امروز دوشنبه  18 فروردين 1399
تعداد بازدید : 1178 - تاریخ خبر : 1398/10/18 - 14:24
سوگواره بانوی دو عالم در تلویزیون

همزمان با آغاز ایام فاطمیه (س) و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شبکه های سیما برنامه های ویژه ای را برای این مناسبت در نظر گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ به همین مناسبت متناسب با این ایام شبکه های سیما براساس ماموریت خود در ویژه برنامه هایی به بررسی ابعاد مختلف شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، می پردازند. همچنین پخش مرثیه خوانی، ارتباط با عتبات عالیات، سخنرانی و ...از دیگر برنامه های دهه فاطمیه (س) است.

**************************************

 

شبکه یک سیما

 

** مجموعه سخنرانی حجت الاسلام پناهیان با موضوع اخلاص که در دهه فاطمیه گذشته در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام ایراد شده است.

در این مجموعه سخنرانی که از روز سه شنبه 17 دی ماه از شبکه یک پخش آن آغاز و تا روز جمعه ادامه دارد حجت الاسلام پناهیان درباره معنای اخلاص، اهمیت آن و راه های رسیدن به اخلاص و لذت آن صحبت می کند.

** ویژه برنامه «ستایش نور» دیگر برنامه شبکه یک است. در این برنامه که با تهیه کنندگی سید علی قریشی و مشارکت موسسه قدیم الاحسان ساخته شده است از شاعرای آیینی همچون سید محمد جواد میرصفی، سید رضا هاشمی و حسین صیامی اشعاری خوانده می شود. این برنامه چهارشنبه شب 18 دی ماه ساعت 24 پخش و روز پنجشنبه ساعت 10:15دقیقه تکرار می شود.

** فیلم داستانی «مستوره» دیگر تدارک شبکه یک به مناسبت ایام سوگواری است. «مستوره» داستان زن جوانی ا‌ست که در مخالفت با کشف حجاب به خانه‌نشینی روی می‌آورد تا اینکه اتفاقی او را مجبور می‌کند از خانه بیرون برود. فیلم داستانی «مستوره» به کارگردانی الهام هادی نژاد ساخته شده است.

** ویژه برنامه «روز خدا » که کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست هم قرار است روز پنجشنبه 19 دی ماه ساعت 15:35 با حضور کارشناسان دینی و با موضوع سیره حضرت زهرا سلام الله علیها به مدت 15 دقیقه پخش شود.

** همچنین برنامه «آفتاب شرقی»، «درس هایی از قرآن» و «طرحی برای فردا» به مناسبت دهه فاطمیه مباحثی در این زمینه مطرح می کنند.

**************************************

 

شبکه دو سیما

 

** برنامه «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی با نگاهی به حیات طیبه حضرت فاطمه (س) چهارشنبه و پنج‌شنبه به ترتیب ساعت 19:30 و 23:30 و در شب و روز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام؛ چهارشنبه و پنجشنبه (9 و 10 بهمن) پخش خواهد شد.

** ویژه‌برنامه «تن های تنها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر مهدی ابهری کاری است از گروه کودک و نوجوان که پیرامون زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) اطلاعات ارزنده‌ای را به قشر مخاطب این برنامه یعنی گروه سنی نوجوان تقدیم می کند. این برنامه چهارشنبه 18 دی و 9 بهمن ساعت 18:45 و پنجشنبه 19 دی ساعت 15 روانه آنتن می‌شود.

** سخنرانی‌ها و مرثیه‌خوانی‌های ویژه عزاداری بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه مرضیه (س) از جمله مرثیه‌سرایی‌های حاج محمود کریمی، حاج سید مهدی میرداماد، حاج میثم مطیعی، حاج سید رضا نریمانی، حاج حسن شالبافان در فواصل برنامه‌ها و برنامه «ایوان بهشت» با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری پنجشنبه 19 دی ساعت 11:30، سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام و المسلمین عالی، دکتر رفیعی، حجت الاسلام و المسلمین حیدری کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین حامد کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین سرلک، ابراهیم حاج ابراهیم و ... ساعت 6، بعد از اذان ظهر و فواصل برنامه‌ها از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این ایام است.

** برنامه «بی مرز با حجاب» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شیدا نیکوروین دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت 14 پخش خواهد شد.

** برنامه‌های «عصر خانواده»، «در انتهای الوند»، «زنده‌باد زندگی»، «آئینه‌خانه» و «نمادو» نیز با حضور کارشناسان و پخش گزارش‌های مختلف و بخش‌‌‌‌های ویژه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

نمایش فیلم های سینمایی و مستند با مضامین ویژه، از دیگر برنامه هایی است که شبکه دو سیما در ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) برای بینندگان آماده پخش کرده است.

**************************************

 

شبکه چهار سیما

 

** همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه تمامی برنامه های روزانه شبکه چهار همچون مجله صبحگاهی «طلوع»، برنامه اذانگاهی «قرار»، مجله ظهرگاهی «خانه تو» و مجله شبانگاهی «شب های هنر» و دیگر برنامه های هفتگی شبکه منعطف با این ایام و با حضور کارشناسان به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) پرداخته می شود.

پخش مداحی و مرثیه خوانی های مختلف به همراه سخنرانی کارشناسان مذهبی از دیگر برنامه های شبکه چهار در ایام فاطمیه است.

**************************************

 

شبکه پنج سیما

 

** برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» چهارشنبه 18 دی ماه و پنج شنبه 19 دی ماه در روز شهادت حضرت فاطمه (س) معطوف به این مناسبت خواهد بود.

** «حدیث یاس»، «مداحی» و .... میان برنامه های گروه معارف است که در شب و روز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم (س) بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

**************************************

 

شبکه قرآن و معارف

 

** همزمان با فرارسیدن ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه «محبوبه خدا» را با محوریت بررسی سبک زندگی آن بانوی بزرگ اسلام به روی آنتن خواهد برد.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی و سرکار خانم دکتر طباطبایی کارشناسان برنامه «محبوبه خدا» می باشند که با مرتضی میرزایی و مریم فرضی مجریان این برنامه به گفتگو و بیان فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها می پردازند.

این برنامه که به تربیت فاطمی نیز خواهد پرداخت با آیتم های متنوع از جمله قصص فاطمی، معرفی کتب فاطمی، دل گویه های فاطمی و ... در ایام فاطمیه تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون می شود.

«محبوبه خدا» با تهیه کنندگی امید ملکوتی کاری از گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما می باشد که در 10 قسمت 40 دقیقه ای از این شبکه پخش خواهد شد.

** همچنین قرار است سخنرانی های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در ایام فاطمیه که بعد از نماز مغرب برگزار می شود، هرشب به صورت زنده به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما برود.

**************************************

 

شبکه آموزش سیما

 

** برنامه «هفت آسمان» به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) چهارشنبه 18 دی ماه ساعت 22:10 با حضور حجت الاسلام سلیمانی از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

در این برنامه به موضوع درس هایی از عفاف و حجاب حضرت فاطمه (س) پرداخته می شود.

** همچنین برنامه «صبحی دیگر» و دیگر برنامه های شبکه آموزش نیز رنگ و بوی فاطمی می گیرند.

**************************************

 

شبکه مستند

 

** شبکه مستند سیما به بهانه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) مستند «جنگ، دوربین، من» تصویری تازه از مدافعان حرم افغانستانی در سوریه است را روی آنتن می برد.

«جنگ، دوربین، من» به تهیه کنندگی و کارگردانی ساسان فلاح فر روای رشادت‌های مجاهدان رسانه‌ای فاطمیون در نبرد علیه نیروهای تکفیری در سوریه  است که چهارشنبه 18 دی ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

در این مستند راوی که یک فیلمبردار افغانستانی است با دوربین به خط مقدم نبرد با تروریست‌های داعش می‌رود و یکی از عملیات‌های مهم لشکر فاطمیون و سلحشوری مدافعان حرم افغانستانی را به تصویر می‌کشد.

سوژه اصلی این مستند بچه‌های رسانه‌ای فاطمیون هستند، مدافعان رسانه‌ای در جبهه‌های نبرد سوریه که از آخرین نفس‌های داعش فیلم‌برداری می‌کنند.

«جنگ، دوربین، من» روایت صریحی از مجاهدت رسانه‌ای آن‌هایی است که با دوربین‌هایشان به جنگ با دشمن می‌روند و علاوه بر ثبت تصاویر برای باقی ماندن در تاریخ به ما نشان می‌دهند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

این مستند در بسیج سازمان صداوسیما تهیه‌شده و مرکز رسانه‌ای فاطمیون مجری طرح آن است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 8 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه 9 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تلویزیون عملکرد خوبی داشته ودر دو بعد اطلاع رسانی وبرنامه های سرگرم کننده نمره قبولی گرفته است.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد گفت: در «پایتخت5» هم عده ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

راما قویدل کارگردان سینما و تلویزیون خبر ابتلایش به کرونا را تکذیب و اعلام کرد پس از پایان تصویربرداری سریال «ایل دا» به صورت خودخواسته خود را قرنطینه کرده است.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

دوستی، همدلی و یاری رساندن به یکدیگر درونمایه سریال طنز کامیون بوده و کمک کردن بزرگترها به جوانان در شرایط سخت؛ محور اصلی این سریال است. 

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مرکز پویانمایی صبا برای نوروز و ایام تعطیلات کرونایی با توجه به شعار سال 99 مبنی بر« جهش تولید» فعالیتی مضاعف در تولید انیمیشن برای مخاطب عام، خردسال، کودک و نوجوان داشته است.

اولین قسمت برنامه پایش در سال 99 تاثیر کرونا بر اقتصاد کشور را بررسی می کند. 

قسمتی دیگر از برنامه تلویزیونی «بازگشت» با موضوع غرب و مهدویت، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

دومین قسمت از برنامه تلویزیونی "راز" امشب ۱۷ فروردین ماه با موضوع کرونا و دین از شبکه چهار سیما پخش می شود.

سریال دنگ و فنگ روزگار از امشب روی آنتن شبکه تماشا می رود.

" جان جهان" عنوان ویژه برنامه نیمه شعبان شبکه پنج سیماست که از امشب ( یکشنبه 17 فروردین ماه ) به مدت 5 شب ساعت 21 بر روی آنتن می رود. 

ویژه برنامه «انارستان» با موضوع جایگزین های طبیعی و فرآورده های گیاهی در پیشگیری از کرونا، امروز روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «رویای ایرانی» داستان خبرنگاری آمریکایی که به ایران سفر کرده است، یکشنبه 17 فروردین ماه از شبکه افق پخش می شود.

شبکه یک در سال جهش تولید پخش برنامه های اقتصادی ویژه ای را دستور کار قرار داده است.

ویژه برنامه «همدلی» به مناسبت ایام ولادت حضرت مهدی(عج) به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود.

مستند بال فرشته با موضوع مروری بر زندگی سردار شهید محمد سلگی از شبکه یک پخش می شود.

برنامه " تهران 20" امشب (یک‌شنبه ۱۷ فروردین ماه) با حضور علیرضا کمری معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

سریال «زیرخاکی» به کارگردانی جلیل سامان و تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا برای پخش در شب های ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما آماده می‌شود.

مرکز پویانمایی صبا با ساخت مجموعه انیمیشن « کی میگه ریاضی سخته؟ » دانش‌آموزان را در ایام خانه نشینی همراهی می کند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد