امروز شنبه  7 خرداد 1401
تعداد بازدید : 232 - تاریخ خبر : 1400/11/02 - 14:38
زندگی بلاگری، واقعیت پشت ابر/ بلاگرها الگوی صحیح ارائه دهند

مدرس دانشگاه و مشاور خانواده در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما ضمن خواهش از بلاگرها برای ارائه الگوی صحیح به مخاطبان از واقعیت پنهان شده زندگی بلاگرها گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، علیرضا لاور در «سلام تهران» با اشاره به میزان واقعی بودن زندگی که بلاگرها نشان می‌دهند، گفت: ما درباره بلاگرها و شخصیت‌های فضای مجازی این دو اصل را داریم که آن‌ها حقیقت زندگی خود را نشان نمی‌دهند. نکته بعدی این است که خیلی از حقایق زندگی خود را اغراق گونه نشان می‌دهند. این دو اصل همیشه در فضای مجازی مخصوصاً در رابطه با چهره‌های مشهور، مشهود است چراکه اگر آن‌ها بخواهند همه حقیقت زندگی خود را نشان دهند دیگر جذابیت‌هایی را که مخاطب دنبال آن است از دست می‌دهند. همین مسئله باعث می‌شود که مردم در الگو گرفتن و تغییر و تبدیل‌ها در زندگی، معمولاً دچار خطاهای شناختی می‌شوند.

وی در ادامه درباره تصویر زندگی بلاگرها، عنوان کرد: شما فقط نکات مثبت و جذابیت‌های زندگی او را می‌بینید یعنی از پشت پرده و حقایق زندگی اطلاع و شناختی ندارید؛ همین باعث چالش می‌شود. شما همیشه پیام مثبت و رشد را می‌بینید و هیچ فرازوفرودی و هیچ حرکت سینوسی را نمی‌بینید این خود باعث می‌شود که شما توان و طاقت در برابر شکست‌ها را از دست بدهید. نظر ما در مورد عموم مردم و دنبال‌کننده‌ها این است که اثرات این نوع دنبال کردن بلاگرها را نمی‌دانند و کیفیت زندگی مردم تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

لاور با اشاره به دلایل دنبال شدن این بلاگرها توسط مردم، مطرح کرد: پیشرفت یک نیاز عمومی و بدیهی است که حتماً همه ما به آن نیاز داریم و البته لذت‌بخش است که به سمت هدف خود حرکت کنیم. این یک نکته کاملاً مثبت است که در حرکت به سوی پیشرفت به اهدافمان برسیم و اهداف خود را بدون بالا و پایین بودن زندگی در نظر بگیریم؛ البته اگر این‌ها را صرفاً موفقیت تصور کنیم یک اشتباه استراتژیک است. خود آن چهره‌های مشهور و کسانی که به تعبیری موفق شده‌اند نیز فرازوفرودهایی در زندگی خود داشته‌اند و این مسئله‌ای است که مخاطب باید بداند.

وی با اشاره به اهمیت آگاهی مخاطبان، ابراز داشت: اگر مخاطب این اصل را بداند و به این اصل آگاه باشد، هیچ مشکلی نیست. ما میدانیم که وقتی او این حال خوش خود را دارد نشان می‌دهد ، این حال خوش همیشگی نیست و حتماً موقعی هم هست که او هم درگیر چالش‌هایی در زندگی بوده است؛ اینکه چگونه در آن موقعیت‌ها زندگی خود را نجات می‌دهد و مسیر رشد را طی می‌کند مهم است. اگر این مسئله رعایت شود ما مشکل دیگری نخواهیم داشت. حتماً نقش مهم رسانه و کارشناسان در این رابطه می‌تواند بسیار موفقیت‌آمیز باشد که مردم را آگاه کنند .

لاور در ادامه پیرامون وظیفه بلاگرها برای شفافیت و عدم فریب مخاطبان، گفت: اگر افراد مشهور در فضای مجازی بخشی را مبتنی بر موقعیت اجتماعی خود قرار دهند و حقایق زندگی خود را بیان کنند، یعنی مدل برون‌رفت از چالش‌های خود را به مردم بگویند و تجربه‌های موفق خود را در رفع مشکلات بیان کنند ،بسیار مفید خواهد بود؛ مثلاً آن‌ها هم با همسر و فرزندان خود ممکن است دچار چالش‌هایی شده باشند یا اینکه مشکلات اقتصادی ممکن است پیش آید، اینکه چگونه با فن‌های علمی از عهده این چالش‌ها برآمده‌اند بسیار اهمیت دارد .درواقع نباید به‌گونه‌ای تصور شود که او از روز اول بلاگر بوده است.

وی با اشاره به انواع بلاگری، اظهار کرد: امروزه مدل‌های متفاوتی داریم؛ گاهی بلاگری بچه‌هایی را داریم که هنوز متولد نشده‌اند و بلاگری می‌کنند. سازوکارهایی را ایجاد می‌کنند که برای بعد از تولد او مخاطبان و دنبال‌کنندگان زیادی آماده باشند.

لاور پیرامون دنیای واقعی بلاگری، بیان داشت: با رعایت مرزبندی و حریم خصوصی که ما باید معمولاً در کلینیک داشته باشیم باید اعلام کنیم یکی از همکاران ما بخشی از مراجعینش همین بلاگرها و چهره‌های مشهوری هستند که درواقع با چالش‌های زندگی مواجه می‌شوند؛ با مسائلی که عموم مردم تجربه می‌کنند مانند چالش بین زوجین. برخی چهره‌های مشهور هستند که ازدواج آن‌ها با شکست روبرو می‌شود و جدا می‌شوند. نکته‌ای که وجود دارد دنبال کننده‌ها همیشه چهره‌های جذاب و موقعیت‌های جذاب را این‌گونه دیده‌اند که با یکدیگر دریا و رستوران رفته‌اند و هدیه می‌دهند .

این مشاور خانواده ضمن خواهشی از بلاگرها در ارائه الگو به مخاطبان، گفت: امروز چون مناسبت هم دارد باید بگویم ما خواهشی از بلاگرها و چهره‌های مشهور داریم که کمی از الگوهایی را که می‌خواهند به عموم مردم بدهند باید الگوهای دست‌یافتنی‌تری باشد. به عنوان مثال چون در ایام شادی است و در این ایام و مناسبت‌ها به مادر یا به همسر خود به مناسبت روز زن هدیه می‌دهند، جشن‌های آن‌چنانی را نمایش ندهند؛ بلکه می‌توان بسیار ساده اتفاقاتی را رقم زد که همه مردم بتوانند این کار را انجام داده و کیفیت زندگی بالا رود. چهره‌های مشهور می‌توانند تصویری را منتشر کنند که درحال بوسیدن دست مادر خود هستند یا از زحمات همسر خود تقدیر می‌کنند. این یک تغییر کیفی است و می‌تواند یک الگوی قابل دسترسی و عمومی برای همه مردم باشد.

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ورزشی با اجرای مصطفی امامی، فریبا باقری و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

 برنامه «از آسمان» در جدیدترین قسمت خود که  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود علاده بر روایت ایثار و رزمندگی شهید ۸ سال دفاع مقدس محمدحسن درویش‌پسند خوانشی از غم مادران چشم به راه شهر بهبهان خواهد بود.

علل اختلالات خواب را در برنامه امروز «خانه مهر» بررسی خواهیم کرد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در دیدار با مدیر شبکه نسیم ضمن تقدیر از تغییرات ایجاد شده در برنامه های این شبکه ، بیان کرد : سرگرمی برای سرگرمی در مکتب ما پذیرفته شده نیست.

برنامه «تهران 20» چهارم خرداد ماه، با حضور دکتر "مهدی عباسی" رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پرداخت. 

چهارمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه؛ پنجم خردادماه با موضوع «حوزه علمیه» و پنجمین قسمت این برنامه شامگاه جمعه‌؛ ششم خردادماه با موضوع «خرمشهر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنج شنبه ۵ خرداد اعلام شد.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد