امروز يك شنبه  2 آبان 1400
تعداد بازدید : 117 - تاریخ خبر : 1400/06/31 - 08:58
در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛
آموزش مجازی برای ما یک اضطرار است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور رویکرد متفاوتی را نسبت به فضای حکمرانی در کشور دارند. ایشان نگاه ویژه‌ای به فضای تعلیم و تربیت و مسایل فرهنگی دارد و این مساله نشان می‌دهد رییس جمهور حمایت جدی از این مسایل خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه زنده و تلویزیونی «به وقت ایران» شب گذشته 30 شهریورماه با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و حسین حقوردی دبیر کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با موضوع موقعیت مدیریت آموزش و پرورش و تمهیدات لازم برای سال تحصیلی جدید روی آنتن شبکه آموزش رفت.

رییس جمهور نگاه ویژه‌ای به فضای تعلیم و تربیت دارد
علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ابتدا بیان کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با یک خلا روبه‌رو هستیم و آن هم از دست دادن معلمانی است که سال گذشته به صورت جهادی کار کردند و امسال در میان ما نیستند. همچنین این روزها دغدغه همه مسئولان نظام و کسانی با آموزش و پرورش سرکار دارند، بحث سال تحصیلی جدید است که امیدواریم امسال یک سال جدیدی برای نظام آموزش و پرورش باشد.
وی درباره برگزاری جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و سخنان مهم رییس جمهور اظهار کرد: دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور رویکرد متفاوتی را نسبت به فضای حکمرانی در کشور دارند. ایشان نگاه ویژه‌ای به فضای تعلیم و تربیت و مسایل فرهنگی دارد و این مساله نشان می‌دهد رییس جمهور حمایت جدی از این مسایل خواهد کرد. خوشبختانه در جلسه برگزار شده اعضای شورای عالی آموزش و پرورش دغدغه‌های این بخش را کاملا به رییس جمهور منتقل کردند و به نظر من این نتیجه دوم جلسه بود چراکه نتیجه اول آن بازخورد حضور رییس جمهور در این شورا بود.
ضررهای غیرقابل جبران کرونا به نظام تعلیم و تربیت
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه مطرح کرد: بحث کیفیت آموزشی یکی از دغدغه‌های نظام تعلیم و تربیت در همه زمان‌ها بوده اما این موضوع تابع متغیرهای متعددی است که باید در زیست‌بوم جدید بدان توجه کنیم البته فراموش نکنیم که ضررها و خسارتی‌هایی که نظام تعلیم و تربیت در دوران کرونا دید، قابل جبران نیست
کاظمی با اشاره به توجه به معلمان تصریح کرد: باید به معلمان به عنوان اساسی‌ترین و موثرترین رکن تعلیم و تربیت نگاه ویژه‌ای داشت به عنوان مثال برنامه رتبه‌بندی معلمان یکی از این موارد است.
به گفته وی، کیفیت آموزشی شامل محتوا و برنامه‌های درسی، نیروی انسانی و دسترسی به تجهیزات باتوجه به عدالت آموزشی می‌شود.
مسیر توسعه پایدار کشور از آموزش می‌گذرد
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شعار امسال ما «استمرار آموزش ارتقای کیفیت تضمین سلامت» است، تصریح کرد: در حوزه ارتقای کیفیت در این شرایط یکی از متغیرهایی که به شدت می‌تواند کمک کننده باشد محتواهای لازم است که ما امسال به تدوین استاندارهای تولید محتوای چندرسانه‌ای پرداختیم. سال گذشته نزدیک به 100 هزار محتوا تولید شد که عدد کمی نیست و یکی از برنامه‌های ما به روز کردن این محتواهاست. همچنین نسخه جدید شبکه شاد با کیفیت بخشیدن به آن رونمایی شده است.
کاظمی با بیان اینکه تربیت اصل سند تحول بنیادین است، خاطرنشان کرد: چرخش‌های خوبی اتفاق افتاده و رویکردها تغییر کرده است اما باید بدانیم مسیر توسعه پایدار کشور از آموزش می‌گذرد و هرچه قدر مدرسه از استانداردهای لازم برخوردار آینده‌ بهتری می‌توان ترسیم کرد.
آموزش مجازی برای ما انتخاب نیست بلکه اضطرار است
حسین حقوردی دبیر کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی دیگر مهمان «به وقت ایران» بود که در سخنانی گفت: برای نماینگان ملت در مجلس شورای اسلامی اولویت حفظ سلامت جامعه فرهنگی، دانش‌آموزان و دانشجویان و خانواده‌های آنهاست. جلسات متعددی در سال گذشته و امسال با حضور وزرای مربوط درباره بهترین شیوه بازگشایی مدارس برگزار شد باتوجه به اینکه واکسیناسیون هنوز تکمیل نشده است بنا بر این است که بازگشایی حضوری تا زمانی که از سلامت افراد مطمئن شویم، اتفاق نیفتد.
وی ادامه داد: آموزش مجازی برای ما انتخاب نیست بلکه اضطرار است چراکه آموزش به درستی اتفاق نمی‌افتد اما مجبور هستیم این شیوه را پیش بگیریم.
طرح رتبه‌بندی معلمان به کجا رسید؟
دبیر کمیسیون آموزش مجلس درباره رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: تا زمانی که مشکل معیشت معلمان را بر اساس شرایط روز جامعه حل نکنیم، نمی‌توانیم انتظار کیفیت داشته باشیم. مساله رتبه‌بندی معلمان اوایل سال 90 باید اجرایی می‌شد که این اتفاق نیفتاد اما در نهایت با پیگیری مجلس یازدهم بررسی این طرح در اولویت قرار گرفت.
حقوردی افزود: 15 هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه امسال در نظر گرفته شده است اما چون نسبت به بودجه پارسال افزایش پیدا کرده است، شورای نگهبان ایراد می‌گیرد باید به تامین منابع مالی فکر کنیم و اگر بتوانیم این مشکل را حل کنیم، شاهد اجرایی شدن این طرح خواهیم بود.
کرونا شکل نوینی از آموزش‌ها را رقم زد
وی با بیان اینکه کرونا شکل نوینی از آموزش‌ها را رقم زد، عنوان کرد: باید مشکلات و محدودیت‌های موجود در فضاهای مجازی مانند شبکه شاد برطرف شود چراکه این فضا بعد از کرونا هم ادامه پیدا خواهد کرد.
دبیر کمیسیون آموزش مجلس در پایان خاطرنشان کرد: درست است که سند تحول بنیادین نقش اصلی را به تربیت داده است اما نتوانستیم در پیشبرد آن موفق عمل کنیم که باید به این مساله توجه کنیم.
برنامه «به وقت ایران» در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه‌کنندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.
انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روزهای پایانی مهر ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «کونگ فو حیرت انگیز استاد هو»، «عملیات کف دریا»، «احساس خفگی» و «هدیه» 4 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

از فیلم تلویزیونی «پسرم رسول» اثری از شبکه پنج سیما در جشنواره بین المللی فیلم کودک تقدیر شد.

نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد 79.2 درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه تلویزیونی «افرا» از شبکه یک با 46 درصد مخاطب و کسب رضایت «در حد زیاد» 82.9 درصدی پربیننده‌تر از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی در صدر سریال‌های سیما قرار گرفت.

ویژه برنامه «قرار ما» به تهیه کنندگی مجید صفری، به مناسبت آغاز امامت مهدی صاحب الزمان از شبکه یک پخش می شود . 

«مثبت دست فرمون» با کارگردانی و اجرای حامد تهرانی با شروع فصل سوم این مسابقه از امشب ۲۳ مهرماه روانه آنتن شبکه نسیم می‌شود.

مجموعه مستند داستانی «سه شنبه ۱۴ جولای» به کارگردانی سید جواد حسینی از امروز شنبه ۲۴ مهر حوالی ساعت 18 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 در شب گذشته سردار منتظر المهدی مشاور فرمانده ناجا و دستیار فرمانده سایبری کشور به همراه مدیرگروه فیلم و سریال شبکه دو سیما آقای بهرنگ ملک محمدی از یکی لوکشین های اصلی سریال «نوار زرد ۲» بازدید داشتند.

برنامه تلویزیونی «ایست‌گاه» با اجرای سید جواد هاشمی و حسین رفیعی روی آنتن شبکه نسیم می رود.

در قسمت امشب «سریالیست» که یک ساعت زودتر از همیشه روی آنتن می رود، پدرام کریمی میزبان بازیگران سریال «در کنار پروانه ها» است و شاهد احمدلو نیز پرونده سریالهای پلیسی را در برنامه باز می کند.

در روز میلاد پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

تهیه‌کننده سریال «پلاک ۱۳» درباره آخرین وضعیت این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی آرش معیریان توضیح داد.

برنامه «از آسمان» شبکه دو سیما بیش از دو دهه است که به طور مستمر به موضوعاتی همچون شهادت ، ایثار و فرهنگ دفاع مقدس می پردازد.

ویژه برنامه قرار ما به مناسبت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام از شبکه یک پخش می شود. 

شادی عبدالوند و شهرزاد کمال زاده مهمانان شب نشینی بیست و یکم مهرماه بودند.

«بسته پیشنهادی» به تهیه کنندگی الهه بهبودی پکیجی از پیشنهادات برای ایجاد یک حال خوب در مخاطبان است که از جمعه ۱۶ مهرماه روی آنتن رفته است.

 

مجموعه مستند جدید سه قسمتی «آبگیر؛ آبادی حیوانات آفریقا» از شنبه 17 مهرماه در قاب چهارسوی علم شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

اولین و دومین قسمت از برنامه «شهرک رنگین کمان» با محوریت آموزش مهارت های زندگی و مدیریت بحران به تهیه کنندگی مریم وطن پور روزهای شنبه و یکشنبه حوالی ساعت ۱۵:۱۵ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

اولین قسمت از فصل سوم مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» به تهیه کنندگی سپهر محمدی و کارگردانی اصغر توسلی با آغاز ماه ربیع 17 مهرماه هرشب ساعت 23 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

تهیه‌کننده سریال «بی‌نشان» آگهی جذب هنرور منسوب به این پروژه را جعلی دانست و تاکید کرد اطلاعات این پروژه از کانال رسمی آن منتشر می‌شود.

برنامه «اسرار سینما»، میان برنامه جدید شبکه نمایش از فردا به روی آنتن می رود.

 

حسن نهضت تهیه کننده برنامه نگاه یک، از حضور دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در برنامه این هفته نگاه یک خبر داد. 

زندگی حرفه ای استاد منوچهر صدوقی سُها از قاب «حکایت دل» شبکه چهار سیما، دوشنبه سوم آبان ماه پخش خواهد شد.

برنامه کنکاش شنبه اول آبان با موضوع سفر وزرات خارجه ونزوئلا به ایران می­پردازد.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» به مناسبت میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) قبل از ظهر یک شنبه روی آنتن می رود.

سکانس‌های فینال سریال تلویزیونی «راز ناتمام» این روزها در کشور ترکیه در حال ضبط است.

ویژه برنامه «سلام تهران» به مناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) امشب شنبه اول آبان ماه ساعت21 بصورت زنده روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

تصویربرداری سریال «از سرنوشت ۴» به کارگردانی سید محمدرضا خردمندان به مرز ۶۰ درصد رسیده است.

سیزدهمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، چهارشنبه 29 شهریور ساعت ۲۲ با اجرای عطاالله بیگدلی روی آنتن این شبکه رفت .

ویژه برنامه «سوره» به مناسبت میلاد حضرت محمد (صل‌الله علیه و آله) از شنبه این هفته به مدت چهار شب روی آنتن خواهد رفت.

در روز میلاد پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

برنامه «دست در دست» به مناسبت میلاد نبی اکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) شنبه و یکشنبه (1 و 2 آبان) در 3 قسمت مجزا با حضور مهمانان ویژه روانه آنتن خواهد شد.

مجموعه مستند «برادران» به تهیه کنندگی اسماعیل حاج حیدری امشب(اول آبان ماه)  40 دقیقه بامداد از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

لوگوی سریال «آقای قاضی» اثر سجاد مهرگان با طراحی پوریا اسراری رونمایی شد.

برنامه «نوجوان ایرانی» شنبه و یکشنبه یکم و دوم آبان با حضور دانش­ اموزان نمونه روی آنتن می­ رود.

سریال امنیتی ـ جاسوسی «سرجوخه» ساخته احمد معظمی که پخش آن با مشکلاتی روبه رو شده بود طبق اعلام شبکه سه قرار است از دوشنبه سوم آبان ماه روی آنتن برود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد