امروز شنبه  7 خرداد 1401
تعداد بازدید : 175 - تاریخ خبر : 1400/11/02 - 13:49
کاتای تیمی، رشته قهرمان‌پرور کمتر دیده شده

ورزشکار و قهرمان دوره‌های پیش کاراته ایران و جهان در بخش کاتا در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از قهرمانی‌های خود و چالش‌های این رشته ورزشی گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، الناز تقی پور در «سلام تهران» با اشاره به کسب مدال برنز  در مسابقات آلماتی، گفت: من به همراه هم‌تیمی‌هایم نجمه قاضی‌زاده  و شادی جعفری زاده در مسابقات آلماتی موفق به کسب مدال برنز شدیم. این هفتمین دوره حضور من در این مسابقات بود؛ چهار دوره نایب‌قهرمانی آسیا را در کارنامه خود داریم و این دومین برنز آسیا بود که کسب کردیم.

وی درباره کاتای تیمی در کاراته، عنوان کرد: کاتای تیمی پر از چالش و جنجال و البته بسیار جذاب است؛ اولین دلیل این است که سه نفر با سه روحیه مختلف در حال تمرین هستیم و باید قلب خود را به یکدیگر نزدیک کنیم. ما در زمین همدیگر را کاملاً حس می‌کنیم که این بسیار جذاب است. به‌طورکلی کار گروهی جذابیت زیادی برای من داشته است به همین دلیل بیشتر به سمت کار تیمی سوق پیدا کردم. کاتای تیمی فقط در زمین نیست  بلکه باید باهم وقت بگذرانیم. برخی این کار را شروع می‌کنند اما نمی‌توانند ادامه دهند چراکه ظرافت‌هایی در کار تیمی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کرد. ما توانستیم مدال را کسب کنیم و سربلند به ایران بازگردیم.

تقی پور با اشاره به تجربه تلخ گذشته خود با پس گرفتن مدال از گروهش، گفت: در کشورهای اسلامی متأسفانه به دلایلی که اتفاق افتاد مدال طلا را از ما گرفتند. اعتراض به‌حق بود اما هم مدال طلا به‌ناحق از ما گرفته شده بود. چند وقت پس از آن ما برای فینال رفتیم و در فینال مطمئناً اول می‌شدیم. اگر قرار بود اعتراضی پیش بیاید باید اول مسابقه این کار را انجام می‌دادند و ما آن را درست می‌کردیم که به این صورت جوانمردانه‌تر بود. مشکل این بود که پوشش ما بیشتر از مصوب بود و پس از آن اتفاق درست نبود که مدال را از ما بگیرند.

وی با اشاره به کسب اولین مدال برنز جهانی توسط ایران در بخش کاتای تیمی، ابراز داشت: پس از آن مسابقات جهانی را داشتیم که اولین حضور ما بود. اولین سالی بود که خانم‌ها می‌توانستند شرکت کنند. تصمیم گرفته بودیم که به هر قیمتی شده است روی سکو رفته و مدال بگیریم. شبانه‌روز تلاش کردیم. شاید آن اتفاق تلخ برای ما نیروی محرکه بود. رقیب اصلی ما در کاتا ژاپن است، هم در آسیا و هم در جهان و ما از ژاپن با اختلاف یک پرچم باختیم و حالمان خیلی خوب بود چراکه دور اول با ژاپن بودیم. در نهایت توانستیم مدال برنز را کسب کنیم. آن مدال برنز برای من همیشه جاودانه و عزیز است چراکه به‌واسطه اولین حضور ما و اولین مدال ما در بخش کاتا بود و سوگلی مدال‌ها است. کتابخانه‌ای دارم و در طبقه اول مدال این مدال و در اطراف آن، مدال‌های دیگر من است.

این قهرمان کاراته‌ پیرامون مطالعه و کتاب‌های موردعلاقه‌اش، بیان داشت: معمولاً کتاب‌های پائولو کوئیلو و رندی پاش را زیاد می‌خوانم. رندی پاش استاد دانشگاه بوده است و الآن به دلیل سرطان فوت شده است. کتابش را بارها و بارها خوانده‌ام؛ آن‌قدر این کتاب را خواندم که تقریباً آن را حفظ هستم. جمله‌ای دارد که می‌گوید دیوارهای آجری برای این وجود دارند که شما بدانید چقدر برای اهدافتان مصمم هستید وقتی دیوار آجری را می‌شکنید و جلوتر رفته و پیشرفت می‌کنید باعث می‌شود بدانید واقعاً روی حرف خود مصمم هستید.

وی با اشاره به نقش ورزش در زندگی شخصی‌اش، مطرح کرد: همیشه این را می‌گویم که اگر کاراته، ‌کار نمی‌کردم نمی‌توانستم حضور خدا را آن‌قدر عمیق در زندگی لمس کنم. به‌واسطه ورزش اتفاقات متفاوتی در زندگی هر فرد می‌افتد چالش‌هایی که وجود دارد، کارهایی که باید انجام دهد، شکست‌ها و دیگر موارد.

تقی پور درباره ارتباط چالش‌های ورزش با زندگی‌اش، گفت: بسیاری از مواقع اتفاقاتی می‌افتد که باید سعی کنم آن را سازمان‌دهی کنم چراکه ربطی به افراد خانواده ندارد و آن‌ها نباید این حال بد من را حس کنند و بسیاری از مواقع نتوانستم مدیریت کنم و این حال بد من را حس کردند همسرم نیز سال‌ها کاراته‌کار می‌کرده اما بعد از مدت‌ها کنار گذاشته و با این فضا آشنا است. هر زمان عمیقاً ناراحت هستم به من می‌گوید دلم نمی‌خواهد خود را به خاطر این موضوع ناراحت کنی چراکه ممکن است این قضیه دو یا سه سال دیگر اهمیتش را از دست بدهد.

وی با اشاره به بهبود شرایط برای کاراته‌کاران، اظهار داشت: کاتا دیده نمی‌شود و مظلوم است مخصوصاً بخش تیمی آن. امیدوار هستم در مسابقاتی که در سال آینده پیش رو داریم بتوانیم مجدداً برای ایران افتخارآفرینی کنیم. در سال جاری اردوهای خیلی خوبی برای ما گذاشتند و اهمیت به کاتا خیلی بیشتر شده بود.

تقی پور در پاسخ به چگونگی نوع دیدگاهش به دیگر رشته‌های ورزش رزمی، اذعان داشت: این‌طور نیست که کاراته‌کاران به بقیه ورزش‌های رزمی از دیدگاه بالا نگاه بکنند مثلاً خود من ووشو را خیلی دوست دارم. در کاراته فن‌های بسیار زیادی ردوبدل می‌شود و سختی‌های خود را داشته و اصالت بالایی دارد که شاید موجب می‌شود این حس خودبرتربینی کاراته‌کاران به دیگران انتقال داده شود.

این قهرمان رشته کاتای تیمی کاراته درباره مدت‌زمان احتمالی حضور خود در این ورزش، ابراز داشت: بخش مربیگری را هنوز هم انجام می‌دهم اما چون کارهای تیمی انجام می‌دهم نمی‌توانم به‌صورت انفرادی در این زمینه تصمیم بگیرم بااین‌حال تصور می‌کنم تا 5 یا 6 سال دیگر به‌عنوان ورزشکار در مسابقات به کار خود ادامه دهم.  

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی با اجرای مصطفی امامی، حافظ کاظم‌زاده و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

 برنامه «از آسمان» در جدیدترین قسمت خود که  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود علاده بر روایت ایثار و رزمندگی شهید ۸ سال دفاع مقدس محمدحسن درویش‌پسند خوانشی از غم مادران چشم به راه شهر بهبهان خواهد بود.

علل اختلالات خواب را در برنامه امروز «خانه مهر» بررسی خواهیم کرد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در دیدار با مدیر شبکه نسیم ضمن تقدیر از تغییرات ایجاد شده در برنامه های این شبکه ، بیان کرد : سرگرمی برای سرگرمی در مکتب ما پذیرفته شده نیست.

برنامه «تهران 20» چهارم خرداد ماه، با حضور دکتر "مهدی عباسی" رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پرداخت. 

چهارمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه؛ پنجم خردادماه با موضوع «حوزه علمیه» و پنجمین قسمت این برنامه شامگاه جمعه‌؛ ششم خردادماه با موضوع «خرمشهر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنج شنبه ۵ خرداد اعلام شد.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد