امروز شنبه  4 بهمن 1399
تعداد بازدید : 2044 - تاریخ خبر : 1399/09/08 - 12:32
در برنامه «صبح بخیر ایران» تشریح شد:
همه چیز درباره اچ دی شدن 13 شبکه رسانه ملی

مهدی سیاسی‌فر مدیرکل فناوری فضایی و ماهواره‌ای رسانه ملی فرایند اچ دی شدن شبکه ها را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مدیر کل فناوری فضایی و ماهواره ای رسانه ملی صبح امروز شنبه ۸ آذر با حضور در برنامه «صبح بخیر ایران» از فرایند اچ دی شدن شبکه ها این گونه گفت: ۹ آذر ۹۹ با اچ‌دی شدن شبکه‌ها، افزایش کیفیت پخش آن‌ها را شاهد خواهیم بود. اغلب شبکه‌ها به صورت اس دی پخش می‌شدند و ما تصمیم گرفتیم شبکه‌های بیشتری را اچ‌دی کنیم. در این زمینه از استانداردهای به روز دنیا استفاده می‌کنیم و به این ترتیب با شبکه‌های قبلی ۱۳ شبکه رسانه ملی اچ‌دی دریافت خواهند شد.

مدیر کل فناوری فضایی و ماهواره ای رسانه ملی افزود: ما در اداره کل فناوری فضایی و ماهواره‌ای دو وظیفه را برعهده داریم، یکی تامین برنامه‌های زنده چه در داخل و چه خارج از کشور که به تجهیزات ماهواره‌ای سیار و سیگنال رسانی احتیاج داریم که نمونه بارز آنها رویدادهای ورزشی است. مثلاً یک بازی فوتبال که در خارج از کشور انجام می‌شود باید با کیفیت خوب پخش شود و این موضوع نیازمند زیرساخت مناسب و بسیار هزینه بر است.

سیاسی‌فر بیان کرد: مخاطبان ما در خارج از کشور باید ریسیورهای اچ‌دی تهیه کنند. شاید برخی از مردم نخواهند به سرعت تجهیزاتشان را تغییر بدهند و مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد شد و شبکه‌ها با همان کیفیت قبلی هم پخش خواهند شد. این هم کار آسانی نبود و ما هم پخش قبلی را نگه داشته و آن را خاموش نکردیم و هم یک پخش ارتقا یافته جدید داریم.

مدیرکل فناوری فضایی و ماهواره‌ای در این برنامه گفت: از فردا شاهد تغییرات نهایی خواهیم بود و شبکه ۴k هم یک قدم بالاتر است که مدت‌ها به صورت آزمایشی آغاز شده است. باید بستری فراهم می‌کردیم که برای این پیشرفت هم آماده شویم، البته شبکه‌های ۴k در کل دنیا خیلی محدود هستند، چون محتوای تولیدی که بتواند در این شبکه‌ها پخش شود خیلی کم است.

وی همچنین گفت: از مردم تقاضا می‌کنم اگر به مشکلی برخوردند به سازمان منتقل کنند تا بتوانیم آن را رفع کنیم. به هر حال در کاری با این ابعاد بزرگ و جهش کیفیت در پخش تلویزیونی ممکن است مشکلاتی پیش بیاید و همکاران من آماده رفع این مسائل هستند.

«صبح بخیر ایران» به تهیه‌کنندگی داریوش دلیری شنبه تا پنجشنبه‌ها ساعت ۶:۱۵ تا ۸ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما در سوگ شهادت بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه زهرا (س)؛ ویژه برنامه های متعددی را برای بینندگان تدارک دیده و پخش می کنند.

در روزهای پایانی این هفته، با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما و سه فیلم جدید «بانکدار مبارز»، «در دوران جنگ» و «سوفی و دیوانه» همراه باشید.

«ساندویچ»، «ارابه» و «شبح» سه فیلم جدیدی هستند که در روزهای 2 و 3 بهمن ماه روی آنتن شبکه های سیما می رود.

دکتر حمید شاه آبادی در حکمی دکتر سیدمحمدرضا خوشرو را به سمت مشاور معاونت سیما منصوب کرد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر لزوم هم افزایی مشترک دو نهاد در تولید آثار دینی تاکید کرد.

در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

ادامه تصویربرداری سریال «هم‌بازی» به کارگردانی سروش محمدزاده و تهیه‌کنندگی نوید محمودی در تهران و حومه در حال انجام است.

مدیر پخش شبکه یک سیما، از برپایی حسینیه ایران در این شبکه خبر داد . 

مستند پرتره «سخنران مشهور»، با محوریت زندگی سیاسی مرحوم محمد تقی فلسفی در سه قسمت از جمعه 26 دی ماه ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با ارسال نامه مراتب تشکر و قدردانی به جهت پوشش رسانه ای مطلوب  چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم توسط شبکه قرآن و معارف سیما را اعلام کرد.