امروز دوشنبه  5 آبان 1399
تعداد بازدید : 1839 - تاریخ خبر : 1398/11/06 - 12:41
فضای انتخاباتی شبکه های سیما

مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانوگذاری ها و برنامه ریزی هاست و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. مجلس پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها و مظهر اراده ملی است و طبق فرمایش امام راحل (ره) در رأس امور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ نظر به اهمیت و جایگاه حساس و سرنوشت ساز انتخابات مجلس و اهمیت انتخابات در نظام مردم سالاری دینی، شبکه های معاونت سیما ویژه برنامه هایی را در همین راستا تهیه و تولید کرده اند تا علاوه بر ایجاد شور و نشاط انتخاباتی، دانسته های مناسبی را برای انتخاب افراد شایسته و اصلح ارائه کنند.

برنامه های ویژه انتخاباتی شبکه های معاونت سیما همچنین با حضور در میان مردم انتظارات و توقعات از نمایندگان دوره یازدهم مجلس را نیز به بحث و گفت و گو می گذارند.

در ادامه با تعدادی از تهیه کنندگان برنامه های ویژه انتخابات شبکه های سیما که از آنتن در حال پخش است، گفتگو شده است.

 

  *** نقطه نظرات نخبگان در «میدان بهارستان» شبکه دو سیما

 

«میدان بهارستان» برنامه گفت‌وگو محوری است که در آن کارشناسان و متخصصانی خبره در حوزه‌های مختلف ورزش، فرهنگ، اقتصاد، آموزش، امنیت و سیاست، نقطه نظرات و تجربیات خود را درباره راهکارهایی که مجلس می‌تواند با استفاده از آنها در قانونگذاری و نظارت عملکردی ویژه داشته باشد، به بحث و گفت‌وگو می‌گذارند.

مرتضی یعقوبی تهیه کننده این برنامه درباره ساختار و قالب «بهارستان» گفت: در این برنامه سعی شده است که کارشناسان و متخصصان رشته های مختلف که در حوزه های گوناگون تجربه دارند با حضور در برنامه درباره مشکلات و موانع موجود در حیطه کاری خود صحبت می کنند. در واقع ما سعی داریم با بهره مندی از تجربیات و تخصص افراد در حوزه هایی همچون اقتصاد، خودروسازی، فرهنگ، درمان، نشر و مطبوعات و ... از مشکلات و مسائلی که این افراد در حیطه فعالیتشان در طول سال ها با آن درگیر بودند و مواردی که می توان با تغییر و اصلاح به رفع موانع برای عملیاتی شدن کارها کمک کرد، مطرح می شود.

وی افزود: در برخی موارد قوانین دست و پاگیری وجود دارد که در روند اجرای کار خلل ایجاد می کند و لازم است با مشارکت و همفکری متخصصان در رفع آن ها اقدامی شود تا شاهد بهبود امور باشیم.

یعقوبی ادامه داد: در این برنامه افراد با توجه به تجربیاتی که در نهادهای مختلف به دست آورده‌اند در راستای برطرف شدن مشکلات و تسهیل مسیر پیش‌ رو به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند. کارشناسان غالباً مدیران سازمان‌ها، نهادها یا بازنشستگان و پیشکسوتان هر حوزه‌اند که با توجه به مجرب بودن هر یک در حوزه فعالیتشان به این برنامه دعوت شده‌اند. بررسی تاریخچه 10 دوره گذشته مجلس، مناظره خیابانی با حضور شهروندان درباره انتخابات از دیگر بخش‌های این برنامه است.

در بخش دیگر برنامه، مهمانان که اغلب از مدیران سازمان ها، نهادها و .. هستند، دیدگاه و نظرات خود را در خصوص گام دوم مطرح می کنند و اقداماتی که قرار است نهاد و سازمان مربوطه آن ها در این باره انجام دهد مطرح می شود.

این برنامه همچنین میان برنامه هایی پخش می کند که یکی از آن ها مناظره است که دو نفر درباره دیدگاهشان درباره مجلس یازدهم، کاستی ها و اشکالات برخی قوانین، انتخاب اصلح و تبلیغات بحث و گفت و گو می کنند.

«میدان بهارستان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی مرتضی یعقوبی و اجرای محمد سلوکی است که در 18 قسمت 40 دقیقه تهیه و تولید شده که یک شنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه قبل از خبر 20:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

 

  *** «پله سی و هفتم» و بررسی عملکرد و اختیارات مجلس

 

«پله سی و هفتم» عنوان برنامه جدید گروه سیاسی شبکه دو سیماست که به بهانه نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شبکه دو سیما شده است. در هر قسمت از این برنامه یک مساله اساسی و پیش ‌روی تصمیم‌گیران کلان مدیریتی مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

محمدرضا صباحی تهیه‌کننده «پله سی و هفتم» معتقد است برنامه «پله سی و هفتم» به دنبال آن است تا در روزهای منتهی به انتخابات مجلس به مخاطب خود کمک کند با آگاهی و دانش لازم پای صندوق‌های رای حاضر بشوند. این برنامه ترکیبی به دنبال آگاهی بخشی است و امیدوارم به این مهم دست پیدا کرده باشیم.

صباحی درباره روند شکل‌گیری برنامه «پله سی و هفتم» می گوید: در ابتدای شروع پیش تولید، هدف از ساخت این برنامه کمک به مخاطب عام برای فهم بهتر ساز و کار مجلس بود. بر این اساس موضوعات برنامه در بیست و شش محور مختلف معین شد. در ساخت این برنامه نیز از قالب‌های مختلف تولیدی از جمله موشن، مستند، گزارش مردمی و گفت و گوی تخصصی بهره گرفته‌ایم. این برنامه به دور از شعارزدگی به دنبال آگاهی‌بخشی بوده و امیدواریم به این مهم دست پیدا کرده باشیم.

وی درباره انتخاب موضوعات و محورهای برنامه گفت: در این برنامه سعی کردیم از طیف های مختلف و گرایشات متفاوت سیاسی و همچنین کارشناسان و متخصصان مجرب استفاده کنیم. در بخش پژوهش نیز با جمع‌آوری نکات مختلف حول هر موضوع تلاش شده نگاهی کل‌نگر به مخاطب داشته باشیم. به همین دلیل موضوعاتی که در مجلس آینده نیاز به بررسی خواهد داشت؛ مثل مسائل اقتصادی (ارزش پول ملی یا ساختار بودجه‌ریزی کشور)، حوزه خانواده (بحث جمعیت)، آموزش و پرورش، محیط زیست، آموزش عالی، ورزش و ... در این برنامه مورد کنکاش قرار می‌گیرد.

صباحی در پاسخ به این سوال که نیاز رسانه ملی به تولید و پخش برنامه‌هایی با موضوع انتخابات را چگونه ارزیابی می کند می گوید: در شرایط فعلی و گسترش استفاده از بسترها و فضای مجازی برای رسیدن به اطلاعات با فضایی روبه رو هستیم که فهم درست از نادرست بسیار دشوار شده از سوی دیگر برای چنین دورانی سواد رسانه‌ای ارزشی چند برابر خواهد داشت که اگر سواد رسانه‌‌ای در سطح مطلوبی نباشد شاهد سردرگمی عامه مردم خواهیم بود. در این فضا و با توجه به نقش مؤثر و مهم مجلس در نظام کشور و دو وظیفه عمده آن یعنی قانون گذاری و نظارت؛ تاثیر رسانه‌ ملی برای بالابردن سطح دانش و آگاهی مخاطب غیر قابل انکار است.

«پله سی و هفتم» به تهیه کنندگی محمدرضا صباحی در 26 قسمت تولید شده که روزهای زوج حوالی ساعت 19:30 روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

 

 

  *** مفاخر، نخبگان و سیاسیون در «کارستان» شبکه سه

«کارستان» شبکه سه با ادبیاتی نو در حوزه انتخابات؛ گفتگو با شخصیت های مطرح سیاسی، مفاخر و نخبگان کشور را در دستور کار دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیما، حامد چهاردوری تهیه کننده «کارستان» در خصوص فرآیند تولید این برنامه گفت: مجموعه تلویزیونی «کارستان»، کاری از گروه سیاسی شبکه سه سیما ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی است که در ادامه مجموعه هایی که برای انتخابات تولید کرده بودیم هست، در این دوره انتخابات مجلس هم مجموعه ای با ساختاری جدید طراحی کرده ایم که در دو بخش ساختار و محتوا دارای نوآوری است.

وی ادامه داد: برنامه «کارستان» دارای سه بخش گفتگو با شخصیت های مطرح سیاسی، مفاخر و نخبگان کشور‌ و گزارش های پشت صحنه است. همچنین خواننده های مطرح اقوام با زبان ها و گویش های محلی در کنار سایر خواننده های کشور به نمایندگی از مردم ایران نیز در این برنامه حضور دارند. مجریان «کارستان» شهرام شکیبا، محمد قاسمی و پدرام آبدان هستند. در بخش استندآپ کمدی این برنامه علیرضا مسعودی، سامان گوران و بهزاد قدیانلو اجرا می کنند.

چهار دوری گفت: برای اولین بار در تلویزیون ما از دکور 360 درجه استفاده کردیم، نمای دکور قسمتی از کشور عزیزمان ایران است و یک چهار راه درون شهری را طراحی کرده ایم که در هر گوشه از این چهار راه اتفاقات مختلفی می افتد که شامل گفتگو با نخبگان کشور، شخصیت های شناخته شده در حوزه های  سیاسی، اقتصادی، بازیگران و... است؛ بخش دیگر برنامه شامل استندآپ کمدی و بخش آواهای سنتی و محلی که توسط خوانندگان معروفی مانند سالار عقیلی و حمید حامی و دیگر خوانندگان اجرا می شود. زبان این برنامه کاملا نرم بوده و هدف آن هم ارتقاء و کیفی کردن انتخاب برای مردم است. سعی ما این بوده که محتوای سیاسی که معمولا خشک است را با ادبیاتی نو و شاد و مفرح به مخاطبان ارائه دهیم.

تهیه کننده «کارستان» تمایز این برنامه با دیگر برنامه های انتخاباتی را تفاوت ساختار و محتوا دانست و افزود: از جمله تمایزهای این برنامه ایستادن تماشاگران در این دکور شهری است که برای اولین بار اجرا شد، در استندآپ کمدی ها به موضوعات سیاسی و اجتماعی در قالب طنز اجرا می شود. در بخش گفتگو انتظارات و مطالبات مردم از مجلس شورای اسلامی آینده مورد برسی و نقد قرار می گیرد؛ تمام تلاشمان این است تا در تولید این برنامه قدمی رو به جلو برداریم تا انشالله شاهد مجلسی باشیم که چه از نظر کمی و کیفی برای آینده کشور تاثیرات خوبی بگذارد.

چهار دوری با اشاره به تلاش تیمی 150 نفره در این برنامه اظهار داشت: در اتاق فکر این مجموعه از ظرفیت جامعه دانشگاهی، هنرمندان، نویسندگان حوزه طنز، تولید کنندگان محتوای سیاسی و روزنامه نگاران استفاده کرده ایم و خروجی آن کار تیمی 150 نفره است که در تولید این برنامه مشارکت دارند، تا بتوانیم به بهترین شکل این برنامه را روی آنتن ببریم.

وی درباره بازخورد های این برنامه گفت: خوشبختانه تا اکنون این برنامه مورد استقبال خوب بینندگان عزیزمان قرار گرفته است، انشاالله با پخش قسمت های دیگر «کارستان» شاهد جلب رضایت بیشتر مردم عزیزمان از این برنامه باشیم، یکی دیگر از مواردی که باعث خوشحالی ما شده است بازنشر قسمت های مختلف این برنامه در سایت های خبری است.

«کارستان» به تهیه کنندگی حامد چهاردوری کاری از گروه سیاسی شبکه سه سیماست که از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 16:30 از شبکه سه سیما پخش می‎شود.

 

 

  *** شبکه چهار روی موج «رادیو انتخاب» / بررسی نقش و اولویت های مجلس یازدهم

شبکه چهار سیما در ویژه برنامه انتخاباتی خود برنامه ای با قالب رادیو تصویری تهیه کرده است. برنامه «رادیو انتخاب» عنوان ویژه برنامه شبکه چهار است که غلامرضا محمدقاسمی کار تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن را بر عهده دارد.

در این برنامه مجری با کارشناسان به بررسی مسائل و موضوعات حوزه های مختلف پزشکی، صنعت، بازرگانی، زنان، حوزه اجتماعی و ... به گفت و گو می نشیند و نقشی را که مجلس می تواند در این حوزه ها ایفاء کند به نقد و بررسی می گذارد.

 همچنین اولویت هایی که مجلس آینده باید برای تسهیل امور و رفع مشکلات درنظر بگیرد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 محمد قاسمی گفت: در این برنامه ترکیبی که اجرای آن را شاهین احمدیان بر عهده دارد با 70 کارشناس در حوزه‌های مختلف در خصوص نقش و اولویت‌های مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف همچون آموزش و پرورش، محیط زیست، فرهنگ، سیاست خارجه و ... گفت‌وگو می‌کند.

وی افزود: این برنامه علاوه بر گفت‌وگو از بخش‌های مختلفی همچون «مرور ادوار مجلس» که به تاریخچه مجلس شورای اسلامی در دوره‌های مختلف می‌پردازد، تشکیل شده است.

همچنین بررسی برخی قوانین انتخاباتی و آیین نامه داخلی مجلس هم در این برنامه بررسی می شود.

«قصه‌های ما» شامل داستانک‌های انتخاباتی هم از دیگر بخش های برنامه «رادیو انتخاب» است. موشن گرافی و بررسی رویدادهای گذشته انتخابات مجلس از دیگر بخش های این برنامه است.

«رادیو انتخاب» به تهیه کنندگی غلامرضا محمدقاسمی هفته ای چهار بار تا زمان انتخابات یازدهم مجلس یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه ساعت 20:30 از شبکه چهار پخش می شود.

 

 

  *** در شبکه پنج سیما انجام می شود؛

ارزیابی رویدادهای مجلس از زبان نمایندگان سابق

 

شبکه پنج سیما در برنامه «مجلسی ها» به سراغ نمایندگان مجلس رفته است که در دوره یازدهم مجلس حضور ندارند.

مهدی علی پور تهیه کننده برنامه «مجلسی ها» درباره ساختار این برنامه گفت: در این برنامه با نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی گفت و گو خواهد شد و رویدادهای دوره‌های قبلی مجلس مورد ارزیابی، تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

تهیه کننده «مجلسی ها» افزود: مهمانان این برنامه درباره ساختار مجلس، خاطرات تلخ و شیرین مجلس و لوایح و طرح هایی که در مدت زمان نمایندگی خود پیگیری کرده و به نتیجه نرسیده است یا لوایح و طرح هایی که به دلایل مختلف پیگیری نشده صحبت می کنند.

وی ادامه داد: این برنامه همچنین سطح انتظارات مردم از مجلس را بررسی می کند و تناسب توقعات مردم را با ساختار و قوانین مجلس بررسی می کند. «مجلسی ها» همچنین وظایفی را که نمایندگان مجلس در دوران نمایندگی خود، متعهد شده اند مورد واکاوی قرار می دهد.

علی پور ادامه داد: این که اصولا وعده های نمایندگان تا چه حد در حیطه وظایف و مسئولیت هایشان است و امکان تغییر ماهیت نمایندگی بومی به ملی از دیگر مباحثی است که این برنامه دنبال می کند.

تهیه کننده برنامه «مجلسی ها»، مصاحبه مردمی را از دیگر بخش های این برنامه عنوان کرد که در این گزارش ها نام یکی از نمایندگان مجلس مطرح و از مردم درباره این نماینده سئوالاتی پرسیده می شود و این که از نظر آن ها، یک نماینده باید دارای چه خصوصیاتی باشد. همچنین سوابق اجرایی نمایندگان و توضیح مسائلی همچون تفاوت طرح و لایحه، چگونگی انتخاب هیات رئیسه مجلس و .. از دیگر بخش های این برنامه است.

علی پور خاطرنشان کرد: این ویژه برنامه علاوه بر گفت‌وگو، دارای بخش‌هایی همچون موشن گرافیک در خصوص کارکرد‌های مجلس، معرفی مهمان برنامه است و میزان رای آن ها در قالب گرافیک و موشن به تصویر کشیده می‌شود.

برنامه «مجلسی ها» به تهیه کنندگی مهدی علی پور کاری از گروه سیاسی است که در ۳۰ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای به صورت هفتگی هر پنج شنبه ساعت ۱۶ تا زمان انتخابات بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

 

  *** انتخابی آگاهانه در «انتخاب یازدهم» شبکه پنج سیما

«انتخاب یازدهم» ویژه برنامه انتخاباتی شبکه پنج سیما است که با رویکرد تبیین جایگاه مجلس شورای اسلامی، مهمترین معیارها برای یک انتخاب صحیح، انتخابی آگاهانه و...  تولید شده است.

محمدرضا صباحی تهیه کننده «انتخاب یازدهم» در خصوص این برنامه گفت: در گام اول تیم پژوهشی «انتخاب یازدهم» با هدف تبیین جایگاه مجلس و مهمترین معیارهای مورد نیاز برای انتخاب درست اقدام به پالایش محتوا کرد و در انتها به 30 موضوع برای ساخت برنامه رسید.

وی می افزاید: هدف از ساخت این برنامه آگاه سازی و بالا بردن دانش مردم برای رسیدن به یک انتخاب درست بوده، که ما با بهره گیری از تیم پژوهشی متخصص خود در قالب سی قسمت به بیان اهم موارد مرتبط با مجلس شورای اسلامی پرداختیم. هدف ما کمک برای انتخابی آگاهانه بوده تا شاهد روی کار آمدن مجلسی قوی و به خصوص جوان باشیم.

صباحی در توضیح ساختار این برنامه اضافه می کند: برنامه «انتخاب یازدهم» از یک قالب برنامه سازی با آیتم های متنوع و پر کار برای انتقال محتوای خود استفاده کرده است. این برنامه در قالب رئال موشن تهیه شده است.

وی دلیل سختی کار را استفاده از این قالب دانست و گفت: از آنجا که مفاهیم مرتبط با انتخاب آگاهانه انتزاعی هستند و تصویرسازی و استفاده از توانایی موشن برای انتقال محتوا در آن الزامی است. قبول این کار طاقت فرسا به امید اثرگذاری هرچه بیشتر برای مشارکتی فعال و آگاهانه تنها با همکاری تیم محتوایی و تولیدی امکان پذیر بود، خدا را شاکریم که توانستیم به این مهم دست یابیم.

صباحی گفت: قالب تولید برنامه و همچنین جنس موضوعات مطرح شده این نوید را به ما می دهد که مخاطب با برنامه «انتخاب یازدهم» ارتباط برقرار کند و در کنار آموزش به یک انتخاب درست برسد. هدف ما حقنه کردن انتخاب نبوده و تنها به دنبال بالابردن دانش مورد نیاز برای رسیدن به یک انتخاب درست بودیم.

امیدوارم مجموعه صدا و سیما با حمایت از تولیدکنندگان جوان فرصت ظهور و بروز ایده‌های نو هرچه بیشتر به جایگاهی که باید در افکار عمومی و آموزش‌های عمومی داشته باشد ایجاد شود.

«انتخاب یازدهم» به تهیه کنندگی محمدرضا صباحی هر پنج شنبه ساعت 21:30 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

 

  *** «اولی ها» در شبکه امید

حضور «اولی ها» در انتخابات، صحنه های زیبایی از مشارکت سیاسی این قشر فعال و پر انرژی را به نمایش خواهد گذاشت؛ شبکه امید سیما به عنوان شبکه تخصصی نوجوانان جهت مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ویژه برنامه رای اولی ها را تولید کرده و روی آنتن فرستاده است.

سینا هوشمندی نژاد تهیه کننده برنامه «اولی ها» با اشاره به اهمیت حضور رای اولی ها برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و رسیدن به سن حق رای نوجوانان و جوانان کشور شبکه امید برنامه ای را با عنوان « اولی ها» را روی آنتن می رود.

وی ادامه داد: با توجه به این که تعداد قابل توجهی از شرکت کنندگان کشور را رای اولی ها تشکیل می دهند، این گروه سنّی نـقش بـسیار تعیین کننده ای در انتخابات سرنوشت ساز کشور دارند.

تهیه کننده «اولی ها» تصریح کرد: در هر قسمت از برنامه هفت نفر از نوجوانان و جوانانی که به سن حق رای رسیده اند و برای اولین بار قرار است در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند، در برنامه حضور پیدا می‌کنند و گوینده که پشت دوربین نشسته یکسری سوال از آنها می‌پرسد. روند این پرسش و پاسخ‌ها به این شکل است که با مقدمه ای از انتخابات شروع می‌کنیم و در نهایت با همان سوالات آن را به نماینده‌های مجلس ربط می‌دهیم. ما موضوعات مختلفی از جمله حضور چشمگیر زنان در مجلس، بحث درآمد نماینده‌ها، شفافیت آرا آنها و .... را هم در این بین مطرح می‌کنیم. هر قسمت از برنامه حدودا هشت دقیقه است.

این تهیه‌کننده افزود: دهه هشتادی‌ها برای اولین بار است که امسال رای می‌دهند، اتفاقی که فضای مثبتی را ایجاد کرده و به آنها احساس استقلال داده و با عقل و فکرشان آینده‌شان را می‌سازند. در این برنامه هم نگاه‌های مختلفی وجود دارد اما جالب است که خیلی از آنها در دیالوگ‌هایشان می‌گویند که اگر رای ندهیم انگار در آینده مملکتمان تاثیر نداشتیم. در سوی دیگر برخی‌ها هم نظر دیگری دارند اما نباید فراموش کنیم جایی تاثیرگذاری زیاد می‌شود که طیف‌های مختلفی را جلوی دوربین بیاورید و قالب این برنامه هم به این شکل است.

سن نماینده‌ها و لزوم جوان‌سازی مجلسی‌ها، تحرک و پویایی وضعیت علمی نماینده‌ها و... برخی از مواردی‌ است که قرار است در برنامه «اولی‌ها» به آن پرداخته شود، موضوعی که هوشمندی در ادامه‌اش گفت: ما بخشی در این برنامه داریم که در آن بچه‌ها را جای یک نماینده می‌گذاریم و درباره برخی موضوعات از آنها نظر می‌خواهیم. بعضی اتفاقاتی که در مجلس رخ داده هم بخش دیگری از موضوعات برنامه را به خود اختصاص داده است.

هوشمندی‌نژاد می‌گوید: رابطه فضای مجازی با انتخابات، کمپین‌های تبلیغاتی، درآمد و حقوق نمایندگان مجلس هم از موضوعات دیگری است که به آنها می‌پردازیم. همچنین یکی از قسمت‌ها هم به سوگندنامه نمایندگان اختصاص دارد. علاوه بر اینها تعطیلات مجلس هم موضوع دیگری است که آن را مدنظر قرار دادیم.

وی گفت: کارگردان و برنامه‌سازان باید هر برنامه‌ای را در جهتی پیش ببرند که به فضای مطلوب رسانه‌ای که در آن است نزدیک شود، جریانی که در همه دنیا هم وجود دارد.

برنامه «اولی ها» به تهیه کنندگی سینا هوشمندی نژاد در 40 قسمت 8 دقیقه ای به صورت میان برنامه و در ساعات مختلف شبانه روز از شبکه امید پخش خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مستند «برهنگی کدخدا» روایتی از هفتاد سال ادعای امپراطوری آمریکا در جهان تا رسوایی نظامی آمریکا در عین الاسد است که امشب از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

جمعی از هنرمندان با انتشار پیام تبریک از انتصاب دکتر حمید شاه آبادی به عنوان معاون سیما استقبال کردند.

محمود فلاح تهیه کننده باسابقه و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما به لقاء الله پیوست.

معاون سیما در روز ۲۸ صفر از پخش شبکه های تلویزیون بازدید و با همکاران گفتگو کرد.

فیلم سینمایی «کریپتو» برای نخستین بار امشب، چهارشنبه ۳۰مهر ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

همزمان با آغاز ماه ربیع الاول؛ شبکه پنج سیما برنامه های جدید «شهران»، «هوای تهران»، مسابقه «راهی شو» و مجموعه طنز «چای نت» را روی آنتن می برد.

هویت بصری جدید شبکه قرآن و معارف سیما روز نهم ربیع الاول، همزمان با آغاز امامت حجت بن الحسن العسکری (عج الله تعالی فرجه الشریف) افتتاح و به لحاظ گرافیکی تغییرات جدّی در شبکه انجام خواهد شد.

چندین فیلم جدید پلیسی تولید شده در مؤسسه فرهنگی هنری ناجی هنر این هفته از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در اولین روزهای آبان ماه، پنج شنبه و جمعه 1 و 2 آبان ماه و یک شنبه 4 آبان ماه مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی همراه باشید.

برنامه «تهران 20» امشب ( شنبه 3 آبان ماه) به تحلیل و بررسی چالش های قانون خدمت سربازی می پردازد.

برنامه تحلیلی «پایش» امشب موج گرانی ها را هدف قرار داده است و با دعوت از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، پیگیر اقدامات مجلس به نفع مردم برای مقابله با افزایش قیمت ها خواهد بود.

خاکسپاری پیکر زنده یاد محمود فلاح فردا شنبه ۳ آبان ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) انجام می شود.

تهیه‌کننده سریال «نوروز رنگی» خبر داد؛ بازنویسی و انتخاب بازیگران این سریال ادامه دارد و احتمالا از هفته جاری جلوی دوربین می‌رود.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما در پیامی درگذشت محمود فلاح، چهره ماندگار صدا و سیما و تهیه کننده پیشکسوت را تسلیت گفت.

برنامه تلویزیونی «زوجی نو» به زودی با اجرای باربد بابایی روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

 

شبکه دو سیما امسال همایش شیرخوارگان حسینی را بدون حضور مادران و نوزادان از طریق امواج تلویزیونی از تهران و مشهد پوشش خواهد داد.

در آخرین روزهای مرداد ماه با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

برنامه «نقد سینما» شبکه پنج سیما این هفته جمعه ساعت 22 به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع ) به بررسی آثار عاشورایی در سینمایی ایران می پردازد .

سریال «عقیق» در 10 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از چهارشنبه  29 مرداد ماه، هر شب از ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

برنامه گفتگو محور «حس مشترک» در ایام محرم و صفر از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد.

 شبکه سلامت برای نکوداشت روز پزشک ویژه برنامه هایی تدارک دیده است.

مرحله نهایی مسابقه قرآنی تلویزیونی «اسرا»، با کشف ۱۸ استعدادقرآنی کشور به پایان رسید .

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه پنج سیما با برنامه‌های ویژه ی مذهبی، میزبان عزاداران حسینی(ع) می شود.

حال و هوای متفاوت آنتن شبکه نسیم در ایام عزاداری را به تماشا بنشینید.

ویژه برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مستند به مناسبت ماه محرم از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و آغاز ماه محرم ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» را در قالب (MC)و به صورت ترکیبی روانه آنتن می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران با بیان اینکه جوامع برای داشتن سر زندگی و پویایی باید توانمندی مواجه با تغییرات را داشته باشند، گفت: در شرایط ویروس کرونا ایران سراسر مدرسه شد.

 آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برگزار شد.

شورای معارف سیما در اطلاعیه ای جزئیات برنامه های مختلف حسینیه تلویزیونی ایران را که از تمامی شبکه های تلویزیون در دهه اول محرم پخش می شود، اعلام کرد. 

 

«علیرضا خمسه» بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون پنج شنبه و جمعه این هفته مهمان برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» خواهد شد.

انیمیشن « قهرمانان مدرسه» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 18 از شبکه نهال پخش می شود.

دکتر غلامعلی افروز، روان‌شناس، با حضور دربرنامه امروز سیمای خانواده نکاتی را که در تربیت فرزند هوشمند قبل از تولد موثر است ، بیان می کند.

مستند «سالک حکمت» از مجموعه «حکایت دل» دوشنبه 5 آبان ماه ساعت 21 از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.

برنامه تلویزیونی «شکلات تلخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی این هفته (سه شنبه 6آبان ماه ) ساعت 13:30 به تحلیل و آسیب شناسی فعالیت های سخت یدی کودکان کار می پردازد.

مجموعه هفت قسمتی «باندترین صدا» محصول 2019 آمریکا، برای اولین بار روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

جدول شماره ۵۱ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

جدول شماره ۵۰ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

ششمین قسمت از فصل دوم «راهنمای مسافران کهکشان» با موضوع سحابی‌ها روز شنبه، 3 آبان ساعت 23 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

ششمین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه»؛ امشب 3 آبان ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. چراغ مطالعه در این قسمت کتاب «روایت جنگ در دل جنگ» را با حضور محمدمهدی شاکری به عنوان مترجم آن بررسی خواهد کرد.

علی مسعودی (مشهدی) دومین تجربه کارگردانی خود را با «هشت آباد» در شهر مشهد کلید زد.

مستند خارجی «پیرشدن در حیات وحش» از 4 آبان ماه در قالب برنامه چهارسوی علم به نمایش در می آید.

مستند «آقا سعید» به کارگردانی مصطفی فتاحی و تهیه‌کنندگی سعید صفار، روایتی از زندگی شهید سعید جعفری، اولین فرمانده شهید سپاه کرمانشاه شنبه ۳ آبان ساعت ۱۹ از شبکه مستند پخش می‌شود.

برنامه «تهران 20» امشب ( شنبه 3 آبان ماه) به تحلیل و بررسی چالش های قانون خدمت سربازی می پردازد.


مستند «حسن بابا» کاری از گروه مستند روایت فتح، داستان گلوله باران آمبولانس نخستین شهید مدافع حرم جامعه پزشکی است که شنبه روی آنتن شبکه افق می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد