امروز شنبه  3 اسفند 1398
تعداد بازدید : 121 - تاریخ خبر : 1398/11/05 - 14:58
تاکید بر قدرت استدلال و مهارت افراد هدف «مافیا»

مسابقه تلویزیونی «مافیا» با هدف افزایش قوه تشخیص و خانوادگی از مهر 98 بر روی آنتن شبکه سلامت قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ امروز شنبه 5 بهمن به بهانه پخش فصل جدید این مسابقه، نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در محل ضبط این برنامه برگزار شد. 

علیرضا سلطانی کارگردان مسابقه «مافیا» در ابتدای نشست ضمن خیرمقدم به مهمانان و خبرنگاران، درباره ایده و هدف ساخت این مسابقه گفت: از آن جایی که در سال های اخیر بحث خودمراقبتی و پیشگیری و تغییر سبک زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است تصمیم گرفتیم با توجه به تاکید آقای قاسمی مدیر محترم شبکه سلامت در تهیه برنامه های سلامت محور و خودمراقبتی، برنامه ای با جذابیت های تصویری و بصری به دور از فضای کارشناس محور تولید کنیم تا با زبان تازه و نو اطلاعات جدید و آموزش های لازم را به مخاطبان و بییندگان محترم رسانه ملی ارائه کند.

سلطانی ادامه داد: بعد از مدت ها مطالعه و کار کارشناسی به الگویی رسیدیم که خواست و هدف خود را در ساختار یک مسابقه تلویزیونی که از یک بازی قدیمی به نام مافیا که برای جوانان هم آشناست به روی آنتن ببریم.

سلطانی درباره تولید مسابقه «مافیا» گفت: این مسابقه با حمایت های مدیر محترم شبکه سلامت از مهر 98 از آنتن این شبکه پخش شد و فصل نخست آن حدود 30  قسمت بود که با استقبال بسیار خوب مردم به ویژه جوانان مواجه شد و مخاطبان خیلی زودجذب این برنامه شدند و همین بازخوردها باعث شد برای ساخت فصل های آتی مسابقه مافیا برنامه ریزی کنیم.

سلطانی با اشاره به این که اسپانسر فصل اول مسابقه «مافیا» ستاد مبارزه با مواد مخدر بود، گفت: زمانی که به ما پیشنهاد ساخت مسابقه را دارند همراه با آقای رجایی تحلیل و بررسی کردیم که چه طور می توانیم با یک برنامه به این مساله مهم از درچه دیگری بپردازیم.

طی گفت و گوهای متعدد در اتاق فکر به موضوع «تشخیص» رسیدیم چرا که هرکس از قدرت تشخیص استفاده کند می تواند تصمیمات درست بگیرد و هر وقت تشخیص نادرستی گرفته شود قطعا تبعات و فرجام بدی خواهد داشت،. بنابراین تصمیم گرفتیم مسابقه ای طراحی کنیم که مردم به اهمیت قدرت تشخیص پی ببرند و در این تحقیقات به بازی روانشناسانه مافیا رسیدیم.

سلطانی اتفاق مهم و خوشایند در فصل های جدید این مسابقه را حضور بانوان عنوان کرد و گفت: بینندگان عزیز شاهد حضور بانوان در فصلی که ماه رمضان پخش می شود هم هستند و علت اینکه در فصل های اول این مسابقه، بانوان به عنوان شرکت کننده حضور نداشتند این بود که دایره جستجوی ما کم بود و با آن که فراخوان داده بودیم اما استانداردی که برای شرکت در مسابقه مدنظر ما بود، مهیا نشد و خیلی درصدد بودیم از میان بانوان، نمایندگان شایسته ای را برای شرکت در مسابقه انتخاب کنیم که خوشبختانه در فصل های پیش رو این اتفاق افتاد.

وی افزود: در فصول جدید از نقاط مختلف کشور متقاضی حضور در این مسابقه بودند و بسیار علاقه داشتیم برای رعایت عدالت و پاسخ به نیازهای مخاطبان، از سراسر ایران بتوانیم علاقه مندانی را برای شرکت در این مسابقه پرهیجان جذب کنیم.

۳۰۰۰ هزار نفر را برای فصول جدید ثبت نام کردند و ۴۵۰ نفر انتخاب شدند که در دو لیگ ۱۶۰ نفره و یک لیگ ۱۱۲ نفره که شامل خانم ها می شود، به رقابت می پردازند و در فصل سوم در ۷ قسمت خانم ها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

تهیه کننده «مافیا» با اشاره به اینکه بهنام تشکر در فصول جدید این مسابقه حضور ندارد، گفت: بهنام تشکر فصل اول «مافیا» مجری مسابقه بود و متاسفانه به دلیل هم پوشانی با پروژه های دیگر در فصول جدید این برنامه حضور ندارند و در این فصل علیرام نورایی اجرای برنامه را برعهده دارد و مطمئن هستم با انرژی که دارند حتما این فصل، فصل پربار و مورد پسند بینندگان قرار خواهد گرفت.

تهیه کننده «مافیا» در ادامه با اشاره با اینکه شبکه سلامت با توجه به اسم خود رسالت تولید محتوای سالم را دارد، تصریح کرد: تولید محتوای سالم یعنی با حفظ ظاهر و جذابیت های بصری بتوان فضای سرگرم کننده ای را ایجاد کرد تا محتوای خوبی را به مخاطب منتقل کند و ما از نظر محتوا دیدیم این مسابقه پتانسیل گفتن حرف های مثبت را دارد. البته در فصل دوم در اسم مسابقه تغییر دادیم و عنوان این مسابقه در فصل دوم و سوم به «شهروند و مافیا» تغییر نام داده است.

محمد رجایی کارگردان «مافیا» نیز در سخنانی بیان کرد: انتخاب شرکت کنندگان به گونه ای بود که در ابتدا از بین سه هزار نفر متقاضی حضور و برگزاری ۴۰ مسابقه انتخابی در ۲ دور در نهایت ۴۵۰ نفر با رعایت عدالت و استفاده از ظرفیت های شهرستان انتخاب شدند. فرآیند انتخاب فرآیند سختی بود و ما ۱۲ ساعته کار می کردیم. در دوره جدید ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان از شهرستان ها هستند. در فصل سوم برنامه که عید نوروز پخش می شود ۴۸ نفر از بانوان با یکدیگر به رقابت می پردازند. با ۱۰ دوربین این برنامه ضبط می شود و تمام تلاش خود را کرده ایم تا جلوه های بصری خوبی را ارایه دهیم. فصل اول این مسابقه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و در تلاشیم که با آغاز دهه فجر برنامه را روی آنتن ببریم.

رجایی ادامه داد: ما در اتاق فکر به این موضوع فکر کردیم که این مسابقه چه قدر می تواند برای بازیکن آورده داشته باشد. ما در این مسابقه متقاعد کردن، به جا صحبت کردن، قضاوت نکردن و ... یاد می گیریم و این اتفاق برای ما مهمترین اتفاق است.

وی افزود: تعداد فالورهای برنامه هم بسیار زیاد است و تلاش می کنیم با شروع دهه فجر برنامه را به آنتن برسانیم تا نیاز مخاطبان را پاسخگو باشیم

سلطانی در خصوص انتخاب نورایی برای اجرای برنامه هم گفت: تمام تلاش ما این است که برنامه اثرگذاری بسازیم چرا که همه ما عاشق ایران هستیم و دوست داریم برای مردم و سربلندی جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم و از افرادی که عاشق پرچم ایران هستند برای همکاری دعوت کنیم و خیلی خوشحالم که آقای نورایی در فصل جدید در کنار ما هستند .

سلطانی در جواب به این سوال که چرا اسپانسر فصل اول در فصل های بعدی حضور ندارد، اظهار کرد: رسانه تلویزیون یک رسانه گران قیمت است و هر برندی توانایی حضور در تلویزیون را ندارد. ما به چند دلیل با آنهایی که آمدند و تمایل داشتند در برنامه ما حضور پیدا کنند، به توافق نرسیدیم. یکی از دلایل آن این بود که ماهیت آن برندها با مسابقه متفاوت بود. همچنین با برخی از آن ها از نظر مالی به توافق نرسیدیم. اینکه چرا با ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه ندادیم به دلیل آن بود که این برنامه بر اساس توافق کلی بین مدیران این ستاد و صداوسیما بود که بعد از مدت زمان منعقد در قرارداد تمام شد.

علیرام نورایی هم درباره اینکه مسابقه «مافیا» را چگونه دیده است، گفت: من در دوران نوجوانی این بازی را به صورت غیرحرفه ای بازی کرده ام. سال ها گذشت تا با تماس عوامل، اسم بازی مافیا دوباره به گوش من خورد. زمانی که مسابقه را دیدم فهمیدم دوستانی هم که در گذشته بازی می کردند الان دوباره پیگیری می کنند و برایم جذاب شد.

 گوش دادن، سکوت، استدلال، تشخیص و… در این مسابقه رعایت می شود و البته این قابلیت و هنر را دارد که صحبت کردن، تعامل، گوش کردن و قضاوت نکردن از روی ظاهر افراد را در یک فضای سالم آموزش دهد و عدم رعایت و توجه به این مسائل مواردی است که هم اکنون بخشی از جامعه ما از آن رنج می برد.

وی ادامه داد: پیشنهاد اجرا برای برنامه های تلویزیون همواره از سوی عزیزان به من داده می شد و اجرای این برنامه را با توجه به تازگی و جذابیت پذیرفتم و امیدوارم جانشین خوبی برای آقای تشکر باشم و در کنار همه عوامل برنامه برای تعالی بیشتر هموطنان عزیزمان یک برنامه مفید ارائه کنیم.

در این مسابقه فرد با آزمون و خطا سعی در شناسایی افراد دیگر می‌کند. در این بازی افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم و نبرد میان دو گروه آگاه و ناآگاه شبیه‌سازی می‌شود. در این مسابقه افراد به صورت پنهانی تعیین نقش می‌شوند و اکثریت شهروندان این فرصت را پیدا می‌کنند تا افراد مافیا را شناسایی و برای حذف آن ها رأی دهند.

در حقیقت این بازی را می توان یک مانور شناختی دانست و مافیا را دشمن فرضی برشمرد که موظف است شهروندان را به چالش بکشد و فریبکاری او لازمه بازی است اما آنچه سبب می شود این بازی ارزش پرداخت رسانه ای پیدا کند، همان بعد تقویت قدرت تشخیص و استدلال در مخاطبان است.

«بازی مافیا»  از مدت‌ها پیش در میان جوانان رواج پیدا کرده بود با ورود به تلویزیون رنگ و بویی جدید پیدا کرد.

مسابقه «مافیا» هر شب ساعت 20 به تهیه کنندگی علیرضا سلطانی از شبکه سلامت پخش می شود.

برای دیدن گالری تصاویر نشست، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

بازی "اتلتیکو مادرید-لیورپول "، سه شنبه 29 بهمن از ساعت 23:30 به صورت مستقیم روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

مسابقه " شارجه امارات- پرسپولیس ایران" سه شنبه 29 بهمن ساعت 19 و 5 دقیقه به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در 17 حوزه رای گیری در تهران و همچنین مراکز استان ها، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

در اولین روزهای اسفند ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت از قطعی شدن ابتلای ٥ نفر به ویروس کرونا که دو نفرشان در قم فوت کردند خبر داد.

معاون سیما از تولید حدود 2000 قسمت برنامه انتخاباتی و با پخش حدود 600 ساعت از شبکه های تلویزیون خبر داد.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

برنامه تلویزیونی «دومین گام» با نگاهی متفاوت به اهمیت قانون‌نویسی در ایران روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

صادق خرازی مهمان «ملک سیلمان» تلویزیون شد.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

" محمد مهدی طهرانچی " رییس دانشگاه آزاد اسلامی جمعه ( 25 بهمن ماه ) مهمان برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما می شود.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

مدیر گروه تولید شبکه نسیم گفت: تولید مسابقه جدید در دستور کار این شبکه قرار ندارد و اجرای آقای یاسر در چنین مسابقه ای صحت ندارد

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت از قطعی شدن ابتلای ٥ نفر به ویروس کرونا که دو نفرشان در قم فوت کردند خبر داد.

معاون سیما امروز اول اسفند در آستانه انتخابات مجلس از آمادگی کامل این معاونت برای ارائه آخرین اخبار و پوشش کامل این رویداد ملی خبر داد.

میز گفتگوی این هفته برنامه «شب سینما» شبکه چهار سیما به موضوع اسکار ۲۰۲۰ اختصاص یافته است.

مجموعه‌ داستانی «روزگار» به تهیه‌کنندگی سید مازیار ‌هاشمی، مهدی صفی‌‌یاری و با کارگردانی سیامک صرافت و سهیل سلیمى از امشب ساعت ٢٠/٤٥ هر شب از شبکه سه سیما پخش مى شود.

عوامل برنامه «دست فرمون» بعد از حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی(162) در نشست خبری این برنامه با حضور خبرنگاران شرکت کردند.

رضا طلایی نیک ، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این بار روی «صندلی من» شبکه یک می نشیند.

«حماسه حضور» عنوان ویژه برنامه زنده استودیویی شبکه پنج سیماست که دوم اسفند ماه از اولین ساعت شروع انتخابات بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

جواد موگویی مهمان برنامه ی «شب روایت» گفت: وقتی سیل و زلزله می آید هر کسی هر جایی هست باید بیاید اما در سیل بهترین کمکی که میشد انجام داد این بود که روایت کنم.من در سیل لرستان سعی میکردم لحظه به لحظه را بنویسم یعنی ممکن بود فردا شرایط بهتر یا بدتر شود.در بحران لحظه به لحظه شرایط فرق میکند.

برنامه «خیابان ایران» از امشب تا جمعه شب مهمان خانه های بینندگان شبکه یک است.

برنامه «عصر بخیر ایران» امروز میزبان "سید اسماعیل موسوی"، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، است.

برنامه «صبحی دیگر» پنج شنبه 1 اسفند ماه میزبان سخنگوی ستاد انتخابات کشور است.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

در فصل جدید برنامه «راهش اینه»، به آموزش ترفندها و نکات مهم کاربردی مانند تعمیر لوازم خانه، نقاشی ساختمان، تعمیر خودرو، آشپزی و ..‌. پرداخته شده است.

سردار سید محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن، امشب، ساعت 19:45 مهمان برنامه ملک سلیمان خواهد شد و برای اولین بار به بیان ناگفته هایی از سردار دل ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی خواهد پرداخت.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد