مشاهده خبر

چهار شنبه 1 تیر 1401 - 15:2:41

عملکرد بنیاد شهید و امورایثارگران در دوران جدید مدیریتی

برنامه «تهران 20» سی و یکم خرداد ماه، با حضور دکتر"سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی" معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران به تشریح عملکرد و رویکرد بنیادشهید و امورایثارگران در دوران جدید مدیریتی پرداخت.

0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ دکتر"سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی" با اشاره به اقدامات تحول گرایانه در بنیاد شهید و امورایثارگران در خصوص سهام بانک دی گفت: من وکیل سهام داران هستم، در بانک دی بنیاد شهید سهام دار نیست بلکه سهامداران اصلی 560 هزار ایثارگر هستند، ما به عنوان وکیل سهامداران در مدیریت بانک دخالت می کنیم و در یک بازه زمانی میان مدت حتما مدیریت بانک را به کانون سهامداران واگذار خواهیم کرد.

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران توضیح داد: تمامی دستگاه ها موظفند اقدامات لازم برای تبدیل وضعیت استخدامی کارکنانی که مشمول قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران قرار می گیرند را انجام دهند. اما در این میان برخی از دستگاه ها کوتاهی کرده اند که عمده مشکلشان نیز بار مالی است.

دکتر قاضی زاده هاشمی ادامه داد: تامین مالی برای این اقدام پیش بینی شده بود، اما ارتباطات میان سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری استخدامی و دستگاه محل خدمت کارمند کمی به طول می انجامد. در این میان نهادهای نظارتی نظیر دیوان عدالت اداری و کمیسیون ماده 16 بنیاد شهید می توانند بنا بر شکایت کارمندان به موضوع ورود کنند و بر علیه دستگاه خاطی حکم صادر نمایند.

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: قبل از آغاز دوره مدیریتی جدید بنیاد، حتی یک نفر از مشمولین این قانون، تبدیل وضعیت نشده بود، اما با رویکرد مدیریتی فعلی بنیاد شهید و پیگیری های متوالی انجام شده، تاکنون 67 هزار نفر از مشمولین قانون تبدیل وضعیت ایثارگران، در محل خدمتشان تبدیل وضعیت استخدامی داشته اند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از وظایف قانونی ما در بنیاد شهید، معاضدت حقوقی ایثارگران است بنا بر این، بنیاد شهید و امورایثارگران از شکایت کارمندانی که محل خدمتشان، تبدیل وضعیت استخدامیشان را اجرایی نمی کند حمایت حقوقی انجام می دهد.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

تغییر کنداکتور تماشا با سریال های جدید/ از «پرده نشین» تا «حس سوم» معرفی میراث فرهنگی و آثار تاریخی ایران در پویانمایی «موزه» فصل دوم برنامه «پروانه» روانه آنتن می‌شود فرزاد جمشیدی با «بیست کویید» همراه می‌شود قابلیت های ورزش و ورزشکار ایرانی عوامل سریال «گیل دخت» روی خط 162 پخش رقابت های تکواندو قهرمانی جهان از شبکه ورزش تماشای فوتبال بروسیا دورتموند - ماینتس در قاب فراتر «بدون توقف» با حضور نایب‌ رئیس مجلس روی آنتن می‌رود درخشش مستند «پرسپولیس – شیکاگو» در جشنواره 2023 تاک آمریکا «سوران» به زودی در قاب یک پخش فصل جدید «نشان ارادت» با ساختاری جدید در محرم و صفر آموزش و گسترش زبان فارسی در «زبان شیرین» «گمشده در فضا» در قاب شبکه فراتر فصل جدید سریال طنز «چشم‌بندی» در شبکه سه با چاشنی طنز آموزشگر مهارت‌های زندگی می شود نگاهی به اصالت‌های خانوادگی در کنار بازخوانی پرونده‌های تاریخی شبکه سه به «ایستگاه» رسید «تصویر انسان آسیب‌دیده در سینما»ی ایران چگونه است؟/ نقد «جنگ جهانی سوم» و «نهنگ» همكاری شبكه آموزش و دادگستری استقبال از ناوگروه 86 در ویژه برنامه «از مامان بگو» «قاب رفاقت» از شبکه پنج تماشایی می‌شود «دل روشنی» در دهه کرامت «ناگفته» ای از فتح خرمشهر لوگو و لوگوموشن «سوران» منتشر شد/ پخش به زودی از رسانه ملی هفته اول خرداد ماه و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی/ تماشای فیلم هایی به رنگ مقاومت در سالروز آزادسازی خرمشهر مستند «نخل خاکی» روانه آنتن شبکه پنج می‌شود مستندی درباره دیوید بکام در شبکه ورزش 22 صداپیشه مستند «درمان» را به شبکه سلامت رساندند مستند «دِز هنوز از شهر من می‌گذرد» روی آنتن شبکه یک ادراک رسانه ای چیست؟ نقش گردان شناسایی نیروی هوایی در آزادسازی خرمشهر گام به گام برای پاسخ به نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» حمایت از طرح های نوجوانان در رشته های هنری در«نوساز» «بی واسطه» با رئیس سازمان هواپیمایی کشور/ قیمت‌گذاری بلیط هواپیما چگونه است؟ چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» «نبردهای فانتوم» در قاب امید سینمایی هندی «برادر» از شبکه پنج روی آنتن می‌رود پوستر مستند «این یک اعتراض است» منتشر شد/ نقش جنبش‌های دانشجویی در تغییر وضعیت کشور چیست؟ گروه های همیاری زنانه از دفاع مقدس تا امروز در مجله «خط سوم» معرفی کارآفرینانی از خوزستان و بوشهر در برنامه «کار خونه» ‎«بگو بخند» از امشب در قاب نسیم پخش زنده اتاق عمل از شبکه سلامت سیما برای نخستین بار زمان پخش «نیکان» مشخص شد ویژه‌برنامه‌های شبکه پنج به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر «یادداشت‌های روزانه یک زنبور عسل» در قاب چهار پایان پیش تولید سریال حضرت معصومه (س) تدارک ویژه برنامه «تا نیایش» به مناسبت دهه کرامت وظایف دادگاه صالحه برای اتباع ایرانی فینال لیگ هندبال در قاب شبکه ورزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها