مشاهده خبر

سه شنبه 26 اردیبهشت 1402 - 16:16:4

روزانه؛ ١٢ ساعت پخش زنده از نمایشگاه کتاب/از میزبانی سیما از اهالی حوزه نشر تا انتقال برخى برنامه ها به نمايشگاه

امسال در سى و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، شبكه هاى سيما با ساخت دكور و راه اندازى استوديو در محل نمایشگاه، روزانه ١٢ ساعت به صورت زنده و مستقیم این رویداد بزرگ فرهنگی كشور را برای علاقه مندان یار مهربان پوشش مى دهند.

1

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

شبكه هاى سيما پيش از آغاز به كار رسمى سى و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با ساخت دكور و برپايى استودیوهای تلویزیونی در سالن ها و شسبتان مصلى امام خمينى(ره)، محل برگزاری نمایشگاه، در ساعات مختلف ميزبان نویسندگان، مولفان، شعرا، ناشران است و ضمن گفت و گو با ايشان، اطلاعات جامعی در خصوص حوزه نشر و تازه های کتاب به دوستداران يار مهربان ارائه می کند.

شبکه یک سیما با برنامه «کتاب اول» به تهیه کنندگی علیرضا متقیان در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سه نوبت به صورت زنده و ارتباط مستقیم در ساعت های 11 تا 12 - 13 تا 14 و 16 تا 17 ، نمایشگاه را پخش می کند.

برنامه «باغ کتاب» شبکه دو به تهیه کنندگی محمدحسن مدنی هم با دعوت از نویسندگان، ناشران، شعرا، منتقدان و... فرصتي را براي علاقه مندان به كتاب و كتابخواني فراهم آورده است تا با تازه های كتاب آشنا شوند.

دوربین های شبکه سه نیز با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب، به اطلاع رسانی از این نمایشگاه می پردازد و همچنین گزارش های از گفتگو با نویسندگان و ناشران حاضر در این نمایشگاه به صورت زنده روی آنتن می رود.

شبکه چهار با ارائه سه بخش ٢٠ دقیقه ای در روز و برنامه اختصاصی کتاب چهار به اطلاع رسانی نمایشگاه و موضوعات حوزه کتاب و نشر می‌پردازد.

ویژه برنامه نمایشگاه کتاب هر روز از ساعت ۱۵:۴۰ تا ۱۶ به صورت مستقیم و زنده روی آنتن شبکه پنج سیما می رود و گزارش هاى ويژه اى در فواصل برنامه ها پخش مى شود.

شبکه افق نیز علاوه بر تهیه ویژه برنامه ویژه «تورق» که با موضوع نمایشگاه کتاب به روی آنتن می فرستد، برای ایام رحلت حضرت امام (ره) ، سالروز قیام 15 خرداد و ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی هم در حال طراحی برنامه هایی با همین موضوع و شخصیت ها از محل نمایشگاه است.

با تمهید شبکه نسیم، برنامه «کودک شو» هم در نمایشگاه بین المللی کتاب اجرا می شود و برای خانواده هایی که همراه فرزندانشان از نمایشگاه کتاب بازدید می کنند فضای شادی بخشی را فراهم کرده است.

رامین کحال زاده تهیه‌کننده «دیدی نو» گفت: برنامه «دیدی نو» ویژه ایام برگزاری نمایشگاه کتاب هر روز ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه با مروری بر حواشی رویدادهای نمایشگاه کتاب به روی آنتن شبکه نسیم می رود.

وی خاطرنشان کرد: ما در این ویژه برنامه سعی کردیم نگاه خبری به نمایشگاه نداشته باشیم و جنبه های دیگری از این رویداد را برای مخاطبان خود روایت کنیم.

مدرسه تلويزيونى ايران شبكه آموزش هم از محل نمايشگاه پخش زنده دارد.

برنامه «ببین و بدون» شبکه کودک، نیز هر روز ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۱۵ با حضور چهره های حوزه کودک از سالن کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب روی آنتن می رود.

شبکه امید نیز با برنامه «باشگاه امید»، هر روز ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۰:۱۵ با حضور نویسندگان حوزه نوجوان از سالن کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب با مخاطبان این شبکه همراه هست. همچنین پویش «پاراگراف طلایی» با محور ارسال ویدیو از خوانش یک پاراگراف از کتاب ها توسط کودکان و نوجوانان در پیام‌رسان شاد نیز از دیگر تمهیدات این شبکه است.

در همین راستا با رييس مركز توليد و فنى سيما نیز گفتگویی كرده ايم.

حاجی سیدرضی رئیس مرکز تولید و فنی سیما درباره تمهيدات صداوسیما براى پوشش حداكثرى اين رويداد بزرگ فرهنگى كشور گفت: با تصميم سازمان، مرکز تولید و فنی سيما، مسئول هماهنگ کننده پوشش نمایشگاه شد تا علاوه بر شبكه هاى سيما ديگر معاونت های حوزه پيام رسانه ملى هم از تمهيدات و امكانات مركز بهره ببرند.

وی افزود: در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، شش واحد سیار، یک دستگاه اس ان جی پخش زنده، 4 خط فیبر و یک خط لینک وجود دارد که همزمان 6 شبکه تلویزیونی و معاونت های مختلف می توانند از تصاویر نمایشگاه استفاده کنند.

سیدرضی اظهار داشت: در طول برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، برای نخستین بار  16 شبکه تلویزیونی با توجه به رویکرد و ماموریت‌شان برای ضبط صدها دقیقه گفتگو با نویسندگان، ناشران، شعرا، مولفین و مترجمان که در حوزه های مختلف و متنوع نشر فعالیت دارند، ماموریت پیدا کرده اند تا از این ظرفیت در طول سال بهره برده شود.

رئیس مرکز تولید و فنی سیما ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده خطوط ارتباطی مصلی در خدمت سیگنال رسانی قرار گرفته تا به صورت حداکثری شاهد پخش زنده نمایشگاه کتاب باشیم به طوری که تصاویر را از ١٠صبح تا ساعت ٢٠ به نودال سازمان صداوسیما برای استفاده شبکه ها تحویل می دهیم. همچنين شبكه چهار سيما از حوالى ساعت ٢٢ تا ٢٤ از محل نمايشگاه پخش زنده برنامه دارد.

وی گفت: با این تعداد واحد سیار حدود 40 دوربین در نمایشگاه کتاب امسال مستقر است و نیز دوربین های پرتابل متعددی نیز برای ضبط مستندها به کار گرفته شده است. همچنین با تجهیز باکس های تدوین در محل نمایشگاه، برخی گزارش ها از همین جا برای پخش آماده می شود.

سیدرضی ادامه داد: یک خط که شامل 3 دوربین است به صورت آنلاین فضای نمایشگاه را به صورت (کیبل کم و کرین) در اختیار نودال شبکه خبر قرار می دهد. همچنین یک خط هم در اختیار مجموعه تلوبیون است و مجموعه شهر کتاب هم از طریق تلوبیون می توانند به صورت زنده از این خدمات استفاده کنند.

رئیس مرکز تولید و فنی سیما تصریح کرد: یک سکو (استیج) در طبقه همکف شبستان مصلی امام خمینی (ره) پیش بینی شده که برنامه های زنده شبکه های سیما از همین مکان به روی آنتن می رود. فضایی هم در طبقه اول شبستان مصلی نمایشگاه کتاب تهران هم برای 33 شبکه استانی صداوسیما در نظر گرفته شده است. 

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت برون مرزی، شبکه العالم هم از این ظرفیت ها استفاده می کند.

رئیس مرکز تولید و فنی سیما ادامه داد: چند مکان هم بیرون از فضای داخلی سالن های نمایشگاه آماده شده که سه محل از این مجموعه ها در اختیار معاونت صدا، یک محل برای خبرنگاران و یک سکو (استیج) هم به شبکه کودک و همچنین یک سکو نیز برای برنامه‌های میدانی اختصاص داده شده است.

برای دیدن تصاویر همراهی تلویزیون با یار مهربان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

آیا سینمای دینی و ملی رو به افول است/نقد فیلم «بدون قرار قبلی» برنامه‌های شبکه دو در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و نیمه خرداد «مرصع» سراغ موسیقی آیینی رفت/ حسام الدین سراج مهمان برنامه شد همراه با سخنرانی حجج اسلام در مناسبت‌های 14 و 15 خرداد برافراشته شدن پرچم هیأت باران «دست کی بالا» به مناسبت 14 و 15 خرداد روایت زندگی شهید میرزاخانی در اپیزود "بهنام" برنامه «آبروی کوچه‌ها» پاپایا و مارال در تهران / سفر تهرانگرد به گلخانه پاپایا و مزرعه پرورش گوزن ایرانی فرهنگ‌سازی وظیفه ذاتی رسانه است/ اولویت رسانه فرهنگ‌سازی مبتنی بر پژوهش است مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود «رخ خورشید» بر تارک جام جم ویژه برنامه های شبکه یک سیما در سالروز رحلت امام خمینی(ره) پخش مستندهای تاریخِ سیاسی به مناسبت نیمه خرداد از شبکه پنج همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در تعطیلات پایان هفته و نیمه خرداد/ بیش از 70 فیلم در تعطیلات پیش رو پخش زنده دربی از شبکه جام جم پخش «سوران» به شبکه یک رسید/ رونمایی از تصاویر جدید «آتش و باد» دو قسمت پشت صحنه دارد گفتگوی «ساعت به وقت قدس» با نماینده جنبش حماس در ایران دو فیلم مستند زیبا در قاب شبکه فراتر صدویکمین شهرآورد پایتخت از شبکه سه سیما سفر سینمایی به مشهد مقدس پخش زنده لیگ والیبال ملت‌ها از شبکه سه سیما ویژه برنامه های میلاد هشتمین امام در شبکه قرآن مستندی درباره «آنلکا» در قاب ورزش ماندگاری زبان فارسی درقاب پویانمایی معرفی کارآفرینان بوشهری و بلوچی در قسمت های پایانی «کار خونه» آغاز پخش سری جدید برنامه «ورزش و مردم» مجموعه تلويزيونى «سوادياران» کلید می خورد راوی «سفر» تجلیل شد / تولید فصل جدید مجموعه «اهل سفر» در شبکه مستند پخش ویژه برنامه «ایران امروز» به مناسبت رحلت بنیانگذار انقلاب/ تصاویر دیده نشده از امام (ره) روی آنتن می‌رود ویژه‌های ولادت امام رضا (ع) در شبکه پنج سیما مالیات بر عایدی سرمایه نگاه مردم فراتر از انتظار ما بود بررسی تربیت و نگهداری فرزندان دارای معلولیت در مجله «خط سوم» بررسی واقع‌نگری در زندگی مشترک در «کام شیرین» پخش «زیارت» حسن جوهرچی از شبکه نمایش ویژه برنامه «دست کی بالا» به مناسبت میلاد امام رضا(ع) تغییر کنداکتور تماشا با سریال های جدید/ از «پرده نشین» تا «حس سوم» معرفی میراث فرهنگی و آثار تاریخی ایران در پویانمایی «موزه» فصل دوم برنامه «پروانه» روانه آنتن می‌شود فرزاد جمشیدی با «بیست کویید» همراه می‌شود قابلیت های ورزش و ورزشکار ایرانی عوامل سریال «گیل دخت» روی خط 162 پخش رقابت های تکواندو قهرمانی جهان از شبکه ورزش تماشای فوتبال بروسیا دورتموند - ماینتس در قاب فراتر «بدون توقف» با حضور نایب‌ رئیس مجلس روی آنتن می‌رود درخشش مستند «پرسپولیس – شیکاگو» در جشنواره 2023 تاک آمریکا «سوران» به زودی در قاب یک پخش فصل جدید «نشان ارادت» با ساختاری جدید در محرم و صفر آموزش و گسترش زبان فارسی در «زبان شیرین» «گمشده در فضا» در قاب شبکه فراتر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها