امروز يك شنبه  29 ارديبهشت 1398
تعداد بازدید : 506 - تاریخ خبر : 1397/08/30 - 14:50
فروپاشی غرب با یک انفجار فیزیکی شروع می شود

برنامه «شب روایت» با موضوع «روایتِ وحدت » با اجرای مسعود دیانی، شامگاه سه شنبه 29 آبان، از  شبکه 4 سیما،  روی آنتن رفت. رضا برجی، عکاس جنگ و نویسنده و آرازبارسقیان نویسنده و منتقد، مهمانان برنامه بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ آرازبارسقیان گفت: بهتر است پرسیده شود جایزه با آدم چه کار می کند. هرموقع فکر کردید چیزی می خواهید بنویسید یا کاری کنید که  فراتراز لذتی که آن نوشته دارد عمل کنید، آن اتفاق که دلت می خواهد اتفاق نخواهد افتاد و لذت کار فقط همان موقع نوشتن است. جایزه بردن هیچ ربطی به فرایند کار تولید اثر هنری درهیچ شراطی ندارد.
مهدی صالحی کارشناس برنامه، در ادامه برنامه هفته گذشته که در مورد جایزه جلال بود گفت: آن پیش بینی نتیجه داد و به ثمر رسید و خیلی از افراد و ناشران شروع به تبلیغات و جمع آوری رای، برای لیست 10 نفره جایزه آتیه ادبیات کردند. اما نگرانی اینجاست که نکند تعداد افراد رای دهنده از تعداد تیتراژ کتاب ها بیشتر باشد.

توجه به کمیت در جایزه ها، عامل سقوط کیفیت
آیا روند رای گیری های اینترنتی یا مردمی در جوایز ادبی مرسوم است یا نه؟
آرازبارسقیان بیان کرد: ما 2مدل جایزه داریم دولتی و خصوصی،اما فرقی نمی کنند. بیشتراین روند به طرف کمیت می رود نه کیفیت و این فقط درایران نیست در تمام جهان مرسوم است.و هر چه کمیت بالاتر می رود متاسفانه ارزشهای انسانی آن جامعه  پایین می آیند چون کیفیت پایین می آید.
دیانی ادامه داد: یک مقایسه ای دوستان انجام داده اند بین آراء جشنوارهای سینمایی و ادبی که در جشنوارهای سینمایی مخاطب فیلم را می بیند و رای می دهد ولی در جشنوارهای ادبی وقتی کسی که کتاب را نخوانده و با کمپین ها تبلیغاتی که راه می اندازند  به آن رای می دهد ،آیا این شیوه رای گیری اینترنتی صحیح است؟

جایزه ها، حمایت و هدایت کننده یک جریان خاص
صالحی در پاسخ دیانی گفت: این جایزه ها بعضا حمایت و هدایت کننده یک جریان هستند و همان گونه که آقای بارسقیان فرمودند چند نفر دور هم جمع می شوند و تصمیم می گیرند که یک جریانی را بالا ببرند و یک جریانی را با قاطعیت بکوبند.
بارسقیان در خاتمه نقد ادبی افزود: فرآیند ادبیات یک فرایند عینی نیست بلکه یک فرآیند ذهنی است و با فرآیند ذهنی نباید به این صورت برخورد شود.

مسلمان فقط به خاطرمسلمان بودن کشته می شود
در بخش دوم برنامه، دیانی از رضا برجی عکاس جنگ و نویسنده و مستندساز،پرسید: درتمام جنگ هایی که در آن حضور داشته اید یک طرف آن مسلمانان بوده اند آیا در نگاه شما فرقی میکرد که این مسلمانان شیعه باشند یا اهل سنت یا فرقه های مذهبی دیگر؟
رضا برجی گفت: بعضی جاها که می رفتم مثل بوسنی آنها خودشان هم نمی دانستند که چه نوع مذهبی دارند.مسلمان فقط به خاطرمسلمان بودن کشته می شود نه اینکه چه مذهبی دارد. من اصلا نگاه مذهبی و فرقه ای به آنها نداشته ام .وقتی امام راحل یا رهبر از وحدت صحبت می کنند این نه شعار ونه تاکتیک است بلکه یک واقعیت است که دارند بیان می کنند.دشمن مسلمانان وقتی جایی را بمب باران می کند نگاه نمی کنند که در آن مکان شیعه نشسته یا سنی ویا چه مذهبی یا قومیتی دارد،فقط به خاطرمسلمان بودن کشته می شوند.نگاه من در تمام جنگهایی که در آنجا حضور داشته ام این بود که به جبهه اسلام و مسلمانان رفته ام .
دیانی پرسید شما یکی از معدود افرادی هستید که با بن لادن و ملاعمر مصاحبه داشته اید آیا درآنها دخالت یا لایه هایی از استعمار دیده می شد یا فقط درک نادرست و اشتباه آنها بود؟
این عکاس جنگ در ادامه گفت : در القاعده 2 تفکر بود ،قبل و بعد از بن لادن . القاعده بعد از بن لادن دست به کشتار شیعان زد و از یک جایی اینها به دامن استکبار پناه بردند. خود بن لادن می گفت من وحدت امام خمینی را قبول دارم و این را در پنهان می گفت نه آشکار چون تفکر القاعده تکفیری است و طالبان و القاعده دستشان به خون شیعیان آلوده شد.
وی در ادامه افزود : چند سال قبل رهبر در باره اندلس سخنرانی کردند و فرمودند که نبود وحدت در اندلس کمر مسلمانان را شکست.الان هم درنبود وحدت بین مسلمانان، آمریکا دارد همان کاری که در اندلس انجام شد را انجام می دهد و ازنبود وحدت در بین مسلمانان منطقه استفاده می کند.
برجی  در مورد جهاد النکاح افزود: جهادالنکاح اولین بار در اندلس اتفاق افتاد و این را پاپ و مسیحی ها رواج دادند و این ایده داعش نبود،ایده و اصلش مربوط به مسیحیت است.

فروپاشی غرب با یک انفجار فیزیکی شروع می شود
برجی در جواب اینکه به گفته شهید آوینی جنگ آینده با آمریکا نیست بلکه با اسلام آمریکای است و آیا این اسلام آمریکایی همان منادی اختلاف است گفت:"شهید آوینی چند جمله کلیدی دارد از جمله در مورد غرب که می گوید فروپاشی غرب با یک انفجار فیزیکی شروع می شود ."

اسلام آمریکایی، تفکر تکفیری وهابیت
برجی افزود : اسلام آمریکایی هم چیزی نیست جز تفکر تکفیری وهابیت و به زودی چهره واقعی اسلام آمریکایی را در منطقه خواهیم دید.
 اسلام در وحدت کلمه اش بدون در نظر گرفتن فرقه و مذهب و قومیت چه دارد که به این صورت مورد هجمه قرار می گیرد؟
برجی پاسخ داد: بهتر است پرسیده شود امام خمینی چه کاری انجام داده است.تا قبل از انقلاب هر چیزی سر جای خودش بود ،امام آمد و همان گفته امام حسین(ع) را گفت که اگر مسلمان نیستید حداقل آزاده باشید و زیر یوغ استعمار نباشید و کاری که امام انجام داد این بود که شما می توانید با دست خالی در مقابل استعمار ایستادگی کنید. امام خمینی هیج چیز جز رضایت خدا نمی دید و هیچ چیز برایش جز خداوند مهم نبود.
در پایان برجی اینطور جمع بندی کرد: وحدت مسلمانان یک شعار نیست بلکه یک اصل از اصول جمهوری اسلامی است.
«شب روایت» چهارمین شب از « شب های هنر» و با محوریت ادبیات داستانی و روایت به تهیه کنندگی حسین شاه مرادی، هر سه شنبه شب ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهارم سیما پخش می شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

با حکم معاون سیما، سرپرست مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما منصوب شد.

رئیس رسانه ملی در حکمی مرتضی میرباقری را به سمت رئیس ستاد رسانه‌ای رونق تولید منصوب کرد.

برنامه «کام شیرین» در فصل پنجم ازدواج آگاهانه و به هنگام و پویش سازش را دنبال می کند.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 26 و 27 اردیبهشت ماه همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از سودای نمایندگی حشمت در «تحفه ها» تا ماجرای مجید در «قصه های مجید» باشید.

بازی های لیگ برتر فوتبال «جام خلیج فارس» به ترتیب اولویت امتیاز در جدول از شبکه های سه، ورزش و شما روی آنتن می رود.

دیدار استقلال تهران و سپیدرود رشت از شبکه پنج سیما ساعت ۲۱:۳۰ به صورت مستقیم پخش می شود.

به منظور گرامی داشت یاد و خاطره بهنام صفوی، گفت و گوی وی با مهران مدیری در برنامه «دورهمی»، امشب، سه شنبه 24 اردیبهشت ماه، ساعت 21 روی آنتن شبکه نسیم می رود.

رسانه ملی با پخش همزمان تمام هشت بازی هفته پایانی لیگ برتر، رضایت مخاطبان فوتبال دوست را جلب کرد.

برنامه «جشن رمضان» امشب ( چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه) با اجرای دو مجری سید کمال میر هاشم زاده و محمد نصرآّبادی بر روی آنتن می رود.

تلویزیون در ماه مبارک رمضان امسال در اقدامی جدید و خلاف عادت، یک مجموعه در قالب ملودرام تاریخی را پخش می کند. این سریال با عنوان «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان هر شب روی آنتن شبکه یک سیما می رود که طی 25 قسمت، داستانی پرکشمکش و در تلاقی عشق، جامعه و سیاست را نمایش می دهد. بنابراین پخش آن پس از ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

ناهید سادات شریفی تهیه کننده برنامه «هزار راه نرفته» با حضور در برنامه امشب «شنبه 21 اردیبهشت» پیرامون حواشی ایجاد شده در قسمت پنجم این برنامه توضیح خواهد داد.

برنامۀ تلویزیونی «مل مل» با اجرای برۀ محبوب بچه‌ها به همراه بزباش و یار همیشگی او گلی در ماه مبارک رمضان از نمایشگاه بین‌المللی تهران پخش خواهد شد.

ابراهیم سلطانی فر مدیر اسبق دوبلاژ و تأمین برنامه خارجی شبکه یک امروز دار فانی را وداع گفت.

مراحل فنی فصل جدید «ستایش» به پایان رسیده و گزینه پخش تابستان تلویزیون است.

معاون سیما در دومین نشست ستاد رسانه‌ای رونق تولید از اعلام ظرفیت‌های مختلف برنامه‌سازی در شبکه‌های سیما در زمینه رونق تولید خبر داد.

 

فصل پنجم برنامه «کام شیرین» با هدف مهارت آموزی و آموزش تکنیک های والدگری و تربیت فرزند از شنبه 14 اردیبهشت از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

برنامه «ماه خدا» از امشب (بامداد یکشنبه ) ساعت 30 : 2 دقیقه به صورت زنده پخش می شود.

فیلم سینمایی «برادرم خسرو» از ساخته های احسان بیگلری از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

نشست معرفی ویژه برنامه های معارفی شبکه های سیما در ماه مبارک رمضان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

«قاچ خندوانه» در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه نسیم می رود.

معاون سیمای رسانه ملی گفت: در حال حاضر 60 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داریم که این میزان نسبت به سال 95 هشت  برابر رشد نشان می دهد.

همزمان با شهادت مرتضی مطهری اولین قسمت برنامه «شک» روی آنتن شبکه هفت سیما می رود.

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را در قالب های متفاوت و برای رده های سنی مختلف تهیه و تولید کرده اند که در این ایام به روی آنتن خواهد رفت.

 

سریال «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج در شب های ماه مبارک رمضان، ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سه سیما در حال پخش است.

برنامه امروز «سیمای خانواده» میزبان دکتر" اکبر نوری" ، روانشناس،است که درباره  تفکر انتقادی و اهمیت آن صحبت می کند.

«معنای زندگی» در یازدهمین برنامه سری جدید خود، جمعه 27 اردیبهشت، با اجرا و کارشناسی دکتر سید محمد تقی موحد ابطحی میزبان دکتر مهدی بنایی قطب آبادی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود تا به موضوع « نسبت میان شعر و ادبیات و معنای زندگی» بپردازند.

در قسمت های قبل مستند «حجاب راه رستگاری» با تحولی شگرف آشنا شدیم که خداوند در قلب و روح انسان در قالب مغفرت، توبه و طهارت قلب عطا می‌کند تحولاتی که هر کدام از آنها مصداقی از تزکیه است.

مجموعه «ستاره ساز»، رقابتی جذاب از جنس فوتبال است که با هدف شناسایی، رشد و معرفی استعدادهای جوان به کشف ستاره های آینده دنیای فوتبال حتی در دورترین نقاط کشورمان می پردازد و سه شنبه و چهارشنبه هر هفته بعد از خبر ساعت 22 بر روی آنتن شبکه سه می رود.

حجت الاسلام کرمی در برنامه امروز «آفتاب شرقی» راه های رسیدن به زندگی اسلامی را بیان می کند.

مجموعه «یک چکه ماه» شنبه ۲۸ اردیبهشت به زندگی مهندس جوانی می‌پردازد که توانست با اراده بزرگش سخت‌ترین نوع سرطان خون را با موفقیت پشت سر بگذارد.

معاد جسمانی از دیدگاه ادیان در «این شب ها» بررسی می شود.

شهرام زندی خواننده کشورمان امشب مهمان برنامه «شب های شیدایی» شبکه هفت سیما خواهد بود.

مجموعه تلویزیونی «محرمانه» پس از پشت سرگذاشتن مراحل تولید، آماده نمایش شد.

برنامه «جشن رمضان» امشب ( شنبه 28 اردیبهشت ماه ) میزبان شهاب عباسی  و سیاوش مفیدی هنرمندان عرصه طنز و رضا معتمدی و هاشم اسلامیان (آیهان) خواننده موسیقی آذری خواهد بود.

تلویزیون در ماه مبارک رمضان امسال در اقدامی جدید و خلاف عادت، یک مجموعه در قالب ملودرام تاریخی را پخش می کند. این سریال با عنوان «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان هر شب روی آنتن شبکه یک سیما می رود که طی 25 قسمت، داستانی پرکشمکش و در تلاقی عشق، جامعه و سیاست را نمایش می دهد. بنابراین پخش آن پس از ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

در دوازدهمین شب از فصل پنجم برنامه گفتگو محور هزارداستان یوسف صیادی بازیگر تلویزیون و سینما میزبان راویانی است که در جوانی جهشی بزرگ را تجربه کرده‌اند، یکی از این جوانان با سه کیلو آلبالو به دانشگاه آکسفورد رفته و دیگری از بیابان‌های استرالیا به کویر ایران برگشته است.

نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «ضیافت» امشب با موضوع « قرآن و سلوک فرهنگی مسلمانان » از شبکه 4 سیما پخش می شود.

برنامه «ماه خدا» امشب میزبان "حجت الاسلام آقا تهرانی" است که درباره نامه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) صحبت می کند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد