امروز دوشنبه  29 بهمن 1397
تعداد بازدید : 338 - تاریخ خبر : 1397/08/30 - 14:50
فروپاشی غرب با یک انفجار فیزیکی شروع می شود

برنامه «شب روایت» با موضوع «روایتِ وحدت » با اجرای مسعود دیانی، شامگاه سه شنبه 29 آبان، از  شبکه 4 سیما،  روی آنتن رفت. رضا برجی، عکاس جنگ و نویسنده و آرازبارسقیان نویسنده و منتقد، مهمانان برنامه بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ آرازبارسقیان گفت: بهتر است پرسیده شود جایزه با آدم چه کار می کند. هرموقع فکر کردید چیزی می خواهید بنویسید یا کاری کنید که  فراتراز لذتی که آن نوشته دارد عمل کنید، آن اتفاق که دلت می خواهد اتفاق نخواهد افتاد و لذت کار فقط همان موقع نوشتن است. جایزه بردن هیچ ربطی به فرایند کار تولید اثر هنری درهیچ شراطی ندارد.
مهدی صالحی کارشناس برنامه، در ادامه برنامه هفته گذشته که در مورد جایزه جلال بود گفت: آن پیش بینی نتیجه داد و به ثمر رسید و خیلی از افراد و ناشران شروع به تبلیغات و جمع آوری رای، برای لیست 10 نفره جایزه آتیه ادبیات کردند. اما نگرانی اینجاست که نکند تعداد افراد رای دهنده از تعداد تیتراژ کتاب ها بیشتر باشد.

توجه به کمیت در جایزه ها، عامل سقوط کیفیت
آیا روند رای گیری های اینترنتی یا مردمی در جوایز ادبی مرسوم است یا نه؟
آرازبارسقیان بیان کرد: ما 2مدل جایزه داریم دولتی و خصوصی،اما فرقی نمی کنند. بیشتراین روند به طرف کمیت می رود نه کیفیت و این فقط درایران نیست در تمام جهان مرسوم است.و هر چه کمیت بالاتر می رود متاسفانه ارزشهای انسانی آن جامعه  پایین می آیند چون کیفیت پایین می آید.
دیانی ادامه داد: یک مقایسه ای دوستان انجام داده اند بین آراء جشنوارهای سینمایی و ادبی که در جشنوارهای سینمایی مخاطب فیلم را می بیند و رای می دهد ولی در جشنوارهای ادبی وقتی کسی که کتاب را نخوانده و با کمپین ها تبلیغاتی که راه می اندازند  به آن رای می دهد ،آیا این شیوه رای گیری اینترنتی صحیح است؟

جایزه ها، حمایت و هدایت کننده یک جریان خاص
صالحی در پاسخ دیانی گفت: این جایزه ها بعضا حمایت و هدایت کننده یک جریان هستند و همان گونه که آقای بارسقیان فرمودند چند نفر دور هم جمع می شوند و تصمیم می گیرند که یک جریانی را بالا ببرند و یک جریانی را با قاطعیت بکوبند.
بارسقیان در خاتمه نقد ادبی افزود: فرآیند ادبیات یک فرایند عینی نیست بلکه یک فرآیند ذهنی است و با فرآیند ذهنی نباید به این صورت برخورد شود.

مسلمان فقط به خاطرمسلمان بودن کشته می شود
در بخش دوم برنامه، دیانی از رضا برجی عکاس جنگ و نویسنده و مستندساز،پرسید: درتمام جنگ هایی که در آن حضور داشته اید یک طرف آن مسلمانان بوده اند آیا در نگاه شما فرقی میکرد که این مسلمانان شیعه باشند یا اهل سنت یا فرقه های مذهبی دیگر؟
رضا برجی گفت: بعضی جاها که می رفتم مثل بوسنی آنها خودشان هم نمی دانستند که چه نوع مذهبی دارند.مسلمان فقط به خاطرمسلمان بودن کشته می شود نه اینکه چه مذهبی دارد. من اصلا نگاه مذهبی و فرقه ای به آنها نداشته ام .وقتی امام راحل یا رهبر از وحدت صحبت می کنند این نه شعار ونه تاکتیک است بلکه یک واقعیت است که دارند بیان می کنند.دشمن مسلمانان وقتی جایی را بمب باران می کند نگاه نمی کنند که در آن مکان شیعه نشسته یا سنی ویا چه مذهبی یا قومیتی دارد،فقط به خاطرمسلمان بودن کشته می شوند.نگاه من در تمام جنگهایی که در آنجا حضور داشته ام این بود که به جبهه اسلام و مسلمانان رفته ام .
دیانی پرسید شما یکی از معدود افرادی هستید که با بن لادن و ملاعمر مصاحبه داشته اید آیا درآنها دخالت یا لایه هایی از استعمار دیده می شد یا فقط درک نادرست و اشتباه آنها بود؟
این عکاس جنگ در ادامه گفت : در القاعده 2 تفکر بود ،قبل و بعد از بن لادن . القاعده بعد از بن لادن دست به کشتار شیعان زد و از یک جایی اینها به دامن استکبار پناه بردند. خود بن لادن می گفت من وحدت امام خمینی را قبول دارم و این را در پنهان می گفت نه آشکار چون تفکر القاعده تکفیری است و طالبان و القاعده دستشان به خون شیعیان آلوده شد.
وی در ادامه افزود : چند سال قبل رهبر در باره اندلس سخنرانی کردند و فرمودند که نبود وحدت در اندلس کمر مسلمانان را شکست.الان هم درنبود وحدت بین مسلمانان، آمریکا دارد همان کاری که در اندلس انجام شد را انجام می دهد و ازنبود وحدت در بین مسلمانان منطقه استفاده می کند.
برجی  در مورد جهاد النکاح افزود: جهادالنکاح اولین بار در اندلس اتفاق افتاد و این را پاپ و مسیحی ها رواج دادند و این ایده داعش نبود،ایده و اصلش مربوط به مسیحیت است.

فروپاشی غرب با یک انفجار فیزیکی شروع می شود
برجی در جواب اینکه به گفته شهید آوینی جنگ آینده با آمریکا نیست بلکه با اسلام آمریکای است و آیا این اسلام آمریکایی همان منادی اختلاف است گفت:"شهید آوینی چند جمله کلیدی دارد از جمله در مورد غرب که می گوید فروپاشی غرب با یک انفجار فیزیکی شروع می شود ."

اسلام آمریکایی، تفکر تکفیری وهابیت
برجی افزود : اسلام آمریکایی هم چیزی نیست جز تفکر تکفیری وهابیت و به زودی چهره واقعی اسلام آمریکایی را در منطقه خواهیم دید.
 اسلام در وحدت کلمه اش بدون در نظر گرفتن فرقه و مذهب و قومیت چه دارد که به این صورت مورد هجمه قرار می گیرد؟
برجی پاسخ داد: بهتر است پرسیده شود امام خمینی چه کاری انجام داده است.تا قبل از انقلاب هر چیزی سر جای خودش بود ،امام آمد و همان گفته امام حسین(ع) را گفت که اگر مسلمان نیستید حداقل آزاده باشید و زیر یوغ استعمار نباشید و کاری که امام انجام داد این بود که شما می توانید با دست خالی در مقابل استعمار ایستادگی کنید. امام خمینی هیج چیز جز رضایت خدا نمی دید و هیچ چیز برایش جز خداوند مهم نبود.
در پایان برجی اینطور جمع بندی کرد: وحدت مسلمانان یک شعار نیست بلکه یک اصل از اصول جمهوری اسلامی است.
«شب روایت» چهارمین شب از « شب های هنر» و با محوریت ادبیات داستانی و روایت به تهیه کنندگی حسین شاه مرادی، هر سه شنبه شب ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهارم سیما پخش می شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

کدهای منتخبان بخش آرای مردمی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم اعلام شد.

سعید ابوطالب از تجربه حضورش در جشنواره جام جم و نکات قوت و ضعف این رویداد گفت. 

معاون سیما گفت: مجموعه بزرگ تولید و فنی سیما باید با انعکاس عالی حماسه ٢٢ بهمن حرکت عظیم مردم را تکمیل کند.

یکی از اتفاقات پنجمین جشنواره جام جم، راه اندازی بخش مردمی است.

دکتر مرتضى میرباقرى معاون سیما از مدیران و دست اندرکاران انعکاس حضور ماندگار و میلیونی مردم در ٢٢ بهمن تشکر و قدردانی کرد.

مدیر امور دوبلاژ سیما با اشاره به اضافه شدن بخش دوبله و بازخوردهای خوب آن، از داوری ٤ بخش خبر داد.

سخنرانی سیدحسن نصرالله ، دبیر کل حزب الله لبنان به مناسب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امشب از شبکه سه سیما پخش می شود.

همزمان با رونمایی از تصاویر قسمت اول جدیدترین برنامه احسان علیخانی، روز و ساعت پخش «عصر جدید» اعلام شد.

سعید مظفری گفت: با برگزاری جشنواره می‌توان در میان جوانان با استعداد انگیزه ایجاد کرد تا به درجه پیشکسوتان برسند.

دبیر کمیسیون آگهی ها و تبلیغات تلویزیونی گفت: ما از همه شرکت های تبلیغاتی فعال اعم از دولتی و خصوصی برای شرکت در این دوره دعوت کردیم البته آثار ارسالی می بایست استانداردهای مدنظر ما را لحاظ می‌کردند.

با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از درگیری های یک خانم مهندس جوان با شوهرش برای کار در عسلویه در «روز سرنوشت» تا   در پایان هفته

بهروز مفید گفت: جشنواره تلویزیونی جام جم هم با ورق زدن آثار تلویزیونی باری دیگر تلاش فیلمسازان و بازیگران را به مخاطبان یادآوری می‌کند.

جانشین دبیر کمیسیون نمایش جشنواره جام جم با اشاره به اضافه شدن یک جایزه به این بخش گفت: ۱۷ مجموعه تلویزیونی در کمیسیون تخصصی نمایش ارزیابی می‌شوند.

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آئین اختتامیه بزرگترین جشن سینمای ایران به صورت زنده از شبکه نمایش پخش می شود.

مدیر روابط عمومی معاونت سیما از جزئیات جدید جشنواره تلویزیونی جام جم و زمان باقی مانده مرحله مقدماتی آرای مردمی خبر داد.

 

معاون سیما با صدور حکمی دبیر کمیسیون ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران کمیسیون آگهی ها و تبلیغات تلویزیونی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم جزئیات این دوره از جشنواره را تشریح کرد.

45 اثر پویانمایی برای داوری به کمیسیون جشنواره تلویزیونی جام جم ارسال شد.

محوریت داوری بخش دوبلاژ و آماده سازی جشنواره جام جم مشخص شد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران مستند پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران نمایشی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران فضای مجازی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

خواجه‌نژاد با اشاره تولیدات جدید سیما گفت: داوران جشنواره جام جم معرفی شدند و از هفته آینده آثار رسیده بررسی می‌شوند.

 

سومین قسمت از برنامه ویژه شب تئاتر امشب به صورت زنده در مجموعه تئاتر شهر از شبکه چهار سیما پخش میشود.

برنامه «تهران 20» با دعوت از مهدی جمالی نژاد، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، به بررسی اقدامات ساماندهی و وحدت رویه میان شهرداری ها و دستگاه های دولتی خواهد پرداخت.

221 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از حضورحماسی مردم ایران در راهپیمایی 22بهمن و لحظه شناسی هوشمندانه مدیران و کارکنان رسانه ملی در پوشش این رویداد قدردانی کردند.

پنجمین قسمت مجموعه مستند «چشم به راه» روایتی از زندگی مادر شهید نعمت الله جابری، دوشنبه 29 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

مستند «ارتش سایه ها» با موضوع نبرد به اصطلاح ضد تروریسم آمریکا و همدستانش در حمله به عراق و افغانستان و پشت پرده این حوادث، دوشنبه 29 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

 «عصر جدید» از همان شب افتتاحیه نشان داد که می‌خواهد آغازگر یک فصل جدید و غافلگیرکننده برای تماشاگران تلویزیونی و طرفداران او باشد.

سی و سومین قسمت مجموعه مستند «دیده شو» درباره فعالیت های شرکت دانش بنیان تبریزکار، دوشنبه 29 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

الهام غفوری از رسیدن یک ۱۲۰ دقیقه سینمایی با حضور همه عناصر سریال «پایتختم در شب عید نوروز ۹۸ خبر داد.

 قسمت دوازدهم از سری برنامه «نمودار»، دوشنبه 29بهمن، با حضور وزیر اسبق آموزش و پرورش پخش می شود.

«شب تئاتر» در دومین ویژه برنامه خود به مناسبت سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر، شامگاه یکشنبه 28 بهمن، با موضوع «تئاتر بین الملل» روی آنتن شبکه چهار سیما رفت.

«با همستان»، دوشنبه 29 بهمن ماه با حضور دکتر غلامرضا موحدیان پاسخگوی پرسش های حقوقی در موضوع  تنظیم وکالتنامه،اهمیت حدود اختیارات و مواردی که می توان به دیگری وکالت داد ،  می باشد .

سروش صحت امشب ‌دوشنبه29 بهمن ماه در برنامه «کتاب‌باز» میزبان شهریار زرشناس، نویسنده، روزنامه‌نگار، پژوهشگر و استاد دانشگاه است.

مجموعه انیمیشن «تندر» روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

محمدرحیم لیوانی، رییس مرکز صبا به عنوان داور آثار بخش دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران انتخاب شد.

برنامه «این.ج.ا» از شبکه چهار سیما با محوریت «مردم‌سالاری در دهه پنجم انقلاب» شامگاه یکشنبه پخش شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد