امروز يك شنبه  22 فروردين 1400
تعداد بازدید : 186 - تاریخ خبر : 1400/01/17 - 15:29
عوامل سریال «نوروز رنگی» پاسخگوی تماس‌های مردمی و اصحاب رسانه شدند‌
تلنگری طنزآمیز برای یادآوری روزگار یکرنگی

علی مسعودی، نویسنده و کارگردان، سید محمدمهدی، مرتضوی مدیر تولید، رابعه اسکویی، حمیدرضا حافظ شجره و محمد اسلامی‌بازیگران سریال «نوروز رنگی» پیش از ظهر امروز با حضور در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی «۱۶۲» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سریال «نوروز رنگی» که توانسته با کسب 20 درصد مخاطب، بالاترین حد نصاب جذب بینندگان سریال‌های شبکه پنج را در ایام نوروز به نام خود ثبت کند، با مضمون طنز در ایام نوروز 1400 ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می‌شد.

«نوروز رنگی» به تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان، کارگردانی و نویسندگی علی مسعودی (علی مشهدی) با تکیه‌بر استعدادهای بومی در عرصه بازیگری و یک روایت پویا و طنزآمیز، ضمن خلق لحظاتی شاد برای مخاطبش، فضای دهه شصت را به نمایش گذاشت و به بخشی از فرهنگ و آداب‌ورسوم مشهد مقدس پرداخت.

این دومین سریالی است که علی مسعودی کارگردانی و نویسندگی‌اش را به عهده دارد. وی در نشست خبری که به‌صورت مجازی برگزار و در سایت اداره کل روابط عمومی رسانه ملی به‌صورت زنده پخش شد، درباره روند تولید نوروز رنگی گفت: فیلم‌نامه این سریال را اواخر فرودین 98 نوشتم و تقریباً اوایل تیرماه پیش‌تولید شروع شد و از ۲۱ مهرماه هم تصویربرداری را شروع کردیم.

وی در ادامه با اشاره به سختی‌های تولید سریال در خارج از تهران و تناسب فضا با دهه شصت گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که با آن روبرو بودیم پیدا کردن لوکیشن‌هایی بود که به سال‌های دهه ۶۰ نزدیک باشد و هر جا دوربین را برمی‌گرداندیم، یک نشان از زمانه فعلی به چشم می‌خورد و همین کار ما را بسیار سخت می‌کرد.

نویسنده «نوروز رنگی» افزود: برای رسیدن به این فضا منطقه حاشیه‌نشین مشهد را انتخاب کردیم که به دلیل دور بودن از مرکز بافت دهه شصتش حفظ‌شده بود.

 

همه گروه تولید درگیر کرونا شدند

مسعودی با اشاره به ابتلای گروه به کرونا تأکید کرد: علی‌رغم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام تست برای همه عوامل، از طریق یکی از اهالی آن منطقه که به‌عنوان هنرور در سکانس عروسی حضور داشت کرونا وارد گروه تولید شد. اولین کسی که در گروه تولید به بیماری کرونا دچار شد، خانم اسکویی بود که خوشبختانه پس از ۱۰ روز تست ایشان منفی شد، اما دقیقاً دو هفته بعد همه بچه‌های گروه کرونا گرفتند. مدیر تولید سریال شرایط بسیار وخیمی را تجربه کرد و دو هفته کل گروه در قرنطینه بودند که باعث شد شرایط بسیار سختی داشته باشیم.

 

تلاش برای تصویر کردن واقعیت‌های آن سال‌ها

مسعودی با اشاره به بازخوردی که از مردم درباره این سریال در مشهد داشته و تماس‌های مخاطبان 162 گفت: امروز حجم تلفن‌های مخاطبان و تشکرشان دلگرم‌کننده بود. مردم خیلی از این مجموعه راضی بودند و من تمام تلاشم را کردم که هر آنچه را واقعیت است، بدون هیچ اغراقی و با سادگی و فضای دوست‌داشتنی که در آن زمان وجود داشت، به تصویر بکشم و طبیعتاً هر آنچه از دل برآید پردل می‌نشیند.

وی افزود: خوشحالم که مردم این سریال را بسیار دوست داشتند و در این‌یک ساعتی که با مردم صحبت کردیم، همه راضی بودند و خواستار تولید فصل دوم سریال شدند.

مسعودی در پاسخ به سؤالی درباره چرایی انتخاب دهه شصت در تولید سریال گفت: به دلیل دشواری تولید معمولاً کمتر کارگردانی سراغ این دهه می‌رود و آخرین سریال هم «وضعیت سفید» حمید نعمت‌الله بود. بااین‌حال خودم دوست داشتم به این دهه بپردازم، چون لازم بود برخی از مهربانی‌ها، همدلی‌ها و دوستی‌های دهه شصت برای ما یادآوری شود.

وی افزود: شرایط کنونی ما را از آن فضای اعتماد و همدلی که میان صاحب‌خانه و مستأجر، همسایه و هم‌محلی‌ها و. بود دور کرده و دوست داشتم به مردم بگویم که ما در دهه شصت چگونه بودیم و می‌توانیم بازهم آن محبت و صمیمیت را داشته باشیم.

 

اهمیت تولید دور از پایتخت

در ادامه سید محمدمهدی مرتضوی، مدیر تولید سریال با بیان اینکه امروز در تماس‌های مردمی، حتی یک انتقاد از سریال نشنیده است، گفت: مخاطبان تلفنی با قدردانی از عوامل ما را به ادامه ساخت سریال دلگرم کردند.

وی افزود: برخی از مخاطبان چنان دقیق سریال را دنبال کرده بودند که بابیان جزئیات برخی از سکانس‌ها از عوامل تشکر می‌کردند.

مدیر تولید «نوروز رنگی» با اشاره به اهمیت حضور عوامل سریال دریکی از مناطق حاشیه شهر مشهد گفت: حضور ما به منطقه پنج‌تن مشهد چنان رونقی داده بود که با پایان تصویربرداری، همه اهالی دل‌تنگ ما شدند.

وی افزود: همه تلاش ما بر این بود که حضور ما موجب رونق آن منطقه ضعیف و حاشیه‌نشین مشهد شود و همین اتفاق نیز رخ داد.

به گفته مرتضوی، باهمت تحویلیان، تهیه‌کننده سریال، فضای شهری و بهداشتی آن منطقه کاملاً تغییر کرد و این گروه با کمک به بازسازی مسجد و فضای عمومی آن محله، ارتباط عاطفی خوبی با جوانان و اعضای این منطقه پیدا کرد و نتیجه آن شد که شهرداری مشهد نیز مساعدت زیادی برای آبادانی این منطقه ضعیف و حاشیه‌نشین کند.

مدیر تولید «نوروز رنگی» این اتفاق را یکی از محاسن تولید سریال خارج از پایتخت دانست و گفت: علی‌رغم سختی‌هایی که در این مسیر داشتیم، اما خاطره این حضور و همدلی با بخشی از مردم ایران از یاد ما نخواهد رفت.

 

"بازی در نقش طنز را دوست دارم"

رابعه اسکویی، بازیگر «نوروز رنگی» نیز با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از سریال گفت: بخشی از موفقیت این اثر به فیلم‌نامه دقیق و قوی آقای مسعودی برمی‌گردد که به‌خوبی روی نقش‌ها کارکرده و شخصیت‌پردازی‌ها دقیق ترسیم‌شده بود.

وی با اشاره به نقش مادر در این سریال بیان کرد: برای من این نقش سخت و حساس بود و تاکنون با چنین نقشی مواجه نشده بودم، اما با همراهی آقای مسعودی جزئیات نقش را حس می‌کردم و این نقش کاملاً برایم جاافتاده بود.

وی افزود: نقش من یک مادر به‌تمام‌معنا بود که در دهه شصت زندگی می‌کرده که به خاطر فرزندانش از همه‌چیز خود گذشته و رابطه خوبی با آن‌ها دارد. به‌طورکلی نقش بسیار جالب و جذابی برای من بود. بازی در این نقش برای خودم هم جذاب بود و حس می‌کردم مادرها چقدر ازخودگذشتگی و فداکاری دارند و چقدر مهربان هستند.

اسکویی درباره تماس‌های مخاطبان تصریح کرد: از همه جای ایران تماس گرفتند و برای نشاندن لبخند بر لب‌های مخاطبان تشکر می‌کردند.

این بازیگر درباره بازی در سریال‌های مناسبتی گفت: از من کارهای مناسبتی زیادی روی آنتن رفته است و همیشه از بازی در کارهای مناسبتی استقبال می‌کنم، چون رودررو با مخاطب هستی و بازخورد بازی‌ات را همان زمان حس می‌کنی.

وی افزود: متأسفانه امسال به دلیل کرونا کمترین ارتباط را با مخاطبان داشتم و امیدوارم با پایان کرونا بازهم با مخاطبان از نزدیک صحبت کنم و نظراتشان را درباره بازی‌ام بشنوم.

اسکویی در پاسخ به سؤالی درباره سختی خنداندن مردم گفت: من هیچ‌وقت تفاوتی بین شبکه‌ها قائل نبودم و در همه شبکه‌ها بازی کرده‌ام و مهم برایم خنداندن مردم بوده است. شاید مخاطب سخت بخندد، اما به این حرفه افتخار می‌کنم و نقش طنز را دوست دارم و بازی در نقش طنز را یکی از خوش‌شانسی‌های خودم می‌دانم.

در ادامه اسکویی با اشاره به حضورش در تلویزیون گفت: خوشحالم که اینجا هستم و به من فرصت داده شد که اینجا باشم. از اینکه بار دیگر برای مردم وطن خودم بازی می‌کنم شکرگزارم.

 

محمد اسلامی، دیگر بازیگر سریال نیز با اشاره به استقبال خوب مخاطبان گفت: من دهه هفتادی هستم، اما به همت آقای مسعودی در دورخوانی‌هایی که داشتیم کاملاً با فضای دهه شصت آشنا شدم و ایشان چنان دقیق آن زمان را با جزئیاتش برای ما بازگو می‌کرد که انگار که آن دوران را زندگی کرده‌ام.

حمیدرضا حافظ شجری نیز با اشاره به اولین تجربه تصویری‌اش گفت: من هجده سالم است و تجربه بازی در تئاتر دارم و این سریال فرصت خوبی برای حضور در تلویزیون بود.

مسعودی نیز با اشاره به انتخاب حمیدرضا حافظ شجری گفت: ابتدا قرار بود بازیگر نقش جعفر در دو قسمت حضورداشته باشد، اما استعداد بازیگری حافظ شجری من را شگفت‌زده کرد و همان زمان برای او نقش‌های جدید نوشتم و این‌طور شد که این جوان باهوش و مستعد در نوروز امسال درخشید.

 

کسب رتبه بالای مخاطب تحسین‌برانگیز است

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی نیز در این نشست با اشاره به کسب عنوان پرمخاطب‌ترین سریال نوروزی شبکه پنج از سوی «نوروز رنگی» گفت: شما با استفاده از سامانه 162 پاسخگوی 248 تماس بودید که در نوع خود عالی است. این سریال بالاترین رکورد مخاطبان این شبکه را در ایام نوروز کسب کرد که جای تحسین و تبریک دارد.

وی افزود: کسب 20 درصد مخاطب و رضایت 76 درصدی در میان رقابت تنگاتنگ سریال‌های نوروزی، برای این مجموعه تلویزیونی جای تبریک دارد و امیدوارم این مسیر همچنان طی شود.

به گفته رنجبران، بسیاری از مخاطبان دوست دارند فصل دوم این سریال ساخته شود.

رنجبران با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از سریال‌های نوروزی گفت: نوروز امسال بیشترین توجه به سریال‌ها شد و با توجه به شرایط سخت تولید، این اتفاق قابل‌توجه و ارزنده است.

 گزارش تصویری از حضور امروز عوامل سریال «نوروز رنگی» را در این لینک ببینید.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

عضو شورای نظارت برصداوسیما گفت : تلویزیون، نوروز امسال با تنوع برنامه ها و چینش مناسب در جذب  مخاطبان موفق عمل کرد و عملکرد قابل قبولی داشت.

فصل سوم سریال «نون خ» نیز مانند دو فصل قبلی آن به موفقیت رسید و توانست پرمخاطب ترین مجموعه سیما در نوروز 1400 بشود.

«هم‌بازی» سریال شبکه دو سیما برای نوروز 1400 در ژانر ملودرام و در قالب اجتماعی و با محوریت خانواده و مسائل جوانان است.

عیدی شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، نمایش، امید، کودک، افق و شما در ایام نوروز، سبدی رنگارنگ از فیلم های جدید برای مخاطبان خود است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از عملکرد آموزشی و مهارتی شبکه آموزش سیما و مدیر این شبکه در دوران شیوع ویروس کرونا ،  قدردانی کرد. 

عضو شورای نظارت برصداوسیما گفت : تلویزیون، نوروز امسال با تنوع برنامه ها و چینش مناسب در جذب  مخاطبان موفق عمل کرد و عملکرد قابل قبولی داشت.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما از جابه‌جا شدن برخی حد نصاب‌ها در جذب مخاطب برنامه‌های نوروزی رسانه ملی خبر داد و عامل آن را طراحی سبک رسانه‌ای تولید در بحران توصیف کرد.

«احضار»، «بچه مهندس 4»، «یاور» و «رعد و برق» سریال های جدیدی هستند که در شب های ماه رمضان از شبکه های یک، دو، سه و پنج پخش می شوند.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 19 و 20 فروردین ماه، با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

جدیدترین اثر سعید سلطانی به نام «یاور» در ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما پخش می شود.

بیش از ۲ میلیون رأی مردمی برای انتخاب بهترین‌های سال فوتبال ایران به برنامه «نوروز فوتبالی» شبکه ورزش ارسال شد.

«حسین ملکی» بازیگر و فیلمبردار با سابقه سینما و تلویزیون ایران در سن ۸۰ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سریال‌های نوروزی «نون خ 3»، «هم بازی» و «نوروز رنگی» همچنان از شبکه های یک، دو و پنج سیما پخش می شوند.

علی مسعودی، نویسنده و کارگردان، سید محمدمهدی، مرتضوی مدیر تولید، رابعه اسکویی، حمیدرضا حافظ شجره و محمد اسلامی‌بازیگران سریال «نوروز رنگی» پیش از ظهر امروز با حضور در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی «۱۶۲» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

مستند« لشکر زینبی (س)» قسمت اول از مجموعه مستند «این ستاره ها» است که به زودی از شبکه یک سیما پخش می شود.

 

علی مسعودی، نویسنده و کارگردان، سید محمدمهدی، مرتضوی مدیر تولید، رابعه اسکویی، حمیدرضا حافظ شجره و محمد اسلامی‌بازیگران سریال «نوروز رنگی» پیش از ظهر امروز با حضور در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی «۱۶۲» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

233 نماینده مجلس شورای اسلامی‌با صدور بیانیه‌ای از برنامه‌های نوروزی رسانه ملی قدردانی و تأکید کردند: جذب مخاطب بیش از 82 درصدی رسانه ملی در ایام نوروز گواه این مدعاست که مدیران و برنامه‌سازان رسانه ملی، کاری کارستان کرده‌اند.

بنا بر اعلام آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات و افکار سنجی سازمان در نوروز ۱۴۰۰ برنامه «خندوانه» با ۵۴ درصد پر بینندترین برنامه تلویزیون و برنامه «کودک شو» با ۴۱.۷درصد پای ثابت برنامه های پر مخاطب در ویژه برنامه های نوروز در سال های اخیر شد.

همزمان با حضور هومن برق‌نورد در مقابل دوربین فصل دوم «زیرخاکی» که محصول جدید سیمافیلم است، اولین تصاویر از این سریال تلویزیونی پس از سه ماه کار بی‌وقفه منتشر شد.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما از جابه‌جا شدن برخی حد نصاب‌ها در جذب مخاطب برنامه‌های نوروزی رسانه ملی خبر داد و عامل آن را طراحی سبک رسانه‌ای تولید در بحران توصیف کرد.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما از جابه‌جا شدن برخی حد نصاب‌ها در جذب مخاطب برنامه‌های نوروزی رسانه ملی خبر داد و عامل آن را طراحی سبک رسانه‌ای تولید در بحران توصیف کرد.

بیش از ۲ میلیون رأی مردمی برای انتخاب بهترین‌های سال فوتبال ایران به برنامه «نوروز فوتبالی» شبکه ورزش ارسال شد.

عضو شورای نظارت برصداوسیما گفت : تلویزیون، نوروز امسال با تنوع برنامه ها و چینش مناسب در جذب  مخاطبان موفق عمل کرد و عملکرد قابل قبولی داشت.

مستند« لشکر زینبی (س)» قسمت اول از مجموعه مستند «این ستاره ها» است که به زودی از شبکه یک سیما پخش می شود.

جدیدترین اثر سعید سلطانی به نام «یاور» در ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما پخش می شود.

دو هزار نکته ناب قرآنی از زبان حجت الاسلام و المسلمین استاد محسن قرائتی ضبط و آماده پخش و انتشار در شبکه های مختلف سیما و مراکز استانی است.

 

دبیر شورای معارف سیما تواصی به حق و صبر و پیروزی در نتیجه حرکت جمعی بر محور استقامت و مقاومت را موضوع اصلی برنامه های معارفی رسانه ملی در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

برنامه «تهران 20» امشب ( یکشنبه 22 فروردین ماه) با حضور دکتر محمدصادق خیاطیان، سرپرست مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

دیدار منچستر یونایتد و تانتهام امروز (یک‌شنبه) با گزارش پیمان یوسفی به روی آنتن شبکه ورزش می‌رود.

سازندگان سریال «هم بازی» شبکه دو سیما 23 فروردین مهمان امور مخاطبان روابط عمومی صداوسیما می‌شوند و گوش به نظرهای مردم درباره این سریال می سپارند.

تصویربرداری فیلم تلویزیونی «اردوگاه خلوت» به کارگردانی حسین ابراهیمی دستگردی در استان چهارمحال و بختیاری به پایان رسید.

رقابت‌های کشتی انتخابی المپیک در قاره آسیا امروز (یک‌شنبه)، ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه ورزش پخش می‌شود.

اولین قسمت از مجموعه مستند «رخ خورشید» به تهیه کنندگی عطا پناهی و کارگردانی علی رمضانیان با موضوع طبیعت بکر و دست نخورده ایران یکشنبه 22 فروردین ماه ساعت 16 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

جدول شماره ۲۱۲ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

 نشست دبیر شورای معارف و مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در مورد تبیین برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه های سیما به صورت مجازی برگزار می گردد.

مستند  «راز سرخ صیاد» با موضوع روایت رشادت های شهید صیاد شیرازی از تلویزیون پخش می شود.

تصویربرداری سریال «احضار» به کارگردانی علیرضا افخمی و تهیه‌کنندگی محمودرضا تخشید در تهران همچنان ادامه دارد تا ماه مبارک رمضان این محصول جدید مرکز سیمافیلم روی آنتن شبکه یک برود.

علی‌اکبر صالحی ، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران مهمان «نگاه یک» می شود.

«نیوزلند جزایر افسانه ای» عنوان مستندی تامینی با موضوع شگفتی های طبیعت کشور نیوزلند است که از امشب (21 فروردین ماه) ساعت 21:30 روی آنتن شبکه پنج می رود.

دیدار رئال مادرید –بارسلونا  شنبه 21 فروردین ساعت 23:30 به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود .

برنامه تلویزیونی «دعوت» امسال هم به عنوان ویژه‌برنامه افطار ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد