امروز دوشنبه  24 خرداد 1400
تعداد بازدید : 956 - تاریخ خبر : 1399/06/22 - 16:19
تببین سیاست های سیما برای اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر

دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و  ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

میرباقری با تاکید بر اینکه  جوهره انقلاب ما ، اجتماعات است، گفت : دشمن تصور می کرد با بروز کرونا و محدود شدن اجتماعات ، ضربه مضاعفی به نظام می زند اما برپایی اجتماعات مذهبی ناکامشان گذاشت.

اجتماعات آورده امام خمینی (امام رحمه الله) که نگاه قرآن و تاکیدات دینی هم بر آن تاکید می کند.

وی ادامه داد : جمهوری اسلامی با تکیه بر چنین ظرفیت ها و دارا بودن توانایی ها و داشتن قدرت حل مساله ، می تواند بر مشکلات و سختی ها فائق آید

 

معاون سیما  با اشاره به وجود همه محدودیت ها، فشارها و شیطنت های دشمنان  گفت : روحیه انقلابی و جهادی  و ظرفیت مذهبی بی نظیر و همراهی  مردم ، تاکنون توانسته است انقلاب را از گردنه های سخت و اقدامات کارشکنانه دشمنان به خوبی عبور دهد.

معاون سیما ، لزوم برپایی اجتماعات مذهبی را بسان چراغ روشنی توصیف کرد و گفت : این مجالس به  نیازهای معنوی و  فکری مردم پاسخ می دهد و در این شرایط متفاوت نیز با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی به خوبی برگزار شد و پیام مهمی برای همگان داشت.

میرباقری برگزاری مراسم عزاداری را در دهه اول محرم ، یک کار انقلابی توصیف کرد  که رسانه ملی توانست از ظرفیت های خود به شایستگی استفاده کند و بی شک چنین  سرمایه گذاری های معنوی تاثیرات مطلوب بی شماری در آرامش و توکل مردم خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی ، ظرفیت هنگفتی برای بیان اهداف قیام سالار شهیدان دارد ، خاطرنشان کرد : امیدواریم رسانه ملی بتواند با انعکاس راهپیمایی باشکوه اربعین در عراق ، حال و هوای زائران حسینی را به خانه ها بیاورد که این نمایش اجتماع باشکوه ، هم در داخل کشور و هم در بیرون مرزها تاثیر خود را خواهد گذاشت.

وی در پایان گفت: در انعکاس اجتماعات حسینی شاهد همکاری تنگاتنگ سازمان تبلیغات اسلامی ، آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه ها بودیم و ان شالله  ماحصل این کار جمعی ، تقویت روحیه جمعی و‌ فرهنگ ایثار در هشت سال دفاع مقدس است که به برکت خدمتگزاری به اهل بیت (ع) روی می دهد.

 

برپایی «موکب تلویزیونی ایران» در ایام اربعین حسینی

همچنین مدیر شبکه قرآن و ‌معارف سیما در این نشست با اشاره به انعکاس مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم از شبکه های رسانه ملی گفت:در ابتدا تصویر دقیقی از نحوه برگزاری مراسم های دهه اول وجود نداشت و علی رغم تغییر دستورالعمل های کرونایی، اما رسانه ملی با توجه به پشت سر گذاشتن تجربه موفق در ماه های رجب ، شعبان ، رمضان و مراسم احیای شب های قدر،مراسم عرفه و ... با تهیه و تدارک سناریوهای مختلفی وارد میدان شد.

شیخ اکبری درباره تنوع برنامه های حسینیه تلویزیونی ایران ادامه داد:ویژه برنامه های محرمی شبکه های سیما امسال افزایش چشمگیری داشت به طوری که تلویزیون در دهه اول محرم از برنامه های ۹۵ مداح و  ۲۷ سخنران مطرح کشور در شور و شعور افزایی بهره برد.

دبیر شورای معارف سیما  افزود:امسال عنایت ویژه تری هم  به استان ها شد و مراسم عزاداری و آیین های مختلفی که در شهرهای مختلف به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد، از شبکه های مختلف سیما پخش و اقامه نماز ظهر عاشورا از سراسر کشور بصورت گسترده و کامل پوشش شد.

شیخ اکبری با تاکید بر این که مردم فهیم کشورمان همواره و در تمامی شرایط پای دین و اهل بیت علیه السلام هستند ، تصریح کرد :  تا پیش از ماه محرم ، دشمنان نظام با هجمه ها و تبلیغات منفی خود ، در تحت الشعاع قرار دادن مراسم عزاداری امام حسین(ع) برآمدند که مثل همیشه در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و مردم خداجوی با برگزاری عزاداری سالار شهیدان ، برگ زرینی در ارادت به امام حسین و عشق به امام عاشقان به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و دهه آخر صفر گفت: برنامه ای با عنوان«موکب تلویزیونی ایران» برای اربعین از شبکه های سیما پخش خواهد شد تا حال و هوای اربعین را برای عزاداران حسینی که امسال توفیق پیاده روی را به سبب شرایط کرونایی و رعایت پروتکل بهداشتی از دست داده اند از طریق تلویزیون درک کنند.در روز اربعین هم ان شالله مسیر راهپیمایی در عراق  و قرائت زیارت اربعین  از شبکه های سیما پخش می شود.

دبیر شورای معارف سیما  با محکومیت اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: برای دهه آخر صفر که مصادف با رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام است و با توجه به این اقدام موهن که خشم مسلمانان را برانگیخته، شبکه های سیما به طور ویژه به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص) و ابعاد شخصیتی پیامبر رحمت خواهند پرداخت.


رسانه ملی در محرم گل کاشت

حجت السلام و المسلمین جلالی معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این نشست گفت: امسال محرم با ویژگی های منحصر به فردی به لطف خدا برگزار شد و مردم در آن نقش اصلی را ایفا کردند و باید قدردان آن ها باشیم. این مهم است که بدانیم وقتی رسانه ملی این شکوه حضور عزاداران حسینی را در قاب تلویزیون میلیون ها مخاطب به نمایش می گذارد، تاثیر گذاری آن بیشتر می شود.

وی افزود : 250ساعت برنامه مشترک همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و شورای معارف سیما در دهه اول محرم ساخته شد که لازم است از همراهی و همدلی معاونت سیما  تشکر کنم.

معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی در محرم گل کاشت،ادامه داد: رسانه ملی می تواند در مراسم اربعین پیش رو و دهه آخر ماه صفر قاب های خوبی را به تصویر بکشد و خلاء پیاده روی اربعین امسال را برای مردم جبران کند.

حجت السلام و المسلمین جلالی همچنین تاکید کرد : در همین دهه اول محرم توانستیم با حضور پر شور رسانه ملی، بر هجمه دشمنان با هدف از بین بردن عظمت محرم غلبه و آن را خنثی کنیم.

 

دهه آخر صفر ، نقطه کانونی آستان قدس رضوی است 

حجت السلام والمسلمین گنابادی نژاد معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز گفت: دهه آخر صفر یک نقطه کانونی برای ما در آستان قدس است و باید با رعایت تمامی ملاحظات و محدودیت ها بتوانیم  حرکت خوبی در خور یک جامعه شیعه و انقلابی ایران اسلامی را پیش ببریم.

وی با اشاره به درخواست هیئاتی از سراسر کشور برای حضور در حرم امام رضا(ع) افزود: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی رسانه ملی برای انعکاس برنامه  هیئت هایی که مورد درخواست بیشتر مردم هستند همکاری داشته باشیم و زمینه های لازم را فراهم کنیم.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در پایان از اهتمام رسانه ملی به ویژه  شبکه های سیما در دوران کرونا تشکر کرد.

 

در این نشست همچنین نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و خیرجو رئیس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس گزارشی از اقدامات خود در دهه اول محرم ارائه کردند.

در پایان این مراسم از خادمان حسینی شبکه های سیما قدردانی شد.

برای دیدن گالری تصاویر اینجا کلیک کنید.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مجموعه مستند 13 قسمتی «کابوس امریکا» از شنبه 15 خرداد ماه از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

مدیر شبکه سلامت سیما خبر داد مناظره فردای نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با رابط ناشنوایان از این شبکه روی آنتن می‌رود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید. «نبرد نهایی»، «برادران»، «برهوت» و «عروسی» اثرهای جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه های سیما می روند.

دقایقی پیش نخستین برنامه مناظره نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، به صورت زنده روی آنتن رفت.

درگذشت نویسنده با اخلاق تلویزیون و صاحب طولانی ترین سریال های صدا و سیما ی جمهوری اسلامی که از پربیننده ترین آثار رسانه ملی بود ، بار دیگر جامعه هنری کشور را عزا دار کرد.

نخستین قسمت از سریال ویژه انتخابات ریاست جمهوری با عنوان «آخرین سامورایی» امروز دوشنبه 17 خرداد ساعت 19 روی آنتن شبکه امید می رود.

شبکه آموزش سیما در آستانه دهه کرامت، برنامه جدید «شب ایرانی» را روی آنتن فرستاد.

فصل اول مسابقه بزرگ «دورهمی» با اجرای و کارگردانی مهران مدیری از جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۲۳ به آنتن نسیم می آید.

فصل دوم سریال تلویزیونی «دودکش» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، به زودی روی آنتن شبکه یک می‌رود.

ستاد انتخابات رسانه ملی اعلام کرد نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فردا (۱۵ خرداد) ساعت ۱۷ آغاز می‌شود.

جلیلی برای گف و گو در برنامه«آگاهانه» شبکه خبر به جام جم آمد.

دومین مناظره تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فردا (سه‌شنبه ۱۸ خرداد) برگزار می‌شود.

لیگ والیبال ملت ها از شبکه های سه و ورزش به صورت زنده پخش می شود.

رئیس رسانه ملی پیش از آغاز مناظره با بیان اینکه این مناظره در محضر مردم ایران و جهان و محضرخدای تعالی برگزار می شود ابراز امیدواری کرد این مناظره به مردم برای انتخابی درست کمک کند.

محسن رضایی برای ضبط برنامه «بانخبگان» شبکه چهار سیما به استودیو 12 آمد.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

رویا میرعلمی به عنوان جدیدترین بازیگر، به سریال پربازیگر «مستوران» اضافه شد.

برنامه «تهران 20» امشب ( دوشنبه 24خردادماه) به رصد و بررسی موضوع ایمن سازی در شهر تهران می پردازد.

پشت صحنه سریال  «روزهای آبی» به کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی و تهیه‌کنندگی پرویز امیری سه شنبه 25 خردادماه ساعت 23 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

برنامه «ایران ما» امشب ساعت 22:30 به وقت وین برابر با 1:00 بامداد به وقت تهران با حضور "سید ابراهیم رئیسی" پخش خواهد شد.

مستند انتخاباتی «یکی تونس، یکی نتونس» در جدیدترین قسمت برنامه تلویزیونی به اضافه مستند به نمایش درمی‌آید.

سومین قسمت برنامه ترکیبی و گفتگو محور «شب بخیر آمریکا» با محوریت تبیین و تحلیل رویکرد یکجانبه گرایانه آمریکا در تسلط بر جهان  امشب دوشنبه 24 خردادماه ساعت 21:35 از  شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

دیدا تیم فوتبال ایران و عراق به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود.

کارشناسان «کنکاش» ، انتخابات را با نگاه مردم سالاری دینی بررسی می کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید دولت جدید در ابتدا باید کشور را از شرایط کرونا خارج کند چراکه نشاط اجتماعی وابسته به کنترل کرونا است سپس باید رویکرد ورزشی داشته باشد.

آیا مغناطیسی شدن بدن بعد از تزریق واکسن، پایه علمی دارد؟

همتی مهمان امروز برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما است که ساعت 19 روی آنتن می رود.

مسابقه تیم ملی بسکتبال ایران و‌ عربستان سعودی در قالب انتخابی کاپ آسیا، امروز دوشنبه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

جدول شماره ۲۷۵ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب، چهارشنبه ساعت ۱۹ از تلویزیون پخش می‌شود.

بازیگر اصفهانی ، میهمان برنامه شب ایرانی شبکه آموزش سیما خواهد بود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد