امروز سه شنبه  27 آذر 1397
تعداد بازدید : 1286 - تاریخ خبر : 1396/08/14 - 12:34
سیمای تشیع در شبکه های سیما

شبکه های سیما به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان ویژه برنامه هایی تدارک دیده اند، تا همگام با بینندگان در این حال و هوای روحانی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ ارتباط زنده با کربلای معلی، پوشش راه پیمایی زائران ابا عبدالله، پخش مستندهای ویژه این ایام و سخنرانی و مداحی از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای اربعین سید و سالار شهیدان است.

****************************************

 

شبکه یک سیما

 

*** مستند «شیدایی» با موضوع زائران پیاده ای که از سراسر دنیا به عشق زیارت امام حسین (ع) در اربعین راهی کربلا شده اند، چهارشنبه 17 آبان ماه حدود ساعت 19:30 از شبکه یک سیما پخش می شود.

*** ویژه برنامه «پیاده آمده ایم» که ساعت 20 به صورت زنده و با کارشناسی حجت الاسلام پناهیان و با موضوع پیاده روی اربعین و ظهور مهدی صاحب الزمان (ع) که از جمعه  12 آبان ماه در حال پخش است چهارشنبه تا جمعه 14 تا 19 آبان هم پخش می شود.

*** ویژه برنامه «روز خدا» از دیگر برنامه های این شبکه است که چهارشنبه شب حدود ساعت 23:15 با حضور یکی از کارشناسان دینی و موضوع نهضت امام حسین (ع) پخش می شود.

*** همچنین مستند 40 دقیقه ای با موضوع عزاداری برای امام حسین (ع) بعد از «روز خدا» تدارک دیده شده است که تقدیم بینندگان این شبکه می شود.

*** در روز پنجشنبه مصادف با اربعین حسینی ساعت حدود 7 صبح ویژه برنامه «میراث مرثیه» با موضوع معرفی مداحان و مرثیه خوانان اهل بیت (ع) به مدت 50 دقیقه پخش می شود.

*** مستند «ردای سبز» با موضوع مراسم سوگواری نابینایان در عزای امام حسین (ع) ساعت 9:30 صبح پنجشنبه و مستند «رسم عاشقی» با موضوع عزاداری مناطق مختلف کشور در روز اربعین از دیگر برنامه های شبکه یک در این روز است.

*** ویژه برنامه زنده «اربعین» از ساعت 10 تا 14 با تصاویر مستقیم از کربلای معلی و بین الحرمین و همچنین گزارش هایی از شهرهای مختلف ایران در روز عزای حسینی پخش می شود.

*** حدود ساعت 16 هم مستند «پرچم های افراشته» و در ساعت 17 مستند «عهد» با موضع زائران کربلا در اربعین حسینی پخش خواهد شد.

*** مستند «شوق دیدار» در ساعت 19:30 و مستند «یاسر» ساعت 30 دقیقه بامداد نیز با موضوع شور و عشق زائران اباعبدالله برای زیارت ایشان درروز اربعین از دیگر ویژه  برنامه های شبکه یک در اربعین است.

*** به منظور پوشش تصویری حضور گسترده و میلیونی زائران به مناسبت اربعین امام حسین(ع)، ویژه برنامه «نوای حسینی» هر روز به طور زنده از شبکه یک سیمای روی آنتن می رود.

«نوای حسینی» هر روز در سه بخش 10 دقیقه ای از طریق ارتباط زنده با کربلای معلی، حال و هوای راهپیمایان و شرکت کنندگان ایرانی را به تصویر می کشد. اولین ارتباط ساعت 12 و قبل از برنامه «سیمای خانواده»، ارتباط دوم ساعت 14:40 و بعد از بخش خبری و سومین ارتباط زنده ساعت 17 از شبکه یک سیما پخش می شود.

****************************************

 

شبکه دو سیما

 

*** برنامه ترکیبی «اقیانوس آرام» که به عنوان اولین برنامه زنده مختص نوجوانان با اجرای محمد سلوکی در کربلا روانه آنتن می شود از پنجشنبه یازدهم آبان شروع شده و تا پنجشنبه 18 آبان ماه مصادف با اربعین حسینی ادامه خواهد داشت. این برنامه کاری است از گروه کودک و نوجوان و به تهیه کنندگی مرکز اوج کودک و نوجوان که از استودیوی عصر بر فراز ساختمان مشرف به گنبد طلاییِ حرم اباعبدالله الحسین (ع) به صورت زنده ساعت 18 تقدیم مخاطبان می شود.

*** برنامه «بانوان عاشورایی» با اجرای مژده لواسانی و تهیه کنندگی سید مصطفی موسوی ویژه برنامه دیگری است که از سه شنبه 16 آبان تا پنجشنبه 18 آبان ماه ساعت 11 پخش می شود. این برنامه گفتگو محور به بازخوانی پیام ها و پیامدهای نهضت عاشورا و نقش زنان در آن با محوریت شخصیت حضرت زینب (س) نگاهی ویژه خواهد داشت.

*** پخش مجموعه ای از سخنرانی های مذهبی خطبایی چون شیخ حسین انصاریان، حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... هر روز ساعت ۱۳:۱۰ به همراه ویژه برنامه «ذکر عاشوراییان» با نوای حاج محمود کریمی کاری از گروه فرهنگی اجتماعی و به تهیه کنندگی سعید پورفرج هر روز ساعت 13:45، 20:15و 22:20 و مرثیه سرایی حاج میثم مطیعی، حاج حسن خلج و ... ساعت ۲۳:۲۰ و همچنین به صورت میان برنامه به عاشقان اباعبدا... الحسین (ع) تقدیم می شود.

*** برنامه گفتگو محور «حب الحسین» کاری است از گروه خانواده با مشارکت ستاد اربعین و به تهیه کنندگی پویان هدایتی و فاطمه کریمی که با محوریت بازگو کردن تجربه های معنوی و ارادت چهره های فرهنگی، هنری و ... به سیدالشهدا (ع) از شنبه تا سه شنبه ساعت 23:30 پخش می شود و گلچین برنامه های پیشین از چهارشنبه تا جمعه ساعت 21 روانه آنتن می شود.

*** همچنین برنامه «کوی محبت» اربعین امسال به صورت ویژه ای با عاشقان و زائران اباعبدالله همراه شده است و در ساعات مختلف گزارش هایی از حال و هوای زائران حرم سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) را در مراسم پیاده روی اربعین به تصویر می کشد. افزون بر این گفت و گو با کارشناسان مذهبی چون حجج اسلام انصاریان، ماندگاری و فرحزاد پیرامون سیره و زندگی حضرت سیدالشهدا (ع)، شهادت و آموزه های زندگی ایشان و فلسفه پیاده روی اربعین در این برنامه در نظر گرفته شده است و در بخش های مختلفی از حضور شاعران و ذاکران اهل بیت (ع) بهره می برد.

ویژه برنامه «کوی محبت» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی که در این ایام در ساعات 9:15، 13، 19 و 23 از شبکه دو سیما پخش می شود.

*** مستند «موکب» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی ابراهیم پور با پخش گزارش های روزانه از مسیر حرکت پیاده روی اربعین حسینی و انعکاس حال و هوای زائران با عزاداران حسینی همراه خواهد بود. این برنامه در این ایام ساعت ۱۴:۴۵ و ۲۴ پخش خواهد شد.

***«نما دو» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی هادی خدادی با پخش گزارش هایی از اعزام کاروان های اربعین در سراسر کشور و از اماکن مقدسی چون حرم امام رضا (ع) و سایر بقاع متبرکه سراسر کشور ساعت 17:10 و 19:45 همراه مخاطبان خواهد بود.

*** مجله تصویری «مغناطیس» نیز تدارک دیگری است که با بهره مندی از تجربیات سالیان گذشته و با رویکرد آموزشی، معرفتی به بیان نکات ضروری در خصوص آداب زیارت، نقش پیاده روی اربعین در تحولات منطقه، آداب کاروان داری، تدابیر پزشکی و... خواهد پرداخت. این برنامه کاری است از گروه دانش و اقتصاد که در ایام منتهی به اربعین در ساعات 7، 8:30، 13:50 و 17 پخش خواهد شد.

*** پخش مستندهایی با موضوع اربعین همچون «حاشیه ای کوتاه از یک متن بلند»، «خاطرات یک مسافر پیاده»، «نگاه آخر»، «ابوسجاد»، «۱۴ نفر»، «چشمه عشق»، «خاک پای خورشید»، «عزادار حقیقی»، «مامان نزهیه» و .... نیز از دیگر تدارکات این شبکه به مناسبت اربعین حسینی است.

****************************************

 

شبکه سه سیما

 

*** برنامه «مخاطب خاص» با موضوع اربعین حسینی از پنحشنبه 11 آبان ماه به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه سیما شده است.

این برنامه  در 10 قسمت 60 دقیقه ای به صورت زنده از کربلای معلی و بین الحرمین با محوریت پیاده روی اربعین از پنجشنبه شب از ساعت 22:30 روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

هر شب، علاوه بر کارشناسان مذهبی، هنرمندان، نویسندگان، مداحان و چهره‌های آیینی نیز در این برنامه حضور پیدا می‌کنند. اجرای این برنامه برعهده رسالت بوذری خواهد بود .

همچنین مخاطبین این برنامه می توانند با ارسال نام و نام خانوادگی خود به شماره پیامک 30001444 در پویش کربلا نرفته‌ها و قرعه کشی این برنامه شرکت کنند.

برای پخش واگویه‌ها با حضرت ابا عبدالله حسین (ع)  نیز می توانند با شماره تلفن 42887777 تماس و یا به سامانه پیامکی 30001444 پیامک دهند.

*** برنامه «مسیر شیدایی» از مجموعه «ادب حضور» به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد در دو قسمت ۲۵ دقیقه ای تولید شده است که مستندهایی از مسجد حنانه نجف اشرف توقفگاه زائرین اربعین حسینی و مقام راس الحسین (ع) و همچنین  قدردانی رایزن  فرهنگی ایران در عراق از یکی از قبایل بزرگ عرب که صاحب موکب پذیرایی هستند را به تصویر می کشد .

گزارش از موکب شباب المقاومه که فعالیت های فرهنگی خاصی را در مسیر پیاده روی اربعین دارند و تشرف یک هیئت از شهر بصره با رویکروی خاص به حرم امام حسین (ع) از بخش های دیگر مستند «مسیر شیدایی» می باشد. این برنامه چهارشنبه 17 آبان ساعت 18:30 و پنجشنبه 18 آبان ساعت 23:45 روانه آنتن می شود.

*** مستند «یاران اربعین»  با موضوع پیاده روی اربعین حسینی ، از چهارشنبه 10 آبان ماه، هر روز ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش می شود .

این مستند کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیماست که در 9 قسمت 30 دقیقه ای به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مصطفی دالایی، قصه عاشقانی است که کیلومترها راه را به عشق امام حسین(ع) تا کربلا پای پیاده طی می‌کنند.

این مستند جلوه های زیبای پیاده روی زائران اربعین و هم چنین صحنه هایی ناب از مردمی که از ابتدای ماه صفر موکب های شان را در شهرها و بین راه ها آماده و از هزاران زائر اربعین پذیرایی می کنند و در خدمت زوار اربعین هستند را به تصویر کشیده می شود.

همچنین در این مستند زندگی یاران اربعین در شهرهای مختلف ایران چون آزاد شهر، اصفهان، نیشابور و... روایت می شود.

*** مستند 30 دقیق ای «توشه بگیریم»، همایش سخنرانان، مداحان و مسئولان مواکب اربعین که برای هماهنگی برنامه های مراسم اربعین حسینی در  مرداد ۹۶ در مشهد مقدس برگزار شده است را به نمایش می گذارد. این برنامه جمعه 19 آبان 18:40روانه آنتن خواهد شد.

*** برنامه «اشک دریا» عنوان نماهنگ هایی است که در 4 قسمت  ۵ دقیقه ای با مضمون اربعین به تصویر کشیده می شود. زمان پخش این برنامه در دهه آخر ماه صفر به صورت میان برنامه می باشد .

*** برنامه ای با عنوان «موکب ثارالله» به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد، در 6 قسمت 15 دقیقه ای مداحی حاج مهدی رسولی و دیگر مداحان اهل بیت (ع) در موکب های نجف و کربلا را پخش می کند.

*** همچنین سخنرانی های حجج اسلام میرباقری، پناهیان، صدیقی و ماندگاری در این ایام در موکب هایی از نجف تا کربلا برگزار می شود پخش خواهد شد . 

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی در 10 برنامه 35 دقیقه ای در دهه آخر ماه صفر، هر روز بعد از اذان مغرب روی آنتن شبکه سه سیما  قرار می گیرد. 

*** برنامه «در آستان خورشید» به تهیه کنندگی مهدی زمانی بیدختی است که  با زائران کربلا در پیاده روی اربعین همراه شده و روحیات و مکنونات قلبی زائران را در این سفر روحانی به تصویر می کشد.

گفت و گو با زائران، تمام احساسات و مکنونات قلبی آنها که از جنس عشق و دلدادگی به اهل بیت (ع) است را به مخاطبان منتقل می کند. از بخش های دیگر این برنامه مداحی و شعر های آئیینی است که توسط شاعران قرائت می شود .

این برنامه هر روز در 4 قسمت 10 تا 15 دقیقه ای (ساعت 9:15،10:30، 15:30 و ... ) با اجرای محمد حسین صیرفی  به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه خواهد شد .

*** برنامه تلویزیونی «سمت خدا» به مناسبت اربعین حسینی در روز چهارشنبه 17 آبان با حضور حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد و پنجشنبه 18 آبان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری به موضوع ثواب زیارت اربعین و نشانه مومنان در زیارت اربعین می پردازد. این برنامه به صورت زنده ساعت 13 از کربلای معلی برای مخاطبان پخش می شود.

همچنین برنامه «سمت خدا» به مناسبت شهادت امام رضا (ع) در روز یکشنبه 30 صفر مصادف با 28 آبان ماه به صورت مستقیم از مشهدالرضا پخش می شود . این برنامه با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی به  مبحث سیره و سجایای اخلاقی آن حضرت می پردازد .

*** مجموعه برنامه «شابک» با موضوع کتاب و کتاب خوانی در ایام اربعین و دهه آخر ماه صفر، کتاب هایی چون رحمت واسعه آیت الله بهجت را معرفی می نماید. این کتاب خصائص و فضائل حضرت سیدالشهدا (ع) را در بیانات و اشارات فقیه عارف حضرت آیت الله بهجت (قدس سره)، در بردارد.

این برنامه به تهیه کنندگی رحیم صادقپور یکشنبه و سه شنبه 14 و 16 آبان ساعت 21:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.

*** برنامه هایی چون «مسیح کربلا»، «ابو احمد»، «معبر 41»، «دَم» و «آخرین تیر» نیز با موضوع پیاده روی اربعین حسینی، جلوه های زیبایی از پیاده روی زائران اربعین  به سوی کربلا را به تصویر می کشند.

*** برنامه تلویزیونی «چهل چراغ»  به تهیه کنندگی مجتبی امینی با موضوع هنر و امام حسین(ع) از شنبه 13 آبان تا پنج شنبه 18 آبان مصادف با اربعین حسینی از ساعت 19:30 از شبکه سه سیما پخش می شود . 

این برنامه گفت و گو محور با اجرای محمدرضا شهیدی فر تلاش دارد تا در بستری گسترده به همه حوزه های هنری اعم از سینما، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی، تلویزیون و عرصه فرهنگ و ادب توجه نماید تا ضمن ایجاد گفتمان فرهنگی میان صاحب نظران فرهنگ دینی با مخاطبان علاقمند به مباحث عاشورایی، موجب انتقال دستاوردهای رخ داده در زمینه فرهنگ دینی در فضای جامعه شود. 

*** برنامه «سفر به خیر» به تهیه کنندگی ایوب جمشیدی و با اجرای احمد اکبر نژاد است که از 9 آبان ماه    در پایانه مرزی مهران مستقر هستند تا رفت و آمد زائران را به طور زنده به تصویر بکشند. این برنامه 13 و 14 آبان ماه از ساعت 21:30  و از 15 تا 19 آبان  بعد از اخبار شبانگاهی به صورت زنده روانه آنتن خواهد شد .

در این برنامه زنده تلویزیونی با مسئولین و فرماندهان پلیس راهور برای نظارت و ساماندهی آمد و شد زائران پیاده روی اربعین حسینی گفتگو خواهد شد. توصیه های خاص پلیس راهور به زائران و رانندگان وسایل شخصی و عمومی و همچنین گفتگو با زائران در خصوص تردد و خدمات راهور از بخش های دیگر این ویژه برنامه می باشد.

*** برنامه های «حالا خورشید»، «طبیب» و «جدول» نیز هر روز موضوعات خود را با مباحث پیاده روی اربعین، حماسه حسینی و مناسبت های مذهبی دهه آخر صفر همراه خواهند کرد.

****************************************

 

شبکه چهار سیما

 

*** مجموعه «راویان عشق» به تهیه کنندگی ناهید دل آگاه در 15 قسمت 30 دقیقه ای به وقایع عاشورا از زبان هنرمندان می پردازد. این برنامه برای اولین بار به صورت موضوعی به وقایع عاشورا پرداخته و هر قسمت به یکی از شخصیت‌ها و معصومین این واقعه اختصاص دارد. پخش این مجموعه از 13 آبان ماه با عنوان «بیعت تا هجرت امام حسین (ع)» شروع شده است و تا سخنرانی حضرت زینب(س) ادامه می یابد.

این مجموعه به سراغ هنرمندان زیادی در رشته های مختلف هنری اعم از بازیگری، کارگردانی، انیمیشن، تعزیه خوانی، نقاشی، ادبیات، شعر و هنرهای تجسمی رفته است و در هر قسمت با 5 الی 7 هنرمند در رشته های مختلف هنری مرتبط با موضوع برنامه گفتگو شده است.

استاد محمود فرشچیان خالق اثر عاشورا، مجتبی فرآورده،  بهروز رضوی، امیرحسین مدرس، سید محسن هاشمی تعزیه گردان، حسن روح الامین نقاش، عبدالحمید قدیریان نقاش، عطیه غبیشاوی، دکتر محمد عارف نمایش نامه نویس از جمله هنرمندانی هستند که در «راویان عشق» با آنها گفتگو می شود.

«راویان عشق» کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و در 15 قسمت هر روز ساعت 16:50 به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

*** مستند «بر بال فطرس» با  نگاهی به داستان  فطرس فرشته ای که با توسل به امام حسین(ع) عاقبت به خیر شد، 17 آبان ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود. این مستند درباره  پیاده روی اربعین است و برخی از زائران را از ابتدای مسیر تا مقصد همراهی می کند و با آنها درباره حس و حال، انگیزه هایشان از حضور در این مسیر، نذرهایی که برآورده شده و ادا می شود گفتگو می کند.

*** مستند «میزبان» به کارگردانی محمود کریمی 18 آبان ساعت 22:15 به نمایش در می آید. این مستند روایت مرد عراقی از میزبانی عارفانه و عاشقانه او وخانواده اش از چگونگی خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) در طول پیاده روی اربعین  همراه با تصاویری زیبا و جذاب از این حماسه بی نظیر است.

*** «آب، مار، طناب» درباره یک گروه مستندساز ایرانی است که به قصد ساختن مستندی درباره راهپیمایی اربعین به عراق رفته‌اند و روایت زندگی کودکی است که در مسیر پیاده روی اربعین از زائران پذیرایی می کند. او چند سال پیش با عنایت حضرت عباس از حادثه ای مهلک جان سالم به در برده است. این مستند 18 آبان ساعت 7 بامداد روی آنتن می رود.

*** «به همین سادگی» مستندی به کارگردانی علی شهابی است که در آن حرکت کاروان زوار از شلمچه به کربلا در روز اربعین و  پذیرایی از آنان را به تصویر می کشد. این مستند پنجشنبه ساعت 9:30 پخش می شود.

*** مستند «از استکهلم تا کربلا» درباره عشق و دلدادگی ورزشکاری به نام مصطفی است؛ او در کشور سوئد زندگی می کند و مسلمان است و قصد دارد با پرچم کشورش در پیاده روی اربعین شرکت کند. علی سجادی کارگردانی «از استکهلم تا کربلا» را بر عهده داشته است؛ مستندی که 18 آبان ساعت 16 به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

*** «راه سعادت» به کارگردانی عبدالقادر طه زاده حرکت کاروان روحانیون اهل سنت از آذربایجان غربی به کربلا در روز اربعین است که 18 آبان ساعت 17:45 پخش می شود.

*** در مستند «کربلا یک روایت» به کارگردانی محمدتقی علی آبادی و سیدمصطفی مرتضوی، حرکت کاروان زوار از خراسان شمالی به کربلا در روز اربعین و پذیرایی از آنها به نمایش در می آید. این مستند 19 آبان ساعت 12:40 پخش می شود.

*** «نامدار» به کارگردانی مجید سلیمی فیلمی است درباره راه پیمایی های اربعین حضرت امام حسین (ع) و موکب های بین راهی است که از راه پیماهان پذیرایی می کند. این برنامه جمعه 19 آبان ساعت22:30 به روی آنتن می رود.

*** تله تئاتر «شب واقعه» به کارگردانی توحید معصومی و تهیه کنندگی صابر محمدی 18 آبان ساعت 24 پخش می شود.

«شب واقعه» به نوعی به موضوع عاشورا می پردازد. داستان از جایی شروع می شود که پس از واقعه کربلا، خولی، سر مبارک حضرت امام حسین (ع) را با خودش به خانه اش می برد تا فردای آن روز به عبیدالله تحویل دهد و پاداشش را بگیرد. همسرش متوجه موضوع شده به سرزنش همسرش می پردازد و این بهانه ای می شود برای شکافتن واقعه کربلا و عوامل موثر در این واقعه از زبان شخصیت های این قصه، سرانجام با آگاهی همسر خولی، وی در صدد مقابله و تنبیه خولی برمی آید و خود را برای عزاداری سالار شهیدان آماده می کند.

در این تله تئاتر که به مدت 40دقیقه آماده می شود رضا بهشتی، الهه زحمتی و رویا نظری به ایفای نقش می پردازند.

*** نمایش «زخمه بر رمل» نیز به کارگردانی و هنرنمایی آتیلا پسیانی و فاطمه نقوی جمعه ساعت 24 به روی آنتن می رود. صحنه های مربوط به این نمایش تلویزیونی در کویر مرنجاب (نزدیک کاشان) تصویربرداری شده است. «زخمه بر رمل» نمایشی است مملو از تصاویری که یک زن و مرد در کویر با انجام حرکاتی نمایشی و با متن گفتار ترکیب می شوند. این تصاویر استعاره هائی تصویری از وقایع روز عاشورا است که با نماد شمشیرها، نیزه ها، کمان ها و تیرها، سپرها و سنج ترکیب می شود.

****************************************

 

شبکه پنج سیما

 

*** «مسیر» اولین برنامه ویژه اربعین حسینی است که از شنبه 13 آبان ماه ساعت 21 بر روی آنتن شبکه پنج سیما رفته است. این برنامه ارتباط زنده و مستقیم از پیاده روی عاشقان حسینی از شهرهای مختلف عراق کربلا، سامرا و نجف است که سید کاظم احمد زاده اجرای آن و حجت الاسلام ماندگاری کارشناس مذهبی این برنامه است.  تهیه کنندگی این برنامه را محمد رضا یوسفی بر عهده دارد.

*** مستند «ابو نور» روز یکشنبه 14 آبان ماه ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می شود. مستند «ابو نور» معرفی زندگی یکی از خدام امام حسین (ع) به تهیه کنندگی ایمان گودرزی است که به مدت 25 دقیقه بر روی آنتن می رود.

*** مستند «آمده ام که بمانم» روز سه شنبه 16 آبان ماه ساعت 20  بر روی آنتن می رود. این مستند درباره برپایی نمایشگاه وقایع عاشورا توسط جوانان ایرانی در کربلا است که به مدت 50 دقیقه به تهیه کنندگی ایمان گودرزی از این شبکه پخش می شود.

*** «اربعین تا اربعین» دیگر مستند گروه معارف شبکه پنج سیماست که روز پنج شنبه 18 آبان ماه ساعت 20 برای مخاطبان پخش می شود. این مستند سفرنامه یک تیم مستند ساز ایرانی است از مراسم اربعین حسینی است.

*** ویژه برنامه «اربعین حسینی» روز پنج شنبه 18 آبان ماه مصادف با روز اربعین حسینی از شبکه پنج سیما پخش می شود. این برنامه به تهیه کنندگی سید یوسف موسوی  از ساعت 9:20 شروع می شود. 

این ویژه برنامه پوشش تصویری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی از سه نقطه تهران میدان امام حسین (ع)، امامزاده حسن (ع) و مسجد جامع جمهوری به سمت حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) است. همچنین مراسم عزاداری در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) همراه با زیارت اربعین حسینی و اقامه نماز ظهر و عصر از سه نقطه (حرم عبدالعظیم الحسنی (ع)، میدان حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، خیابان فداییان اسلام که واحد سیار در آنجا مستقر  شده، به صورت زنده پخش می شود.

****************************************

 

شبکه آموزش سیما

 

*** برنامه «صبحی دیگر» از 15 تا 17 آبان ماه ساعت 9:30 با حضور حجت الاسلام حائرزاده و دکتر گوهری به مقوله اربعین می پردازد.

همچنین این برنامه ارتباط زنده با مجریان مسقر در پیاده روی اربعین و مسئولان ستاد اربعین خواهد داشت.

پخش آیتم های متناسب با اربعین، بازگویی ملزومات و نیازهای ضروری در پیاده روی اربعین و دعوت از کارشناسان مذهبی و تبیین عظمت حرکت در این مراسم در دیگر بخش های این برنامه است.

*** برنامه «همیشه خونه» نیز از 13 تا 17 آبان ماه ساعت  23 به موضوعات آگاهی بخشی در حوزه پیاده روی اربعین، ذکر خاطرات در همایش اربعین حسینی، آموزش های ویژه کودکان و نوجوانان درباره اربعین و آداب زیارت در اربعین حسینی خواهد پرداخت.

*** برنامه «هفت آسمان» 17 و 18 آبان ماه قبل از اذان مغرب با حضور حجت الاسلام عمران فضل اللهی مجری برنامه و حجت الاسلام قرنی و حجت الاسلام قاضی عسگر کارشناسان برنامه به فلسفه اربعین و زیارت امام حسین (ع) در این روز و به آداب زیارت در این روز و ریشه ایجاد همایش زائرین حسینی در اربعین خواهد پرداخت.

*** برنامه «از اشارت های دریا سر متاب» 17 آبان ماه ساعت 23 از شبکه آموزش سیما به صورت علمی و تخصصی موضوع مقتل خوانی، شیوه های مقتل خوانی و... را با حضور کارشناسان و صاحبنظران این حوزه مورد کنکاش و تحلیل قرار می دهد.

*** همچنین برنامه های «یاسر»، «هم چراغی» و «باید رفت» نیز در ایام اربعین حسینی از شبکه آموزش سیما روی آنتن خواهد رفت.

*** برنامه «روبه روی ماه» از شنبه 13 آبان ماه تا پنج‌شنبه 18 آبان به مناسبت اربعین حسینی هر شب ساعت 23 به کتاب «پنجره های تشنه» که روزنوشت های انتقال ضریح امام حسین علیه السلام از شهر قم به کربلاست، اختصاص دارد. نویسنده کتاب «پنجره های تشنه» مهدی قزلی از نویسندگان خوب و جوان کشورمان است. این کتاب را فربد شکرایی از فیلم‌سازان و مجریان با سابقه کشورمان به اجرا در آورده است.

****************************************

 

شبکه قرآن و معارف سیما

 

*** «عطر اربعین» عنوان ویژه برنامه شبکه قرآن و معارف سیما می باشد که از دهم صفر به صورت زنده از ساعت 6 صبح لغایت 24 شب در زمان های مختلف به روی آنتن این شبکه رفته است که این برنامه در روز اربعین به صورت ویژه به انعکاس تجمع بزرگ محبان امام حسین (ع) در کربلای معلی خواهد پرداخت.

دعوت از قاریان، شاعران، مادحین اهل بیت (ع)، گروه های همخوانی، کارشناسان، مهمانان ویژه و ارتباط زنده با مسیرهای پیاده روی از دیگر بخش های در نظر گرفته شده در «عطر اربعین» در روز اربعین می باشد.
*** ویژه برنامه زنده از کربلای معلی تحت عنوان «اشراق» با حضور کارشناسان و مهمانان ویژه در 2 نوبت و در ساعت های 10 صبح و 21 شب به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما خواهد رفت که به بیان فضیلت ها و آداب زیارت اربعین پرداخته می شود.

*** علاقه مندان به مداحی و نغمه های عاشورایی می توانند در ساعت 22:30 بیننده برنامه زنده «نغمه عشاق» باشند و با درخواست مداحی های مورد نظر خود آنها را در شبکه قرآن و معارف سیما بشنوند و ببینند.

*** برنامه «یاد خدا» با کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین عظیمی ویژه اربعین و با بیان قواعد قرآنی از ساعت 20 به روی آنتن این شبکه خواهد رفت .

*** مستند «حاشیه ای کوتاه از یک متن بلند» نیز روز پنجشنبه 18 آبان از ساعت 7 صبح پخش خواهد شد .

*** همچنین فیلم سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» که مروری مستند گونه بر حرکت حماسی امام حسین (ع) از ابتدا تا پس از شهادت در روز عاشورا دارد ، در ساعت 7:45 دقیقه روز جمعه 19 آبان تقدیم علاقه مندان به فیلم و سریال خواهد شد.

****************************************

 

شبکه افق

 

*** برنامه‌ های «موکب رسانه‌ای افق» از پنجشنبه 11 آبان شروع شده و تا هشت روز ادامه خواهد داشت و بخش‌های مختلفی برای آن پیش‌بینی شده است.

*** نخستین برنامه «جاذبه» است که در چهار نوبت، روزانه روی آنتن می‌رود؛ بخش نخست از استودیوی تهران و از ساعت 16:30 با اجرای محمد جواد یافتیان که شامل گفت‌وگو با کارشناسان مذهبی، پزشکی، اجتماعی و فرهنگی پیرامون اهمیت و جایگاه پیاده‌روی اربعین در فرهنگ تشیع، نکات بهداشتی برای پیاده‌روی سالم و مسائلی از این دست و نیز ارتباط زنده با مرزهای زمینی و هوایی ورود به عراق است.

نوبت‌های بعدی پخش برنامه «جاذبه»، ساعت‌های 18، 20 و 21 است که به صورت زنده از کشور عراق و مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا روی آنتن می‌رود و مهمانان داخلی و خارجی مختلف حاضر در پیاده‌روی اربعین در آن حضور می‌یابند.

*** امسال شبکه افق طرح فرهنگی و اجتماعی «نائب‌الزیاره» را هم راه‌اندازی کرده است؛ در یک بخش از برنامه جاذبه، تیزرها و آیتم‌های مربوط به این طرح و نیز دو طرح مشارکتی دیگر که شبکه افق در اجرای آنها سهیم است روی آنتن می‌روند. همچنین تصاویری که شرکت‌کنندگان در طرح‌ها برای شبکه افق ارسال کرده‌اند هم در همین بخش به نمایش در می‌آیند؛ شرکت در طرح نائب الزیاره که در قالب «موکب رسانه‌ای افق» اجرایی شده، از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است و دو صورت هم دارد، آنهایی که زائر کربلا هستند می‌توانند نیابت کسانی را بر عهده بگیرند که در این جمع میلیونی حضور ندارند و هم آنهایی که توفیق زیارت نیافته‌اند از دیگران بخواهند نائب‌الزیاره‌شان شوند. برای این منظور می‌توان از شیوه‌ای آسان بهره گرفت به این ترتیب که علاقمندان به ثبت نام در طرح نائب الزیاره، از طریق شناسه moukebofogh_bot@  در نرم‌افزار تلگرام استفاده کنند ولی شیوه دیگری هم برای این منظور در نظر گرفته شده به این ترتیب که با مراجعه حضوری به چادرهای موکب رسانه‌ای افق مستقر در مرزهای زمینی و هوایی و همچنین مسیر پیاده‌روی اربعین با تابلوی موکب رسانه‌ای افق در این طرح شرکت کرد.

مسابقه عکاسی هم در قالب این طرح پیش‌بینی شده به این نحو که آنها که نائب‌الزیاره دیگران هستند با عکاسی از کارت‌های مخصوص همین طرح در مقابل حرمین شریفین کربلا یا استفاده از ربات moukebofogh_bot@   برای ساخت پوستر مورد نظر و اشتراک‌گذاری آن در فضاهای مجازی و شبکه‌‌های اجتماعی با هشتگ‌های #موکب_افق #زائرنیابتی #موکب_رسانه‌_ای_افق استفاده کنند به این ترتیب در قرعه‌کشی نهایی طرح شرکت داده می‌شوند، مسابقه‌ای که هدایای ارزشمندی برای آن در نظر گرفته شده است.

*** علاوه بر این، شبکه افق در بحث رسانه‌ای، مشارکت گسترده‌ای با دو طرح فرهنگی دیگر هم دارد؛ این دو طرح یکی «نائب‌الشهید» و دیگری «من و دوست اربعینی‌ام» هستند، اولی از سوی کانون همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر با شعار «امسال اربعین جای شهدا خالی نیست» برگزار می‌شود که بر اساس آن،زائران حسینی با انتخاب کارت زیارت نیابتی یک شهید و قرائت زیارت اربعین به نیابت از او، شهید مورد نظر را در ثواب زیارت اربعین اباعبدالله‌ الحسین(ع) شریک می‌کنند؛ سایت اینترنتی nayebshahid.ir برای ثبت نام طرح نائب‌الشهید در نظر گرفته شده با این حال زائران  حسینی می‌توانند با مراجعه حضوری به چادرهای موکب رسانه‌ای افق هم در این طرح ثبت نام کنند. «من و دوست اربعینی‌ام» طرح دیگری است است در چارچوب پویش مردمی عشاق‌الحسین(ع) که همت فرهنگسرای انقلاب اسلامی اجرای آن را با مشارکت شبکه افق بر عهده دارد و هدف از آن، تقویت روحیه وحدت و همدلی بین زوار الحسین از کشورهای مختلف به ویژه مردم ایران و عراق است.

زائران حسینی که قدم در راه کربلا گذاشته‌اند با انتشار عکس‌های سلفی خود با زائران دیگر کشورها در شبکه‌های اجتماعی و درج هشتگ‌ #من_و_دوست_اربعینی_ام در این طرح و همچنین قرعه‌کشی نهایی برای بهره‌مندی از جوایز ارزنده این طرح شرکت کنند.

*** در کنار این برنامه‌ها، از ساعت 19 تا 19:30 ویژه برنامه «عصرانه» هم بر اساس کنداکتور همیشگی از شبکه افق پخش می‌شود با این تفاوت که بخشی از آن به ارتباط زنده با کشور عراق و گزارشی از مسیر پیاده‌روی اربعین اختصاص خواهد داشت.

*** پخش ویژه برنامه تلویزیونی «جهان آرا» هم در هفته جاری در قالب موکب رسانه‌ای افق صورت می‌گیرد؛ این برنامه از شنبه تا پنجشنبه این هفته هر شب ساعت 22 به صورت زنده از نجف اشرف با حضور مهمانان داخلی و خارجی حاضر در پیاده‌روی اربعین پخش خواهد شد.

*** در کنار اینها، مجموعه‌ای از مستندهای تولیدی و تأمینی با موضوع قیام عاشورا و اربعین حسینی هم برای پخش از شبکه افق در این روزها پیش‌بینی شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به «قارلاواچ»، «زلال جاری آب»، «گمشدگان»، «جامانده‌ها»، «شما چه کسی هستید»، «نسیم حیات»، «میراث مرثیه»، «اربعین به روایت سید شهیدان اهل قلم»، «حسین کیست»، «یازده بیست» و «مصطفی» اشاره کرد.

زمان پخش این مستندها در بیشتر روزها، ساعت‌های 19:30 و 23 خواهد بود.

****************************************

 

شبکه مستند سیما

 

*** «شما چه کسی هستید» ساخته وحید چاووش چهارشنبه 17 آبان ساعت 21:30 به مناسبت اربعین از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

این مستند با دست مایه قرار دادن حرکت کاروان پیاده مردم بصره تا کربلا سعی در به تصویر کشیدن عشق و علاقه مردم این دیار به اهل‌بیت (ع) دارد و با انتخاب 12 موضوع در این راهپیمایی از بصره تا کربلا، بخشی از ارادت مردم را به زیارت امام حسین(ع) نشان می‌دهد.

*** چاووش «حاشیه‌ای کوتاه بر یک متن بلند» را نیز تهیه و کارگردانی کرده است، مستندی که پنجشنبه 18 آبان ساعت 10:30 از شبکه مستند پخش می‌شود، در چهار اپیزود به توصیف علاقه انسان‌ها به سیدالشهدا(ع) می‌پردازد.

*** «غریبان» مستندی آرشیوی به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی است که 18 آبان در ساعات 19:30 و 14:30 روی آنتن می‌رود.

این مستند که توسط کامران جاهدی تدوین‌شده، با استفاده از 33 مستند مستقل کارگردانان شهرهای مختلف ایران ساخته‌شده و طی آن فلسفه و تاریخ اربعین  با صدای حسین محجوب روایت می‌شود.

*** از دیگر ویژه‌برنامه‌های شبکه مستند سیما در روز اربعین سید و سالار شهیدان می‌توان به مستند «میزبان» به تهیه‌کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی مسعود دهنوی اشاره کرد.

این فیلم بلند که می‌کوشد در سه دوره تاریخی میزبانی مردم عراق از حضرت اباعبدالله و زوار ایشان را بررسی کند، جمعه 19 آبان ساعت 17:30 پخش خواهد شد.

*** مستند سه‌قسمتی «قصه‌های کربلا» به کارگردانی اصغر بختیاری هم از دوشنبه 15 آبان در جدول پخش شبکه مستند قرارگرفته است.

این مجموعه مستند دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه از ساعت 15:30 به مناسبت اربعین حسینی پخش خواهد شد.

*** «پرچم‌های برافراشته» به کارگردانی جمشید بیات ترک نام مستند دیگری است که برای پخش در روز اربعین در نظر گرفته‌شده است.

این اثر جمعه 19 آبان ساعت 24 در جدول پخش شبکه مستند قرار دارد و شنبه 20 آبان ساعت 10:30 مجدد روی آنتن می‌رود.

*** «گنجینه» شبکه مستند در راستای اهدافش برای نمایش مستندهای برجسته چهارشنبه 17 آبان ساعت 21 اثر «اربعین» ناصر تقوایی را پخش خواهد کرد.

فیلم مستند «اربعین» به کارگردانی ناصر تقوایی کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران، محصول سال 1349 سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران است.

این مستند که در بندر بوشهر توسط مهرداد فخیمی فیلم‌برداری و توسط ناصر تقوایی تدوین‌شده است، سینه‌زنی هیئت عزاداران مسجد دهدشتی، سنج و دمام هیئت عزاداران مسجد بهبهانی و با نوحه‌خوانی بخشو را به تصویر کشیده و هم‌زمان زندگی مردم بوشهر را نمایش می‌دهد.

این فیلم مستند 21:18 بر روی نگاتیو 16 میلی‌متری ثبت‌شده و در قالب برنامه «گنجینه» از شبکه مستند پخش می‌شود.

*** «عبور» به کارگردانی محمد اسفندیاری و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی با موضوع پیاده‌روی اربعین هم امروز( یکشنبه، 14 آبان) از ساعت 15:30 پخش  می‌شود.

*** گفتنی است به مناسبت اربعین سالار شهیدان امام حسین (ع)  از 6 آبان پخش مستندهایی با موضوع پیاده‌روی اربعین در دستور کار شبکه مستند قرار گرفته و این مستندها هر روز از ساعت 19:30 پخش می‌شوند.

****************************************

 

شبکه سلامت سیما

 

*** برنامه «همین امروز» و «همین امشب» از برنامه های شبکه سلامت است که در این ایام پخش می شود.

بیان برخی نکات اصلی مانند رعایت نکات بهداشتی، مصرف نکردن مواد پلاستیکی و ... از بحث های این برنامه ها است.

«همین امروز» هر روز ساعت 9:30 و 11:30 و «همین امشب»  نیز 17:30 و 20 روی آنتن می رود.

*** پخش وله، نماهنگ، کلیپ و سخنرانی از دیگر برنامه های این شبکه در ایام اربعین می باشد.

****************************************

 

شبکه کودک

 

*** برنامه «سر سفره خدا» به کارگردانی و تهیه کنندگی علیرضا عطارد و با اجرای شهرام شکیبا و مجری بازیگری احسان مهدی در ارتباط زنده با کربلا، از حال و هوای آنجا برای کودکان می گوید. این برنامه از شنبه 13 آبان تا پنج شنبه 18 آبان، هر روز ساعت 16 پخش می شود.

*** مسابقه تلفنی «جام نهالی» یکی دیگر از برنامه های شبکه نهال است که این روزها با تم مذهبی و موضوع اربعین، از شنبه 13 آبان تا پنج شنبه 18 آبان هر روز ساعت ۱۸:۳۰ پخش می شود.

*** مجموعه «سفرهای محمد امین» نیز در این ایام پخش می شود. محمدامین برای زیارت ائمه اطهار و خاندان معصومین راهی سفرهای گوناگون می‌شود. او نکاتی را که در این سفرهای زیارتی نصیبش شده است با دوستان و همکلاسی‌هایش به اشتراک می‌گذارد تا آنها هم با شناخت بهتری از اربابشان آقا اباعبدالله الحسین و تمام ائمه‌ای که محمدامین هم آنها را زیارت کرده و یا مناسک حج که او بجا آورده است به زیارت ایشان و خانۀ خدا بروند.

*** «قصه‌های آسمانی» با موضوعات مختلف آیینی و دینی در روز اربعین پخش می شود.

*** سینمایی «خورشید نینوا» به کارگردانی علیرضا فرمانی، پنج شنبه 18 آبان ماه ساعت 14 روی آنتن شبکه نهال می رود.

در خلاصه انیمیشن آمده است: پس از مرگ معاویه، پسرش یزید، جانشین او می‌شود و تلاش می‌کند تا به اجبار از امام حسین (ع) بیعت بگیرد. امام با او بیعت نمی‌کنند و برای حفظ حرمت خانۀ خدا، و به دنبال دعوت کوفیان از ایشان، از مکه به سوی کوفه حرکت می‌نمایند. در راه کوفه ...

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

با حکم دکتر میرباقری معاون سیما، دکتر جلال غفاری به سمت مدیر شبکه افق منصوب شد.

با حکم معاون سیمای رسانه ملی، رییس مرکز تولید و فنی سیما منصوب شد.

پیام صابری، گریمور، بازیگر و همسر زیبا بروفه ساعتی پیش در سن ۴۵ سالگی در اثر ایست قلبی درگذشت.

پنجمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم با صدور و اهدای احکام اعضای شورای سیاست گذاری، دبیران کمیسیون ها و مسئولان کمیته های مربوطه آغاز به کار کرد.

با حکم دکتر میرباقری معاون سیما، «اعضای شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم» منصوب شدند.

با حکم دکتر میرباقری معاون سیما، دکتر مسعود احمدی افزادی به سمت «دبیر و عضو شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم» منصوب شد.

برنامه «سفیران» با محوریت بازنمایی تجارت خارجی، روابط اقتصادی و دپیلماسی سیاسی ـ فرهنگی جمهوری اسلامی ایران روی آنتن شبکه پنج سیما است. این برنامه در گفت‌وگو با عالی‌ترین مقام کشور مورد نظر در ایران، مباحث مربوط به روابط اقتصادی و سیاسی و سیاست برون گرایی اقتصاد مقاومتی را به تصویر می‌کشد.

آخرین قسمت از فصل اول مجموعه مستند «غوغای بی هیاهو» که پنجشنبه 22 آذر ساعت 19:45 روانه آنتن می شود؛ در طبیعت یکی از زیباترین و بکرترین نقاط ایران تصویربرداری شده است؛روستای «ونه دشت» از توابع شهرستان تالش در استان زیبای گیلان.

در روزهای پایانی هفته همراه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از بازگشت یک دانشمند علوم سلولی در «آنجا که زاده شدم» تا سفر یک زن و شوهر توریست به ایران در «خسته نباشید» باشید.

سریال نوروزی شبکه یک سیما به تهیه کنندگی مهدی فرجی شنبه 24 آذر در اطراف تهران کلید می خورد.

مسابقه «ستاره‌ساز»، در جهت کشف استعدادهای فوتبال از سرتاسر کشور ایران به زودی روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

یک مجموعه رئالیتی شو به تهیه کنندگی سعید ابوطالب برای پخش در نوروز ۹۸ از شبکه یک سیما تولید می شود.

پیرو پرسش مخاطبان درباره غیبت رضا رشیدپور در نیم ساعت پایانی برنامه و ترک آنتن بدون خداحافظی‌، روابط عمومی برنامه «حالا خورشید» پاسخ داد.

همگام با سنت دیرینه ایرانیان، شبکه های سیما با دعوت از هنرمندان، خوانندگان، ورزشکاران و چهره های محبوب و مردمی، در شادترین شب نشینی سال همراه با مردم خواهند بود.

مستند «دماوند، گنبد گیتی» به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا چهارشنبه (۲۱ آذر ماه) از برنامه «گنجینه» شبکه مستند راهی آنتن می‌شود.

 

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «مرگ خاموش» به کارگردانی احمد معظمی و نویسندگی هومان فاضل و حسین تراب نژاد پس از تهران در ارمنستان انجام می شود.

«شب موسیقی» در ششمین نشست خود، با موضوع «سرعت و تکنیک در موسیقی امروز ایران»، میزبان علیرضا پور امید، کارشناس موسیقی و دکتر علیرضا امینی، آهنگساز، محقق و کارشناس موسیقی بود. این برنامه یک شنبه شب 20 آبان، با اجرای رضا مهدوی روی آنتن رفت.

برنامه شب گذشته «فرمول یک» با اجرای سیدعلی ضیاء به مناسبت سالگرد زلزله کرمانشاه به صورت زنده از سر پل ذهاب روی آنتن رفت و امشب نیز ضیاء میزبان استاندار کرمانشاه خواهد بود.

فیلم های سینمایی «نقطه ضعف»، «یوزپلنگ»، «جای امن»، «تشکیلات»، «تفنگدار»، «آواز در باران»، «چهار بهار»، «نفر هفتم»، «گذر»، «بغض باران» و «زمانی برای ماندن» را از شبکه جهانی جام جم مشاهده فرمایید .

برنامه «زنگ هفت» برنامه های شبکه آموزش سیما را با قالبی شاد معرفی می کند.

 80 درصد از فیلمبرداری فصل سوم «ستایش» به تهیه کنندگی آرمان زرین کوب و کارگردانی سعید سلطانی به پایان رسید.

محمدرضا گلزار از حضور در «برنده باش» و دوران تازه فعالیتش در تلویزیون می‌گوید.

 

برنامه «درجه یک» در شب یلدا، به صورت ویژه بین دو بخش خبری شبکه یک سیما پخش می‌شود.

برنامه «تهران 20» امشب27 آذرماه با موضوع وضعیت حمل و نقل شهری تهران بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برنامه تلویزیونی «چوب خط» با موضوع عرضه نفت در بورس انرژی به عنوان راهکاری برای مقابله با تحریم ها، سه شنبه 27 آذر ماه از شبکه افق پخش می شود.

«ساکن حرم» مستندی درباره زندگی شهید مدافع حرم مهدی ایمانی سه شنبه 27 آذر از شبکه افق پخش می شود.

بیست و دومین قسمت مجموعه مستند «دیده شو» درباره فعالیت های شرکت دانش بنیان فن آوری زیستی طبیعت گرا، سه شنبه 27 آذر از شبکه افق پخش می شود.

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مجموعه مستند«ملت قهرمان» از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

دومین قسمت مجموعه مستند «ننگ ابدی» درباره نقض حقوق بشر در زندان گوانتانامو، سه شنبه 27 آذر از شبکه افق پخش می شود.

قسمت ششم مستند «آفتاب نهان» با موضوع تولید دی اکسید اورانیوم در اصفهان، سه شنبه 27 آذر ماه از شبکه افق پخش می‌شود.

تولید فصل یک مجموعه پویانمایی ببعی در شبکه کودک سیما آغاز شد.

دکتر حسین کچویان، جامعه‌شناس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، شب گذشته (دوشنبه ۲۶ آذر) میهمان پیام فضلی‌نژاد در نوزدهمین برنامه تلویزیونی «شوکران» بود.

برنامه «شهربرگ» سه شنبه 27 آذرماه با موضوع "سند تحول 1404" بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.  

همگام با سنت دیرینه ایرانیان، شبکه های سیما با دعوت از هنرمندان، خوانندگان، ورزشکاران و چهره های محبوب و مردمی، در شادترین شب نشینی سال همراه با مردم خواهند بود.

مستند «سراج» به مناسبت 27 آذر سالروز شهادت شهید مفتح امروز ساعت 16 و 40 دقیقه از شبکه یک پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه «87 متر» در خانه یکی از شخصیت های مجموعه به نام فرج ناصری و با حضورعلی دهکردی، فریبا کامران، دیبا زاهدی، حسین سلیمانی، غزل شجاعی و نیما نوری زاده در محله بازار ادامه دارد.

یازدهمین برنامه «شب روایت»، امشب 27 آذر  با موضوع «روایت اسارت» به روی آنتن می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد