امروز پنج شنبه  8 آبان 1399
تعداد بازدید : 82 - تاریخ خبر : 1399/07/01 - 12:26
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش در برنامه یه روز تازه:
امروز می‌توانیم حتی سواد نظامی صادر کنیم

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: ما امروز در شرایطی هستیم که می‌توانیم سواد نظامی را صادر کنیم و همچنین می‌توانیم توان نظامی را به دیگران انفاق کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی در برنامه یه روز تازه درباره رسالت و کارکرد سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش اظهار کرد که این سازمان دین‌داری و تقویت ایمان رزمندگان را مدیریت می‌کند و اگر چنانچه ارتش و یا نیروی مسلحی تمام تجهیزات را داشته باشد اما از روحیه بالا و ایمان قوی برخوردار نباشد این تجهیزات آهن‌پاره‌ای بیش نیست و به نوعی فقط یک ارتش مکانیکی است.
وی افزود: آن کسی که می‌تواند این تسلیحات و تجهیزات را به موقع، بجا و به مقدار لازم بکار ببرد همان روحیه و ایمان است. بطور خلاصه مدیریت و تقویت ایمان در ارتش برعهده سازمان عقیدتی و سیاسی است. حالا از طریق قرآن، سخنرانی، مسجد، دعا و نیایش و برگزاری عزاداری‌ها اینها اموری هست که من و همکارانم در این سازمان انجام می‌دهیم تا دوز ایمان کارکنان روز به روز بیشتر و تقویت شود.
حجت‌الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: در حقیقت ما باید دو کار انجام بدهیم یکی موضوع تقویت و ارتقای بنیه‌های دینی و دومی هم افزایسش بصیرت سیاسی، یعنی چنانچه اگر یک انسان مومنی از لحاظ آگاهی‌های سیاسی به روز نباشد ایمانش خیلی کاربردی نخواهد بود زیرا بصیرت سیاسی به انسان دوست و دشمن را معرفی می‌کند. تا یک کسی ولو اینکه انسان خوبی هم باشد اما نتواند دوست و دشمنش را تشخیص بدهد در مواقع بحران و خطر کم می‌آورد. لذا این واژه عقیدتی و سیاسی موضوع ارتقای مسایل دینی را تقویت می‌کند واژه سیاسی هم بصیرت سیاسی و آگاهی‌های به روز سیاسی نیروها را تقویت می‌کند.
اساسا ارتش ما یک ارتش متدین است و اینطور نیست که ما باشیم نیروها متدین باشند و ما نباشیم متدین نباشند. اینها ذاتا متدین هستند و عاشق معنویت و مکتب هستند اما چون موضوع مکتب و بصیرت سیاسی نیاز به برنامه‌ریزی دارد؛ برنامه‌ریزی این کار به ما سپرده شده است. والا باور کنید در بسیاری از مواقع که من با نیروهای عزیزمان برخورد می‌کنم می‌بینم که هم از لحاظ ایمانی از من قوی‌تر و هم از لحاظ سیاسی آگاه‌تر هستند و سازمان ما برای این است تا این موضوعات را نظام بدهد. بالاخره یکی باید اینها را با هم هماهنگ کند تا به خوبی اجرا بشود.
وی که از ۱۰ شهریورماه سال ۶۳ مشغول به خدمت در ارتش است با بیان اینکه شروع به خدمتش از همین پایگاه یکم شکاری مهرآباد و محل اجرای برنامه بوده است، گفت: خاطرات گوناگونی از این محل دارم و برای من حکم یک خانه را دارد. مثلا یکی از خاطراتم این بود که ۵۰۰ متر آن طرف‌تر مرکز عملیات بود و گردان‌های خلبانی در آنجا مستقر بودند و من یادم نمی‌رود روزی بود که امیر محققی (که یکی از اسطوره‌های جنگ ماست و الان الحمدالله در قید حیات هستند) ما وقتی رفتیم به فرودگاه و کنار شیلتر، این خلبان عزیز تازه از پرواز و از یک عملیات جنگی بازگشته بودند و تمام لباس‌هایشان خیس از عرق بود و باید می‌رفتند برای استراحت و بعد دوباره برای ماموریت حاضر می‌شدند اما بلافاصله از این هواپیما به هواپیمایی دیگر برای ماموریتی دیگر رفتند و این خلبان عزیز برای عشق به اسلام، میهن، نوامیس و شرف کشورمان خستگی را خسته کرده بودند. و یکی از خلبانان شجاع، نترس، ایثارگر و شهادت‌طلب بودند و افتخاراتی را آفریدند.
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش افزود: این شیلتری هم که اینجاست مرکز نگهداری و اورهال هواپیماهای جنگی است و هرگز یادم نمی‌رود که در آن زمان‌ها آمریکایی‌ها به خاطر پیروزی انقلاب اسلامی مجبور شدند از اینجا فرار کنند؛ فکر می‌کردند ما از اینها التماس می‌کنیم که برگردید در حالیکه اینطوری نبود و وقتی رفتند ملت ما خودش را پیدا کرد و جمهوری اسلامی خودش را نشان داد از جمله در رابطه با هواپیماهای شکاری؛ چراکه هواپیماهای شکاری را بایستی هر چند وقت یکبار اورهال کرد تا بتواند به پرواز دربیاید. و آنها فکر می‌کردند همافران ما نمی‌توانند این کار را انجام بدهند درحالیکه نیروهای ما دست بکار شدند و توانستند هواپیمای شکاری که از رده خارج شده بود را در همین شیلتر و در زمان مرحوم امیر خلبان سرتیپ هوشنگ صدیق و جناب سرهنگ حسین اعظمی اورهال کنند و به پرواز درآوردند. باور کنید زمانی که این هواپیما به پرواز درآمد من احساس کردم همه دنیا را به مرحوم صدیق و جناب اعظمی داده‌اند. بله این شیلتر و پایگاه توانسته فعل توانستن را به خوبی صرف کند و به دنیا اثبات کردند ما می‌توانیم. امسال هم که شعار هفته دفاع‌مقدس و چهل‌سالگی دفاع‌مقدس این است که ما قوی هستیم. و حقیقتا ما به خاطر دارا بودن از ارتشی مومن، متدین و باسواد قوی هستیم که می‌تواند خودش کارش را بدون هیچ وابستگی پیش ببرد. ما امروز می‌توانیم حتی سواد نظامی صادر کنیم و می‌توانیم توان نظامی را به دیگران انفاق کنیم در حالیکه یک روزی چنین امکانی نبود.  
وی که به همراه نوه ارشد خود در برنامه حاضر شده بود در پاسخ به این سوال که دارای چند فرزند و نوه است گفت: صاحب ۴ پسر و یک دختر و ۸ نوه هستم و همچنان به فرزندانم فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر فرزندآوری و ازدیاد نسل را گوشزد می‌کنم نکته‌ای که کشور ما در حال حاضر به آن نیازمند است.
برنامه یه روز تازه که کاری است از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما که از ابتدای هفته تا روز چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۹ صبح به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود و این هفته به مناسبت هفته دفاع‌مقدس اجرای برنامه از پایگاه شهید لشگری مهرآباد انجام می‌شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مستند «برهنگی کدخدا» روایتی از هفتاد سال ادعای امپراطوری آمریکا در جهان تا رسوایی نظامی آمریکا در عین الاسد است که امشب از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

برنامه تلویزیونی «زوجی نو» به زودی با اجرای باربد بابایی روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

محمود فلاح تهیه کننده باسابقه و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما به لقاء الله پیوست.

برنامه «تهران 20» امشب ( شنبه 3 آبان ماه) به تحلیل و بررسی چالش های قانون خدمت سربازی می پردازد.

فیلم سینمایی «کریپتو» برای نخستین بار امشب، چهارشنبه ۳۰مهر ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

سریال «نون خ ۳» در روزهایی که شیوع کرونا در کشور به اوج خود رسیده است برای پخش در نوروز تصویربرداری و آماده پخش می شود. عوامل این سریال ها این روزها در تهران مشغول به کار هستند.

هویت بصری جدید شبکه قرآن و معارف سیما روز نهم ربیع الاول، همزمان با آغاز امامت حجت بن الحسن العسکری (عج الله تعالی فرجه الشریف) افتتاح و به لحاظ گرافیکی تغییرات جدّی در شبکه انجام خواهد شد.

در اولین روزهای آبان ماه، پنج شنبه و جمعه 1 و 2 آبان ماه و یک شنبه 4 آبان ماه مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی همراه باشید.

علی مسعودی (مشهدی) دومین تجربه کارگردانی خود را با «هشت آباد» در شهر مشهد کلید زد.

چندین فیلم جدید پلیسی تولید شده در مؤسسه فرهنگی هنری ناجی هنر این هفته از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

خاکسپاری پیکر زنده یاد محمود فلاح فردا شنبه ۳ آبان ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) انجام می شود.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما در پیامی درگذشت محمود فلاح، چهره ماندگار صدا و سیما و تهیه کننده پیشکسوت را تسلیت گفت.

روزانه ۴۰ کلاس درس در شبکه‌ های تلویزیونی برگزار می شود.

 معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از همکاری معاونت سیما در کمیته ی اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی کرونا قدردانی کرد.

در آخرین روزهای دومین هفته آبان ماهف پنج‌شنبه و جمعه 8 و 9 آبان با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

 

شبکه دو سیما امسال همایش شیرخوارگان حسینی را بدون حضور مادران و نوزادان از طریق امواج تلویزیونی از تهران و مشهد پوشش خواهد داد.

در آخرین روزهای مرداد ماه با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

برنامه «نقد سینما» شبکه پنج سیما این هفته جمعه ساعت 22 به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع ) به بررسی آثار عاشورایی در سینمایی ایران می پردازد .

سریال «عقیق» در 10 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از چهارشنبه  29 مرداد ماه، هر شب از ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

برنامه گفتگو محور «حس مشترک» در ایام محرم و صفر از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد.

 شبکه سلامت برای نکوداشت روز پزشک ویژه برنامه هایی تدارک دیده است.

مرحله نهایی مسابقه قرآنی تلویزیونی «اسرا»، با کشف ۱۸ استعدادقرآنی کشور به پایان رسید .

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه پنج سیما با برنامه‌های ویژه ی مذهبی، میزبان عزاداران حسینی(ع) می شود.

حال و هوای متفاوت آنتن شبکه نسیم در ایام عزاداری را به تماشا بنشینید.

ویژه برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مستند به مناسبت ماه محرم از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و آغاز ماه محرم ویژه‌برنامه «تکیه‌خانه» را در قالب (MC)و به صورت ترکیبی روانه آنتن می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران با بیان اینکه جوامع برای داشتن سر زندگی و پویایی باید توانمندی مواجه با تغییرات را داشته باشند، گفت: در شرایط ویروس کرونا ایران سراسر مدرسه شد.

 آیین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برگزار شد.

شورای معارف سیما در اطلاعیه ای جزئیات برنامه های مختلف حسینیه تلویزیونی ایران را که از تمامی شبکه های تلویزیون در دهه اول محرم پخش می شود، اعلام کرد. 

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، مدیر عامل آسیب های اجتماعی این سازمان و گروهی از کارشناسان حوزه ی آسیب، با مدیر شبکه پنج، قائم مقام و سرپرست گروه اجتماعی شبکه پنج سیما دیدار و گفتگوکردند.

فصل سوم سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان از شنبه 10 آبان حوالی ساعت 21 روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود. 

پنجاه‌وپنجمین قسمت فصل هفتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، چهارشنبه ۷ آبان ۹۹، با بررسی شیرینی‌های دنیای ریاضیات و معرفی کتاب‌ها و فیلم‌های علمی-تخیلی روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

شبکه پنج سیما همزمان با آغاز هفته وحدت (8 تا 13 آبان ماه) مصادف با پنج شنبه 12 تا سه شنبه 17ربیع الاول ویژه برنامه های متنوعی چون: «تانیایش»، «عطر عاشقی»، «عشق یعنی»، «خورشید مدینه»، «مهمانی به خانه بر می گردیم»، «مسابقه آنلاین و تلویزیونی برخط شو» و ... را برای مخاطبان خود تدارک دیده است.

بازی" یوونتوس-بارسلونا"،امشب، چهارشنبه 7 آبان ساعت 23و 30 دقیقه به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .

برنامه «تهران 20» امشب (چهارشنبه 7 آبان ماه) با حضور دکتر اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس و حمیدرضا سیفی، دبیر کل کانون عالی کارفرمایی ایران روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

به مناسبت هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) مرکز پویانمایی صبا تولیدات انیمیشنی خود را معرفی کرد.

برنامه «تهرانگرد» این هفته با موتورسواران به کوه های سنگی وردیج سفر کرده که پنج شنبه 8 آبان ماه ساعت 20 از قاب «تهرانگرد» تماشایی می شود.

برنامه «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، جمعه 9 آبان ماه با موضوع آغاز امامت حضرت مهدی ( عج) راهی بسوی خیر و سعادت بشر از مسجد مقدس جمکران روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برنامه «سرمایه» این جمعه9 آبان ماه، به بررسی انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر بازار سرمایه و بورس می پردازد.

برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و هفته وحدت ( از پنجشنبه هشتم تا سه‌شنبه سیزدهم آبان‌ماه) به صورت ویژه‌ای روانه آنتن خواهند شد.

در آخرین روزهای دومین هفته آبان ماهف پنج‌شنبه و جمعه 8 و 9 آبان با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

مستند «تایتانیک» با روایتی از معضلات سیاسی،ا قتصادی و اجتماعی امریکا از شبکه یک پخش می شود.

سرطان یکی از بیماریهایی است کمتر کسی است که اطلاعی درباره آن نداشته باشد، به همین دکتر دکتر احمدرضا سروش، متخصص جراحی تیروئید، توصیه های ویژه ای دراین باره دارد.

جام جم در کنار سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، اقدام به پخش مستقیم آثار این جشنواره می کند .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد