امروز جمعه  15 فروردين 1399
تعداد بازدید : 216 - تاریخ خبر : 1398/11/05 - 14:58
تاکید بر قدرت استدلال و مهارت افراد هدف «مافیا»

مسابقه تلویزیونی «مافیا» با هدف افزایش قوه تشخیص و خانوادگی از مهر 98 بر روی آنتن شبکه سلامت قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ امروز شنبه 5 بهمن به بهانه پخش فصل جدید این مسابقه، نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در محل ضبط این برنامه برگزار شد. 

علیرضا سلطانی کارگردان مسابقه «مافیا» در ابتدای نشست ضمن خیرمقدم به مهمانان و خبرنگاران، درباره ایده و هدف ساخت این مسابقه گفت: از آن جایی که در سال های اخیر بحث خودمراقبتی و پیشگیری و تغییر سبک زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است تصمیم گرفتیم با توجه به تاکید آقای قاسمی مدیر محترم شبکه سلامت در تهیه برنامه های سلامت محور و خودمراقبتی، برنامه ای با جذابیت های تصویری و بصری به دور از فضای کارشناس محور تولید کنیم تا با زبان تازه و نو اطلاعات جدید و آموزش های لازم را به مخاطبان و بییندگان محترم رسانه ملی ارائه کند.

سلطانی ادامه داد: بعد از مدت ها مطالعه و کار کارشناسی به الگویی رسیدیم که خواست و هدف خود را در ساختار یک مسابقه تلویزیونی که از یک بازی قدیمی به نام مافیا که برای جوانان هم آشناست به روی آنتن ببریم.

سلطانی درباره تولید مسابقه «مافیا» گفت: این مسابقه با حمایت های مدیر محترم شبکه سلامت از مهر 98 از آنتن این شبکه پخش شد و فصل نخست آن حدود 30  قسمت بود که با استقبال بسیار خوب مردم به ویژه جوانان مواجه شد و مخاطبان خیلی زودجذب این برنامه شدند و همین بازخوردها باعث شد برای ساخت فصل های آتی مسابقه مافیا برنامه ریزی کنیم.

سلطانی با اشاره به این که اسپانسر فصل اول مسابقه «مافیا» ستاد مبارزه با مواد مخدر بود، گفت: زمانی که به ما پیشنهاد ساخت مسابقه را دارند همراه با آقای رجایی تحلیل و بررسی کردیم که چه طور می توانیم با یک برنامه به این مساله مهم از درچه دیگری بپردازیم.

طی گفت و گوهای متعدد در اتاق فکر به موضوع «تشخیص» رسیدیم چرا که هرکس از قدرت تشخیص استفاده کند می تواند تصمیمات درست بگیرد و هر وقت تشخیص نادرستی گرفته شود قطعا تبعات و فرجام بدی خواهد داشت،. بنابراین تصمیم گرفتیم مسابقه ای طراحی کنیم که مردم به اهمیت قدرت تشخیص پی ببرند و در این تحقیقات به بازی روانشناسانه مافیا رسیدیم.

سلطانی اتفاق مهم و خوشایند در فصل های جدید این مسابقه را حضور بانوان عنوان کرد و گفت: بینندگان عزیز شاهد حضور بانوان در فصلی که ماه رمضان پخش می شود هم هستند و علت اینکه در فصل های اول این مسابقه، بانوان به عنوان شرکت کننده حضور نداشتند این بود که دایره جستجوی ما کم بود و با آن که فراخوان داده بودیم اما استانداردی که برای شرکت در مسابقه مدنظر ما بود، مهیا نشد و خیلی درصدد بودیم از میان بانوان، نمایندگان شایسته ای را برای شرکت در مسابقه انتخاب کنیم که خوشبختانه در فصل های پیش رو این اتفاق افتاد.

وی افزود: در فصول جدید از نقاط مختلف کشور متقاضی حضور در این مسابقه بودند و بسیار علاقه داشتیم برای رعایت عدالت و پاسخ به نیازهای مخاطبان، از سراسر ایران بتوانیم علاقه مندانی را برای شرکت در این مسابقه پرهیجان جذب کنیم.

۳۰۰۰ هزار نفر را برای فصول جدید ثبت نام کردند و ۴۵۰ نفر انتخاب شدند که در دو لیگ ۱۶۰ نفره و یک لیگ ۱۱۲ نفره که شامل خانم ها می شود، به رقابت می پردازند و در فصل سوم در ۷ قسمت خانم ها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

تهیه کننده «مافیا» با اشاره به اینکه بهنام تشکر در فصول جدید این مسابقه حضور ندارد، گفت: بهنام تشکر فصل اول «مافیا» مجری مسابقه بود و متاسفانه به دلیل هم پوشانی با پروژه های دیگر در فصول جدید این برنامه حضور ندارند و در این فصل علیرام نورایی اجرای برنامه را برعهده دارد و مطمئن هستم با انرژی که دارند حتما این فصل، فصل پربار و مورد پسند بینندگان قرار خواهد گرفت.

تهیه کننده «مافیا» در ادامه با اشاره با اینکه شبکه سلامت با توجه به اسم خود رسالت تولید محتوای سالم را دارد، تصریح کرد: تولید محتوای سالم یعنی با حفظ ظاهر و جذابیت های بصری بتوان فضای سرگرم کننده ای را ایجاد کرد تا محتوای خوبی را به مخاطب منتقل کند و ما از نظر محتوا دیدیم این مسابقه پتانسیل گفتن حرف های مثبت را دارد. البته در فصل دوم در اسم مسابقه تغییر دادیم و عنوان این مسابقه در فصل دوم و سوم به «شهروند و مافیا» تغییر نام داده است.

محمد رجایی کارگردان «مافیا» نیز در سخنانی بیان کرد: انتخاب شرکت کنندگان به گونه ای بود که در ابتدا از بین سه هزار نفر متقاضی حضور و برگزاری ۴۰ مسابقه انتخابی در ۲ دور در نهایت ۴۵۰ نفر با رعایت عدالت و استفاده از ظرفیت های شهرستان انتخاب شدند. فرآیند انتخاب فرآیند سختی بود و ما ۱۲ ساعته کار می کردیم. در دوره جدید ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان از شهرستان ها هستند. در فصل سوم برنامه که عید نوروز پخش می شود ۴۸ نفر از بانوان با یکدیگر به رقابت می پردازند. با ۱۰ دوربین این برنامه ضبط می شود و تمام تلاش خود را کرده ایم تا جلوه های بصری خوبی را ارایه دهیم. فصل اول این مسابقه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و در تلاشیم که با آغاز دهه فجر برنامه را روی آنتن ببریم.

رجایی ادامه داد: ما در اتاق فکر به این موضوع فکر کردیم که این مسابقه چه قدر می تواند برای بازیکن آورده داشته باشد. ما در این مسابقه متقاعد کردن، به جا صحبت کردن، قضاوت نکردن و ... یاد می گیریم و این اتفاق برای ما مهمترین اتفاق است.

وی افزود: تعداد فالورهای برنامه هم بسیار زیاد است و تلاش می کنیم با شروع دهه فجر برنامه را به آنتن برسانیم تا نیاز مخاطبان را پاسخگو باشیم

سلطانی در خصوص انتخاب نورایی برای اجرای برنامه هم گفت: تمام تلاش ما این است که برنامه اثرگذاری بسازیم چرا که همه ما عاشق ایران هستیم و دوست داریم برای مردم و سربلندی جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم و از افرادی که عاشق پرچم ایران هستند برای همکاری دعوت کنیم و خیلی خوشحالم که آقای نورایی در فصل جدید در کنار ما هستند .

سلطانی در جواب به این سوال که چرا اسپانسر فصل اول در فصل های بعدی حضور ندارد، اظهار کرد: رسانه تلویزیون یک رسانه گران قیمت است و هر برندی توانایی حضور در تلویزیون را ندارد. ما به چند دلیل با آنهایی که آمدند و تمایل داشتند در برنامه ما حضور پیدا کنند، به توافق نرسیدیم. یکی از دلایل آن این بود که ماهیت آن برندها با مسابقه متفاوت بود. همچنین با برخی از آن ها از نظر مالی به توافق نرسیدیم. اینکه چرا با ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه ندادیم به دلیل آن بود که این برنامه بر اساس توافق کلی بین مدیران این ستاد و صداوسیما بود که بعد از مدت زمان منعقد در قرارداد تمام شد.

علیرام نورایی هم درباره اینکه مسابقه «مافیا» را چگونه دیده است، گفت: من در دوران نوجوانی این بازی را به صورت غیرحرفه ای بازی کرده ام. سال ها گذشت تا با تماس عوامل، اسم بازی مافیا دوباره به گوش من خورد. زمانی که مسابقه را دیدم فهمیدم دوستانی هم که در گذشته بازی می کردند الان دوباره پیگیری می کنند و برایم جذاب شد.

 گوش دادن، سکوت، استدلال، تشخیص و… در این مسابقه رعایت می شود و البته این قابلیت و هنر را دارد که صحبت کردن، تعامل، گوش کردن و قضاوت نکردن از روی ظاهر افراد را در یک فضای سالم آموزش دهد و عدم رعایت و توجه به این مسائل مواردی است که هم اکنون بخشی از جامعه ما از آن رنج می برد.

وی ادامه داد: پیشنهاد اجرا برای برنامه های تلویزیون همواره از سوی عزیزان به من داده می شد و اجرای این برنامه را با توجه به تازگی و جذابیت پذیرفتم و امیدوارم جانشین خوبی برای آقای تشکر باشم و در کنار همه عوامل برنامه برای تعالی بیشتر هموطنان عزیزمان یک برنامه مفید ارائه کنیم.

در این مسابقه فرد با آزمون و خطا سعی در شناسایی افراد دیگر می‌کند. در این بازی افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم و نبرد میان دو گروه آگاه و ناآگاه شبیه‌سازی می‌شود. در این مسابقه افراد به صورت پنهانی تعیین نقش می‌شوند و اکثریت شهروندان این فرصت را پیدا می‌کنند تا افراد مافیا را شناسایی و برای حذف آن ها رأی دهند.

در حقیقت این بازی را می توان یک مانور شناختی دانست و مافیا را دشمن فرضی برشمرد که موظف است شهروندان را به چالش بکشد و فریبکاری او لازمه بازی است اما آنچه سبب می شود این بازی ارزش پرداخت رسانه ای پیدا کند، همان بعد تقویت قدرت تشخیص و استدلال در مخاطبان است.

«بازی مافیا»  از مدت‌ها پیش در میان جوانان رواج پیدا کرده بود با ورود به تلویزیون رنگ و بویی جدید پیدا کرد.

مسابقه «مافیا» هر شب ساعت 20 به تهیه کنندگی علیرضا سلطانی از شبکه سلامت پخش می شود.

برای دیدن گالری تصاویر نشست، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 6 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 8 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 7 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه 5 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه 9 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تلویزیون عملکرد خوبی داشته ودر دو بعد اطلاع رسانی وبرنامه های سرگرم کننده نمره قبولی گرفته است.

مجموعه انیمیشن« کرونا » با ۸ زبان بین المللی و با هدف آگاهی بخشی عمومی در مرکز پویانمایی صبا ساخته می شود.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

گروه سیاسی شبکه یک‌سیما در ایام نوروز در ویژه برنامه ای به تبیین‌شعار سال می پردازد.

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در یادداشت نوروزی از نقش سیما در سالی که گذشت و گام های رو به جلوی تلویزیون در سال ٩٩ سخن گفت.

با حلول ماه شعبان المعظم ، شبکه قرآن و معارف سیما پویش ختم جمعی صلوات را به نیت تعجیل در امر فرج و سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رفع گرفتاری و گشایش در امور مردم انجام می دهد.

کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد گفت: در «پایتخت5» هم عده ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: رسانه ملی با برگزاری صدها کلاس درس تلویزیونی زنده و تولیدی جهادگرانه عمل می کند.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

برنامه آموزشی دانش‌آموزان در روز پنجشنبه١٤فروردین ماه که از طریق شبکه آموزش و شبکه چهار سیما ارائه می شود، اعلام شد.

سریال پاییز صحرا از امشب چهارشنبه ۱۳فروردین ماه، ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می شود.

دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شب گذشته در برنامه زنگ هفت شبکه آموزش گفت با توجه به نقش محوری و مخاطبان شبکه آموزش در سطح کشور ، این وزارتخانه آمادگی دارد در زمینه آموزش های مهارتی در حوزه های جذاب صنایع دستی، میراثی و گردشگری با شبکه هفت سیما همکاری همه جانبه به عمل آورد .

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

«کامیون» سریال شبکه دو سیما برای نوروز 1399 است که در قالب طنز و با موضوعی اجتماعی تولید و پخش شده و تا پایان فروردین ادامه دارد. 

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه، دلگرم حضور تاثیر گذار و همه جانبه رسانه ملی در گذر از بحران کرونا هستیم.

سیروس مقدم گفت: «پایتخت» در 15 قسمت طبق قرار و تعهدش در ایام نوروز پخش خواهد شد و تنها قسمت های آخر و فینال آن طلب مخاطبین از ما می باشد که ان شاءالله در اولین روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی نمودند، تیم پایتخت فینال را ساخته و در یکی از اعیاد مثل عید فطر و یا... به محضر مردم عزیز تقدیم می کنند.

مستند مسابقه «کارساز» هر روز هفته از شبکه افق پخش می شود.

محور اصلی سریال های سیما برای نوروز امسال ، نسل جوان است. در هر یک از این سریال ها که همگی در قالب طنز ساخته شده اند بخشی از فراز و نشیب ها و آمال و آرزوهای این نسل به نمایش در می آید. سریال «دوپینگ» که مجموعه نوروزی شبکه سه سیماست نیز با سوژه ای متفاوت و از زاویه ای جدید به مسائل جوان امروزی پرداخته است.

علیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده سریال «ایل‌دا» به ادعای مجید مظفری درباره ابتلای عوامل سریال به کرونا پاسخ داد.

برنامه آموزشی دانش‌آموزان در روز سه شنبه ١٢فروردین ماه که از طریق شبکه آموزش و شبکه ۴ سیما ارائه می شود، اعلام شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد