امروز پنج شنبه  7 مرداد 1400
تعداد بازدید : 1296 - تاریخ خبر : 1399/10/06 - 11:32
مدرسه تلویزیونی در عید نوروز تعطیل می‌شود؟

مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزشِ تلویزیون از اضافه شدن درس پرورشی به مدرسه تلویزیونی همزمان با هفته مکتب حاج قاسم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما به نقل از خبرگزاری تسنیم، سال قبل با شیوع کرونا، تلویزیون مدرسه دانش‌آموزان شد. وقتی این بیماری منحوس اجازه نمی‌داد دانش‌آموزان به مدرسه بروند و طعم دلنشین و دلچسب علم و دانش را از پشت میزها لمس کنند؛ اما تحصیل‌شان هم نمی‌توانست ناتمام باقی بماند، از این رو به یادِ زمان جنگ و جبهه، تلویزیون بار آموزش را به دوش کشید و به مدرسه تلویزیونی تبدیل شد.

    دو شبکه معین کنار مدرسه تلویزیونی

10 اسفندماه رسماً با محوریت شبکه آموزش وارد این مسیر شد و امروز دو شبکه چهار و قرآن و معارف به عنوان شبکه‌های معین، در این میدان فعالیت می‌کنند و از صبح تا ساعاتی در عصر، با جدیت دروس ابتدایی و متوسطه دانش‌آموزان بنابر برنامه‌ اعلام شده از روز قبل، آموزش داده می‌شود.

    دو سه امکان برای بازپخش و دانلود

یکی از اتفاقات خوبِ آموزش تلویزیونی، بازپخش و امکان دانلود است. به تعبیر متولی مدرسه تلویزیونی، در فضای شبکه‌های اجتماعی دو سه امکان در نظر گرفته شده که اولین امکان تلوبیون است. اتفاق خوب دیگر، نرم‌افزاری به نام 7 راه‌اندازی شده که در آن تمام کلاس‌ها به همراه پاسخ برخط و زنده به سؤالات دانش‌آموزان وجود دارد.

    اما انتقاد خانواده‌ها

یکی از موضوعاتی که مورد انتقادِ برخی از خانواده‌ها است ناهماهنگی برخی از شبکه‌ها با مدرسه تلویزیونی است که فیلم‌ها و یا برنامه‌های مخصوصِ کودک و نوجوان پخش می‌کنند در صورتی که همان ساعات آموزش تلویزیونی برقرار است.

    هماهنگی پخش فیلم‌ها و سریال‌ها و شاد با مدرسه تلویزیونی

به سراغ شهرام کجوری مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش و جزو تلاشگران اصلی مدرسه تلویزیونی رفتیم و با او لحظاتی در این برنامه و اتفاقات جدیدِ مدرسه تلویزیونی به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

شهرام کجوری در ابتدای گفت‌وگو به این انتقاد مطرح شده، این چنین پاسخ داد: باید پخش فیلم‌ها و سریال‌ها و برنامه‌های مخصوصِ دانش‌آموزان در ساعات مخصوصِ مدرسه تلویزیونی و همین‌طور فعالیت اپلیکیشن شاد هماهنگی وجود داشته باشد.

    بهترین بستر برای آموزش دروس مختلف

وی افزود: ما همه سعی‌ و تلاشمان را کردیم بهترین بستر را برای آموزش دروس مختلف با برنامه‌ریزی منطقی و اصولی فراهم کنیم و آموزش و پرورش هم باید در این زمینه با همکاری خودش ما را یاری دهد.

    آموزش علوم معارف اسلامی به مدرسه تلویزیونی برگشت

مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش درباره آموزش علوم معارف اسلامی در شبکه قرآن، خاطرنشان کرد: در شبکه چهار، علوم انسانی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم آموزش داده می‌شود و در شبکه قرآن دروس معارف اسلامی را تدریس می‌کنند. مدتی به دلیل مسائل مالی و عدم حمایتی که آموزش و پرورش باید می‌کرد قطع شد اما دوباره مشکل برطرف شده واز اول دی‌ماه مجدداً آموزش علوم معارف اسلامی مقطع متوسطه دوم به مدرسه تلویزیونی برگشته است.

    برنامه ویژه هفته مکتب "حاج قاسم"

وی درباره برنامه ویژه مدرسه تلویزیونی در هفته منتسب به "سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی" گفت: درس پرورشی هم از هفته آینده همزمان با ششم دی‌ماه هفته مکتب حاج قاسم، از ساعت 16 تا 16:30 اضافه می‌شود. در هفته مکتب "سردار دل‌ها" دروس تاریخ و ادبیات فارسی، و دروس مرتبط در تمام پایه‌ها از ابتدایی تا متوسطه دوم و فنی حرفه‌ای و کاردانش را به این سمت منعطف کرده‌ایم و درباره تاریخ و فرهنگِ شهادت و ایثار و قهرمانان ایران‌زمین و رشادت‌های رزمندگان دفاع‌مقدس برای آینده‌سازان ایران‌ اسلامی توسط معلمان مدرسه تلویزیونی ایران تدریس خواهیم کرد.

    مدرسه تلویزیونی و گام دوم انقلاب

کجوری با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی، تأکید کرد: مدرسه تلویزیونی جایی است که می‌تواند در گام دوم، نقش مؤثری را ایفا کند. مخاطبان 14، 15 میلیونی که دانش‌آموزند و جزو اهرم‌های اصلی تحقق گام‌ دوم‌‌اند. افرادی که در آینده تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیرنده سیاست‌های کلان خواهند بود. مدرسه تلویزیونی جایی است که می‌تواند پیام‌های مهمی درباره موضوعاتی همچون افزایش جمعیت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی  را به مخاطبان میلیونی خود القا کند.

    هیچ روزی تعطیل نمی‌شود

وی در پاسخ به این سؤال که مدرسه تلویزیونی برای عید نوروز چه برنامه‌ای خواهد داشت یا آموزش‌ها تعطیل یا به حداقل می‌رسند، تصریح کرد: در عید نوروز گذشته اولین تجربه را داشتیم و بسیار بازخورد خوبی گرفتیم. مدرسه تلویزیونی تا پایان 280 روز یعنی از 15 شهریور که آغاز شده تا آخر خردادماه هیچ روزی تعطیل نمی‌شود. ممکن است تعداد روزها و یا زمانِ آموزش در نوروز کمتر شود اما دوره‌هایی را خواهیم داشت مخصوصاً برای متوسطه دوم و دانش‌آموزانی که برای کنکور آماده می‌شوند.

    اول اردیبهشت رفع اشکال شروع می‌شود

وی افزود: پیش‌بینی‌مان این است که تا اوایل اردیبهشت‌ماه تمام کتاب‌ها را تمام کنیم و از اول اردیبهشت‌ رفع اشکال را شروع کنیم.

    فرصت‌های برابر و عدالت آموزشی

مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش درباره فرصت‌های برابر و عدالت آموزشی، خاطرنشان کرد: شبکه آموزش شبکه فرصت‌های برابر و عدالت آموزشی را خصوصاً برای مناطق محروم فراهم کرد. یکی از محرومین می‌گفت بهترین معلم ما در این شهرستان از بدترین معلمِ مدرسه تلویزیونی هم ضعیف‌تر است. از طرفی بسته آموزشی را در اختیار داریم که برای سال‌های آینده هم مثمرثمر است. کسانی که می‌خواهند آنلاین درس بخوانند و در خانه آموزش ببینند بدون آنکه به مدرسه مراجعه کنند.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما به مناسبت اعیاد بزرگ قربان و غدیر و تعطیلات پیش رو، ویژه برنامه های متنوعی را برای بینندگان خود روی آنتن می فرستند.

بیش از 50 فیلم سینمایی؛ در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 30 و 31 تیر و جمعه 1 مرداد از شبکه های سیما به مناسبت عید قربان روی آنتن می رود؛ «هر وقت بخوام کوتاه میام»، «تمام شب بدو»، «کاپون»، «طوفان ناگهانی»، «افسانه کوتوله ها» و «رد شب» نیز 6 اثر جدید هستند که این هفته از آنتن شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مراسم پر فیض دعای عرفه همزمان با روز عرفه از شبکه های سیما پخش می شود و مخاطبان سیما در این روز نورانی از طریق شبکه های سیما در حال و هوای صحرای عرفات،کربلای معلی، مشهد مقدس، قم و دیگر اماکن مقدس قرار می گیرند.

تعطیلات ۶ روزه عید سعید قربان و تعطیلی غیر مترقبه شنبه و یکشنبه، برای پایتخت، باکس ویژه ایجاد کرد .‌ 

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان با 29 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های یک، دو، سه، پنج، امید و کودک می رود. «ویلوبی ها»، «هیچ گاه دیر نیست»، «راز سرقت قطار»، «1800 گرم» و «وروجک ها» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

شبکه ورزش سیما با تدارکی گسترده به استقبال المپیک 2020 توکیو می‌رود.

«باغ وحش مخفی»، «بهترین دشمنان»، «رویای رانندگی: بهترین دریفت ماشین توفو فروشی»، «خوشحال باش آقای لی»، «بازندگان قهرمان» و «پدربزرگ من یک فضایی است» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه ها می رود.

سریال «باهم» از شبکه تماشا پخش می شود.

سریال «رئیس جمهور موقت» با روایتی جذاب از پشت صحنه دسیسه‌های دولتی برای اولین از قاب شبکه افق سیما مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

برنامه گفت وگو محور «طبیب» با هدف اطلاع ‌رسانی در حوزه سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها، هر روز میزبان متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی است.

معاونت سیما به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، میان برنامه هایی با عنوان "بیعت" ، شامل ۱۱ فراز خطبه غدیر را با کلام و آوای گروهی از هنرمندان و مجریان تلویزیون پخش می کند.

بر اساس نظرسنجی که مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما از کودکان 6 تا 11 سال و نوجوانان 12 تا 17 سال به صورت جداگانه درسراسرکشور درباره تماشای برنامه‌های بهار سیما انجام داده است مشخص شد به ترتیب 94.4 و 90.3 درصد از افراد دراین رده‌های سنی بیننده برنامه‌های مختلف تلویزیون بوده‌اند.

پنج عنوان برنامه پرمخاطب در رده سنی کودکان و دو عنوان برنامه در رده سنی نوجوان از تولیدات مرکز پویانمایی صبا مورد اقبال مخاطبان این رده قرار گرفته است.

مجتبی امینی تهیه کننده سریال «گاندو» از پخش مجدد این سریال خبر داد. 

میهمانان ویژه، عیدانه دورهمی شبانه امشب شب نشینی است.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

سومین قسمت از فصل جدید برنامه «سریالیست» در گفتگو با کارگردان و بازیگران سریال «یاور» امشب پنجشنبه 7 مرداد روی آنتن شبکه یک می رود.

برنامه دستخط این هفته جمعه ۸ مردادماه با حضور دکتر زهرا شجاعی معاون اسبق رییس جمهور روی آنتن می رود.

صبح پارسی در عید سعید غدیرخم، ویژه برنامه ای شاد و ۹۰ دقیقه ای را به روی آنتن جام جم برد.

سیزدهمین برنامه کفت‌وگو محور «شب نشینی» همزمان با شب عید سعید غدیر خم بر روی آنتن شبکه جام جم رفت. 

روانشناسی ،مغز و اعصاب تا آشپزی ، رنگ شناسی و گلابتون دوزی موضوعاتی هستند که خانه مهر به آنها می پردازد.

مجید صفری تهیه کننده برنامه تشرف از پخش ویژه برنامه ای شاد و متنوع با حضور چهره های نام آشنا، از پشت بام حرم رضوی خبرداد. 

سوال پیامکی پنج شنبه 7 مرداد ماه طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

منصور ضابطیان در دو قسمت جدید فصل دوم برنامه تلویزیونی «محاکات» میزبان رضا فیاضی و رابعه مدنی می شود.

شبکه افق سیما با برنامه‌ای ویژه به مناسبت عید غدیر خم مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

همزمان با المپیک ۲۰۲۰ گرافیک شبکه ورزش سیما نیز تغییر کرد.

عوامل سریال «کلبه ای در مه» شنبه 9 مرداد به تماس های مردم پاسخ می دهند.

سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب ساعت ۱۱ روز پنجشنبه هفتم و روز جمعه هشتم مرداد ماه از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

مستد «بیست سال» با روایتی متفاوت از بیست سال حضور آمریکا در کشور افغانستان پنجشنبه از شبکه سه سیما به نمایش در می آید.

سیاوش طهمورث بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون مهمان امشب برنامه «شب نشینی» است.

«صبح پارسی» تا پایان المپیک، آیتم میز المپیک خواهد داشت.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد