکرد خوبی داشته ودر دو بعد اطلاع رسانی وبرنامه های سرگرم کننده نمره قبولی گرفته است.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

گروه سیاسی شبکه یک‌سیما در ایام نوروز در ویژه برنامه ای به تبیین‌شعار سال می پردازد.

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در یادداشت نوروزی از نقش سیما در سالی که گذشت و گام های رو به جلوی تلویزیون در سال ٩٩ سخن گفت.

با حلول ماه شعبان المعظم ، شبکه قرآن و معارف سیما پویش ختم جمعی صلوات را به نیت تعجیل در امر فرج و سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رفع گرفتاری و گشایش در امور مردم انجام می دهد.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

برنامه آموزشی دانش‌آموزان در روز پنجشنبه١٤فروردین ماه که از طریق شبکه آموزش و شبکه چهار سیما ارائه می شود، اعلام شد.

سریال پاییز صحرا از امشب چهارشنبه ۱۳فروردین ماه، ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می شود.

دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شب گذشته در برنامه زنگ هفت شبکه آموزش گفت با توجه به نقش محوری و مخاطبان شبکه آموزش در سطح کشور ، این وزارتخانه آمادگی دارد در زمینه آموزش های مهارتی در حوزه های جذاب صنایع دستی، میراثی و گردشگری با شبکه هفت سیما همکاری همه جانبه به عمل آورد .

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

«کامیون» سریال شبکه دو سیما برای نوروز 1399 است که در قالب طنز و با موضوعی اجتماعی تولید و پخش شده و تا پایان فروردین ادامه دارد. 

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه، دلگرم حضور تاثیر گذار و همه جانبه رسانه ملی در گذر از بحران کرونا هستیم.

سیروس مقدم گفت: «پایتخت» در 15 قسمت طبق قرار و تعهدش در ایام نوروز پخش خواهد شد و تنها قسمت های آخر و فینال آن طلب مخاطبین از ما می باشد که ان شاءالله در اولین روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی نمودند، تیم پایتخت فینال را ساخته و در یکی از اعیاد مثل عید فطر و یا... به محضر مردم عزیز تقدیم می کنند.

مستند مسابقه «کارساز» هر روز هفته از شبکه افق پخش می شود.

محور اصلی سریال های سیما برای نوروز امسال ، نسل جوان است. در هر یک از این سریال ها که همگی در قالب طنز ساخته شده اند بخشی از فراز و نشیب ها و آمال و آرزوهای این نسل به نمایش در می آید. سریال «دوپینگ» که مجموعه نوروزی شبکه سه سیماست نیز با سوژه ای متفاوت و از زاویه ای جدید به مسائل جوان امروزی پرداخته است.

علیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده سریال «ایل‌دا» به ادعای مجید مظفری درباره ابتلای عوامل سریال به کرونا پاسخ داد.

برنامه آموزشی دانش‌آموزان در روز سه شنبه ١٢فروردین ماه که از طریق شبکه آموزش و شبکه ۴ سیما ارائه می شود، اعلام شد.

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

سخنگوی دولت گفت:رسانه ملی نقش تعیین کننده ای در استمرار آموزشی کشور ایفا کرده است.

فصل دوم مجموعه «محرمانه خانوادگی» در 13 قسمت از دوشنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد