امروز دوشنبه  18 فروردين 1399
تعداد بازدید : 123 - تاریخ خبر : 1398/10/28 - 12:56
بررسی مشکلات حوزه تعلیم و تربیت در «مدرسه ایران»

نظر به اهمیت حرفه شریف معلمی، شبکه چهار سیما در حوزه تعلیم و تربیت برنامه ای را با هدف معرفی معلمان به عنوان کارشناسان تعلیم و تربیت تهیه کرده است که این روزها از این کانال به روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیما؛ «مدرسه ایران» برنامه جدید شبکه چهار در حوزه تعلیم و تربیت، برنامه ای ترکیبی است که در گروه اجتماعی این شبکه به تهیه کنندگی «حمید اسکندری» در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید شده است. «مدرسه ایران» هرهفته به یکی از موضوعات حوزه تعلیم و تربیت که ارتباط مستقیم با مسائل و موضوعات مدارس دارد همچون تغییر ترکیب مدارس، بازمانده‌های از تحصیل، آموزش عمومی رایگان و ... با حضور کارشناسان می پردازد.

اسکندری تهیه کننده «مدرسه ایران» در خصوص اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: «مدرسه ایران» با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد.

اسکندری معتقد است اخبار حوزه تعلیم و تربیت از روند ثابتی برخوردارند که در طول سال ها تکرار شده و چندان هم برای تعلیم و تربیت در مدارس تاثیری نداشته است.

وی افزود: در حوزه تعلیم و تربیت اتفاقات مهمی در کشور رخ می دهد که این برنامه با هدف نشان دادن این نکات مثبت راه اندازی شده است و ما سعی داریم در هر برنامه این نمونه ها را نشان دهیم و از کارشناسانی که در این خصوص آگاهی و اطلاعات دارند دعوت و درباره مشکلات تعلیم و تربیت به صورت تخصصی گفت و گو کنیم.

اسکندری درباره ویژگی خاص این برنامه و تفاوت آن با دیگر برنامه ها در حوزه تعلیم و تربیت گفت: هم اکنون در حوزه تعلیم و تربیت دو برنامه «پرسشگر» و «مدرسه ایران» در حال پخش است. در برنامه «پرسشگر» نگاه کلان و مطالبه گر از مسئولان کشور وجود دارد اما در برنامه «مدرسه ایران» نگاه از سطح مدرسه شروع و مسائل و مشکلات روز مدرسه بررسی و پاسخ و راهکارهای برای آن ارائه می شود.

تهیه کننده برنامه «مدرسه ایران» افزود: بخشی از این برنامه به سئوالات و مطالبات مردم از مسئولان اختصاص دارد که این برنامه با طرح موضوعات و دغدغه های بینندگان، از مدیران و مسئولان پیگیری می شود و سعی کرده ایم تا این برنامه به عنوان پایگاه و مرجعی برای معلمان، خانواده ها و دانش آموزان باشد.

اسکندری در خصوص بخش‌های این برنامه ترکیبی گفت: ما 55 دقیقه برنامه در هفته داریم که 25 دقیقه آن در خارج استودیو ضبط می شود و در قالب چهار بخش به سراغ موضوعاتی می رویم که با موضوع برنامه مرتبط باشد. این بخش شامل نگاه فرهنگیان، خانواده ها و دانش آموزان است که در قالب یک گفت و گو، طرح مسئله می کنیم و راهکار ارائه می دهیم. «مدرسه ایران» یک آیتم هم به نام «تجربه امروزی» و «مدرسه فرنگی» هم دارد. در بخش «آیتم فرنگی» به سراغ تجربه های ایرانیان خارج از کشور می رود و درباره فضای آموزشی کشوری که در آن زندگی می کنند مطالبی را برای دیگر مخاطبان به اشتراک می گذارد. بخش «تاریخ و جغرافیا» و «استند آپ» از دیگر بخش های برنامه «مدرسه ایران» است.

این تهیه کننده درباره ارتباط با مخاطبان و بازخوردهای برنامه هم گفت: در شبکه های اجتماعی هم یک صفحه اجتماعی برای برنامه تعریف کرده ایم و معلم ها ارتباط خوبی با ما دارند و به طور جدی نظرات خود را برای ما ارسال می کنند حتی مسئولان به خصوص مدیران در وزارت آموزش و پرورش پس از آشنایی با ساختار و روند این برنامه بیشتر با ما در تعامل و ارتباط هستند و حتی در این مسیر با معاون وزیر آموزش و پرورش و سازمان پژوهش برای بهره مندی از تجربیات و رهنمودهای آن ها در ارتباط هستیم.

وی از تشکیل اتاق فکر پیش از ساخت و تولید این برنامه خبر داد و گفت: بیش از10 ماه قبل از تولید این برنامه، اتاق فکری را با بهره مندی از نظرات کارشناسان این حوزه و با کمک «مرکز حلقه تعلیم و تربیت مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)»، «مرکز تحول بنیادین ریاست جمهوری» و تعدادی از کارشناسان حوزه تعلیم وتربیت که تجربیات اجرایی داشتند، تشکیل دادیم و بیش از 20 جلسه هم قبل از تولید برنامه داشتیم و هم اکنون نیز با دانشگاه فرهنگیان برای استفاده از نظرات و تجربیات آن ها برای برنامه در ارتباط هستیم.

اسکندری افزود: با وجود پخش چند قسمت از این برنامه، بازخوردها و نظران در خصوص «مدرسه ایران» بسیار خوب بوده و این برنامه توانسته جای خود را درمیان مخاطبان باز کند و تمام تلاش عوامل و دست اندرکاران این برنامه ، ارتقای کمی برنامه است.

تهیه کننده برنامه «مدرسه ایران» خاطرنشان کرد: برنامه آینده ما در فصل بعدی این است که دوربین برنامه را به خارج از تهران ببریم و صحبت فرهنگیان، خانواده ها و دانش آموزان دیگر استان ها را نیز بشنویم چون موارد زیادی در حوزه تعلیم و تربیت وجود دارد و تکریم و حفظ شان و منزلت معلمان و مجریان تعیلم و تربیت یکی از اهدافی است که این برنامه دنبال می کند.

وی ابراز امیدواری کرد: تولید و پخش این سبک برنامه ها بتواند در نشان دادن مسئولیت سخت و حساس مربیان و مجریان حوزه تعلیم و تربیت و تاکید بر تکریم و حفظ و شان این بزرگواران گامی موثر بردارند و همچنین با طرح موضوعات و مشکلات این حوزه به ارائه راهکار مناسب بپردازند.

«مدرسه ایران» از 14 آبان از شبکه چهار سیمای رسانه ملی روی آنتن رفته و هر هفته سه شنبه ها ساعت 21 پخش می شود.

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 8 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه 9 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تلویزیون عملکرد خوبی داشته ودر دو بعد اطلاع رسانی وبرنامه های سرگرم کننده نمره قبولی گرفته است.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد گفت: در «پایتخت5» هم عده ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

راما قویدل کارگردان سینما و تلویزیون خبر ابتلایش به کرونا را تکذیب و اعلام کرد پس از پایان تصویربرداری سریال «ایل دا» به صورت خودخواسته خود را قرنطینه کرده است.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

دوستی، همدلی و یاری رساندن به یکدیگر درونمایه سریال طنز کامیون بوده و کمک کردن بزرگترها به جوانان در شرایط سخت؛ محور اصلی این سریال است. 

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مرکز پویانمایی صبا برای نوروز و ایام تعطیلات کرونایی با توجه به شعار سال 99 مبنی بر« جهش تولید» فعالیتی مضاعف در تولید انیمیشن برای مخاطب عام، خردسال، کودک و نوجوان داشته است.

اولین قسمت برنامه پایش در سال 99 تاثیر کرونا بر اقتصاد کشور را بررسی می کند. 

قسمتی دیگر از برنامه تلویزیونی «بازگشت» با موضوع غرب و مهدویت، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

دومین قسمت از برنامه تلویزیونی "راز" امشب ۱۷ فروردین ماه با موضوع کرونا و دین از شبکه چهار سیما پخش می شود.

سریال دنگ و فنگ روزگار از امشب روی آنتن شبکه تماشا می رود.

" جان جهان" عنوان ویژه برنامه نیمه شعبان شبکه پنج سیماست که از امشب ( یکشنبه 17 فروردین ماه ) به مدت 5 شب ساعت 21 بر روی آنتن می رود. 

ویژه برنامه «انارستان» با موضوع جایگزین های طبیعی و فرآورده های گیاهی در پیشگیری از کرونا، امروز روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «رویای ایرانی» داستان خبرنگاری آمریکایی که به ایران سفر کرده است، یکشنبه 17 فروردین ماه از شبکه افق پخش می شود.

شبکه یک در سال جهش تولید پخش برنامه های اقتصادی ویژه ای را دستور کار قرار داده است.

ویژه برنامه «همدلی» به مناسبت ایام ولادت حضرت مهدی(عج) به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود.

مستند بال فرشته با موضوع مروری بر زندگی سردار شهید محمد سلگی از شبکه یک پخش می شود.

برنامه " تهران 20" امشب (یک‌شنبه ۱۷ فروردین ماه) با حضور علیرضا کمری معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

سریال «زیرخاکی» به کارگردانی جلیل سامان و تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا برای پخش در شب های ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما آماده می‌شود.

مرکز پویانمایی صبا با ساخت مجموعه انیمیشن « کی میگه ریاضی سخته؟ » دانش‌آموزان را در ایام خانه نشینی همراهی می کند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد