امروز شنبه  29 شهريور 1399
تعداد بازدید : 292 - تاریخ خبر : 1399/06/22 - 16:19
تببین سیاست های سیما برای اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر

دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و  ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

میرباقری با تاکید بر اینکه  جوهره انقلاب ما ، اجتماعات است، گفت : دشمن تصور می کرد با بروز کرونا و محدود شدن اجتماعات ، ضربه مضاعفی به نظام می زند اما برپایی اجتماعات مذهبی ناکامشان گذاشت.

اجتماعات آورده امام خمینی (امام رحمه الله) که نگاه قرآن و تاکیدات دینی هم بر آن تاکید می کند.

وی ادامه داد : جمهوری اسلامی با تکیه بر چنین ظرفیت ها و دارا بودن توانایی ها و داشتن قدرت حل مساله ، می تواند بر مشکلات و سختی ها فائق آید

 

معاون سیما  با اشاره به وجود همه محدودیت ها، فشارها و شیطنت های دشمنان  گفت : روحیه انقلابی و جهادی  و ظرفیت مذهبی بی نظیر و همراهی  مردم ، تاکنون توانسته است انقلاب را از گردنه های سخت و اقدامات کارشکنانه دشمنان به خوبی عبور دهد.

معاون سیما ، لزوم برپایی اجتماعات مذهبی را بسان چراغ روشنی توصیف کرد و گفت : این مجالس به  نیازهای معنوی و  فکری مردم پاسخ می دهد و در این شرایط متفاوت نیز با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی به خوبی برگزار شد و پیام مهمی برای همگان داشت.

میرباقری برگزاری مراسم عزاداری را در دهه اول محرم ، یک کار انقلابی توصیف کرد  که رسانه ملی توانست از ظرفیت های خود به شایستگی استفاده کند و بی شک چنین  سرمایه گذاری های معنوی تاثیرات مطلوب بی شماری در آرامش و توکل مردم خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی ، ظرفیت هنگفتی برای بیان اهداف قیام سالار شهیدان دارد ، خاطرنشان کرد : امیدواریم رسانه ملی بتواند با انعکاس راهپیمایی باشکوه اربعین در عراق ، حال و هوای زائران حسینی را به خانه ها بیاورد که این نمایش اجتماع باشکوه ، هم در داخل کشور و هم در بیرون مرزها تاثیر خود را خواهد گذاشت.

وی در پایان گفت: در انعکاس اجتماعات حسینی شاهد همکاری تنگاتنگ سازمان تبلیغات اسلامی ، آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه ها بودیم و ان شالله  ماحصل این کار جمعی ، تقویت روحیه جمعی و‌ فرهنگ ایثار در هشت سال دفاع مقدس است که به برکت خدمتگزاری به اهل بیت (ع) روی می دهد.

 

برپایی «موکب تلویزیونی ایران» در ایام اربعین حسینی

همچنین مدیر شبکه قرآن و ‌معارف سیما در این نشست با اشاره به انعکاس مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم از شبکه های رسانه ملی گفت:در ابتدا تصویر دقیقی از نحوه برگزاری مراسم های دهه اول وجود نداشت و علی رغم تغییر دستورالعمل های کرونایی، اما رسانه ملی با توجه به پشت سر گذاشتن تجربه موفق در ماه های رجب ، شعبان ، رمضان و مراسم احیای شب های قدر،مراسم عرفه و ... با تهیه و تدارک سناریوهای مختلفی وارد میدان شد.

شیخ اکبری درباره تنوع برنامه های حسینیه تلویزیونی ایران ادامه داد:ویژه برنامه های محرمی شبکه های سیما امسال افزایش چشمگیری داشت به طوری که تلویزیون در دهه اول محرم از برنامه های ۹۵ مداح و  ۲۷ سخنران مطرح کشور در شور و شعور افزایی بهره برد.

دبیر شورای معارف سیما  افزود:امسال عنایت ویژه تری هم  به استان ها شد و مراسم عزاداری و آیین های مختلفی که در شهرهای مختلف به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد، از شبکه های مختلف سیما پخش و اقامه نماز ظهر عاشورا از سراسر کشور بصورت گسترده و کامل پوشش شد.

شیخ اکبری با تاکید بر این که مردم فهیم کشورمان همواره و در تمامی شرایط پای دین و اهل بیت علیه السلام هستند ، تصریح کرد :  تا پیش از ماه محرم ، دشمنان نظام با هجمه ها و تبلیغات منفی خود ، در تحت الشعاع قرار دادن مراسم عزاداری امام حسین(ع) برآمدند که مثل همیشه در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و مردم خداجوی با برگزاری عزاداری سالار شهیدان ، برگ زرینی در ارادت به امام حسین و عشق به امام عاشقان به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و دهه آخر صفر گفت: برنامه ای با عنوان«موکب تلویزیونی ایران» برای اربعین از شبکه های سیما پخش خواهد شد تا حال و هوای اربعین را برای عزاداران حسینی که امسال توفیق پیاده روی را به سبب شرایط کرونایی و رعایت پروتکل بهداشتی از دست داده اند از طریق تلویزیون درک کنند.در روز اربعین هم ان شالله مسیر راهپیمایی در عراق  و قرائت زیارت اربعین  از شبکه های سیما پخش می شود.

دبیر شورای معارف سیما  با محکومیت اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: برای دهه آخر صفر که مصادف با رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام است و با توجه به این اقدام موهن که خشم مسلمانان را برانگیخته، شبکه های سیما به طور ویژه به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص) و ابعاد شخصیتی پیامبر رحمت خواهند پرداخت.


رسانه ملی در محرم گل کاشت

حجت السلام و المسلمین جلالی معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این نشست گفت: امسال محرم با ویژگی های منحصر به فردی به لطف خدا برگزار شد و مردم در آن نقش اصلی را ایفا کردند و باید قدردان آن ها باشیم. این مهم است که بدانیم وقتی رسانه ملی این شکوه حضور عزاداران حسینی را در قاب تلویزیون میلیون ها مخاطب به نمایش می گذارد، تاثیر گذاری آن بیشتر می شود.

وی افزود : 250ساعت برنامه مشترک همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و شورای معارف سیما در دهه اول محرم ساخته شد که لازم است از همراهی و همدلی معاونت سیما  تشکر کنم.

معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی در محرم گل کاشت،ادامه داد: رسانه ملی می تواند در مراسم اربعین پیش رو و دهه آخر ماه صفر قاب های خوبی را به تصویر بکشد و خلاء پیاده روی اربعین امسال را برای مردم جبران کند.

حجت السلام و المسلمین جلالی همچنین تاکید کرد : در همین دهه اول محرم توانستیم با حضور پر شور رسانه ملی، بر هجمه دشمنان با هدف از بین بردن عظمت محرم غلبه و آن را خنثی کنیم.

 

دهه آخر صفر ، نقطه کانونی آستان قدس رضوی است 

حجت السلام والمسلمین گنابادی نژاد معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز گفت: دهه آخر صفر یک نقطه کانونی برای ما در آستان قدس است و باید با رعایت تمامی ملاحظات و محدودیت ها بتوانیم  حرکت خوبی در خور یک جامعه شیعه و انقلابی ایران اسلامی را پیش ببریم.

وی با اشاره به درخواست هیئاتی از سراسر کشور برای حضور در حرم امام رضا(ع) افزود: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی رسانه ملی برای انعکاس برنامه  هیئت هایی که مورد درخواست بیشتر مردم هستند همکاری داشته باشیم و زمینه های لازم را فراهم کنیم.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در پایان از اهتمام رسانه ملی به ویژه  شبکه های سیما در دوران کرونا تشکر کرد.

 

در این نشست همچنین نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و خیرجو رئیس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس گزارشی از اقدامات خود در دهه اول محرم ارائه کردند.

در پایان این مراسم از خادمان حسینی شبکه های سیما قدردانی شد.

برای دیدن گالری تصاویر اینجا کلیک کنید.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

برنامه «تهران ۲۰» شبکه پنج امشب 22 شهریور ماه به بررسی چرایی رشد قیمت نجومی خودرو در روزهای اخیر می پردازد.

در تعطیلات پایانی این هفته؛ فیلم‌هایی با رنگ و بوی ایثار و شهادت از شبکه های سیما پخش می شود.

دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

در نشست مشترک مدیران شبکه پنج سیما و سازمان آتش نشانی تفاهم تولید مسابقه تلویزیونی «مردان آتش نشان» صورت گرفت. 

در روزهای پایانی این هفته با فیلم های سینمایی شبکه های سیما که تداعی کننده هشت سال دفاع مقدس است، همراه باشید.

مسابقه تلویزیونی «میدون» با محوریت موضوع کارآفرینی بعد از وقفه ای در پخش به مناسبت ایام عزاداری محرم با طرح شش کسب و کار جدید امشب و فرداشب از شبکه سه سیما پخش می شود. 

در چهاردهمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های یک، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و به منظور گرامی داشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و قدردانی از جانفشانی ها و رشادت های یادگاران هشت سال دفاع مقدس شبکه های سیما ویژه برنامه هایی متناسب با این ایام پخش می کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از کار خوب سریال «زمین گرم» قدردانی کرد.

برنامه «کارستون» با اجرای میثم درویشان‌پور از امشب روی آنتن تلویزیون می‌رود.

اسحاق اسلامی ، تولید کننده ماهی خاویاری مهمان امروز برنامه جشنواره کارآفرینی است .

سری جدید مسابقه جذاب و تماشایی «برخط شو» با اجرای متفاوت و هیجان انگیز بهمن هاشمی و محیا اسناوندی از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 21:30 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

قسمت های شانزدهم و هفدهم مسابقه تلویزیونی «میدون» با معرفی شش ایده کارآفرینی از جمله کسب و کار زندانیان روانه آنتن شبکه سه سیما می شود.

برنامه «تهران ۲۰»شبکه پنج سیما، امشب ( 26 شهریورماه ) به مناسبت روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی میزبان رییس اورژانس کشور می شود.

دروس قرانی دو مقطع متوسطه اول و دوم از 29 شهریور در مدرسه تلویزیونی شبکه قرآن و معارف سیما روی آنتن می رود.

 

شبکه دو سیما امسال همایش شیرخوارگان حسینی را بدون حضور مادران و نوزادان از طریق امواج تلویزیونی از تهران و مشهد پوشش خواهد داد.

در آخرین روزهای مرداد ماه با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

برنامه «نقد سینما» شبکه پنج سیما این هفته جمعه ساعت 22 به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع ) به بررسی آثار عاشورایی در سینمایی ایران می پردازد .

سریال «عقیق» در 10 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از چهارشنبه  29 مرداد ماه، هر شب از ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

برنامه گفتگو محور «حس مشترک» در ایام محرم و صفر از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد.

 شبکه سلامت برای نکوداشت روز پزشک ویژه برنامه هایی تدارک دیده است.

مرحله نهایی مسابقه قرآنی تلویزیونی «اسرا»، با کشف ۱۸ استعدادقرآنی کشور به پایان رسید .

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه پنج سیما با برنامه‌های ویژه ی مذهبی، میزبان عزاداران حسینی(ع) می شود.

حال و هوای متفاوت آنتن شبکه نسیم در ایام عزاداری را به تماشا بنشینید.

ویژه برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مستند به مناسبت ماه محرم از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و آغاز ماه محرم ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» را در قالب (MC)و به صورت ترکیبی روانه آنتن می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران با بیان اینکه جوامع برای داشتن سر زندگی و پویایی باید توانمندی مواجه با تغییرات را داشته باشند، گفت: در شرایط ویروس کرونا ایران سراسر مدرسه شد.

 آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برگزار شد.

شورای معارف سیما در اطلاعیه ای جزئیات برنامه های مختلف حسینیه تلویزیونی ایران را که از تمامی شبکه های تلویزیون در دهه اول محرم پخش می شود، اعلام کرد. 

 

مستند سریالی «نبردهای فانتوم» به عنوان نخستین مستند با موضوع روایت رشادت‌های خلبانان ایرانی در هشت سال جنگ تحمیلی روی آنتن شبکه سه می رود.

در قسمت سی‌ام از فصل سوم برنامه «مکث» سپند امیرسلیمانی میزبان زنی کوهنورد به نام رقیه فلاح است که ماجرایی عجیب را سال گذشته تجربه کرده است.

برنامه دهم «کشیک سلامت» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و اجرای دکتر حسین قناعتی موضوع چرایی کاهش خدمات جاری معمول در بیمارستان‌ها در ایام اپیدمی کرونا روی آنتن شبکه سلامت رفت.

به مناسبت چهلمین سالگرد 8 سال دفاع مقدس ، روایت هایی از روزهای جنگ و خون از زبان «رزمنده» های آن دوران پخش می شود.

شبکه جهانی جام جم پویش فیلم و عکس اربعین حسینی را برگزار می کند.

سریال تلویزیونی «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری در شاهرود روزهای پایانی خود را از فصل بیزانس سپری می‌کند.

در قسمت های شانزدهم و هفدهم مسابقه تلویزیونی و کار آفرینی «میدون» با معرفی ۶ طرح کسب و کار تصاویری از دوران کودکی و نوجوانی داوران این مسابقه نیز نمایش داده شد.

دومین قسمت از فصل دوم «راهنمای مسافران کهکشان» با موضوع جست‌وجوی حیات فرازمینی روز شنبه، 29 شهریور، ساعت 23 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

مجله علمی «پایان ناباروری» شنبه بیست و نهم شهریور ساعت ۱۹ با موضوع کنترل بارداری و نارسایی دهانه رحم از شبکه چهار سیما پخش می‌شود

مجموعه مستند 6 قسمتی «کلاشینکف های آمریکایی» تلاش می‌کند به شبهات مطرح شده درباره جنگ ایران و عراق پاسخ دهد. این مستند  از شنبه 29 شهریور  ساعت 20 به مناسبت هفته دفاع مقدس روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

در برنامه این هفته «دستپخت» که در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس پخش می شود، 3 آزاده ، دوران 8 سال دفاع مقدس با یکدیگر رقابت می کنند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: امروز در مرزهای تکنولوژی حرکت می‌کنیم و آماده‌ایم که اگر دشمن خطا کند پاسخ کوبنده‌ای بهشان بدهیم.

برنامه «سیمای خانواده» امروز میزبان دکتر امید سلطان زاده، کارشناس تجهیزات پزشکی و بیمارستانی است.

فرمانده پایگاه شهید لشگری در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: درست است که بیشترین حجم تحریم‌ها بر تجهیزات نظامی اعمال شد اما دانشمندان و مهندسان ما با استفاده از دانش پیشکسوتان کمبودها را جبران کردند و در شرایط خوبی قرار داریم.

به مناسبت شروع هفته دفاع مقدس برنامه «نگاه یک» این هفته میزبان سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسدارن است.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد