امروز شنبه  13 آذر 1400
تعداد بازدید : 260 - تاریخ خبر : 1400/07/26 - 13:32
«از آسمان» روایتگر شهدا و ایثار ؛
22 سال ادای دین به شهداء

برنامه «از آسمان» شبکه دو سیما بیش از دو دهه است که به طور مستمر به موضوعاتی همچون شهادت ، ایثار و فرهنگ دفاع مقدس می پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، بیش از یک دهه است که برنامه «از آسمان» روایتی از زندگی شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران را به نمایش می گذارد و به سیره شهدا می پردازد ؛   از شهدای دفاع مقدس گرفته تا مدافعان حرم.

این برنامه مدت ها جمعه ها ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر خورشیدی‌فرد از شبکه دو پخش می‌شد و به مناسبت‌های مختلف از جمله ایامی چون نوروز ، هفته دفاع مقدس و مناسبت های خاص نیز به صورت ویژه برنامه  به مخاطبان ارائه شده است.

« از آسمان» بیش از دو دهه است که به موضوعاتی همچون «شهادت» با تمرکز بر سیره رفتاری شهدای جنگ، شهدای بعد از جنگ و شهدای مدافع حرم ، پرداختن به «خانواده شهدا» و به تصویر کشیدن حال و هوای خانواده ها بعد از شهادت عزیزانشان ، «جانبازی» و بررسی وضع فعلی جانبازان، نحوه جانبازی ، « آزادگی»  خاطرات، همایش ها، زندگی در اسارت ، « ایثارگری» مروری بر حال و هوای روزهای دفاع مقدس، یادها، بازتاب حماسه در زندگی امروز ، «راهیان نور» تشویق مردم به حضور در یادمان های دفاع مقدس، ‌نشر فرهنگ جهاد و حماسه ، «تاریخ دفاع مقدس» ثبت دقیق و مستند رویدادها و وقایع دفاع مقدس ، «بسیج» پوشش اختصاصی فعالیت های بسیج به عنوان مهمترین میراث فرهنگ دفاع مقدس ، «امتداد حماسه» پیشرفت های بعد از جنگ، جبهه های امروز و دفاع از اسلام به ویژه محور مقاومت را پرداخته است.

خورشیدی فرد با اشاره به این که امسال در آستانه بیست و دومین سالگرد پخش برنامه هستیم ، گفت : این روزها همچنین به سالگرد پرواز دو تن از نیروهای خوب برنامه «از آسمان»  محمد فراهانی و عباس گودرزی که تصویربردار و کارگردان برنامه بودند و در سال ۱۳۸۸ همراه سردار شهید شوشتری در شهرستان «سرباز» استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند ، نزدیک می شویم.

وی با تاکید بر این که «از آسمان» از یک گروه منسجمی بهره مند است که در تمام این سال ها با عشق و اشتیاق  کار خود را انجام می دهد ، افزود : این برنامه تنها برنامه دفاع مقدس است که از سال ۱۳۷۸  به طور مستمر هر هفته از سیما پخش می شود و  به زندگی و نحوه شهادت شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس  می پردازد.

خورشیدی فرد اظهار داشت :  از سال ۱۳۷۸ که پخش این برنامه آغاز شد تاکنون بیش از ۱۶۰۰ برنامه تولید شده است که بی شک به عنوان اسناد تاریخی در گنجینه دفاع مقدس و صداوسیما به یادگار خواهد ماند.

 تاکنون بالغ بر ۲۶۰  برنامه از شهدای مدافع حرم اعزامی از اقصی نقاط کشور تولید و حدود ۳۰ برنامه هم مختص  شهدای فاطمیون (شهدای افغانستان) را تهیه کردیم که بسیار مورد توجه و استقبال بینندگان قرار گرفت.

وی افزود : بیشتر انتخاب گروه برای تولیدات خود، ترکیبی از قابلیت های پذیرفته شده در مستند حقیقت، شیوه های موفق مستند گفت و گو محور و شگردهای باز سازی وقایع با تاکید بر گفتار و استفاده از نورپردازی موضعی و جذابیت های تصویری است و بخشی از برنامه های ما درخصوص موضوع «مقاومت» در قالب نریشن محور است .

تهیه کننده برنامه « از آسمان» تصریح کرد:  میزان قابل توجهی از برنامه های تولیدی این گروه در خارج از پایتخت تهیه شده که این رویکرد همواره مورد استقبال مردم قرار گرفته است و  توجه به تحقیق و پژوهش برای تولیدات دانش محور و دقیق، تکیه بر پیشرفت و به روز کردن امکانات و اطلاعات و استفاده از نیروهای متخصص یکی دیگر از شاخصه های این گروه به شمار می رود.

خورشیدی فرد خاطرنشان کرد : « از آسمان»  برای تولید برنامه های خود به سراسر ایران سفر می کند و تاکنون دوربین این برنامه از دهستان «بم پشت» در منطقه سراوان در جنوبی ترین نقطه مرزهای شرقی گرفته تا بجنورد و ارومیه و بهبهان و کرمان و اصفهان و سایر شهرها و روستاهای کشور رفته است .

وی افزود  : اخیرا برنامه ای مستندگونه را با موضوع تشکیل داعش تا شهادت حاج قاسم سلیمانی تهیه و تولید کردیم.

خورشیدی فرد همچنین گفت : در سفرهایی که مقام معظم رهبری داشتند به  طور  ویژه هر روز یک برنامه داشتیم و به  مناسبت پخش برنامه هایی همچون «راهیان نور» و مشرف شدن جانبازان به کربلای معلی هم ویژه برنامه هایی تهیه کردیم .

خورشیدی فرد با اشاره به استقبال بینندگان تلویزیون از برنامه «از آسمان» گفت :  بعضی برنامه ها به صورت کوتاه در فضای مجازی و به صورت کامل در تلوبیون  منتشر می شود به طوری که در تلوبیون یکی از برنامه های ما بیش از ۱۲۰۰  بار دیده شد که این  استقبال خوب مخاطبان ، یعنی ما به هدف خود که ادای دین به شهداء و خانواده معززشان بوده ، رسیده ایم.

وی با قدردانی از زحمات و حمایت های مدیران سابق و فعلی شبکه دو گفت  : حمایت ها و پشتیبانی این بزرگواران ما را بیش از پیش به ادامه کار دلگرم و امیدوار کرده است.

«از آسمان» به شکل فعلی از سال ۱۳۷۸ در شبکه دو آغاز به کار کرده، اما قبل از آن هفت سال با همین نگاه و رویکرد از شبکه یک به نمایش در می‌آمد.

امیر خورشیدی فرد تهیه کننده «از آسمان» پیش از این در  سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸  با شبکه یک سیما همکاری می کرده و  برنامه هایی همچون  «شاهد»  ، «سپاه» و «رهیافتگان وصال» را تهیه کرده است.

«ازآسمان»  کاری از گروه معارف شبکه دو و  تنها برنامه مستمر سیما در حوزه حماسه و جهاد است که  بارها به عنوان برنامه برتر در سیما انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفته و  طی ۲۰ سال بیش از ۱۶۰۰ برنامه را با موضوع مقاومت و جهاد و دفاع از حرم و وطن تولید و پخش کرده است. این برنامه هر اکنون پنج شنبه ها ساعت ۱۳:۳۰  از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

دیگر عوامل برنامه : سعید سلیمانی تصویربردار و تدوینگر ، جعفر اکبری تصویربردار دوم ، حمید بناء نویسنده ، نادرگهرسودی گوینده ، دستیار نور و تصویر مرتضی اعطاسی ، عباس خورشیدی فرد روابط عمومی

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
ا سربازحسینی
1400/08/01
سلام برنامه بسیار جالبی هست خسته نباشید سربازان گمنام مخصوصا حاج امیر آقا خورشیدی .
 

در روزهای پایانی اولین هفته آذر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «رها شده» و «چمدان» دو اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

نمایش قدیمی رادیویی " آقای غلط انداز " بعد از 50 سال از قاب برنامه «پرنیان صدا» شبکه پنج سیما به تصویر کشیده می شود. 

نمی توان انکار کرد که طی سال های اخیر سرعت پیشرفت فیلم مستند در ایران چند برابر شده است؛ رشد و توسعه مستندسازی در کشورمان هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ملموس و مشهود است. بدون تردید یکی از عوامل این پشرفت، سیمای جمهوری اسلامی است.

برنامه «تهران 20»، دو آذر ماه، با حضور "جعفر صباغیان" معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) به واکاوی حضور افرادی با وسع مالی بالا در لیست مستمری بگیران کمیته امداد پرداخت.

همسر شهید قهاری، دکتر ابولفضلی و مصطفی ابراهیمی جوان نخبه ایرانی مهمانان برنامه امروز صبح پارسی بودند.

عضو هیئت علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، آخرین وضعیت کرونا در ایران و جهان را تشریح کرد.

«ورزش ایران» یک میهمان حضوری و یک ارتباط اینترنتی دارد.

دو مستند «حماسه ملبورن» و «ماجرای نیمروز» جمعه 5 آذر از شبکه یک پخش خواهد شد.

«مثبت دست فرمون» با اجرا و کارگردانی حامد تهرانی و تهیه‌کنندگی محمود محمودی جمعه ۵ آذرماه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پنگوئن بلوم»، «سایه تاریک» و «خودش» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

زهره عبادی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، علل آلودگی هوای تهران را تشریح کرد.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور بسیجیان فعال بر روی آنتن می‌رود.

دکتر احسانی مدیر شبکه و مرتضی جاسبی مدیر گروه تولید شبکه نسیم از استودیو «چهل تیکه» بازدید و با عوامل برنامه دیدار و گفت و گو کردند. 

دبیرخانه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند، اسامی نامزدهای نهایی سه بخش فیلم، عکس و مستند نگاری پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند را اعلام کرد.

قسمت پنجم برنامه «سینما سلامت»، امشب ۴ آذر از ساعت ۲۰ با حضور دکتر ابراهیم داروغه پزشک، دبیر سابق جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم سلامت به روی آنتن می رود.

 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

سه سریال جدید «خط مقدم»، «نوار زرد 2» و «اپیدمی» به آنتن شبکه های یک، دو و سه می رسند.

امروزه تولیدات انیمیشن یکی از گونه های نمایشی پرمخاطب محسوب می‌شود که می‌تواند به راحتی با آثار داستانی رقابت کند اما به دلیل نیاز به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری حرفه ای ، انیماتورهای کشور تاکنون نتوانسته اند با تولیدات خارجی رقابت کنند چرا که این عرصه برای موفقیت همه جانبه خود نیازمند زیرساخت‌ها و دانش فنی بسیاری است که تنها دوربین، صدا و حرکت نمی‌تواند این پویایی و جان را در وجود آن تزریق کند اما علی رغم برخی کمبودها، این حوزه عزم خود را جزم کرده و با تکیه بر تلاش های خود توانسته تا حدی به سطح بالایی در تولید انیمیشن دست یابد و از آن در راستای تفهیم برخی مسائل زندگی و بایدها و نبایدها  به قشر کودک و نوجوان بهره گیرد.در همین راستا نقاش کوچولو مجموعه‌ای است  که بابک نظری با همت مرکز پویانمایی صبا آن را برای قشر خردسال تولید نموده و بر اساس موفقیت‌های بسیاری که این مجموعه از ابتدای تولید خود توانسته کسب  کند هم اکنون  به سری پنجم رسیده و تلاش دارد در قالب نقاشی های کودکانه در شکوفا شدن خلاقیت های خردسالان سهیم باشد.

 دستاوردهای 100 روز خدمت دولت سیزدهم در «کنکاش» امشب بررسی می شود.

بازی تیم های لیگ برتر همراه با تفسیر کارشناسان فوتبال در برنامه «گزارش ورزشی» پخش می شود.

«اپیدمی» اولین سریال کرونایی کشور، قرار است از دوشنبه 15 آذر ماه روی آنتن شبکه سه سیما برود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از واسطه های موجود در کشور سهم اندکی از آنها موثر و بخش اعظم آنها موثر نیستند.

در یکصدمین هفته شهادت سردار دل ها مستند «محاصره ۳۶۰ درجه» از شبکه های ملی و استانی پخش می شود.

آثار «ترنس هیل»، بازیگر مشهور ایتالیایی این هفته در شبکه نمایش مرور می شود و همچنین با پخش آثار سعدیِ سینمای ایران، یاد و خاطره وی گرامی داشته می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز شنبه ۱۳ آذر اعلام شد.

برنامه «فوتبال برتر» همزمان با نودوهفتمین شهراورد تهران ، شنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

"روز معلول" و "روابط بین زوجین و راه رسیدن به تفاهم در خانواده" موضوعات اصلی برنامه صبح پارسی امروز بود.

شنبه دوازدهم آذر ماه با پخش قسمت سی‌ام؛ سریال امنیتی_جاسوسی «سرجوخه» به کارگردانی احمد معظمی به پایان می‌رسد.

همراه با کاروان ایرانگردی شب نشینی این بار به سرزمین اقوام می رویم. 

"نجمه جودکی" و "سهیل مستجابیان" به ترکیب سریال تلویزیونی «نوار زرد ۲» به کارگردانی سروش محمد زاده و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی اضافه شدند.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور فرزاد خلیلی بر روی آنتن می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد