امروز شنبه  3 اسفند 1398
تعداد بازدید : 1065 - تاریخ خبر : 1398/10/18 - 14:24
سوگواره بانوی دو عالم در تلویزیون

همزمان با آغاز ایام فاطمیه (س) و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شبکه های سیما برنامه های ویژه ای را برای این مناسبت در نظر گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ به همین مناسبت متناسب با این ایام شبکه های سیما براساس ماموریت خود در ویژه برنامه هایی به بررسی ابعاد مختلف شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، می پردازند. همچنین پخش مرثیه خوانی، ارتباط با عتبات عالیات، سخنرانی و ...از دیگر برنامه های دهه فاطمیه (س) است.

**************************************

 

شبکه یک سیما

 

** مجموعه سخنرانی حجت الاسلام پناهیان با موضوع اخلاص که در دهه فاطمیه گذشته در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام ایراد شده است.

در این مجموعه سخنرانی که از روز سه شنبه 17 دی ماه از شبکه یک پخش آن آغاز و تا روز جمعه ادامه دارد حجت الاسلام پناهیان درباره معنای اخلاص، اهمیت آن و راه های رسیدن به اخلاص و لذت آن صحبت می کند.

** ویژه برنامه «ستایش نور» دیگر برنامه شبکه یک است. در این برنامه که با تهیه کنندگی سید علی قریشی و مشارکت موسسه قدیم الاحسان ساخته شده است از شاعرای آیینی همچون سید محمد جواد میرصفی، سید رضا هاشمی و حسین صیامی اشعاری خوانده می شود. این برنامه چهارشنبه شب 18 دی ماه ساعت 24 پخش و روز پنجشنبه ساعت 10:15دقیقه تکرار می شود.

** فیلم داستانی «مستوره» دیگر تدارک شبکه یک به مناسبت ایام سوگواری است. «مستوره» داستان زن جوانی ا‌ست که در مخالفت با کشف حجاب به خانه‌نشینی روی می‌آورد تا اینکه اتفاقی او را مجبور می‌کند از خانه بیرون برود. فیلم داستانی «مستوره» به کارگردانی الهام هادی نژاد ساخته شده است.

** ویژه برنامه «روز خدا » که کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست هم قرار است روز پنجشنبه 19 دی ماه ساعت 15:35 با حضور کارشناسان دینی و با موضوع سیره حضرت زهرا سلام الله علیها به مدت 15 دقیقه پخش شود.

** همچنین برنامه «آفتاب شرقی»، «درس هایی از قرآن» و «طرحی برای فردا» به مناسبت دهه فاطمیه مباحثی در این زمینه مطرح می کنند.

**************************************

 

شبکه دو سیما

 

** برنامه «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی با نگاهی به حیات طیبه حضرت فاطمه (س) چهارشنبه و پنج‌شنبه به ترتیب ساعت 19:30 و 23:30 و در شب و روز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام؛ چهارشنبه و پنجشنبه (9 و 10 بهمن) پخش خواهد شد.

** ویژه‌برنامه «تن های تنها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر مهدی ابهری کاری است از گروه کودک و نوجوان که پیرامون زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) اطلاعات ارزنده‌ای را به قشر مخاطب این برنامه یعنی گروه سنی نوجوان تقدیم می کند. این برنامه چهارشنبه 18 دی و 9 بهمن ساعت 18:45 و پنجشنبه 19 دی ساعت 15 روانه آنتن می‌شود.

** سخنرانی‌ها و مرثیه‌خوانی‌های ویژه عزاداری بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه مرضیه (س) از جمله مرثیه‌سرایی‌های حاج محمود کریمی، حاج سید مهدی میرداماد، حاج میثم مطیعی، حاج سید رضا نریمانی، حاج حسن شالبافان در فواصل برنامه‌ها و برنامه «ایوان بهشت» با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری پنجشنبه 19 دی ساعت 11:30، سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام و المسلمین عالی، دکتر رفیعی، حجت الاسلام و المسلمین حیدری کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین حامد کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین سرلک، ابراهیم حاج ابراهیم و ... ساعت 6، بعد از اذان ظهر و فواصل برنامه‌ها از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این ایام است.

** برنامه «بی مرز با حجاب» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شیدا نیکوروین دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت 14 پخش خواهد شد.

** برنامه‌های «عصر خانواده»، «در انتهای الوند»، «زنده‌باد زندگی»، «آئینه‌خانه» و «نمادو» نیز با حضور کارشناسان و پخش گزارش‌های مختلف و بخش‌‌‌‌های ویژه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

نمایش فیلم های سینمایی و مستند با مضامین ویژه، از دیگر برنامه هایی است که شبکه دو سیما در ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) برای بینندگان آماده پخش کرده است.

**************************************

 

شبکه چهار سیما

 

** همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه تمامی برنامه های روزانه شبکه چهار همچون مجله صبحگاهی «طلوع»، برنامه اذانگاهی «قرار»، مجله ظهرگاهی «خانه تو» و مجله شبانگاهی «شب های هنر» و دیگر برنامه های هفتگی شبکه منعطف با این ایام و با حضور کارشناسان به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) پرداخته می شود.

پخش مداحی و مرثیه خوانی های مختلف به همراه سخنرانی کارشناسان مذهبی از دیگر برنامه های شبکه چهار در ایام فاطمیه است.

**************************************

 

شبکه پنج سیما

 

** برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» چهارشنبه 18 دی ماه و پنج شنبه 19 دی ماه در روز شهادت حضرت فاطمه (س) معطوف به این مناسبت خواهد بود.

** «حدیث یاس»، «مداحی» و .... میان برنامه های گروه معارف است که در شب و روز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم (س) بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

**************************************

 

شبکه قرآن و معارف

 

** همزمان با فرارسیدن ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه «محبوبه خدا» را با محوریت بررسی سبک زندگی آن بانوی بزرگ اسلام به روی آنتن خواهد برد.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی و سرکار خانم دکتر طباطبایی کارشناسان برنامه «محبوبه خدا» می باشند که با مرتضی میرزایی و مریم فرضی مجریان این برنامه به گفتگو و بیان فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها می پردازند.

این برنامه که به تربیت فاطمی نیز خواهد پرداخت با آیتم های متنوع از جمله قصص فاطمی، معرفی کتب فاطمی، دل گویه های فاطمی و ... در ایام فاطمیه تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون می شود.

«محبوبه خدا» با تهیه کنندگی امید ملکوتی کاری از گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما می باشد که در 10 قسمت 40 دقیقه ای از این شبکه پخش خواهد شد.

** همچنین قرار است سخنرانی های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در ایام فاطمیه که بعد از نماز مغرب برگزار می شود، هرشب به صورت زنده به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما برود.

**************************************

 

شبکه آموزش سیما

 

** برنامه «هفت آسمان» به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) چهارشنبه 18 دی ماه ساعت 22:10 با حضور حجت الاسلام سلیمانی از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

در این برنامه به موضوع درس هایی از عفاف و حجاب حضرت فاطمه (س) پرداخته می شود.

** همچنین برنامه «صبحی دیگر» و دیگر برنامه های شبکه آموزش نیز رنگ و بوی فاطمی می گیرند.

**************************************

 

شبکه مستند

 

** شبکه مستند سیما به بهانه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) مستند «جنگ، دوربین، من» تصویری تازه از مدافعان حرم افغانستانی در سوریه است را روی آنتن می برد.

«جنگ، دوربین، من» به تهیه کنندگی و کارگردانی ساسان فلاح فر روای رشادت‌های مجاهدان رسانه‌ای فاطمیون در نبرد علیه نیروهای تکفیری در سوریه  است که چهارشنبه 18 دی ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

در این مستند راوی که یک فیلمبردار افغانستانی است با دوربین به خط مقدم نبرد با تروریست‌های داعش می‌رود و یکی از عملیات‌های مهم لشکر فاطمیون و سلحشوری مدافعان حرم افغانستانی را به تصویر می‌کشد.

سوژه اصلی این مستند بچه‌های رسانه‌ای فاطمیون هستند، مدافعان رسانه‌ای در جبهه‌های نبرد سوریه که از آخرین نفس‌های داعش فیلم‌برداری می‌کنند.

«جنگ، دوربین، من» روایت صریحی از مجاهدت رسانه‌ای آن‌هایی است که با دوربین‌هایشان به جنگ با دشمن می‌روند و علاوه بر ثبت تصاویر برای باقی ماندن در تاریخ به ما نشان می‌دهند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

این مستند در بسیج سازمان صداوسیما تهیه‌شده و مرکز رسانه‌ای فاطمیون مجری طرح آن است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

بازی "اتلتیکو مادرید-لیورپول "، سه شنبه 29 بهمن از ساعت 23:30 به صورت مستقیم روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

مسابقه " شارجه امارات- پرسپولیس ایران" سه شنبه 29 بهمن ساعت 19 و 5 دقیقه به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در 17 حوزه رای گیری در تهران و همچنین مراکز استان ها، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

در اولین روزهای اسفند ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت از قطعی شدن ابتلای ٥ نفر به ویروس کرونا که دو نفرشان در قم فوت کردند خبر داد.

معاون سیما از تولید حدود 2000 قسمت برنامه انتخاباتی و با پخش حدود 600 ساعت از شبکه های تلویزیون خبر داد.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

برنامه تلویزیونی «دومین گام» با نگاهی متفاوت به اهمیت قانون‌نویسی در ایران روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

صادق خرازی مهمان «ملک سیلمان» تلویزیون شد.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

" محمد مهدی طهرانچی " رییس دانشگاه آزاد اسلامی جمعه ( 25 بهمن ماه ) مهمان برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما می شود.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

مدیر گروه تولید شبکه نسیم گفت: تولید مسابقه جدید در دستور کار این شبکه قرار ندارد و اجرای آقای یاسر در چنین مسابقه ای صحت ندارد

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت از قطعی شدن ابتلای ٥ نفر به ویروس کرونا که دو نفرشان در قم فوت کردند خبر داد.

معاون سیما امروز اول اسفند در آستانه انتخابات مجلس از آمادگی کامل این معاونت برای ارائه آخرین اخبار و پوشش کامل این رویداد ملی خبر داد.

میز گفتگوی این هفته برنامه «شب سینما» شبکه چهار سیما به موضوع اسکار ۲۰۲۰ اختصاص یافته است.

مجموعه‌ داستانی «روزگار» به تهیه‌کنندگی سید مازیار ‌هاشمی، مهدی صفی‌‌یاری و با کارگردانی سیامک صرافت و سهیل سلیمى از امشب ساعت ٢٠/٤٥ هر شب از شبکه سه سیما پخش مى شود.

عوامل برنامه «دست فرمون» بعد از حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی(162) در نشست خبری این برنامه با حضور خبرنگاران شرکت کردند.

رضا طلایی نیک ، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این بار روی «صندلی من» شبکه یک می نشیند.

«حماسه حضور» عنوان ویژه برنامه زنده استودیویی شبکه پنج سیماست که دوم اسفند ماه از اولین ساعت شروع انتخابات بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

جواد موگویی مهمان برنامه ی «شب روایت» گفت: وقتی سیل و زلزله می آید هر کسی هر جایی هست باید بیاید اما در سیل بهترین کمکی که میشد انجام داد این بود که روایت کنم.من در سیل لرستان سعی میکردم لحظه به لحظه را بنویسم یعنی ممکن بود فردا شرایط بهتر یا بدتر شود.در بحران لحظه به لحظه شرایط فرق میکند.

برنامه «خیابان ایران» از امشب تا جمعه شب مهمان خانه های بینندگان شبکه یک است.

برنامه «عصر بخیر ایران» امروز میزبان "سید اسماعیل موسوی"، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، است.

برنامه «صبحی دیگر» پنج شنبه 1 اسفند ماه میزبان سخنگوی ستاد انتخابات کشور است.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

در فصل جدید برنامه «راهش اینه»، به آموزش ترفندها و نکات مهم کاربردی مانند تعمیر لوازم خانه، نقاشی ساختمان، تعمیر خودرو، آشپزی و ..‌. پرداخته شده است.

سردار سید محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن، امشب، ساعت 19:45 مهمان برنامه ملک سلیمان خواهد شد و برای اولین بار به بیان ناگفته هایی از سردار دل ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی خواهد پرداخت.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد