امروز چهارشنبه  2 مهر 1399
تعداد بازدید : 999 - تاریخ خبر : 1398/12/26 - 13:43
استقبال از نوروز با ویژه برنامه های سیما/پخش 37 برنامه ترکیبی جذاب در ایام عید

شبکه های سیما طبق روال هر ساله و امسال با شیوع ویروس کرونا، با پخش 37 برنامه ترکیبی جذاب در ایام نوروز سفره هفت‌سین متنوعی برای مخاطبان خود در نظر گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ همزمان با آغاز نوروز و نوشدن طبیعت، شبکه های سیما با ویژه برنامه هایی جذاب و شاد، فیلم های شاخص سینمای ایران و جهان، سریال های طنز و درام و ... به استقبال بهار 99 می روند.

 

 ویژه برنامه های تحویل سال

 

*** ویژه برنامه «فرمول یک» ویژه تحویل سال 99 شبکه یک، با اجرای علی ضیا خواهد بود. این برنامه که در گروه اجتماعی شبکه یک تهیه شده است از شنبه 24 اسفند روی آنتن رفته است.

در برنامه ویژه سال تحویل «فرمول یک» آیتم‌ها و گفتگوهای جذاب و شادی پیش بینی شده است که با حضور هنرمندان، ورزشکاران و خوانندگان همراه خواهد بود. در این ویژه برنامه از حضور افرادی که در ایام شیوع ویروس کرونا در حوزه های مختلف زحمت و تلاش بسیار می کشند از جمله کادر پزشکی و درمانی‌اند بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز بهره خواهد برد. هرچند علیرغم اینکه بیماری کرونا مانع از معرفی چهره‌های مردمی سال شد، اما «فرمول یک» قصد دارد کسانی که در این ایام به میدان آمده‌اند و به طور مثال ماسک و مواد ضدعفونی کننده رایگان به مردم اهدا کردند، نیز به این برنامه دعوت کند.

ویژه برنامه سال تحویل «فرمول یک» پنجشنبه 29 اسفند از ساعت 22 تا یک بامداد به طور زنده روی آنتن می رود. روز جمعه اول فروردین و در آستانه سال تحویل هم، این ویژه برنامه از ساعت 6 صبح و به مدت170 دقیقه از شبکه یک پخش می شود.

 

 

*** «دو نیمه ماه» عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو سیما به تهیه کنندگی و اجرای محمد سلوکی و کاری از گروه اجتماعی فرهنگی است. پخش این برنامه از پنجشنبه 22 اسفند بعد از خبر 22:30 آغاز شده و تا 22 فروردین ادامه دارد. یکی از بخش‌های این برنامه «عیدانه» نام دارد که با دعوت از بازیگران و هنرمندانی که با نقش‌آفرینی درمجموعه آثار و سریال‌های شبکه دو سیما خوش درخشید‌ه‌اند؛ محفلی گرم و صمیمی رقم خواهد خورد.

«مکث» عنوان یکی دیگر از بخش‌های «دو نیمه ماه» است که در آن محمد سلوکی با هنرمندان، مسئولان، نخبگان، ورزشکاران و ... گفت‌وگویی خاص و ویژه (هارد تاک) خواهد داشت. همچنین هر شب یک خواننده در سه بخش به اجرا می‌پردازد. «ماه‌نگار» بخش دیگری است که برای این برنامه تدارک دیده شده و به اتفاقات 12 ماه از سالی که گذشت می‌پردازد. نگاهی به جذابیت‌های شهر تهران و بهره‌گیری از دیدنی‌های سیاحتی و زیارتی این شهر با حضور یک تهران‌شناس از دیگر بخش‌های این برنامه است.

 

 

*** شبکه سه ویژه برنامه خود را با اجرای رضا رشیدپور از چهارشنبه 28 اسفند ماه ساعت 16:30 روانه آنتن می‌کند و پخش این برنامه تا حدود دو ساعت بعد از سال تحویل ادامه دارد.

برنامه «عصر جدید» برنامه ویژه‌ای هم پیش از تحویل سال در نظر دارد. این برنامه با اجرای احسان علیخانی چهارشنبه بعد از خبر ساعت 22 به صورت ویژه با حال و هوای تحویل سال پخش می‌شود.

 

 

*** «بهار جان» عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری است که از 26  اسفند ماه روی آنتن می‌رود. این برنامه از ۲۶ اسفند هر شب با اجرای هیراد حاتمی به مدت ۲ ساعت از ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

«بهار جان» در 29 اسفندماه از ساعت 22 روی آنتن می‌رود و تا ۹ صبح روز بعد ادامه دارد.

این ویژه برنامه هر شب میزبان یک خواننده است و قرار است خواننده به همراه گروه ارکستر خود در برنامه اجرا کند.

 

 

*** جدول پخش نوروز 1399 شبکه قرآن و معارف سیما با ویژه برنامه‌های مناسبتی ایام ماه مبارک رجب و شعبان مزیّن شده است، با پخش ویژه برنامة تحویل سال از مشهد مقدس با توجه به اینکه مردم نمی‌توانند به زیارت مشرف شوند از قاب شبکه قرآن در این فضای معنوی قرار می‌گیرند.

 

 

*** «مثبت سلامت» برنامه ای است که در لحظات تحویل سال نو روی آنتن شبکه سلامت می رود. این برنامه در کنار ایجاد فضایی شاد آخرین اخبار و اطلاعات شیوع بیماری کرونا را در تماس با مسئولان وزارت بهداشت اطلاع رسانی می کند. همچنین در تماس های متعدد با متخصصان و کادر پرستاری بیمارستان ها فعالیت ها و مجاهدت های این افراد به تصویر کشیده می شود.

 

 

*** شبکه نسیم با برنامه «چهل تیکه» به تهیه‌کنندگی الهام حاتمی از خاطره‌ها می‌گوید و با دعوت از خاطره‌سازان به مرور گذشته می‌پردازد. این برنامه حالا قرار است به تحویل سال جدید هم رنگ خاطره بپاشد.

«چهل تیکه» با اجرای محمدرضا علیمردانی در دو بخش روی آنتن می‌رود. بخشی از این برنامه ساعت 22 تا 24 پنجشنبه 29 اسفند روی آنتن می‌رود و بخش دیگر آن جمعه صبح حدود دو ساعت قبل از سال تحویل تا نیم ساعت بعد از آن پخش می‌شود.

این برنامه با مهمانانی که پیش از این در برنامه حضور نداشتند، روی آنتن می رود. افرادی که با آنها خاطره داریم. در این برنامه همچنین از حوادث دشواری که پشت سر گذاشته‌ایم و از پس آنها برآمدیم از جمله کرونا صحبت می شود. علیمردانی دو قطعه اجرا و آن را به مردم ایران تقدیم می‌کنند. دیگر بخش‌های خاطره‌بازی برنامه هم با حال وهوای نوروز روی آنتن می‌روند.

 

*** شبکه نمایش هم یک برنامه کوتاه در تامین برنامه این شبکه تولید شده است که با مرور اتفاقات سال گذشته و نمایش صحنه‌های نوروزی فیلم‌های سینمای ایران، در زمان سال تحویل پخش خواهد شد.

 

*** ویژه برنامه سال تحویل شبکه امید با عنوان «فوق العاده» روی آنتن می رود. این ویژه برنامه به تهیه کنندگی هومن ستوده و با اجرای محمد میرزازاده و مهسا ایرانیان از ساعت 6 الی 8:30 به مدت 150 دقیقه به طور زنده و مستقیم از شبکه امید پخش خواهد شد و به پخش آیتم های شاد و نوجوانانه و گفت و گو با مهمانان ویژه خواهد پرداخت.

 

مجموعه های نمایشی

 

شبکه های یک، دو، سه و پنج برای ایام نوروز چهار سریال طنز در نظر گرفته اند. «پایتخت 6»، «کامیون»، «دوپینگ» و «میان بر» چهار سریالی هستند که در ایام نوروز از آنتن شبکه های یک، دو، سه و پنج پخش می شود. همچنین سریال خاطره انگیز «در برابر آینده» از شبکه چهار و سریال های «گسل»، «نیل در خون»، «پایتخت 6»، «آچمز»، «لیسانسه ها»، «سرقت پول» و «فرار از زندان» از شبکه تماشا روی آنتن می رود.

 

 

دیگر برنامه ها

 

*** شبکه یک سیما

 

* برنامه «فرمول یک» با دعوت از مهمانان و خوانندگان روی آنتن می رود.

* برنامه «آفتاب شرقی» برنامه معارفی این شبکه است که بعد از اذان ظهر از این شبکه پخش می شود.

* برنامه ای با موضوع شعار سال و تبیین آن از دیگر برنامه هایی است که روی آنتن شبکه یک می رود.

 

*** شبکه دو سیما

 

* «از آسمان» به تهیه کنندگی امیر خورشیدی‌فرد نگاهی مستند به عاشقانه های فرهنگ پایداری، جهاد و شهادت دارد. این برنامه گفتگویی نوروزی را در کنار سفره هفت سین و بر مزار شهدای مدافع حرم تقدیم علاقمندان فرهنگ ایثار و شهادت می کند.

* برنامه گفتگو محور «ایران» با حضور دکتر ولایتی در ایام نوروز 99 به روایت تاریخی از آداب و رسوم مشترک کشورهایی که عید نوروز را جشن می‌گیرند و برای آن آدابی ویژه دارند، اختصاص دارد. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی مجید احسانی‌نیک و اجرای اسماعیل آذر که هر شب ساعت 22 روانه آنتن می‌شود.

* «راهیان نور» مستندی گزارشی است که در این ایام ارتباط مستقیم با مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور شامل جبهه های خوزستان، ایلام و کرمانشاه را برای بینندگان خود فراهم کرده است. گفتگو با افراد حاضر در این مناطق، به تصویرکشیدن یادمان های شهدا و انعکاس اتفاقات، برنامه ها و فعالیت های در حال انجام در این مناطق در دستور پخش برنامه «راهیان نور» قرار دارد.

* برنامه معارفی «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و با تهیه کنندگی و اجرای سیدمصطفی موسوی که اول فروردین ماه و در مناسبت های مذهبی رجب و شعبان تقدیم مخاطبان این شبکه می شود.

* همچنین مستند گزارشی «نما دو» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی هادی خدادی با محوریت انعکاس اتفاقات و حال و هوای نوروزی در سراسر ایران هر شب ساعت ۲۲:۵۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

* مجموعه ای از فیلم های سینمایی جدید و جذاب ایران و جهان در قالب «سینما الوند» ساعت ۸ صبح، «سینما نو» ساعت 17 و «سینما اندیشه» ساعت 1:30 بامداد روانه آنتن می شود.

 

 

*** شبکه چهار سیما

 

* واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما در فروردین 99 هر شب ساعت 20:30یک اثر سینمایی جدید را در قالب برنامه «فیلم خانه» همراه با تحلیل به علاقه مندان هنر هفتم تقدیم می کند. تحلیل فیلم ها در مدت زمان 15 دقیقه توسط آقای شجری کهن انجام می شود.

* مستند ۱۴ قسمتی «دست ها و نشانه ها» به کارگردانی سعید شاه حسینی و تهیه کنندگی علی صیدی، در هر قسمت یک هنرمند دست در نقطه ای از ایران زمین مشغول به هنرمندی در یکی از هنرهای دستی است، معرفی می شود.

عناوین برخی قسمت ها عبارت است از: سفالگری، مینای شیشه، سوزن دوزی، گوهر، سراجی و ... . این مستند هر روز ساعت 16:30 از شبکه هنردوست چهار پخش می شود.

* هر روز نیم سا‌عت، استاد میرفخرایی پیش چشم میلیون‌ها بیننده تلویزیونی با کلکسیونی از چهره‌ها و مفاخر علمی در برنامه «گنج دوران» گپ می زند. چهره‌هایی که در حالت معمول کمتر تمایلی به قرار گرفتن مقابل دوربین‌های تلویزیونی دارند و در عین حال از بزرگ‌ترین دانشمندان و سرمایه‌های انسانی کشور هستند.

«گنج دوران» به تهیه کنندگی سیاوش صفاریان پور در سال 94 تولید و نوروز 95 برای اولین بار روی آنتن رفت و با استقبال مخاطب مواجه شد و از همین رو قرار است این گفت‌وگوی فنی، متفاوت و دقیق میرفخرایی با متخصصان و اهالی فن در حوزه های مختلف در کنار دکوری زیبا، برای دومین بار در نوروز 99 روی آنتن برود.

* مستند علمی سریالی «کیهان: ادیسه‌ای فضازمانی» نوروز 99 هر شب ساعت 22:30 در قالب برنامه «چهار سوی علم» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مستند «کیهان: ادیسه ای فضازمانی»، یک مستند سریالی، است که ادامه‌ای بر سری قبلی آن در سال ۱۹۸۰ به نام «گیتی: یک سفر شخصی است» که توسط کارل ساگان اجرا می‌شد. این مستند توسط اختر فیزیکدان آمریکایی، نیل دگراس تایسون ارائه می‌شود، که به عنوان دانشجوی جوانی از کارل ساگان الهام گرفت.

* مجله علمی تلویزیونی «مکعب» هر روز ساعت 19 با عنوان «جانوارن چگونه این کار را انجام می دهند؟»، به طور متوسط 20 دقیقه پخش می شود. حیوانات در طول قرنها تمامل پیدا کرده اند تا به بهترین شکل خود را با محیط زیستشان تطبیق دهند، و ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارند که بعضی از آنها به نظر خارق العاده می آید. در هر قسمت ویژگی متمایز سه جانور بررسی می شود.

* برنامه های تلویزیونی و کلاس های آموزشی  شبکه چهار فقط دروس متوسطه دوم نظری ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و دروس رشته های فنی حرفه ای وکاردانش را پوشش می دهد و در ایام نوروز نیز هر روز ساعت 8 تا 14 دانش آموزان می‌توانند دروس خود را با هدایت معلمان از طریق رسانه ملی و شبکه چهار سیما پیگیری نمایند.

* مجله تخصصی و موسیقایی «نغمه‌ها» به کارگردانی حبیب‌الله ذوالفقاری از تولیدات گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که با اهالی موسیقی در حوزه‌های مختلف خوانندگی، آهنگ‌سازی، تک نوازی، موسیقی کلاسیک، موسیقی ملل، موسیقی مقامی یا نواحی به گفت و گوی صمیمانه می‌پردازد. سری جدید این مجموعه ویژه نوروز در 9 قسمت تولید و هر روز ساعت 17 پخش می شود.

بازخوانی قطعاتی از بزرگ لشکری آهنگساز، گفتگو با کیوان ساکت در خصوص قطعات تاریخی ایران، گفتگو با جلال الدین محمدیان، عبدالوهاب شهیدی، رضا شاکری، گفتو با علیرضا میرعلی نقی و محمدرضا ممتاز در خصوص آثار بنان، گفتگو با خانواده استاد سیدجواد بدیع زاده در خصوص آثار این هنرمند، گفتگو با فخری ملک پور، غزال نادر فتحی و حریر شریعت زاده درخصوص آثار مرتضی خان محجوبی از جمله قسمت های این برنامه است.

 

 

*** شبکه پنج سیما

 

* برنامه «تهرانگرد» از جمله برنامه های پر طرفدار شبکه پنج سیماست که سری جدید آن، بیش از یک سال است که از شبکه پنج در حال پخش است، این برنامه پرطرفدار، در14 قسمت 30 دقیقه ای در ایام نوروز ۹۹ پخش خواهد شد.

معرفی ظرفیت های گردشگری استان تهران، محور و موضوع اصلی این برنامه است. ساسان گلستانه مجری این برنامه و حامد دولت و حماد یوسف سعی و شهرزاد کمال زاده هم بخش های متنوع موجود در «تهرانگرد» را اجرا خواهند کرد، صادق شمسایی کارگردانی و سجاد مشحون تهیه کنندگی «تـهرانگـرد» را برعهده دارند.

* برنامه «در شهر» در ایام نوروز با روایتی نوروزی پخش خواهد شد، این برنامه پر مخاطب که از سابقه ای  دیرینه در شبکه پنج سیما برخوردار است، ایام نوروز ۱۳۹۹، با روایتی متفاوت پخش می شود، در طول سال برنامه «در شهر» به انعکاس رویدادهای شهر و مشکلات شهروندی می پردازد که در روایت نوروزی خود به انعکاس مشکلاتی می پردازد که به واسطه پیگیری این برنامه برطرف شده است، برنامه «در شهر» در گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما تولید می شود.

* برنامه «تا نیایش» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیما است که در ایام تعطیلات بر روی آنتن می رود. این برنامه با موضوعات نو و البته کارشناسان جدید خواهد بود.

* برنامه «حکمت های علوی» نیز در ایام نوروز پخش می شود. مستند «عشق یعنی ... » نیز در مناسبت های مختلف مذهبی در نوروز در جدول برنامه شبکه پنج قرار دارد.

 

 

*** شبکه آموزش

 

* ویژه برنامه «جشن نوروز» از منطقه آزاد کیش از 24 اسفند تا تا 15 فروردین ساعت 23، برنامه «یقه هفت» از گروه آموزش های عمومی به تهیه کنندگی مهرداد تنها، برنامه ای ترکیبی با موضوعات اجتماعی و رویکرد مهارت افزایی با نگاه طنز از یک فروردین تا 20 فروردین که ساعت 18 از شبکه‌های سیما پخش می شود.

* برنامه «چتر نجات» به تهیه کنندگی مهدی رضوانی از اول تا 15 فروردین ساعت 20:45 برنامه ای ترکیبی نمایشی با موضوع مهارت های ایمنی و امنیتی با آیتم های نمایشی، دوربین مخفی و گزارش همچنین برنامه «دکتر سلام» از گروه آموزش های عمومی به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی، گفتگو با متخصصان رشته های پزشکی در خصوص مسمومیت های غذایی در نوروز، رعایت نکات ایمنی در تعطیلات نوروزی و مراقبت های لازم در مقابله با بیماری کرونا از 27 اسفند تا 20 فروردین ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

* گروه مهارت های تخصصی و عمومی با برنامه های میز مهارت (آموزش، کسب و کارها و مشاغل مختلف مانند یخچال سازی، تعمیرات لباس شویی، تعمیرات خودرو و ... با برنامه های کوتاه مهارتی و دیگر مهارت های مختلف و برنامه «من می توانم» به تهیه کنندگی حمیدرضا علیزاده با موضوع گفتگو با صاحبان حرف و مشاغل مختلف اشتغال زایی و مهارت آموزی و برنامه «زنگ هفت» امسال با توجه به بحران کرونا و تشویق به در خانه ماندن، چگونگی سپری کردن در این ایام، معرفی و آموزش انواع بازی ها در خانه، دید و بازدید ها از طریق فضای مجازی، خرید های اینترنتی و ... مهمان خانه های إیرانی است.

* همچنین برنامه «کی میاد ستاره چینی» گروه آموزش های عمومی به تهیه کنندگی آزاده رجبی از اول تا 15 فروردین هر شب ساعت 22 برنامه ای با حضور در خانواده های ایرانی که پر جمعیت بوده و به شکل سنتی زندگی می کنند و گفتگو با این خانواده لحظاتی شاد و مفرح برای مخاطبان فراهم می کند.

 * برنامه «مدرسه تلویزیونی» به تهیه کنندگی علیرضا سپهرین هر روز در ساعت های مختلف آموزش دروس مقاطع تحصیلی ابتدایی ـ متوسطه اول و متوسطه دوم در ایام تعطیلات با توجه به شیوع بیماری کرونا از دیگر برنامه های این شبکه است.

* «هفت رنگ» ویژه نوروز به تهیه کنندگی فکور یکتا برنامه ای صبحگاهی همه روزه از ساعت 7 صبح، برنامه ترکیبی شاد و مفرح با آیتم های ویژه همچون نمایش ـ دوربین مخفی کار گاه های آموزشی و آشپزی و برنامه زنگ هفت هر روز ساعت 21 برنامه تامینی «دستی بر آتش» مسابقه آهنگری و مهارتی هر روز ساعت 20 «مهارت نجاری با استیو»، آموزش نجاری هر روز ساعت 21:30 و برنامه های مستند حیات وحش و «راز مکونگ» و «کوچ نشینان سر انگتی» و برنامه های «رخ تو رخ» که در هر قسمت از یکی از هنرمندان دعوت می شود و «مجید دلبندم» از برنامه های تدارک دیده شده برای ایام نوروز مخاطبان شبکه هفت سیما است.

 

 

*** شبکه قرآن و معارف سیما

 

* فیلم‌های سینمایی معنی گرا، دینی و قرآنی، برنامه‌های آموزشی ویژه دروس قرآن و معارف مقاطع مختلف تحصیلی در دو بخش صبح و عصرگاهی، مستند «حافظان ویژه کودکان و نوجوانان»، مستند «سعادتمندان» که به زندگی بزرگان و علمای اسلام می پردازد، از روز یکم فروردین مهمان خانه‌های مردم خواهد بود.

* از دیگر برنامه ها، «منم بچه مسلمان» ویژة خردسالان و کودکان طراحی و آماده گردیده که با شروع فصل بهار به روی آنتن این شبکه می‌رود این برنامه از قسمت های متنوع و شاد با حضور عروسک‌ها تشکیل شده است که اجرای آن را حجت الاسلام مقدسیان بر عهده دارد.

* برنامه «خوش بخت» نیز ویژه برنامه دیگری است که برای خانواده‌ها با موضوعات متنوع برای این ایام به صورت ویژه تدارک دیده شده که صبح‌ها ساعت 9 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

* دیگر برنامه‌های نوروز 99، مستند «کاروان قرآنی انقلاب» است که در ایام دهه فجر در مناطق جنوبی کشور به اجرای محافل قرآنی پرداختند، این کاروان برنامه خود را از حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز و با حضور بر سر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به تلاوت قرآن پرداختند و در ادامه سفر به استان هرمزگان، بندر لارک، بندر عباس، میناب و همچنین در برخی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان اجرای محافل انس با قرآن داشتند.

* مستند «عبای خاکی»، «حاضر غائب از نظر»، پخش «مناجات شعبانیه» و «تلاوت‌های ناب مجلسی» از دیگر برنامه هایی است که در ایام فروردین پخش خواهد شد.

* برنامه سحرگاهی «تسبیح» که با شروع ماه پر برکت رجب، سحرها به روی آنتن شبکه قرآن رفت، در ماه شعبان و نوروز 99 ادامه خواهد داشت و هر روز ساعت 4 بامداد مردم شب زنده دار می توانند این برنامه را که شامل پخش ادعیه و زیارات مختلف است را ببینند و نیز پخش مستقیم هیات‌ها بدون حضور مستمعین در مناسب ها و جشن ماه شعبان با همکاری هیات رزمندگان اسلام انجام و پخش خواهد شد.

 

 

*** شبکه سلامت

 

* شبکه سلامت؛ همزمان با ایام نوروز و بحران بیماری کرونا برنامه های متنوعی را در جهت همراهی با مخاطبان خود در این دوره تهیه کرده است. این شبکه تهیه بسته های آموزشی شامل فیلم کوتاه و اینفوگرافی در مورد ویروس کوید 19 را در دستور کار قرار داد و تلاش کرد با ارسال این بسته ها به شبکه های سیما تا اطلاعات صحیح در اختیار مخاطبان رسانه ملی قرار دهد.

* «مثبت سلامت» در تمام ایام تعطیلات نوروزی در 6 بخش روی آنتن می رود و در طول این ایام با دو هشتگ «در خانه می مانیم» و «کرونا را شکست می دهیم»، در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خدمت رسانی می کند. این برنامه در کنار ایجاد فضایی شاد آخرین اخبار و اطلاعات شیوع بیماری کرونا را در تماس با مسئولان وزارت بهداشت اطلاع رسانی می کند. همچنین در تماس های متعدد با متخصصان و کادر پرستاری بیمارستان ها فعالیت ها و مجاهدت های این افراد به تصویر کشیده می شود.

* ورزش به عنوان یکی از بهترین راهکارهای ایجاد نشاط و تندرستی به عنوان محوری ترین موضوعی است که برنامه های مختلف به آن می پردازند. «چگونه ورزش کنیم» عنوان مجموعه ای نوروزی است که از اول فروردین روی آنتن شبکه سلامت می رود.

در این مجموعه نوروزی ورزش همگانی به عنوان یکی از ارکان سلامت در جامعه توصیه شده و قهرمانان کشور در رشته های مختلف با حضور در پارک های سطح شهر تهران فضایی شاد به وجود می آورند.

«چگونه ورزش کنیم» در 20 قسمت تولید شده و در آن چهره هایی همچون پاکدامن قهرمان شمشیربازی، ارسلان کاظمی بسکتبالیست، فرزاد آشوبی فوتبالیست، محمدرضا جودکی جودوکار و ... حضور دارند. این برنامه در بوستان های مختلف لاله، ملت، سهند، باغ موزه قصر، طالقانی و... تصویربرداری شده است.

* مجموعه دیدنی «سوریخ» نیز همه روزه در این ایام پخش شده و در هر قسمت سوریخان با اتفاقات جدیدی رو به رو می شود. رویدادهایی که مبنای آموزش های لازم برای رعایت بهداشت فردی محسوب می شود.

* سریال «حادثه» مجموعه نمایشی است که در ایام نوروز از شبکه سلامت پخش می شود. این مجموعه اتفاقات بخش اورژانس بیمارستان هولبی را به تصویر می کشد. در هر قسمت از این سریال علاوه بر دنبال کردن اتفاقات بخش اورژانس مانند تصادف، سقوط، سوختگی و ... زندگی پزشکان و پرستاران این بخش دنبال می شود.

این مجموعه دیدنی در کنار صحنه های جذاب و اکشن بیننده را به درون خانواده برده و روابط عاطفی و خانوادگی کارکنان بخش اورژانس را به تصویر می کشد.

* برنامه پر بیننده «مادر، کودک، تندرستی» نیز سری جدید خود را همزمان با آغاز نوروز پخش می کند. این برنامه با هدف آموزش های لازم در ایجاد سبک زندگی مناسب برای خانواده ها تولید می شود و سلامت مادران و کودکان به عنوان پایه اصلی سلامت خانواده در نظر گرفته شده و با پرداختن به صلاح و نیاز مخاطبان و منطبق بر سیاست های آموزشی مبتنی بر پیشگیری و ارتقاء سواد سلامت سعی در اصلاح و تغییر الگوهای رفتاری و ارتقاء سبک زندگی دارد که در این بین به سیاست های جدید جمعیتی کشور و به صورت غیر مستقیم ولی کاربردی توجه می شود.

* بینندگان شبکه سلامت هر روز خود را با «شهر شب» به پایان می برند. این برنامه موسیقایی با هدف ایجاد آرامش در افراد تولید و روانه آنتن شده است و تلاش می کند تا با ریتمی آرام همراه با موسیقی و دکلمه مثبت اندیشی و ارتقای سلامت اجتماعی موجب گردد و آیتم هایی همچون جعبه خاطرات، دکلمه، موسیقی و داستان خوانی را شامل نمی شود.

 

*** شبکه امید

 

* ویژه برنامه زنده «فوق العاده» به تهیه کنندگی هومن ستوده و با اجرای محمد میرزازاده و مهسا ایرانیان در ایام تعطیلات نوروز از ساعت 20 الی 21 به مدت 60 دقیقه با پخش آیتم های مختلف سرگرم کننده از جمله معرفی بازی های گروهی و خانوادگی، مشاوره تحصیلی و خانوادگی، آثار ارسالی طنز نوجوانان، خبرهای کوتاه مرتبط با نوجوانان، گزارش های ارسالی نوجوانان از فعالیت های این روزهای خود، آموزش مهارت های کوتاه خانوادگی، ورزش هایی که در خانه می توان انجام داد، معرفی کتاب های ویژه و فیلم و مستند های جذاب و بازی های رایانه ای و موبایلی روی آنتن شبکه امید می رود.

این برنامه با همکاری آموزش و پرورش ـ اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید خواهد شد.

* برنامه «اولیش باش» به تهیه کنندگی سینا هوشمندی نژاد در 14 قسمت 8 دقیقه ای به گفتگوی طنازانه و هدفمند با چندین نوجوان دختر و پسر درباره موضوعات مهم اجتماعی در ایام عید مثل حفظ محیط زیست، ایمنی سفر، دید و بازدید و... می پردازد.

* برنامه «شیرین بیان» به تهیه کنندگی محمد خانلری در 14 قسمت 13 دقیقه ای با هدف واکاوی دوران نوجوانی هنرمندان و چهره های موفق و استفاده از تجربیات آن ها با ایشان به گفتگو می پردازد.

* برنامه «رسانش» در ایام نوروز در 14 قسمت 42 دقیقه ای تقدیم بینندگان می شود. این برنامه به تهیه کنندگی محمودرضا منتظری و با اجرای سینا هوشندی نژاد به نقد و بررسی جدیدترین فیلم های سینمایی جهان با پخش پشت صحنه و بخش هایی از فیلم همراه با آموزش نکات مهم فیلم سازی می پردازد.

* این شبکه در حوزه تامین با پخش برترین فیلم‌ و انیمیشن‌های سینمایی مختلف حوزه نوجوان اوقات خوشی را در ایام نوروز برای نوجوانان رقم خواهد زد. این فیلم ها در قالب برنامه «رسانش» با پخش قسمت های تولیدی معرفی ابتدایی و تحلیل پایانی پخش خواهند شد. تهیه کنندگی برنامه «رسانش» به عهده محسن عامری است.

 

 

*** شبکه جام جم

 

* «فرزندان ایران» در ایام نوروز، با دو گروه تهیه و تولید می شود، برنامه روزهای زوج به تهیه کنندگی حمید علیزاده و با اجرای مریم وطن پور (قاصدک) و عروسک جهانگرد همراه است و تهیه کنندگی روزهای فرد را علی اکبر ذاکری برعهده داشته که مجری گری این این برنامه را ملیکا زارعی بر عهده دارد و عروسک دام دام نیز در بخش نمایش عروسکی ظاهر می شود.

«فرزندان ایران» از 21 اسفند ماه به استقبال برنامه های نوروزی رفته و با موضوعاتی مختلف و متناسب با نیاز مخاطبان پخش می شود. در روزهای نوروزی 99 موضوعات این برنامه به آداب و رسوم و سنت های نوروزی ایران زمین اختصاص دارد.

* برنامه «ترنم جام» که به طور خاص به موسیقی اختصاص دارد، سرفصل برنامه های نوروزی خود را به موسیقی محلی ایرانی اختصاص داده و با پخش موسیقی های اقوام مختلف ایران زمین همچون آذری، بختیاری، کردی، گیلکی، کرمانچ، سیستانی و ... پذیرای علاقمندان به هنر موسیقی است.

* از دیگر برنامه های نوروزی شبکه جام جم برنامه «جمع ایرانی» است که با نگاهی ویژه به آداب و رسوم عید نوروز و اشعار بهاری پرداخته و در دکور و سفره نوروزی زیبا و چشم نواز، پذیرای خوانندگان موسیقی، بازیگران و ورزشکاران مطرح کشورمان است.

* شبکه جهانی جام جم در ایام نوروز 1399 با پخش فیلم ها و سریال های متنوع و جذاب میهمان خانه های بینندگان و ایرانیان خارج از کشور است.

 

 

*** مرکز پویانمایی صبا

 

شبکه های مختلف تلویزیون رسانه ملی در تعطیلات نوروزی سال نو میزبان ۲۹۸ قسمت برنامه جذاب انیمیشنی تولید شده مرکز پویانمایی صبا خواهند بود.

پویانمایی های جدید مرکز صبا که اختصاصا برای گروه های خردسال، کودک، نوجوان و بعضا مخاطب عام تولید می شود عبارتند از: «نقاش کوچولو 3 »، «همه جوره ماجرا»، «قاصدک»، «مهد کودک حیوانات2 »، «مثل نامه»، «مهارت های زندگی3 »، «هالاباما2 »، «موزه3 »، «کلیله و دوستان»، «آقا معلم و بچه ها4 »، «خروس زیرک روباه کلک»، «میچکا 3»، «کودکانه»، «شادمانه»، «شکرستان 4 »، «یوز ایرانی»، «فرآیند» و «شکرستان5 ».

 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

برنامه «تهران ۲۰» شبکه پنج امشب 22 شهریور ماه به بررسی چرایی رشد قیمت نجومی خودرو در روزهای اخیر می پردازد.

دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و به منظور گرامی داشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و قدردانی از جانفشانی ها و رشادت های یادگاران هشت سال دفاع مقدس شبکه های سیما ویژه برنامه هایی متناسب با این ایام پخش می کنند.

در روزهای پایانی این هفته با فیلم های سینمایی شبکه های سیما که تداعی کننده هشت سال دفاع مقدس است، همراه باشید.

در چهاردهمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های یک، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از کار خوب سریال «زمین گرم» قدردانی کرد.

سری جدید مسابقه جذاب و تماشایی «برخط شو» با اجرای متفاوت و هیجان انگیز بهمن هاشمی و محیا اسناوندی از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 21:30 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

قسمت های شانزدهم و هفدهم مسابقه تلویزیونی «میدون» با معرفی شش ایده کارآفرینی از جمله کسب و کار زندانیان روانه آنتن شبکه سه سیما می شود.

برنامه «تهران ۲۰»شبکه پنج سیما، امشب ( 26 شهریورماه ) به مناسبت روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی میزبان رییس اورژانس کشور می شود.

دروس قرانی دو مقطع متوسطه اول و دوم از 29 شهریور در مدرسه تلویزیونی شبکه قرآن و معارف سیما روی آنتن می رود.

برنامه تلویزیونی «دست خط» این هفته جمعه 28 شهریور ماه ساعت 16:30 در آستانه شروع هفته دفاع مقدس میزبان امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب  معاون قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)  می شود.

محمدحسین حرمی از مدیران پیشکسوت سازمان صداوسیما بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

برنامه «تهران ۲۰» شبکه پنج سیما، امشب ( دوشنبه 31 مهرماه) به بررسی و تحلیل موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان ، مشکلات و اقدامات رفاهی صندوق بازنشستگی کشور می پردازد.

مدیر شبکه پنج سیما، قائم مقام و مدیر گروه اجتماعی و مدیر گروه تهران و شهروندی این شبکه با سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ دیدار کردند.

برنامه «سیمای خانواده» امروز میزبان دکتر غلامعلی افروز، روانشناس، است که درباره فرزندآوری و فرزند پروری صحبت می کند.

 

شبکه دو سیما امسال همایش شیرخوارگان حسینی را بدون حضور مادران و نوزادان از طریق امواج تلویزیونی از تهران و مشهد پوشش خواهد داد.

در آخرین روزهای مرداد ماه با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

برنامه «نقد سینما» شبکه پنج سیما این هفته جمعه ساعت 22 به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع ) به بررسی آثار عاشورایی در سینمایی ایران می پردازد .

سریال «عقیق» در 10 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از چهارشنبه  29 مرداد ماه، هر شب از ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

برنامه گفتگو محور «حس مشترک» در ایام محرم و صفر از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد.

 شبکه سلامت برای نکوداشت روز پزشک ویژه برنامه هایی تدارک دیده است.

مرحله نهایی مسابقه قرآنی تلویزیونی «اسرا»، با کشف ۱۸ استعدادقرآنی کشور به پایان رسید .

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه پنج سیما با برنامه‌های ویژه ی مذهبی، میزبان عزاداران حسینی(ع) می شود.

حال و هوای متفاوت آنتن شبکه نسیم در ایام عزاداری را به تماشا بنشینید.

ویژه برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مستند به مناسبت ماه محرم از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و آغاز ماه محرم ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» را در قالب (MC)و به صورت ترکیبی روانه آنتن می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران با بیان اینکه جوامع برای داشتن سر زندگی و پویایی باید توانمندی مواجه با تغییرات را داشته باشند، گفت: در شرایط ویروس کرونا ایران سراسر مدرسه شد.

 آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برگزار شد.

شورای معارف سیما در اطلاعیه ای جزئیات برنامه های مختلف حسینیه تلویزیونی ایران را که از تمامی شبکه های تلویزیون در دهه اول محرم پخش می شود، اعلام کرد. 

 

مجموعه پویانمایی «چهل شاهد»، شامل زندگی تا شهادت ۴۰ شهید انقلاب و دفاع مقدس همزمان تولید و پخش می شود.

«روایت حبیب» به مناسبت گرامیداشت هفته‌ دفاع مقدس از امشب ساعت ۲۲.۱۵ به مدت یک هفته روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

«حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهور امشب در برنامه «پایش» حضور می‌یابد.

«قصه ما» عنوان مجموعه‌ای نمایشی از گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما است که از فردا روانه آنتن می‌شود.

برنامه «تهران ۲۰» امشب ( اول مهرماه) به مناسبت روز جهانی بدون خودرو به موضوع هوای تهران و آلودگی هوا می پردازد.

پیشکسوت نیروی هوایی ارتش در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: هواپیمای فانتومی که باید به موزه می‌رفت را اورهال کردیم و هنوز در حال پرواز است.

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، مجموعه تلویزیونی «ایلدا» از جمعه 4 مهر از شبکه یک سیما پخش می شود.

چهارمین قسمت مجموعه «یونیفورم» با موضوع خاطرات و فعالیت‌های حرفه‌ای امیر سرتیپ سید تراب ذاکری از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی، سه‌شنبه این هفته از شبکه افق پخش خواهد شد.

ویژه برنامه هفت  قسمتی مهمات با روایت هفت فرمانده عالی دوران دفاع مقدس از شبکه یک پخش می شود.

مستند «خاکریز پرویز» با موضوع توسعه کشاورزی در سال‌های رونق و جهش تولید، سه‌شنبه یکم مهرماه از شبکه افق پخش می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: تنها دو ساعت بعد از تجاوز عراق ۱۴۰ هواپیمای جنگی ما نقاط حیاتی بعثی‌ها را بمباران کردند و شش ماه بعد عملیات اچ ۳ به صورت سری دورترین پایگاه‌های عراق را هدف گرفت، هنوز هم با یادآوری این عملیات‌ها احساس غرور می‌کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: ما امروز در شرایطی هستیم که می‌توانیم سواد نظامی را صادر کنیم و همچنین می‌توانیم توان نظامی را به دیگران انفاق کنیم.

برنامه «روز خوش» چهارشنبه 2 مهر ماه ساختن محیط ایده آل زندگی با سبک شناسی را بررسی می کند.

برنامه «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، جمعه 4مهرماه به موضوع نقش دفاع مقدس در زمینه سازی ظهور می پردازد.

در قسمت سی‌وسوم از فصل سوم برنامه «مکث» سپند امیرسلیمانی میزبان دو نفر از کارکنان بهشت زهرای تهران به نام‌های محسن گلدوست و ابوالفضل آقازاده است.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد