امروز يك شنبه  1 بهمن 1396
تعداد بازدید : 348 - تاریخ خبر : 1396/08/29 - 08:43
شبی با فوتبال در «شب های فوتبالی»

دکتر رضا شجیع در کتاب «رویکردها و نظریه های جامعه شناسی فوتبال» با اشاره به اهداف نهفته در این ورزش پرطرفدار به حاشیه های دیگر آن اشاره کرده است. وی در این کتاب به موضوعی تاریخی اشاره می کند که بسیاری از ما آن را طنز می پنداریم. وی در این کتاب روایتی از ناصرالدین شاه در سفر به پاریس را نقل می کند که در آن، شاه ایران به دیدن مسابقه فوتبال می رود و از آنجا که این بازی برایش جذابیتی ندارد از اطرافیانش می پرسد؛ چند نفر در میدان بازی هستند؟ گفته بودند؛ بیست و دو نفر. در این هنگام ناصرالدین شاه پیشنهاد می کند به هر یک از بازیکنان توپی داده شود تا آنها مجبور نباشند برسر یک توپ با یکدیگر نزاع کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ امروزه همگان بر این باورند که ورزش فوتبال نه یک ورزش حرفه ای بلکه صنعتی بی بدیل در دنیای پرهیاهوست. رونق این صنعت را می توان در خرید و فروش بازیکنان میلیارد دلاری، تماشاچیان پرشور، تبلیغات میلیارد دلاری، حق پخش مسابقات و.... همه و همه نشان از رونق این صنعت بزرگ دارد. اما آنچه باعث شده رسانه ها سهم بزرگی از پخش خود را به این ورزش پربیننده اختصاص دهد تنها درآمدهای سرشار و یا نیاز به این ورزش نیست.

به باور اندیشمندان، پیوند دو قدرت رسانه و فوتبال هر دو را به نهادهای فراقدرت در جامعه مبدل کرده است. فراقدرتی که سهم حاشیه های آن کمتر از متن نبوده و نیست. بر هیچکس پوشیده نیست در دهه 70 با تولد شبکه سه، ورود سازمان به موضوع پخش مستقیم فوتبال و بررسی حواشی آن، فصلی نو را در زندگی جوان ایرانی رقم زد. جذابیت پخش مسابقات ورزشی از جمله فوتبال را می توان از دلایل اصلی راه اندازی شبکه ورزش در نسل جدید کانال های تلویزیونی دانست. شبکه ای با محوریت ورزش و در راس آن ورزش فوتبال.

اما در میان تمامی برنامه های ورزشی به خصوص فوتبالی شاید «شب های فوتبالی» شبکه ورزش را بتوان کاری منحصر به فرد دانست چرا که تمامی حواشی یک بازی جذاب بلافاصله پس از بازی در این برنامه پخش و با حضور کارشناسانی از این جنس تحلیل و بررسی می شود. حاشیه هایی که گاها از متن جذاب تر شده و تا سال ها در خاطره ها باقی می ماند.

هفته یازدهم لیگ برتر جام خلیج فارس، 5 بازی در طول ساعات روز از شبکه های متعدد روی آنتن رفته، ساعت 20 وارد رژی پخش برنامه «شب های فوتبالی» شدیم. تمامی عوامل آخرین جزئیات را کنترل می کنند. هر چه به زمان پخش نزدیک تر می شویم رفت و آمدها سرعت بیشتری می گیرند، صداها بالاتر و توصیه های کوتاه تر و موکدتر می شود.

دوسال و اندی از عمر برنامه گذشته و فصل سوم آن به تهیه کنندگی فرشاد شکیبی، افشین عبداللهیان به عنوان سردبیر، کارشناس ـ مجری و اجرای مهدی توتونچی روی آنتن می رود. برنامه ای که به سرعت جای خود را در میان تولیدات فوتبالی شبکه ها پیدا کرده و بینندگان خود را دست چین می کند.

برنامه ای پر از چالش های فوتبالی، همچون فوتبال و اخلاق، فوتبال و فرهنگ، فوتبال و اقتصاد، فوتبال و مدیریت، فوتبال و سیاست، فوتبال و داوری، فوتبال و فوتبال و فوتبال.

منشی صحنه آخرین ثانیه ها را می شمارد و آنتن دست به دست می شود.

 

فرشاد شکیبی تهیه کننده:

مهمترین عنصر موفقیت برنامه «شب های فوتبالی» سرعت است

منتظر می مانیم تا فراغتی حاصل شود در میانه برنامه و در لحظه دست به دست شدن آنتن بین برنامه و تبلیغات با فرشاد شکیبی تهیه کننده برنامه گپی کوتاه می زنیم. از او در مورد مراحل تولید برنامه می پرسم که پاسخ می دهد: از مهمترین چالش های ما در تولید این برنامه همان جمع اوری تمام اتفاقات مسابقات فوتبال است. به عبارت دیگر باید در یک بازه زمانی 3 یا 4 ساعته مجموعه ای از حوادث و اتفاقات مسابقات روز جمع آوری، اطلاع رسانی و کارشناسی شود. بی تردید برنامه «شب های فوتبالی» چالشی ترین کاری است که تولید و روانه انتن کرده ام.

تهیه کننده شب های فوتبالی ادامه می دهد: گاهی برنامه ما را با بعضی از برنامه های ورزشی مقایسه می کنند مانند برنامه جذاب «نود» که باید عرض کنم برنامه «شب های فوتبالی» رویکرد خاص خود را دارد. این برنامه در حوزه فوتبال به صورت تخصصی اقدام به نقد و بررسی بازی های فوتبال می پردازد و عنصر تازگی خبر را مد نظر دارد، البته به دور از هیاهوهای زائدی که در پیرامون ورزش وجود دارد. هر برنامه ورزشی جایگاه و ویژگی خود را دارا می باشد.

او درباره نقش مخاطبان برنامه می گوید: نظرات مخاطبان برنامه برای ما خیلی مهم است و نقش شهروند خبرنگار را برای مخاطبان در نظر گرفته ایم، در برنامه از طریق کانال برنامه ویدیوهای بینندگان که را شامل صدها کلیپ و ویدئوی کوتاه است، دریافت و پخش می کنیم.

شکیبی درباره تغییراتی می خواهد در برنامه اعمال کند، می گوید: ضمن تشکر از دوستان تهیه کننده قبلی که برای برنامه زحمات زیادی را کشیده اند و بستر مناسبی را برای برنامه «شب های فوتبالی» فراهم آورده اند باید عرض کنم هدف گذاری که برای برنامه در نظر داریم، رشد و ارتقای برنامه است، اولین گام، تغییر نوع گزارش ها و ساختار برنامه است. مورد دیگر تغییر دکور برنامه است که در حال تکمیل است و به زودی با دکور جدید، برنامه روی آنتن می رود. مسئله مهمی که سعی داریم در برنامه ها به آن بپردازیم اخلاق در ورزش است، آیتم های مختلفی را در این حوزه آماده کرده ایم. هدف نهایی که سیاست اصلی برنامه «شب های فوتبالی» است، ترویج نشاط و آگاهی در برنامه است.

باز با مشکل زمان دست به گریبانیم به زمان پخش برنامه نزدیک تر شده ایم و آقای شکیبی به قول معرف دست ما را در دست مجریان برنامه می گذارد.

 

مهدی توتونچی مجری:

آنالیز مسابقات در سریع ترین زمان ممکن

مهدی توتونچی از شروع کار خود به عنوان مجری در تلویزیون می گوید: بیش از 7 سال است که به عنوان مجری در سازمان مشغول به کار می باشم. از فصل سوم «شب های فوتبالی» به عنوان مجری در این برنامه در خدمت مردم عزیزمان هستم، سابقه بازی فوتبال به صورت حرفه ای را داشته ام و در یک خانواده کاملا فوتبالی بزرگ شده ام، 12 سال سابقه مطبوعاتی دارم و در روزنامه جام جم در بخش ورزشی مطلب می نویسم و مدرک B مربی گری فوتبال آسیا را دارم.

مجری جوان «شب های فوتبالی» در ادامه نحوه کسب اطلاعات قبل از اجرا را این گونه بیان کرد: چون خودم یک روزنامه نگار ورزشی هستم اطلاعات بازی ها و حواشی آن را در اختیار دارم و شاید یکی از دلایلی که برای اجرای «شب های فوتبالی» انتخاب شدم، اشراف به مسایل روز فوتبال بود.

توتونچی از نقش مخاطبان برنامه در «شب های فوتبالی» این گونه یاد می کند: اولا به جرات می توانم بگویم که این برنامه یکی از پر بیننده ترین برنامه های ورزشی و حتی غیر ورزشی تلویزیون است و تعداد زیاد مخاطبان این برنامه باعث شده است نقد و نظر بینندگان نیز درباره برنامه افزایش معنا داری داشته باشد. مهمترین مزیت  «شب های فوتبالی» پخش در شب بازی هاست به این ترتیب ما زمان را از دست نمی دهیم و تماشاچی فوتبال هنوز هیجانات بازی را دارد. برنامه به تماشاچی فوتبال این امکان را می دهد تا در اسرع وقت با حضور کارشناسان، مسابقه را آنالیز کند.

وی با اشاره به برخورد مردم با مجریان برنامه های ورزشی تاکید می کند: مردم خیلی لطف دارند، اما اتفاق خوبی که در سازمان انجام شده انتخاب مجری در حوزه تخصصی آن برنامه است، یعنی در حوزه سیاسی، اجتماعی و ورزشی مجری با تخصص آن برنامه انتخاب می شود. درباره اجراهای خودم هرگاه دوستان بیننده ما را خارج از سازمان می بینند علاوه بر لطفی که نسبت به من دارند، ایرادات کار را به من گوشزد می کنند.

توتونچی پیش از آن که صدای منشی صحنه به گوش رسد از ما جدا می شود تا برای پخش مجدد آماده شود. در تنفس بعدی از افشین عبدالهیان سردبیر کارشناس و مجری برنامه می خواهم با ما گفت و گو کند.

 

افشین عبدالهیان سردبیر:

مخاطبان صاحبان اصلی برنامه هستند

از عبدالهیان درباره نقش سردبیر برنامه پرسیدم که پاسخ داد: مهمترین نقش سردبیر ایجاد ارتباط با مخاطبان از یک سو و ارتباط با مسئولان برنامه اعم از تهیه کننده و مدیران شبکه از سوی دیگر است. همچنین از دیگر وظایف سردبیر، دعوت از میهمانان و کارشناسان مدعو و ارائه سیاست های تولید برنامه است. دروازه بانی موضوعات برنامه نیز از دیگر موضوعاتی است که بر عهده سردبیر گذاشته شده و از انجا که ورزش فوتبال فی نفسه موضوعی جنجالی و پرحاشیه است. در این برنامه تلاش کرده ایم تا از این حوزه دوری کنیم.

سردبیر برنامه «شب های فوتبالی» به آیتم «موبایلی» اشاره کرده و اضافه می کند: در این آیتم گزیده ای از نظرات بینندگان برنامه و تماشاچیان فوتبال از طریق ارتباط مستقیم  با بینندگان و جمع آوری پیامک تهیه و به اطلاع می رسد. سوال نظرسنجی در هر برنامه باعث شده تا به مجموعه آماری خوبی دست یابیم که در ادامه برنامه سازی به ما کمک خواهد کرد.

عبدالهیان در ادامه به ویژه برنامه های نوروزی اشاره کرد و افزود: هر سال در ایام نوروز ویژه برنامه نوروزی «شب های فوتبالی» را از شبکه ورزش پخش می کنیم. در این برنامه بهترین های فوتبال در بخش های مختلف از بازیکن، مربی، داوری و... با نظر مردم انتخاب می شدند. طبق نظرسنجی ها در طول نوروز 95، برنامه از پربیننده های نوروزی بوده و توانست رضایت 89 درصدی مخاطبان خود را به ثبت برساند.

وی از کوشش عوامل سازنده برنامه در هر چه تخصصی تر کردن کار خبر داد و اضافه کرد: در طول پخش 135 برنامه با 200 میهمان در دیگر استان ها به صورت تلفنی ارتباط برقرار شده است، این آمار نشان دهنده میزان تعامل برنامه با مراکز استان ها و کارشناسان مختلف در تمام کشور است. همواره تلاش کرده ایم تا از ظرفیت های موجود در سراسر کشور بهره مند شویم.

 

کارشناسانی خبره از جنس فوتبال

در لحظات پایانی برنامه در فرصتی کوتاه از کارشناسان حاضر در برنامه خواستیم تا به سوالاتمان پاسخ دهند.

در گفت و گو با صمد مرفاوی بازیکن تیم ملی و استقلال در همان لحظه اول، یادی از خاطرات گل هایش در تیم ملی و استقلال کردیم و بعد از او در مورد همکاریش با برنامه پرسیدیم که پاسخ داد: افتخار این را داشتم تا از اولین قسمت برنامه در شهریور 94 به «شب های فوتبالی» دعوت شوم. به عنوان فردی قدیمی در این برنامه باید اذعان کنم که تمامی تیم ها، کاری شایان قدردانی کرده اند و توانسته اند هر روز کاری متفاوت و بهتر روی آنتن ببرند.

گل زن تیم ملی و استقلال در ادمه می افزاید: این برنامه به تدریج توانست به استاندارد یک برنامه تخصصی فوتبال برسد. تنها مشکلی که وجود دارد کمبود وقت برای نقد و کارشناسی هر بازی است. اما در کل توانسته نقش بسیار مهمی را در ترویج ورزش در جامعه داشته باشد و این را من در بازخوردهای موجود در متن جامعه به چشم دیده ام.

رضا غیاثی داور پیشکسوت و کارشناس این روزهای داوری، میهمان دیگری است که با خوش رویی به ما پاسخ می دهد.

غیاثی درباره حضور خود در برنامه «شب های فوتبالی» می گوید: من هم مانند آقای مرفاوی در اولین شبی که برنامه روی آنتن رفت به عنوان کارشناس داوری در خدمت مردم عزیزمان بودم. مدت ها پیش با سردبیر برنامه به این جمع بندی رسیده بودیم که نباید تماشاچی فوتبال برای آنالیز مسابقات فوتبال روزهای متعدد منتظر بماند بلکه باید در روز مسابقه به صورت تخصصی بازی بررسی و انالیز گردد.

وی درباره اینکه می توان برنامه های دیگر ورزشی با شکل و شمایل «شب های فوتبالی» برای ورزش های دیگر مانند والیبال و یا کشتی داشت؛ گفت: خوشبختانه دو شبکه رادیویی و تلویزیونی ورزش در کشور ما وجود دارد که هر دو نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه ورزش در کشور ایفا کرده اند، ترویج ورزش به عنوان یکی از ارکان رشد فرهنگی در جامعه می تواند، جوانان ما را از به دام افتادن در سایه سیاه اعتیاد و نابسامانی های اخلاقی دور کند.

به ساعات پایانی شب و انتهای برنامه نزدیک می شویم ولی همچنان مباحث مربوط به هفته یازدهم لیگ برتر جام خلیج فارس ادامه دارد. همچنان بیننده ها پیامک می دهند و ویدئوهای کوتاه می فرستند. تب و تاب فوتبال ادامه دارد و همگان می دانند این صحنه در تسخیر ورزشی قدرتمند باقی می ماند و...

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

«زنگ پنجم» عنوان برنامه ای زنده از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیماست که از شنبه 23 دی ماه ساعت 16 برروی آنتن می رود.

اولین قسمت سریال کره ای «وضعیت اضطراری» از شنبه 23 دیماه ساعت 19 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

در روزهای پایانی هفته و همچنین آخرین روزهای دی ماه همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما از تلاش یک سرباز وظیفه برای آگاهی نیروهای انقلابی از تصمیم ساواک در «فرار» تا تلاش یک پدر معتاد برای برآورده کردن خواسته دخترش در «تلسکوپ» باشید.

مدافع و منتقد برنامه جامع مشترک (برجام) امشب ۲۷ دی در برنامه «ثریا» رو در روی یکدیگر می نشینند.

در نشستی که روز 23 دی ماه در کمیته ملی المپیک تهران برگزار شد، احسان شیعه، مدیر شبکه ورزش و رئیس یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های ورزشی با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره شهریور ماه 1396 اعلام شد، اظهار کرد: مهلت ارسال آثار اواخر آبان ماه بود که به دلیل استقبال گسترده از ایران و کشورهای مختلف مهلت دریافت آثار تمدید شد.

سریال کره ای «وضعیت اضطراری» با موضوع راه های آموزشی برای نجات از زلزله بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برخی الفاظ و کلمه‌ها وقتی به گوش آدم می‌رسند حس خوبی ایجاد می‌کنند و باعث شعف و هیجانی بیشتر می‌شوند. یکی از همین کلمه‌ها عبارت «لیمو ترش» است و امکان ندارد فردی با شنیدن نام «لیمو ترش» دهنش آب نیفتد! این لذت و هیجان لحظه‌ای همان طور که از نامش پیدا است هم تلخی دارد و هم لذت. مدتی است که برنامه‌ای به نام «لیمو ترش» با سبکی جدید در فرم و ساختار نو روی آنتن شبکه دو می‌رود که توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند.

سریال «قصه های جزیره» از جمعه، 29 دی ماه از شبکه امید پخش می شود.

اسماعیل عفیفه تهیه کننده با سابقه تلویزیون از نقش کلیدی تولید آثار نمایشی در جذب مخاطب و ضرورت برگزاری جشنواره تلویزیون سخن گفت.

 

در برنامه امشب «دستپخت» که حدود ساعت 30 : 19 دقیقه پخش می شود، گروه هفتم از شرکت کنندگان در رقابت 3 روزه آشپزی، برای طبخ غذاهای بین المللی مسابقه می دهند.

سریال طنز اپیزودیک «عمودی ها» به کارگردانی محمد حجت ذیجودی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.

مستند «دکوپاژ» با موضوع زندگی و آثار مسعود جعفری جوزانی، چهارشنبه 27 دی از شبکه افق پخش می شود.

در پی تعلیق مجدد تحریم های هسته ای ایران با تلاش رئیس جمهور آمریکا، در برنامه این هفته «گزارش هفتگی» واکنش ایران و سایر کشورها به این تصمیم و آینده برجام نقد و بررسی می شود.

سحر مصیبی و الهه منصوریان کارگردان و بازیگر مستند بلند «صفر تا سکو» میهمان این هفته برنامه «پنجره‌ها» هستند.

یکصد و سیزدهمین قسمت برنامه «چوب خط» به تمهیدات دولتمردان در بودجه 97 برای پرداخت بدهی به پیمانکاران می پردازد.

 

کارگردان سریال «هوش سیاه»، تلویزیون را رسانه‌ای قصه‌گو می‌داند و برهمین مبنا معتقد است که سریال‌ها در ارتقا سطح کیفی شبکه‌های سیما نقش اساسی دارند.

برنامه «۵۷»  سه شنبه 19 دی ماه با موضوع بررسی آثار منتخب جشنواره مردمی فیلم عمار ساعت21:15 برروی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مجموعه برنامه «متن، حاشیه»، با موضوع تهدیدها و آسیب های فضای مجازی، سه شنبه 19 دی ماه ساعت 19:40 روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .   

مونا فرجاد و افشین هاشمی سه شنبه 19 دی ماه میهمان بخش «نمایشخانه»، «مهمانخانه» می شوند.

مجموعه 12 قسمتی « لئوناردو » از روز سه شنبه 19 دی ماه  به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

سری جدید مستند «سعادتمندان» از پنجشنبه 21 دی ماه به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

سریال جدید کره ای «وضعیت اضطراری» از شنبه 23 دیماه ساعت 19 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب 17 دی ماه با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و با موضوع ریشه یابی آشوب های اخیر و رسالت خانه ملت در قبال کشور و مردم، از شبکه افق پخش شد.

مستند «یک روز با رئیس‌جمهور» به مناسبت اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی  18 دی ساعت 21 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

سری جدید مجموعه انیمیشن «نظر شما چیه؟» به کارگردانی محمد رضا عابدی در 26 قسمت 4 دقیقه ای با تکنیک عروسکی تک فریم در حال تولید می باشد.

مدیر گروه انیمیشن دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه «مهم‌ترین زیرساخت انیمیشن ما که نیروی مناسب کار است، توسط بخش آموزش به خوبی آماده شده» گفت: در حال حاضر مشکل عمده دراین حوزه بحث بودجه است.

مرکز پویانمایی صبا وابسته به سازمان صدا و سیما بزرگ ترین مرکز تهیه و تولید انیمیشن در ایران است که در سال 1374 با عنوان شرکت فرهنگی هنری صبا و به پیشنهاد رئیس وقت سازمان صدا و سیما دکتر علی لاریجانی با ادغام گروه های انیمیشن سیما و نیز جذب نیروهای متخصص تأسیس شد تا با تولید آثار متنوع انیمیشن، پاسخگوی نیازهای سازمان و نیز علاقمندان هنر انیمیشن باشد.

 

فصل جدید برنامه «کودک شو» از امشب، شنبه (٣٠ دی ماه) ،همراه با تغییراتی به روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

شبکه دو سیما شنبه و یکشنبه (30 دی و اول بهمن ماه) ویژه برنامه ای را تدارک دیده که به زندگی سردار شهید حسن باقری؛ یکی از سرداران و چهره های تأثیرگذار در جبهه های جنگ حق علیه باطل می پردازد.

مدیر شبکه آموزش سیما امروز از پشت صحنه مسابقه «پنجه های کارآمد» بازدید کرد.

فیلم سینمایی «ریسمانی نزدیک تر از رگ» به کارگردانی مسعود اطیابی را از شبکه جهانی جام جم مشاهده نمایید .

فیلم مستند بلند «باد» به کارگردانی سیروس حصاری شنبه 30 دی ساعت 21 در قالب مجموعه «سینما حقیقت» از شبکه مستند پخش می‌شود.

مستند «شیخ شهید» روایتی از زندگی شهید مدافع حرم علی تمام زاده، شنبه 30 دی از شبکه افق پخش می شود.

مستند «مردم خیال» روایتی از تغییرات فرمی و ذهنی و خاستگاه درخت سرو در 12 شهر ایران، شنبه 30 دی از شبکه افق پخش می شود.

برنامه «فرمول یک» پرونده پلاسکو را از دید یک خبرنگار و عکاس بازگشایی می کند.

برنامه «ضربان» به تهیه کنندگی علیرضا سلطانی که همه روزه از شبکه سلامت ساعت 16 به صورت زنده روی  آنتن می رود، هر روز سعی دارد از علل ابتلا و راه های پیشگیری به بیماری ها بگوید و میزان آگاهی عمومی را افزایش دهد.

دکتر رضا تقی‌پور عضو شورای عالی فضای مجازی کشور به  برنامه «پیش رو» شبکه چهار سیما می آید.

اگر می خواهید تمام شور و هیجان نوجوانی را در فضایی شاد ببینید مسابقه «آماده باش» را از دست ندهید. مسابقه‌ای پر جنب و جوش و پر از هیجان و تا حد زیادی لذت بخش. از آن تیپ مسابقه‌هایی که با هدف هویت سازی در نوجوانان و با توجه به اهداف شبکه امید تولید می شود. شبکه ای که با هدف توجه بر مولفه‌های هویتی نوجوانان آغاز به کار کرد و تلاش کرد تا در فضایی جذاب موضوعات مبتلا به نوجوانان را رصد کرده و در جهت آموزش و پرورش این گروه عظیم برنامه تولید نماید. دورانی که تمامی اندیشمندان آن را زمان هویت‌یابی هر فرد تعریف می کنند. زمانی که با التهابات درونی و بیرونی همراه است و می‌توان آن را به نوعی، پوست‌اندازی شخصیتی تعبیر کرد.

 همین ویژگی ها تولید کنندگان مسابقه «آماده‌باش» را واداشته تا در فضای غیراستودیویی طرح اولیه خود را پیاده کنند و آن را با ماجراجویی پیوند زنند. از همان لحظه اول و در قدم اول شرکت کنندگان با ورود به یک دهلیز و کانال و سپس سوار شدن به یک خودروی ویژه به محل مسابقه منتقل می شوند. این نحوه ورود علاوه بر ایجاد هیجان یک کادر تشریفات به کار داده و به نوعی شخصیت بخشی به نوجوان محسوب می شود. به علاوه نوع تصویربرداری و قاب بندی‌هایی که از شرکت‌کنندگان با لباس‌های مشترک از ورود آنها به محل مسابقه می‌بینیم به همراه تیتراژ برنامه، شور و حرارت یک رقابت جذاب را به مخاطب منتقل می‌کند.

برنامه «همین امروز- همین امشب»  که هر روز در دو نوبت صبح و عصر به صورت زنده از شبکه سلامت سیما روی آنتن می رود برای امروز 30 دی ماه به موضوع زخم معده می پردازد .

«چالش ها و چشم اندازهای جشنواره بین المللی تئاتر فجر» در مجله شبانگاهی شبکه چهار سیما بررسی می شود.

در این مستند زندگی عشایر اصفهان که نقش مهمی در اقتصاد خانواده دارند به تصویر کشیده شده است.

وزیر نیرو امشب در برنامه «نگاه یک» در باره بحران آب در کشور توضیح می دهد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد