امروز پنج شنبه  1 آبان 1399
تعداد بازدید : 79 - تاریخ خبر : 1399/07/01 - 12:26
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش در برنامه یه روز تازه:
امروز می‌توانیم حتی سواد نظامی صادر کنیم

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: ما امروز در شرایطی هستیم که می‌توانیم سواد نظامی را صادر کنیم و همچنین می‌توانیم توان نظامی را به دیگران انفاق کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی در برنامه یه روز تازه درباره رسالت و کارکرد سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش اظهار کرد که این سازمان دین‌داری و تقویت ایمان رزمندگان را مدیریت می‌کند و اگر چنانچه ارتش و یا نیروی مسلحی تمام تجهیزات را داشته باشد اما از روحیه بالا و ایمان قوی برخوردار نباشد این تجهیزات آهن‌پاره‌ای بیش نیست و به نوعی فقط یک ارتش مکانیکی است.
وی افزود: آن کسی که می‌تواند این تسلیحات و تجهیزات را به موقع، بجا و به مقدار لازم بکار ببرد همان روحیه و ایمان است. بطور خلاصه مدیریت و تقویت ایمان در ارتش برعهده سازمان عقیدتی و سیاسی است. حالا از طریق قرآن، سخنرانی، مسجد، دعا و نیایش و برگزاری عزاداری‌ها اینها اموری هست که من و همکارانم در این سازمان انجام می‌دهیم تا دوز ایمان کارکنان روز به روز بیشتر و تقویت شود.
حجت‌الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: در حقیقت ما باید دو کار انجام بدهیم یکی موضوع تقویت و ارتقای بنیه‌های دینی و دومی هم افزایسش بصیرت سیاسی، یعنی چنانچه اگر یک انسان مومنی از لحاظ آگاهی‌های سیاسی به روز نباشد ایمانش خیلی کاربردی نخواهد بود زیرا بصیرت سیاسی به انسان دوست و دشمن را معرفی می‌کند. تا یک کسی ولو اینکه انسان خوبی هم باشد اما نتواند دوست و دشمنش را تشخیص بدهد در مواقع بحران و خطر کم می‌آورد. لذا این واژه عقیدتی و سیاسی موضوع ارتقای مسایل دینی را تقویت می‌کند واژه سیاسی هم بصیرت سیاسی و آگاهی‌های به روز سیاسی نیروها را تقویت می‌کند.
اساسا ارتش ما یک ارتش متدین است و اینطور نیست که ما باشیم نیروها متدین باشند و ما نباشیم متدین نباشند. اینها ذاتا متدین هستند و عاشق معنویت و مکتب هستند اما چون موضوع مکتب و بصیرت سیاسی نیاز به برنامه‌ریزی دارد؛ برنامه‌ریزی این کار به ما سپرده شده است. والا باور کنید در بسیاری از مواقع که من با نیروهای عزیزمان برخورد می‌کنم می‌بینم که هم از لحاظ ایمانی از من قوی‌تر و هم از لحاظ سیاسی آگاه‌تر هستند و سازمان ما برای این است تا این موضوعات را نظام بدهد. بالاخره یکی باید اینها را با هم هماهنگ کند تا به خوبی اجرا بشود.
وی که از ۱۰ شهریورماه سال ۶۳ مشغول به خدمت در ارتش است با بیان اینکه شروع به خدمتش از همین پایگاه یکم شکاری مهرآباد و محل اجرای برنامه بوده است، گفت: خاطرات گوناگونی از این محل دارم و برای من حکم یک خانه را دارد. مثلا یکی از خاطراتم این بود که ۵۰۰ متر آن طرف‌تر مرکز عملیات بود و گردان‌های خلبانی در آنجا مستقر بودند و من یادم نمی‌رود روزی بود که امیر محققی (که یکی از اسطوره‌های جنگ ماست و الان الحمدالله در قید حیات هستند) ما وقتی رفتیم به فرودگاه و کنار شیلتر، این خلبان عزیز تازه از پرواز و از یک عملیات جنگی بازگشته بودند و تمام لباس‌هایشان خیس از عرق بود و باید می‌رفتند برای استراحت و بعد دوباره برای ماموریت حاضر می‌شدند اما بلافاصله از این هواپیما به هواپیمایی دیگر برای ماموریتی دیگر رفتند و این خلبان عزیز برای عشق به اسلام، میهن، نوامیس و شرف کشورمان خستگی را خسته کرده بودند. و یکی از خلبانان شجاع، نترس، ایثارگر و شهادت‌طلب بودند و افتخاراتی را آفریدند.
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش افزود: این شیلتری هم که اینجاست مرکز نگهداری و اورهال هواپیماهای جنگی است و هرگز یادم نمی‌رود که در آن زمان‌ها آمریکایی‌ها به خاطر پیروزی انقلاب اسلامی مجبور شدند از اینجا فرار کنند؛ فکر می‌کردند ما از اینها التماس می‌کنیم که برگردید در حالیکه اینطوری نبود و وقتی رفتند ملت ما خودش را پیدا کرد و جمهوری اسلامی خودش را نشان داد از جمله در رابطه با هواپیماهای شکاری؛ چراکه هواپیماهای شکاری را بایستی هر چند وقت یکبار اورهال کرد تا بتواند به پرواز دربیاید. و آنها فکر می‌کردند همافران ما نمی‌توانند این کار را انجام بدهند درحالیکه نیروهای ما دست بکار شدند و توانستند هواپیمای شکاری که از رده خارج شده بود را در همین شیلتر و در زمان مرحوم امیر خلبان سرتیپ هوشنگ صدیق و جناب سرهنگ حسین اعظمی اورهال کنند و به پرواز درآوردند. باور کنید زمانی که این هواپیما به پرواز درآمد من احساس کردم همه دنیا را به مرحوم صدیق و جناب اعظمی داده‌اند. بله این شیلتر و پایگاه توانسته فعل توانستن را به خوبی صرف کند و به دنیا اثبات کردند ما می‌توانیم. امسال هم که شعار هفته دفاع‌مقدس و چهل‌سالگی دفاع‌مقدس این است که ما قوی هستیم. و حقیقتا ما به خاطر دارا بودن از ارتشی مومن، متدین و باسواد قوی هستیم که می‌تواند خودش کارش را بدون هیچ وابستگی پیش ببرد. ما امروز می‌توانیم حتی سواد نظامی صادر کنیم و می‌توانیم توان نظامی را به دیگران انفاق کنیم در حالیکه یک روزی چنین امکانی نبود.  
وی که به همراه نوه ارشد خود در برنامه حاضر شده بود در پاسخ به این سوال که دارای چند فرزند و نوه است گفت: صاحب ۴ پسر و یک دختر و ۸ نوه هستم و همچنان به فرزندانم فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر فرزندآوری و ازدیاد نسل را گوشزد می‌کنم نکته‌ای که کشور ما در حال حاضر به آن نیازمند است.
برنامه یه روز تازه که کاری است از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما که از ابتدای هفته تا روز چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۹ صبح به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود و این هفته به مناسبت هفته دفاع‌مقدس اجرای برنامه از پایگاه شهید لشگری مهرآباد انجام می‌شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مستند «برهنگی کدخدا» روایتی از هفتاد سال ادعای امپراطوری آمریکا در جهان تا رسوایی نظامی آمریکا در عین الاسد است که امشب از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

جمعی از هنرمندان با انتشار پیام تبریک از انتصاب دکتر حمید شاه آبادی به عنوان معاون سیما استقبال کردند.

سومین فصل سریال تلویزیونی «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان ساخته شده است.

تلویزیون در روزهای پایانی ماه صفر که مصادف با رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله، شهادت امام حسن مجبتی علیه السلام و امام رضا علیه السلام است،‌ برنامه‌های مختلفی را آماده کرده و پخش می کند.

معاون سیما در روز ۲۸ صفر از پخش شبکه های تلویزیون بازدید و با همکاران گفتگو کرد.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما در پیامی درگذشت علیرضا فتحی پور، از مدیران و مجریان پرتلاش و متعهد صداوسیما و از چهره های قرآنی را تسلیت گفت.

خطبا و سخنرانان برجسته در بیانیه ای از انتخاب حمید شاه آبادی به عنوان معاونت سیمای جمهوری اسلامی حمایت کردند.

بیش از 50 فیلم سینمایی و تلویزیونی در روزهای پایانی ماه صفر از شبکه های سیما پخش می شود.

شبکه سلامت در روز جهانی نابینایان (عصای سفید) ویژه برنامه هایی را پخش می کند.

 

فیلم سینمایی ”کریپتو crypto” برای نخستین بار امشب، چهارشنبه ۳۰مهر ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما در پیامی درگذشت استاد اکبر عالمی، مدیر اسبق لابراتور صدا و سیما و مجری کارشناس برنامه های تلویزیون را تسلیت گفت.

همزمان با آغاز ماه ربیع الاول؛ شبکه پنج سیما برنامه های جدید «شهران»، «هوای تهران»، مسابقه «راهی شو» و مجموعه طنز «چای نت» را روی آنتن می برد.

تهیه کننده «بمب» از جزئیات این مسابقه تلویزیونی جدید با اجرای رضا رشیدپور که از ابتدای ماه آبان روی آنتن شبکه سه می رود خبر داد. 

محمود فلاح تهیه کننده باسابقه و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما به لقاء الله پیوست.

هویت بصری جدید شبکه قرآن و معارف سیما روز نهم ربیع الاول، همزمان با آغاز امامت حجت بن الحسن العسکری (عج الله تعالی فرجه الشریف) افتتاح و به لحاظ گرافیکی تغییرات جدّی در شبکه انجام خواهد شد.

 

شبکه دو سیما امسال همایش شیرخوارگان حسینی را بدون حضور مادران و نوزادان از طریق امواج تلویزیونی از تهران و مشهد پوشش خواهد داد.

در آخرین روزهای مرداد ماه با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

برنامه «نقد سینما» شبکه پنج سیما این هفته جمعه ساعت 22 به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع ) به بررسی آثار عاشورایی در سینمایی ایران می پردازد .

سریال «عقیق» در 10 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از چهارشنبه  29 مرداد ماه، هر شب از ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

برنامه گفتگو محور «حس مشترک» در ایام محرم و صفر از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد.

 شبکه سلامت برای نکوداشت روز پزشک ویژه برنامه هایی تدارک دیده است.

مرحله نهایی مسابقه قرآنی تلویزیونی «اسرا»، با کشف ۱۸ استعدادقرآنی کشور به پایان رسید .

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه پنج سیما با برنامه‌های ویژه ی مذهبی، میزبان عزاداران حسینی(ع) می شود.

حال و هوای متفاوت آنتن شبکه نسیم در ایام عزاداری را به تماشا بنشینید.

ویژه برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مستند به مناسبت ماه محرم از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و آغاز ماه محرم ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» را در قالب (MC)و به صورت ترکیبی روانه آنتن می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران با بیان اینکه جوامع برای داشتن سر زندگی و پویایی باید توانمندی مواجه با تغییرات را داشته باشند، گفت: در شرایط ویروس کرونا ایران سراسر مدرسه شد.

 آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برگزار شد.

شورای معارف سیما در اطلاعیه ای جزئیات برنامه های مختلف حسینیه تلویزیونی ایران را که از تمامی شبکه های تلویزیون در دهه اول محرم پخش می شود، اعلام کرد. 

 

جدول شماره ۴۸ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

محمود فلاح تهیه کننده باسابقه و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما به لقاء الله پیوست.

برنامه تلویزیونی"دستخط" شبکه پنج سیما، این هفته ویژه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. 

شبکه یک سیما همزمان با شب شهادت امام حسن عسگری (ع) و جشن تاجگذاری امام زمان (عج) ویژه برنامه قرار ما را روی آنتن می برد.

قسمت صفر مسابقه اسطرلاب پنجشنبه 1 آبان روی آنتن شبکه امید می‌رود.

مهمانی" به خانه بر می گردیم" شبکه پنج سیما، جمعه 2 آبان ماه به بهانه برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان میزبان کارگردان نام آشنا و پرآوازه سینما و تلویزیون ابوالفضل جلیلی و بازیگران فیلم سینمایی مسیر معکوس خواهد بود. 

پخش دروس مدرسه تلویزیونی از شبکه قران از سوم آبان با تغییراتی همراه است.

جدول شماره ۴۷مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های سیما از نگاه مخاطبان، 75.4 درصد از مردم در شهریور امسال بیننده سیما بوده‌اند و شبکه «سه» توانسته با برخورداری از شش برنامه در میان 10 برنامه پربیننده تلویزیون، در صدر دیگر شبکه‌ها از نظر برخورداری از برنامه‌های پربیننده قرار بگیرد.

فیلم سینمایی ”کریپتو crypto” برای نخستین بار امشب، چهارشنبه ۳۰مهر ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

فصل جدید برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» از سه‌شنبه آینده با پخش مستندهای داخلی و خارجی روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

برنامه تاریخی"سرچشمه" شبکه پنج سیما، این هفته (پنج شنبه 1 آبان ماه) برای تبیین و تشریح چگونگی تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روی آنتن می رود. 

یک منتقد سینما و تلویزیون گفت: مسابقه «ایرانیش» ظرفیتی به وسعت کل ایران برای جذب مخاطب شکل داده که می تواند از هر نقطه از ایران تماشاگر این مسابقه باشند.

مدیر شبکه مستند سیما در حکمی علیرضا میررفیع را به عنوان مدیر جدید تأمین و پخش این شبکه منصوب کرد.

برنامه تلویزیونی «زوجی نو» به زودی با اجرای باربد بابایی روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد