امروز چهارشنبه  2 مرداد 1398
تعداد بازدید : 396 - تاریخ خبر : 1398/03/24 - 11:55
"سهم هشتاد میلیون ایرانی" از « یه روز تازه »/ رویکرد تازه شبکه پنج در پاسداشت زبان فارسی

روزنامه تصویری «یه روز تازه» به تهیه کنندگی امیرحسین خرمشاهی ، 6:30 صبحِ شنبه تا چهارشنبه هر هفته بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود تا دوربینش روایت گر قصه های شیرین مردمانی باشد که همت شان در هر گوشه از این مرز و بوم برای ساختن ایرانی آباد، بلند است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ امیرحسین خرمشاهی تهیه کننده «یه روز تازه» یکی از شاخصه‌های مهم این برنامه ی 120 دقیقه ای را استودیو گریزیِ بخش‌ها و تنوع آیتم های تولیدی و زنده عنوان کرد و افزود: علیرغم پخش برنامه از اسفندماه گذشته در شبکه تهران، هدف ما از تهیه و تولید روزنامه تصویری «یه روز تازه» محدود به جغرافیای استان تهران نبود، بلکه به تصویر کشیدن مردمان نجیب و سخت کوش در جای جای کشورمان ایران است که رضا محمد نیا کارگردان و مستند ساز تمام سفرنامه‌های «یه روز تازه» را تولید و همراهی می‌کند.

خرمشاهی با اشاره به نامِ روزنامه تصویری «یه روز تازه» گفت: «خبر» بخش اساسی و کلیدی برنامه است که تلاش شده در گروه سردبیری که جان مایه برنامه را شکل می دهند، تمامی حوزه ها که فضای مجازی را نیز در بر می گیرد در راستای ارتقاء سواد رسانه ای با آیتم های جذاب و مختلف به نحوی پوشش دهد که بینندگان را در اولین ساعت شروع روز تا پایان برنامه همراه نگاه دارد.


وی به معرفی بخش «زبان فارسی» پرداخت که به تازگی به آیتم های برنامه اضافه شده و اظهار داشت: به منظور پاسداشت زبان فارسی، تصمیم گرفتیم این بخش را به صورت جدی تر با حضور مهدی صالحی دبیر انجمن ویراستاران و درست نویسان ایران در «یه روز تازه» دنبال کنیم.
خرمشاهی «صبحانه در طبیعت» را یکی دیگر از آیتم‌ها این برنامه عنوان کرد و گفت: این بخش با اجرای حامد توسلی «آقای صبحانه ایران» ما را به اقصی نقاط ایران می برد تا سفره‌های سنتی صبحانه اقوام ایرانی را معرفی نماید.


وی با بیان اینکه «بخش محیط زیست با عنوان هشتگ طبیعت یار ارائه می‌شود» گفت: این بخش به معرفی جنگل ها، آبشارها، غارها و ... کمتر روایت شده توسط محمد درویش کارشناسی و مستندسازی می شود. با نگاه مثبت به نقش مردم در احیاء و حفاظت از محیط زیست در حوزه تالاب ها، سدسازی، تخریب جنگل ها ، ... و نیز رفتارهایی که می تواند برای محیط زیست مان مخاطره آمیز باشد در این بخش مورد تاکید می باشد.
خرمشاهی افزود: رضا رفیع با آیتم «پا تو کفش اخبار» نگاه طنازانه به اخبار و موضوعات روز دارد و سینما تحت عنوان «جادوی پرده» با اجرای نقادانه سید محمدصادق لواسانی بر روی آنتن می رود.


تهیه کننده «یه روز تازه» ادامه داد: مستندهای روایتی بخش «سفرنامه» در استدیوی سیاری به تفسیر اتفاق های مثبت و چالش های پیش روی کارگران، کارآفرینیِ کارآفرینان و رونق تولید در کارگاه ها و کارخانه های تولیدکنندگان با نگاه امیدبخشی و انگیزشی و مستندسازی رضا محمدنیا می پردازد که برای ساخت این بخش به اقصی نقاط ایران سفر می کند و حسین رستمی و حمید شاددل آن را گزارش می کنند.
وی درخصوص آیتم «بوم گردی» با اجرای زهرا پور سینا گفت: در این بخش به معرفی روستاها، مراسم و سنت ها در اقوام می پردازیم که براساس بازخوردهایی که از بینندگانمان دریافت کردیم بسیار مورد پسند واقع شده است.
خرمشاهی افزود: در بخش «روانشناسی» با آیتم های 5-4 دقیقه ای که در پارک های تهران ضبط می گردد روایتگر امید و انگیزه  در «یه روز تازه» هستیم که به حمد الله انتشار ویدئوهای آن در فضای مجازی، نشان از بازخورد خوب در میان مخاطبان دارد، ضمن آنکه تازه های دانش و فناوری با اجرای بهاره صفوی از نویسندگان در حوزه رسانه های مکتوب و سواد رسانه ای را با اجرای محمد باطنی بر روی آنتن می بریم.
وی با اشاره به اینکه محمدرضا باقری و گروه سردبیری با اعضای سیال به عنوان جان مایه برنامه در اتاق فکر «یه روز تازه» فعالیت می کنند، افزود: طراحی و تولید محتوا برای تمامی آیتم ها و بخش های برنامه در هفته های آتی و نیز ارزیابی، نقد و بررسی آنچه در هفته گذشت، در دو روز پایانی هفته صورت می گیرد و با توجه به تنوع بخش ها و گستردگی گستره ی برنامه با 5 گروه تولیدی متشکل از تیم های 2 الی 5 نفره که مستندها را طراحی و می سازند، همکاری می کنیم.


خرمشاهی با بیان اینکه «دانش، شادی پایدار ایجاد می کند» ، تولید محتوای خوب، مفید و امیدبخش را دغدغه اش عنوان کرد و افزود: بر حسب سال ها تجربه ای که در برنامه های صبحگاهی داشتم و با توجه به تعهد 250 قسمتی برای پخش «یه روز تازه»، تمامی آیتم ها با وسواس و دقت از سوی گروه سردبیری انتخاب می شوند که به طور قطع با اجرای خوب، پویا، شاداب و پر انرژی همکارانم وحید رونقی، محمدرضا باقری و مژده خنجری دل نشین، اثربخش و در ذهن بینندگان ماندگار خواهد شد.


وی به معرفی بخش های «خانه دوست» و «بانوی ایرانی» پرداخت و گفت: به عنوان برنامه ساز معتقدم «هشتاد میلیون سلبریتی» در کشورمان وجود دارد که می توان تک تک آنان را به عنوان الگوهای موفق کارآفرینی معرفی کنیم و سال ها است مفتخرم با دوربین تک لنز، میهمان خانه هایی باشم که با توکل به خدا، همت و تلاش راویِ موفقیت شان در بخش های مختلف بودند.
تهیه کننده «یه روز تازه» ادامه داد: ما در آیتم «بانوی ایرانی» به معرفی 35 نفر از مادران و زنان فعال، متخصص، پژوهشگر و در «خانه دوست» به نکوداشت 25 تن از بزرگان، پیشکسوتان، بنیانگذاران در حوزه های مختلف می پردازیم و میهمان سبک زندگی ایشان می شویم که خوشبختانه این بخش مخاطب خود را پیدا کرده و برای بینندگان بسیار لذت بخش بوده است.
وی گفت: با اشاره به آیتم های مختلف «جامعه شناسی با نگاه به کج رفتاری ها، ناهنجاری های اجتماعی» ،«ترانه، شعر و ادبیات» ، «تازه نیوز با اجرای مژده خنجری»، «سواد رسانه ای»، تلاش می کنیم در راستای کمک به تحقق شعار سال آیتم هایی را نیز با موضوعات «آموزش مشارکت در بورس»، «بازاریابی و فروش در بخش اقتصاد و صنعت»، «مدیریت منابع مالی و انسانی» مانند آنچه در برنامه «روز آمد» سال های 1395-1394 داشتیم ، به زودی طراحی و تولید کنیم. 


خرمشاهی با بیان اینکه طی 55 قسمت پخش شده آیتم های جذابی به مرور جایگزین یا به برنامه افزوده شده است اظهار داشت: برای حفظ و تداوم جذابیت به منظور جلب نظر بینندگان قطعا به هیچ آیتمی وفادار نخواهیم بود و این جایگزینی با نگاه تعالی و بازخوردی که از حرفه ای ها و مخاطبان دریافت می کنیم، انجام خواهد شد.

گفتنی است امیرحسین خرمشاهی تهیه کننده و کارگردان برنامه های زنده و‌ کارگردانی مستند های اجتماعی و فرهنگی و معارفی را در کارنامه کاری خود دارد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

پوریا فیاضی و علی شفیعی  از اعضای تیم ملی والیبال ایران امروز مهمان «فرمول یک» هستند.

هفتمین قسمت ویژه برنامه «گوهرشاد» به مناسبت دهه کرامت و با حضور فهیمه بلباسی، از شبکه افق پخش می شود.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با موضوع «بررسی مفاسد اقتصادی در لواسان»، دوشنبه 24 تیرماه از شبکه افق پخش می شود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی شبکه های سیما از تلاش برای بازیافتن حافظه یک فرد آسیب دیده در «هویت» تا روایت آخرین روزهای جنگ در یک بیمارستان صحرایی در «روزهای زندگی» همراه باشید.

«40+» برنامه ای است که با هدف مرور خاطرات و یادآوری آداب و سنن خوب گذشته و با اجرای گیتی خامنه و الهه رضایی با بخش های متنوعی روی آنتن شبکه هفت می رود.

تصویربرداری «در کنار هم ٢» به تهیه کنندگی آرزو ابوحمزه با محوریت موضوع فرزندپروری و مبارزه با اعتیاد از نیمه گذشت.

معاون سیما و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نقش آفرینی موثر و ویژه ستاد رسانه ای رونق تولید بحث و تبادل نظر کردند.

صحبت‌های سید حسن نصرالله در شبکه تلویزیونی المنار، دوشنبه شب از شبکه افق پخش خواهد شد.

مرتضی میرباقری رئیس ستاد رسانه ای رونق تولید سازمان صدا وسیما گفت: با وجود نارسایی ها، قدرت حل مسائل بر مشکلات کشور برتری دارد و مهم این است که بتوانیم آن را به سمت حل مشکلات هدایت کنیم.

برنامه «حرف حساب» امروز میزبان آرش معصومی با ایده کشت بافت گیاهی و تولید جلبک است.

نیکی مظفری در برنامه امروز «فرمول یک» درباره مسایل اجتماعی صحبت می کند.

مجموعه تلویزیونی «بچه های دیروز» با رویکرد پخش کارتون‌های قدیمی و مرور خاطرات کودکی بزرگسالان امروز، از سه شنبه 25 تیرماه ساعت 30 دقیقه بامداد  از شبکه  پنج سیما پخش می شود.

عوامل برنامه محله گل و بلبل با قدردانی از لطف مردم و کمک رسانه ملی طی ساخت سه فصل از مجموعه تلویزیونی محبوب محله گل و بلبل از دست اندرکاران کار کودک خواستند به برنامه سازی در این حوزه توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس رسانه ملی در نشست مشترک جمعی از مدیران صداوسیما با اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی‌با اعلام آمادگی رسانه ملی برای حمایت همه جانبه از رونق تولید، گفت: دست تمام دلسوزان حوزه اقتصاد را به گرمی می فشاریم و برای موفقیت آن‌ها تلاش می‌کنیم.

عوامل برنامه «محله گل‌ و بلبل» دوشنبه 31 تیر پاسخگوی تماس مخاطبان با روابط عمومی سازمان صداوسیما (162) می‌شوند.

 

معاون سیمای رسانه ملی گفت: در حال حاضر 60 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داریم که این میزان نسبت به سال 95 هشت  برابر رشد نشان می دهد.

برنامه «کاف گاف» به تهیه کنندگی و کارگردانی آرمین قاسمی برای پخش از این شبکه در مرحله تولید قرار دارد.

جشنوارۀ سینمایی‌های شبکه نهال هرروز ساعت 14 میهمان خانواده‌های ایرانی خواهد بود.

مجموعه نمایشی «گاندو»  به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی مجتبی امینی، در ژانر جاسوسی ـ امنیتی تهیه شده است و ماجراهای حیرت انگیز و تکان دهنده ای را روایت می کند.

فصل هفتم مستند مسابقه پرمخاطب «خانه ما» که این بار در شهر ادب و فرهنگ ایران تولید شده است، از پنجشنبه 30 خرداد روی آنتن شبکه نسیم می رود.

افزایش پهنای باند سیگنال ارسالی در Headend، آخرین گام برای HDشدن کامل شبکه نسیم شد.

ویترینی از بهترین فیلم های سینمایی ایران و جهان در جشنواره تابستانی سیما به نمایش در می آید.

ستاد رسانه ای رونق تولید صدا و سیما با رویکردهای تبیینی، آگاهی ‌بخشی، ترویجی، مطالبه‌گری، حمایتی و گفتمان‌سازی موضوع «رونق تولید» تشکیل شده است.

 

نشست خبری مشترک شبکه امید و هیئت فوتبال استان تهران روز چهارشنبه 29 خرداد ساعت 15:30 در محل سالن کنفرانس شبکه امید برگزار شد.

 شبکه نسیم با آغاز فصل تابستان برنامه های مختلفی را روانه آنتن خواهد کرد.

فصل ششم برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» از یکشنبه 9 تیرماه همراه با تغییراتی آغاز خواهد شد.

برنامه «چاپارخانه» با نظارت و برنامه‌ریزی روابط عمومی شبکه امید تهیه می‌شود و تولید آن، گام مهمی در مسیر ارتقای فعالیت‌های این بخش و تعامل بهتر با مخاطبان است.

مرکز پویانمایی صبا برنامه های تولیدی خود را برای نمایش تلویزیونی در فصل تابستان اعلام کرد.

مدیر گروه اجتماعی شبکه پنج سیما گفت: تهیه کننده برنامه «اختیاریه»، خود بنا به دلایلی از ادامه همکاری انصراف داد.

 

مستند «یک لقمه نون» درباره پیرمردی روستایی و اعتقاد راسخ او در مورد درآمد حلال و با برکت، چهارشنبه 2 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

چهل و پنجمین قسمت برنامه «نیمه پنهان ماه» با حضور همسر شهید فرپور خمامی، چهارشنبه 2 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

چهارمین قسمت مستند «مردمان لب رود» با موضوع زندگی مردمان کانی سیب در منطقه پیرانشهر آذربایجان غربی، چهارشنبه 2 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

یازدهمین قسمت از سری سوم «فیروزه» درباره زندگی و آثار حمیدرضا برقعی، دوم مرداد ماه از شبکه افق پخش می شود.

برنامه «دستپخت» امشب شرکت کنندگانش را با چالشی جدید روبرو می کند.

قسمتی دیگر از مجموعه مستند «قیام لله» درباره تلاش بانوی بیرجندی برای حفظ سنت پارچه بافی سنتی، سه شنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

چهارمین قسمت مجموعه مستند «به نام خلق» درباره ماجرای حمله اعضای سازمان مجاهدین خلق به سفارت آمریکا در سال 57، سه شنبه 1 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

دوازدهمین قسمت از برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» در تابستان، به گفت‌وگویی درباره‌ی سگ‌ها در طبیعت می‌پردازد.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» امشب ( اول مردادماه) میزبان شهاب عباسی هنرمند عرصه طنز( سینما و تلویزیون ) و حمید فولادی خواننده موسیقی پاپ خواهد بود.

"انوشیروان محسنی بندپی" استاندار تهران امشب اول مردادماه مهمان برنامه «تهران 20» می شود .

امشب آخرین قسمت برنامه «ستاره‌ساز» با حضور علی پروین روی آنتن می‌رود.

مجموعه مستند «قصه‌های آب» در سومین قسمت از سری دومش  به مسیر آب از قاهان در خلجستان قم تا مسیله در نزدیکی دریاچه نمک این شهر می‌پردازد.

" بحران کاغذ و عبور از آن " عنوان موضوع برنامه «شهربرگ» شبکه پنج سیماست که امشب ساعت 21 بر روی آنتن می رود.

قسمت هایی از برنامه «عصر جدید» در شبکه المیادین لبنان پخش شد.

برنامه «پایش» امشب، اول مرداد، با حضور کارشناسان به بررسی موضوع «آخرین تغییرات بازار بورس و روش سرمایه گذاری در این بازار برای افراد مبتدی»، می پردازد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد