امروز شنبه  18 مرداد 1399
تعداد بازدید : 141 - تاریخ خبر : 1399/04/14 - 13:19
سردار شیرزاد: از طریق اینترپل به دنبال دستگیری عاملان ترور سردار سلیمانی هستیم

سردار شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در برنامه «در انتهای الوند» گفت: به دنبال صدور اعلان قرمز اینترپل برای دستگیری عاملان ترور سردار سیلمانی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ سردار هادی شیرزاد، فرمانده پلیس بین‌الملل ناجا شنبه 14 تیرماه  با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه دو سیما، «در انتهای الوند» درباره اقدامات بین‌الملل پلیس ناجا گفت:پلیس بین‌الملل ناجا یکی از 198 پلیسی است که عضو سازمان اینترپل جهانی است. کار اصلی این سازمان این است که هماهنگی و اطلاع‌رسانی بین پلیس‌ها را برای شناسایی مجرمین انجام دهد. در حقیقت اگر جنایتی فراتر از مرزهای جغرافیایی کشوری رخ‌داده باشد، کشورهای دیگربه کمک او بیایند و مجرمینی که از آن کشور خارج شدند را شناسایی کرده و به او بازگردانند.

او در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی برشناسایی عوامل ترور سردار سلیمانی گفت: همان‌طور که اشاره کردم، شعار اصلی سازمان اینترپل این است که «می‌خواهم جهان را برای مجرمین ناامن کنم.» بر همین اساس، دو مأموریت اصلی پلیس بین‌الملل مقابله با تروریست‌ها است و افرادی که کارهای تروریستی مرتکب شدند را تحت تعقیب قرار می‌دهد و آنان را دستگیر می‌کند. با توجه به اقدام تروریستی که در خصوص شهادت سردار سلیمانی اتفاق افتاد، دادستان محترم تصمیم گرفت از طریق اینترپل برای شناسایی و جلب افرادی که در این قضیه دخیل بودند اقدام کند که این کار از طریق مسیر صدور اعلان قرمز است، در حقیقت وقتی بخواهیم متهمی را تحت تعقیب بین‌المللی قرار بدهیم اطلاعاتی را در اختیار سازمان اینترپل قرار می‌دهیم و آنان اعلان قرمز صادر می‌کنند. اکنون دراین مسیر هستیم تا به اعلان قرمز برسیم.

او در مورد روند دستگیری مجرمینی که ازکشور فرار می‌کنند، گفت: وقتی مجرمی از کشور فرار می‌کند، قاضی پرونده درخواستی به‌عنوان صدور اعلان قرمز می‌دهد. وقتی این اعلان صادر شد، آن فرد در هرجایی که به پلیس برخوردکند، پلیس اعلان قرمز را کنترل کرده و او را دستگیر می‌کند. بعد از دستگیری وظیفه دارد به کشوری که اعلان قرمز را صادر کرده اعلام کند. البته در بعضی از پرونده‌ها از سوی کشورهای غربی کارشکنی‌هایی صورت می‌گیرد. برای مثال قصد حمایت از بعضی افراد را دارند و ازآنجاکه دوست ندارند در کشور ما آسایش برقرار باشد، کارشکنی می‌کنند. البته با تلاش‌های پلیس بین‌الملل و اینترپل تلاش‌های ما به بار نشسته و مجرم به کشور برگشته است.

سردار شیرزاد در مورد قاچاق آثار باستانی گفت: یکی دیگر از مأموریت‌های اینترپل جهانی مقابله با سرقت و قاچاق آثار باستانی است. در مجموعه سازمان اینترپل بانکی وجود دارد که کشورها در آن نام آثاری‌شان که به سرقترفته است را ثبت می‌کنند. حال فرض کنید قرار است حراج آثار باستانی در یک کشور برگزارشود؛ او موظف است قبل از برگزاری حراج آن سایت را چک کند و درصورتی‌که کالایی که می‌خواهدبه فروش برساند در آن بانک اعلام‌شده باشد، نه‌تنها اجازه فروش آن را ندارد بلکه بایدبه اینترپل نیز اعلام کند.

برنامه در انتهای الوند به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی شنبه تا چهارشنبه از حدود ساعت 7:30 تا 9:30 روی آنتن شبکه دوسیما می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

امشب ساعت ۱۹ اعلام نتایج شرکت‌کنندگان عصرجدید صورت می گیرد.

متخصص طب ایرانی امروز در برنامه «به‌ خانه برمی‌گیردیم» راه‌کارهایی را برای پیشگیری از کرونا ارائه می‌دهد.

در هفتمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های سه، چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» در نهمین سفر خود بعد از شهر های تبریز ، کرمان ، ایلام ، خراسان رضوی، مرکزی، همدان ، خراسان جنوبی، اردبیل به شهرستان کاشان رفته است. 

فیلمبرداری «سلمان فارسی» بزرگ ترین سریال تلویزیونی ایران،امروز همزمان با عید سعید قربان در شاهرود از سر گرفته می شود.

برنامه «تهران ۲۰» امشب به بررسی موضوع تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری (با توجه به شیوع ابتلای بیماری کرونا ویروس) می پردازد و آن را از منظر موافقان و مخالفان مورد بحث و تحلیل قرار می دهد. 

همراه با فیلم های سینمایی تلویزیون شبکه ها در عید قربان، پنج‌شنبه و جمعه 9 و 10 مرداد ماه باشید.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و شنبه 16، 17 و 18 مرداد ماه که با مناسبت های عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار همراه است، بیش از 60 فیلم سینمایی روی آنتن شبکه های سیما می رود.

«شاهرگ» سریالی در قالب یک درام پرماجرا و دلهره آور است که بخشی از تاریخ معاصر ایران را به تصویر کشیده است. این سریال با محوریت بمب گذاری های منافقین در سال 1360 و همچنین افشاگری درباره ترورهای درون گروهی این گروهک روی آنتن سیما رفته است.

به دنبال حادثه برای عوامل و دست اندرکاران برنامه «درشهر» در روستای فشافویه ، مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه 5 سیما ، با تشریح جزئیات حمله به این گروه و تحت پیگرد قراردادن عامل آن خبر داد.

دبیر شورای معارف سیما و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها بر لزوم هم اندیشی نهاد رهبری و رسانه ملی در راستای پاسخگویی به شبهه افکنی دشمنان در میان قشر دانشجو تاکید کردند.

جشن بزرگ عید سعید غدیر خم در شبکه های سیما با پخش ویژه برنامه های متنوعی همراه است.

داور مسابقه کارآفرینی و تلویزیونی «میدون»، برای یکی از شرکت کننده های این مسابقه هدیه ای 260 میلیونی در نظر گرفت.

برنامه «چراغانی» به مناسبت عید غدیر ویژه برنامه "غدیر" را از امشب به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

شبکه مستند امروز یکشنبه 12 مرداد با پخش مستند «سینایی یک مورد ویژه» یاد خسرو سینایی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و مستندساز سینمای ایران را گرامی می‌دارد.

 

نظرسنجی مرکز تحقیقات در نیمه دوم خرداد نشان می‌دهد ۸۶٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته، مجموعه «سرباز» شبکه «سه» توانسته بیش از ۲۰ درصد مخاطب به خود جذب کند.

رییس مرکز پویانمایی صبا در بازدید از روند تولید انیمیشن در موسسه حور، چشم انداز تولید آثار پویانمایی را مثبت و امیدبخش ارزیابی کرد.

مقداد مومن نژاد، تهیه کننده «شوتبال» گفت: سری قبل ۵۸ قسمت بود، اما سری جدید در دو فصل ساخته می‌شود و طرح برنامه کاملا تغییر کرده است.

در اولین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

شبکه امید با سابقه تولید بیش از 180 هزار دقیقه برنامه برای نوجوانان، تدارک ویژه ای برای کنداکتور تابستانی خود کرده است.

شبکه های تخصصی سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان را معرفی کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای از محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دو سیما به دلیل اقدامات ویژه در حوزه برنامه‌سازی و توجه این شبکه به امر اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی عمومی جامعه در حوزه بهداشت ودرمان در ایام  همه‌گیری ویروس کرونا تجلیل کرد.

شبکه های سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان معرفی کردند.

سریال های جدید «دخترم نرگس»، «شاهرگ» و «آخر خط» و مجموعه نمایشی تامینی «ساخت ایران 1» و «افسانه هزار پایان» در شب های تابستان از شبکه های یک، دو، سه، پنج و نسیم روی آنتن می رود.

محمد احسانی، مدیر شبکه نمایش، نسیم و تماشا در محل ضبط برنامه های تابستانی شبکه نسیم حاضر شده و از نزدیک در جریان تولید و آماده سازی این برنامه ها قرار گرفت.

 
دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در پیامی درگذشت ماهچره خلیلی بازیگر سریال های تلویزیونی چون «مختارنامه»، «مرضیه»، «کلاه پهلوی» و ...راتسلیت گفت.

امشب ساعت ۱۹ اعلام نتایج شرکت‌کنندگان عصرجدید صورت می گیرد.

ماه چهره خلیلی بازیگر نقش جاریه در سریال مختارنامه، به دلیل ابتلا به سرطان کبد دار فانی را وداع گفت.

 بازیگران سریال "شاهرگ" از نفرت شان نسبت به منافقین می گویند.

ویژه برنامه عید غدیر خم به صورت زنده و با حضور مهمانانی همچون داریوش ارجمند، جمعه شب از شبکه افق پخش خواهد شد.

جدول شماره ١۶۰ مدرسه تابستانه تلویزیون اعلام شد.

برنامه میهمانی به خانه بر می‌گردیم روز جمعه و شنبه ۱۸ و ۱۹ مردادماه به مناسبت عید سعید غدیر خم با حال و هوای عیدانه بر روی آنتن شبکه پنج سیما خواهد رفت.

تقارن ١٧مرداد روز خبرنگار با عید بزرگ غدیر خم که خود تجلی بخش رسالت مهم و خطیر خبر رسانی و آگاهی بخشی بشریت در آن واقعه بزرگ است، خجسته و مبارک باد.

گروه برگزیده فصل نهم مستندمسابقه «خانه ما» جمعه این هفته 17 مرداد ماه ساعت 21:30 معرفی خواهد شد، کارگردان این مجموعه از جزییات این قسمت سخن گفت.

برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند» روز چهارشنبه پازدهم مرداد ماه با دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره نحوه محاسبه آمارهای اعلام از بیماران کرونایی گفتگو کرد.

مستند «هم مادر هم پدر» روایت یکی از همین قصه هاست؛ زنی که با قالیبافی و کار در منزل، بار نبود همسر شهیدش را نیز بر دوش گرفت و 6 دختر و پسرش را بزرگ کرد.

چهارمین برنامه «کشیک سلامت» با موضوع تضادهای کرونایی در گفتار و عملکرد مسئولان روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

نوسان جمعه ها راس ساعت ۲۰از شبکه ۵سیماپخش خواهد شد.

سومین و چهارمین قسمت از برنامه زنده «زعفران» به تهیه‌کنندگی محمد سلوکی جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ مرداد) به مناسبت عید غدیر خم از شبکه دو سیما پخش می‌شود. 

جدول شماره ١۵۹ مدرسه تابستانه تلویزیون اعلام شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد