امروز شنبه  3 اسفند 1398
تعداد بازدید : 104 - تاریخ خبر : 1398/10/28 - 12:56
بررسی مشکلات حوزه تعلیم و تربیت در «مدرسه ایران»

نظر به اهمیت حرفه شریف معلمی، شبکه چهار سیما در حوزه تعلیم و تربیت برنامه ای را با هدف معرفی معلمان به عنوان کارشناسان تعلیم و تربیت تهیه کرده است که این روزها از این کانال به روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیما؛ «مدرسه ایران» برنامه جدید شبکه چهار در حوزه تعلیم و تربیت، برنامه ای ترکیبی است که در گروه اجتماعی این شبکه به تهیه کنندگی «حمید اسکندری» در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید شده است. «مدرسه ایران» هرهفته به یکی از موضوعات حوزه تعلیم و تربیت که ارتباط مستقیم با مسائل و موضوعات مدارس دارد همچون تغییر ترکیب مدارس، بازمانده‌های از تحصیل، آموزش عمومی رایگان و ... با حضور کارشناسان می پردازد.

اسکندری تهیه کننده «مدرسه ایران» در خصوص اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: «مدرسه ایران» با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد.

اسکندری معتقد است اخبار حوزه تعلیم و تربیت از روند ثابتی برخوردارند که در طول سال ها تکرار شده و چندان هم برای تعلیم و تربیت در مدارس تاثیری نداشته است.

وی افزود: در حوزه تعلیم و تربیت اتفاقات مهمی در کشور رخ می دهد که این برنامه با هدف نشان دادن این نکات مثبت راه اندازی شده است و ما سعی داریم در هر برنامه این نمونه ها را نشان دهیم و از کارشناسانی که در این خصوص آگاهی و اطلاعات دارند دعوت و درباره مشکلات تعلیم و تربیت به صورت تخصصی گفت و گو کنیم.

اسکندری درباره ویژگی خاص این برنامه و تفاوت آن با دیگر برنامه ها در حوزه تعلیم و تربیت گفت: هم اکنون در حوزه تعلیم و تربیت دو برنامه «پرسشگر» و «مدرسه ایران» در حال پخش است. در برنامه «پرسشگر» نگاه کلان و مطالبه گر از مسئولان کشور وجود دارد اما در برنامه «مدرسه ایران» نگاه از سطح مدرسه شروع و مسائل و مشکلات روز مدرسه بررسی و پاسخ و راهکارهای برای آن ارائه می شود.

تهیه کننده برنامه «مدرسه ایران» افزود: بخشی از این برنامه به سئوالات و مطالبات مردم از مسئولان اختصاص دارد که این برنامه با طرح موضوعات و دغدغه های بینندگان، از مدیران و مسئولان پیگیری می شود و سعی کرده ایم تا این برنامه به عنوان پایگاه و مرجعی برای معلمان، خانواده ها و دانش آموزان باشد.

اسکندری در خصوص بخش‌های این برنامه ترکیبی گفت: ما 55 دقیقه برنامه در هفته داریم که 25 دقیقه آن در خارج استودیو ضبط می شود و در قالب چهار بخش به سراغ موضوعاتی می رویم که با موضوع برنامه مرتبط باشد. این بخش شامل نگاه فرهنگیان، خانواده ها و دانش آموزان است که در قالب یک گفت و گو، طرح مسئله می کنیم و راهکار ارائه می دهیم. «مدرسه ایران» یک آیتم هم به نام «تجربه امروزی» و «مدرسه فرنگی» هم دارد. در بخش «آیتم فرنگی» به سراغ تجربه های ایرانیان خارج از کشور می رود و درباره فضای آموزشی کشوری که در آن زندگی می کنند مطالبی را برای دیگر مخاطبان به اشتراک می گذارد. بخش «تاریخ و جغرافیا» و «استند آپ» از دیگر بخش های برنامه «مدرسه ایران» است.

این تهیه کننده درباره ارتباط با مخاطبان و بازخوردهای برنامه هم گفت: در شبکه های اجتماعی هم یک صفحه اجتماعی برای برنامه تعریف کرده ایم و معلم ها ارتباط خوبی با ما دارند و به طور جدی نظرات خود را برای ما ارسال می کنند حتی مسئولان به خصوص مدیران در وزارت آموزش و پرورش پس از آشنایی با ساختار و روند این برنامه بیشتر با ما در تعامل و ارتباط هستند و حتی در این مسیر با معاون وزیر آموزش و پرورش و سازمان پژوهش برای بهره مندی از تجربیات و رهنمودهای آن ها در ارتباط هستیم.

وی از تشکیل اتاق فکر پیش از ساخت و تولید این برنامه خبر داد و گفت: بیش از10 ماه قبل از تولید این برنامه، اتاق فکری را با بهره مندی از نظرات کارشناسان این حوزه و با کمک «مرکز حلقه تعلیم و تربیت مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)»، «مرکز تحول بنیادین ریاست جمهوری» و تعدادی از کارشناسان حوزه تعلیم وتربیت که تجربیات اجرایی داشتند، تشکیل دادیم و بیش از 20 جلسه هم قبل از تولید برنامه داشتیم و هم اکنون نیز با دانشگاه فرهنگیان برای استفاده از نظرات و تجربیات آن ها برای برنامه در ارتباط هستیم.

اسکندری افزود: با وجود پخش چند قسمت از این برنامه، بازخوردها و نظران در خصوص «مدرسه ایران» بسیار خوب بوده و این برنامه توانسته جای خود را درمیان مخاطبان باز کند و تمام تلاش عوامل و دست اندرکاران این برنامه ، ارتقای کمی برنامه است.

تهیه کننده برنامه «مدرسه ایران» خاطرنشان کرد: برنامه آینده ما در فصل بعدی این است که دوربین برنامه را به خارج از تهران ببریم و صحبت فرهنگیان، خانواده ها و دانش آموزان دیگر استان ها را نیز بشنویم چون موارد زیادی در حوزه تعلیم و تربیت وجود دارد و تکریم و حفظ شان و منزلت معلمان و مجریان تعیلم و تربیت یکی از اهدافی است که این برنامه دنبال می کند.

وی ابراز امیدواری کرد: تولید و پخش این سبک برنامه ها بتواند در نشان دادن مسئولیت سخت و حساس مربیان و مجریان حوزه تعلیم و تربیت و تاکید بر تکریم و حفظ و شان این بزرگواران گامی موثر بردارند و همچنین با طرح موضوعات و مشکلات این حوزه به ارائه راهکار مناسب بپردازند.

«مدرسه ایران» از 14 آبان از شبکه چهار سیمای رسانه ملی روی آنتن رفته و هر هفته سه شنبه ها ساعت 21 پخش می شود.

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

بازی "اتلتیکو مادرید-لیورپول "، سه شنبه 29 بهمن از ساعت 23:30 به صورت مستقیم روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

مسابقه " شارجه امارات- پرسپولیس ایران" سه شنبه 29 بهمن ساعت 19 و 5 دقیقه به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در 17 حوزه رای گیری در تهران و همچنین مراکز استان ها، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

در اولین روزهای اسفند ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت از قطعی شدن ابتلای ٥ نفر به ویروس کرونا که دو نفرشان در قم فوت کردند خبر داد.

معاون سیما از تولید حدود 2000 قسمت برنامه انتخاباتی و با پخش حدود 600 ساعت از شبکه های تلویزیون خبر داد.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

برنامه تلویزیونی «دومین گام» با نگاهی متفاوت به اهمیت قانون‌نویسی در ایران روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

صادق خرازی مهمان «ملک سیلمان» تلویزیون شد.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

" محمد مهدی طهرانچی " رییس دانشگاه آزاد اسلامی جمعه ( 25 بهمن ماه ) مهمان برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما می شود.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

مدیر گروه تولید شبکه نسیم گفت: تولید مسابقه جدید در دستور کار این شبکه قرار ندارد و اجرای آقای یاسر در چنین مسابقه ای صحت ندارد

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت از قطعی شدن ابتلای ٥ نفر به ویروس کرونا که دو نفرشان در قم فوت کردند خبر داد.

معاون سیما امروز اول اسفند در آستانه انتخابات مجلس از آمادگی کامل این معاونت برای ارائه آخرین اخبار و پوشش کامل این رویداد ملی خبر داد.

میز گفتگوی این هفته برنامه «شب سینما» شبکه چهار سیما به موضوع اسکار ۲۰۲۰ اختصاص یافته است.

مجموعه‌ داستانی «روزگار» به تهیه‌کنندگی سید مازیار ‌هاشمی، مهدی صفی‌‌یاری و با کارگردانی سیامک صرافت و سهیل سلیمى از امشب ساعت ٢٠/٤٥ هر شب از شبکه سه سیما پخش مى شود.

عوامل برنامه «دست فرمون» بعد از حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی(162) در نشست خبری این برنامه با حضور خبرنگاران شرکت کردند.

رضا طلایی نیک ، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این بار روی «صندلی من» شبکه یک می نشیند.

«حماسه حضور» عنوان ویژه برنامه زنده استودیویی شبکه پنج سیماست که دوم اسفند ماه از اولین ساعت شروع انتخابات بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

جواد موگویی مهمان برنامه ی «شب روایت» گفت: وقتی سیل و زلزله می آید هر کسی هر جایی هست باید بیاید اما در سیل بهترین کمکی که میشد انجام داد این بود که روایت کنم.من در سیل لرستان سعی میکردم لحظه به لحظه را بنویسم یعنی ممکن بود فردا شرایط بهتر یا بدتر شود.در بحران لحظه به لحظه شرایط فرق میکند.

برنامه «خیابان ایران» از امشب تا جمعه شب مهمان خانه های بینندگان شبکه یک است.

برنامه «عصر بخیر ایران» امروز میزبان "سید اسماعیل موسوی"، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، است.

برنامه «صبحی دیگر» پنج شنبه 1 اسفند ماه میزبان سخنگوی ستاد انتخابات کشور است.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

در فصل جدید برنامه «راهش اینه»، به آموزش ترفندها و نکات مهم کاربردی مانند تعمیر لوازم خانه، نقاشی ساختمان، تعمیر خودرو، آشپزی و ..‌. پرداخته شده است.

سردار سید محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن، امشب، ساعت 19:45 مهمان برنامه ملک سلیمان خواهد شد و برای اولین بار به بیان ناگفته هایی از سردار دل ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی خواهد پرداخت.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد