امروز سه شنبه  29 بهمن 1398
تعداد بازدید : 163 - تاریخ خبر : 1398/11/21 - 15:03
انتخاب چهره مردمی سال تلاشی برای افزایش مشارکت ملی و تحکیم روابط بین آحاد ملت

در جلسه امروز شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 ضمن لزوم ترویج ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی سازمان های دولتی و دیگر نهادها برای مشارکت در معرفی چهره های مردمی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ در این جلسه بر تشکیل کارگروه رسانه‌ای به منظور آسیب شناسی و ارائه راهکار و همچنین تداوم شناساندن چهره های مردمی به جامعه تاکید شد.

 

مشارکت هفت میلیون در این برنامه نشان دهنده موفقیت این برنامه است

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران ضمن تشکر از رسانه ملی برای اهتمام چنین طرحی گفت: قبل از هر چیز لازم می دانم از رسانه ملی و شبکه یک سیما بابت انتخاب چهره مردمی  تشکر کنم؛ ما باید ارزش های انسانی، اخلاقی، اسلامی و رفتارهای برآمده از سطح عالی نوع دوستی و آرمان های والایی را که مورد توجه ملت است، برجسته و در معرض نگاه مردم قرار دهیم.

وی با اشاره به مشارکت هفت میلیون نفر در انتخاب چهره مردمی سال 97 ادامه داد: این حجم از مشارکت نشان دهنده تاثیر گذاری فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، تمامی دوستانی که در این نشست حضور داشتند تاکیدشان این نکته مهم بود که این سرمایه ارزشمندی را که به دست آماده باید در آینده نیز حفظ و استمرار بخشیم.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: کار گروهی باید تشکیل شود و برنامه سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند و با نگاه عالمانه و موشکافانه یک مدل و برنامه را برای سال جاری پیشنهاد دهند، امیدوارم این کار آغازی برای برجسته سازی و معرفی شخصیت های منتخب برای نهادینه کردن ارزش های اخلاقی در جامعه ما باشد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: طبق کلام حضرت علی (ع) که فرموده اند: «صلاحٌ ذاتِ البَینِ اَفضَلُ مِن عامَّةِ الصَّلاةِ و الصّیامِ. فضیلت اصلاح ذات البین مردم ـ دل ها را به هم نزدیک کردن و ذهنها را نسبت به هم خوشبین نمودن ـ از هر نماز و روزه‌ای بیشتر است)  آیا می شود جمله ای از این بلندتر و دل نشین تر بیان کرد، ائمه ما با این نگاه حرکت می کنند؛ ما با تمامی کاستی ها و ضعف های موجود شاهد سطح بالایی از کارایی را داریم انشالله با تمرکز بر کارهای مثبتی که انجام شده قدم های خوبی را برداریم.

 


چهره های مردمی باید در جامعه تکثیر شوند

سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 شبکه یک سیما گفت: نگاهمان برای اجرای این برنامه باید با هدف بهبود کار برای آینده باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: انتخاب چهره مردمی سال باید برای تمام سال باشد و نباید این گونه باشد که با پایان این برنامه، منتخبان مردم به فراموشی سپرده شوند.

او ادامه داد: به نظرم روش مناسب این است که این چهره ها از طرق مختلف به مردم معرفی شوند تا هموطنان ببینند نوع دوستی و در جامعه جاری است.

سردار مومنی افزود: برای رسیدن به این هدف همکاری همه دستگاه ها و سازمان های دولتی نیاز است. باید امتیازهایی را برای این افراد قائل شویم. به طور نمونه با مسئولان دیدار کنند، از تریبون نماز جمعه ها و حضور در دیگر برنامه های رسانه بیشتر معرفی شوند و یا سالی چندبار چهره های مردمی به مجلس دعوت شوند و در آنجا از این عزیزان تجلیل شود و یا شرایطی را برای ادامه فعالیت های انسان دوستانه این عزیزان فراهم کنند.

سردار مومنی عنوان کرد: من پیشنهاد می دهم برنامه معرفی چهره مردمی سال فقط در شبکه یک نباشد بلکه همه شبکه های سیما به این ظرفیت بپردازند.

سردار اسکندر مومنی در پایان گفت: اختتامیه مراسم نباید پایان کار این دوستان باشد بلکه باید آنها بعنوان الگو در جامعه تکثیر شوند.

 

تمام توان رسانه ای وزارت ارشاد در اختیار برنامه چهره مردمی سال

محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به تحریم های امریکا که مردم ایران را هدف قرار داده است، گفت: آنها به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند عملیات نظامی انجام دهند پس شدیدترین تحریم های قرن را در تمامی حوزه ها اعمال کردند و به خیالشان مردم ایران را خواستند تحقیر کنند.

معاون وزیر ارشاد اظهار داشت: ما اول سال گسترده ترین سیل در ایران را داشتیم که شاهد مشارکت بسیار بالای مردم بودیم و آخر سال هم شهادت حاج قاسم سلیمانی و تشییع باشکوه این شهید عزیز که یکی از بی سابقه ترین تشییع های مردمی بود که در کشور اتفاق افتاد.

وی با اشاره به قدرت و نقش مردم در حفظ انقلاب و ایران گفت: انتخاب چهره مردمی سال باید به واقع مردمی باشد پس باید تمامی جغرافیای ایران و لایه های اجتماعی را در بر بگیرد.

خدادی با اشاره به ضرورت تشکیل ستاد مردمی در رسانه تصریح کرد: این رویکرد نباید تبلیغی باشد بلکه باید تبیینی باشد و اقدامات ارزشمند چهره های منتخب مردمی را معرفی و ترویج کنیم.

وی در انتها با تاکید بر همیاری وزارت ارشاد با این برنامه افزود: وزارت ارشاد اسلامی قابلیت مشارکت در این برنامه دارد و تمامی توانه رسانه ای این وزارت خانه در اختیار این برنامه قرار می دهد.

 

بررسی زندگی نامه ۱۲۰۰ فرد برای انتخاب چهره مردمی سال

اوحدی دبیر شورای هماهنگی و سیاست گذاری انتخاب چهره مردمی سال ۹۸ با اشاره به مشارکت 7 میلیون نفر گفت: چهره مردمی سال 98، از بین 1200 نفر انتخاب می شود.

وی با بیان این که نقطه قوت هر طرح مردمی، میزان مشارکت مردم است افزود: خوشبختانه سال گذشته در نخستین سال اجرای طرح انتخاب چهره مردمی سال ۹۷، بیش از ۷ میلیون نفر در آن مشارکت کرده بودند.

اوحدی با اشاره به بررسی زندگی نامه ۱۲۰۰ نفر در دبیرخانه این شورا گفت: پس از بررسی زندگینامه‌های این ۱۲۰۰ نفر، در مرحله نخست ۴۰ چهره انتخاب شدند که با نظر کمیته داوری ۱۰ چهره از میان این گروه انتخاب خواهند شد.

وی اضافه کرد: از میان این ۱۰ چهره با رای مردم همانند سال گذشته، چهره مردمی سال انتخاب می‌شود و در هنگام سال تحویل از برنامه شبکه یک سیما معرفی خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی و سیاست گذاری انتخاب چهره مردمی سال ۹۸ تاکید کرد: تمام این افراد، چهره مردمی هستند که به مردم خدمت کرده اند.

اوحدی گفت: با تصویب شورای هماهنگی و سیاست گذاری انتخاب چهره مردمی سال ۹۸، کارگروه رسانه‌ای این شورا از امروز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و کارگروه دیگری نیز تشکیل شده است که به آسیب شناسی و ارائه پیشنهاد‌ها و اجرای این طرح خواهد پرداخت.

 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی 22 بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» پخش هفتگی خود را امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸ با حضور «رامتین محسنی» خواننده نوجوان اوایل دهه شصت و «محمد گلریز» خواننده سرودهای انقلابی آغاز می کند.

در آستانه چهلمین روز شهادت سردار سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" شبکه یک سیما ویژه برنامه «ملک سلیمان» را از امشب روی آنتن می برد.

معاونت سیما در روز ۲۲ بهمن نمایش حضور و اقتدار مردم ایران را بار دیگر با به کارگیری بیش از 60 دوربین در قاب شبکه‌های سیما به تصویر می‌کشد.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 بر استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تاکید کردند.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

در جشن بزرگ انقلاب، شبکه های سیما فیلم هایی با حال و هوای انقلابی آماده کرده و پخش می کنند.

برنامه «اینجا تهرانه»  (ویژه دهه فجر) از امشب یکشنبه (20 بهمن ماه) تا بیست و دوم بهمن از شهرستان شهریار  به روی آنتن شبکه پنج می رود.

دیدار " الشرطه عراق ـ استقلال ایران" دوشنبه 21 بهمن ساعت 18 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

سریال «دهکده خاطرات» هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه تماشا می رود.

در جلسه امروز شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 ضمن لزوم ترویج ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی سازمان های دولتی و دیگر نهادها برای مشارکت در معرفی چهره های مردمی اعلام آمادگی کردند.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

تهیه کننده سریال «میان بر» با بیان این که تصویر برداری این سریال تا پایان سال ادامه دارد، گفت: تولید این سریال همزمان با پخش آن از شبکه پنج ادامه دارد و تاکنون 12 قسمت آن تصویر برداری شده است.

برنامه «آفتاب شرقی» امروز میزبان حجت الاسلام اسکندری است که درباره آیین زندگی نکاتی را بیان می کند.

ادامه فصل دوم مجموعه تلویزیونی «سرگذشت» از شنبه 3  اسفند روی آنتن می رود.

برنامه جشنواره کارآفرینی سیما امروز از دو کار گرانقیمت و ارزان قیمت حمایت می کند.

قسمتی دیگر از مجموعه مستند «قیام لله» درباره تلاش مردم یکی از روستاهای کرمانشاه برای کارآفرینی، دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

مجموعه «مادران ایران» دوشنبه این هفته با موضوع فعالیت های بانویی که توانست کشاورز نمونه ایران شود، دوشنبه 28 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

حمیدرضا فولادگر که از سال 1383 نمایندگی مردم اصفهان در  مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است در برنامه امروز «صندلی من» درباره وظایف نمایندگان مجلس صحبت می کند.

دیدار" الاهلی عربستان-استقلال ایران" دوشنبه 28 بهمن ساعت 19 به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .

برنامه «حال خوب» امشب از لجبازی های نوجوانی و راهکارهای والدین برای کنترل این رفتارها می گوید.

برنامه «خیابان ایران» امشب میزبان 2 نفر از خوانندگان پاپ کشور است که بصورت زنده  برنامه اجرا می کنند.

معصومه اردستانی، محمد مهدی باقری و سیده زهرا رمضانی، دوشنبه 28 بهمن ماه ( 17 فوریه 2020 ) در «خانه مهر» همراه شما هستند .

امشب ‌دوشنبه ۲۸ بهمن‌ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز»، ساعت۱۹ ؛ میزبان حسام‌الدین سراج بازیگر، خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده سنتور و سه‌تار است.

پنجمین قسمت برنامه تلویزیونی «جهان مرد» به مناسبت اربعین شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و با حضور صادق خرازی، دوشنبه 28 بهمن روی آنتن شبکه افق می رود.

شبکه یک سیما به عنوان شبکه عمومی و ملی در روز دوم اسفند، حضور مردمی دریازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را به قاب تصویر می کشد.

«حضور ملی» عنوان ویژه برنامه انتخاباتی شبکه پنج سیماست که روز جمعه 2 اسفند ماه  همزمان با برگزاری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری (در 5 استان تهران، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و فارس )  بر روی آنتن می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد