امروز پنج شنبه  23 ارديبهشت 1400
تعداد بازدید : 496 - تاریخ خبر : 1400/01/23 - 14:31
ابراز رضایت مخاطبان همبازی سازندگانش را به ساختن فصل دوم دلگرم کرد

سازندگان سریال «هم بازی» شبکه دو در پاسخ به تماس های مردم با سامانه 162 روابط عمومی از ابراز رضایت مخاطبان خوشنود و به ساختن فصل دوم سریال دلگرم شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سازندگان سریال «هم بازی» شبکه دو سیما 23فروردین مهمان امور مخاطبان روابط عمومی صداوسیما شدند و در حدود یک ساعت به نظرهای مردم درباره این سریال گوش سپردند.

نوید محمودی تهیه کننده، سروش محمدزاده کارگردان، نیلوفر کوخانی و خیام وقار کاشانی از بازیگران این سریال برای پاسخگویی به تماس های مردمی حضور داشتند. نشست خبری این سریال نیز ساعتی پس از این پاسخگویی در سالن جلسات اداره کل روابط عمومی‌به صورت مجازی برگزار شد.

کار جهادی عوامل تولید در شرایط سخت کرونا

محمدحسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما در این نشست با بیان اینکه گفت و گوی بی واسطه با عوامل برنامه برای مخاطبان بسیار ارزشمند است گفت: تولید سریال در این شرایط سخت و با وجود این بیماری کاری جهادی است و عوامل تولید، همانند کادر درمان که در خط مقدم برای سلامتی مردم تلاش می‌کنند، می‌کوشند برای مردم برنامه بسازند .

وی با اشاره به پیشینه نوید محمودی در ساخت فیلم و سریال و تبحرش در این زمینه گفت: محمودی برنامه سازی دغدغه مند است که هوشمندانه و زیرپوستی پیامش را در داستان منتقل می‌کند و در این سریال نیز به زیبایی در زمینه اشتغال زایی و کار آفرینی

، ازدواج، خانواده  و اشتراکات فرهنگی با کشور همسایه پیامش را منتقل کرد. رنجبران با اشاره به تداخل زمانی که گاه ناخواسته میان سریال های شبکه‌ها ایجاد می‌شد گفت: با وجود این، سریال دیده شد و موضوعاتی مثل اشتراکات فرهنگی با کشور افغانستان را مطرح کرد که هم از اهداف سازمان برای تقویت وحدت میان دو کشور و هم از تأکیدات مقام معظم رهبری است.

دو فسمت پایانی را حتما ببینید

نوید محمودی تهیه کننده این سریال تولید این اثر را حاصل تلاش گروهی عوامل و پشتیبانی مدیران شبکه دو دانست و گفت: زمان برنامه ریزی برای انتخاب موضوع سریال نوروزی شبکه با مرور سبد سریال های نوروزی تصمیم بر ساخت سریالی ملودرام گرفته شد و بر اساس بازخوردها و آنچه امروز از نظرهای مردم شنیدیم توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند و با رکوردی بالاتر از نصاب سریالهای نوروزی شبکه دو سیما در 4سال اخیر، مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.

محمودی با دعوت از مخاطبان برای تماشای دو قسمت پایانی این سریال گفت: برای پرهیز از همپوشانی سریال با سریال های شبکه‌های دیگر زمان هر قسمت تغییر کرد و همین امر باعث شد بتوانیم بدون تکرار قسمت ها پخش سریال را تا پایان شعبان ادامه دهیم.

محمودی با اشاره به تیتراژ سریال و انتخاب ترانه ای افغانی گفت: سال ها بود که علاقه داشتم یکی از سریالهایی که می سازم ترانه افغان داشته باشم و سریال همبازی بهتین بستر برای این کار بود؛یکی از بهترین اتفاقات اجتماعی در این سریال نمایش همراهی مردم ایران با مردم افغانستان  در موضوع اتفاقات دانشگاه در افغانستان و پویش جان پدر کجاستی بود و همین امر بستر استفاده از ترانه ای افغان با صدای خواننده افغانی را فراهم کرد که مدیران شبکه دو نیز از آن حمایت کردند.

محمودی طرح این پیوند و اشتراک فرهنگی میان مردم ایران وافغانستان را اتفاق مهمی دانست که در این سریال رقم خورد و افزود: سکانس معروف این سریال ،در به تصویر کشیدن آن پدرافغانی و قصه اش در فضای مجازی، بارها دیده شد و کار بزرگی بود که برای اولین بار همگرایی،هم زبانی و دوستی مردم ایران با افغانستان را نشان می داد. وی افزود: این اتفاق می تواند راه را برای کارهای بعدی در زمینه اشتراکات فرهنگی میان دو ملت در برنامه‌ها ،هم در ایران و هم افغانستان، هموارتر کند.

تجربه شیرین شنیدن نظر مردم از زبان خودشان

سروش محمدزاده کارگردان سریال نیز با ابراز خرسندی از گفت و گوی بی واسطه با مردم در امور مخاطبان روابط عمومی سازمان گفت: تجربه این گفت و گو و آگاهی از نظر مردم درباره اثر تجربه جدید و شیرینی بود که برای ما انرژی بخش است. وی  افزود: امروزتوفیقی حاصل شد که با مخاطبانی از سراسر ایران و از ده استان گفت وگو کنم که همه از سریال راضی بودند و درخواست داشتند فصل دوم سریال را بسازیم.

 محمدزاده با اشاره به زمان محدود تولید سریال و مشکلات تولید در هنگام کرونا از عوامل حرفه ای سریال یاد کرد که به گفته او سینمایی ترین گروه تولیدرا تشکیل می دادند.

اودرباره تولید در اوضاع کرونایی و سختی‌هایش گفت:  سال گذشته تجربه کار در این شرایط را در چند اثر داشتم که شرایطی بسیار پیچیده و حساس ایجاد می‌کند و در این کار ما برای مراقبت از عوامل و رعایت شیوه نامه‌ها در دو بخش کار تولید را دنبال کردیم که فشار مضاعفی بر عوامل بود اما خوشبختانه بدون هر اتفاق ناگواری به پایان رسید و به سلامت از این وضعیت عبور کردیم.

فصل دوم سریال ساخته می‌شود

ملک محمدی مدیرگروه فیل و سریال شبکه دو نیز با اشاره به ژانر سریال که سریالی جدی با حرف های جدی بود گفت: سریال های جدی مخاطبان جدی تری دارد و نگاه تفننی به آن نباید داشت.

ملک محمدی از سریال و موضوعات اجتماعی آن یاد کرد و گفت: این سریال با طرح موضوعاتی چون ازدواج و اشتغال جوانان، پیوند جوانان با نسل قبل و ...حرف های مهمی داشت که باید مخاطب با صبوری ان‌ها را در سریال دنبال کند و در دوقسمت آخر بسیاری از حرف هایی که در طول سریال زده شده به نتیجه می رسد که توصیه می‌کنم مخاطبان این سریال آن را از دست ندهند.

مدیرگروه فیلم و سریال شبکه دو با بیان اینکه کار کردن نیاز هر انسان است گفت: «هم بازی» درباره کار کردن در یک اجتماع می‌گوید و داستان انسان‌هایی است که تلاش می‌کنند زندگی شرافتمندانه ای داشته باشند. وی بااشاره به سکانس «جان پدر کجاستی» در این سریال گفت از روز اول می دانستیم این سکانس را باید داشته باشیم و از اول که با اقای محمودی کار را شروع کردیم تصمیم داشتیم از رفتار ایرانی‌ها در برابر این حادثه بگوییم تا جایی که در برج آرزدای تهران برای آن نور افشانی شد و این رفتار مردم ایران رفتاری مثال زدنی بود.

 ملک محمدی درباره تولید سریال در شرایط کرونایی نیز گفت: عکس های تیتراژ پایانی نشان می دهد که چه ملاحظاتی برای رعایت شیوه نامه‌ها در نظر گرفته شده و همه تلاش گروه سازنده بر حفظ جان عوامل بود. وی در پایان از تصمیم شبکه دو برای تولید فصل دوم سریال سخن گفت.

در خط مقدم ایستادیم

خیام وقار کاشانی نیز از ابراز رضایت مخاطبان از این سریال در تماس با واحد 162 روابط عمومی‌گفت: کار تولید در اوضاع شیوع این بیماری بسیار سخت و حساس بوداما برای جلب رضایت مردم باید در خط مقدم مبارزه می ایستادیم و برای پرکردن اوقات فراغت مردم کار می‌کردیم و از اینکه سریال توانست در قلب مردم جایی برای خود باز کند و مباحث مهمی چون ازدواج آسان و اشتغال جوانان را که دغدغه اصلی خانواده‌ها است مطرح کند سیار خوشحالیم.

رضایت مردم اثر سختی‌های کار را از بین برد

نیلوفر کوخانی نیز جلب رضایت مردم را بالاترین هدف برای تولید یک سریال دانست و با اشاره به ابراز رضایت مخاطبان از این سریال در تماس ها گفت: همه سختی‌های کار در شرایط کرونایی با ابراز محبت و رضایت مردم از این سریال تبدیل به شیرینی شد.

برای دیدن گالری تصاویر اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

نخستین دوره رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب‌قلم» با موضوع رویای ایرانی و با محوریت خلق ایده تا نگارش فیلمنامه در زمینه تله‌فیلم، توسط اداره کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیمافیلم برگزار می‌شود.‌

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از مخاطبان سیما در فصل زمستان ۱۳۹۹؛ شبکه‌های سه سیما (52 درصد)، آی‌فیلم معاونت برون‌مرزی (46 درصد) و یک سیما (44.5 درصد) به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم پرمخاطب‌ترین شبکه‌های تلویزیونی قرار گرفتند و مشخص شد شبکه آی‌فیلم معاونت برون مرزی با 10.1 درصد، شبکه آموزش سیما با 6.2 درصد و شبکه تماشا سیما با 5.2 درصد، بیشترین رشد میزان مخاطب را نسبت به زمستان ۱۳۹۸ داشته‌اند.

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس شریف، شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را برای این روز تهیه و تدارک دیده اند.

عوامل برنامه هاى شب هاى قدر شبکه هاى سیما در این لیالى پرفیض تلاش کردند حال معنوى این مراسم ها را به خانه هاى مردم منتقل کنند.

شب گذشته برنامه «دعوت» در نوزدهمین قسمت میزبان خانواده‌ای بود که بر اثر کرونا یکی از اعضای خود را از دست داده بودند؛ فرانک داودی پرستار شهیدی که عضو کادر درمان بود و در راه خدمت جان سپرد.

شبکه سلامت سیما این هفته چند فیلم سینمایی فاخر و مناسب سازی شده را برای تماشاى جمعیت ناشنوای کشور،  پخش می کند. 

هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می شود. 

در روزهای پنج شنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت ماه که مصادف با روز جهانی قدس است، با فیلم هایی از جنس مقاومت همراه باشید.

شبکه های سیما با تدارک برنامه هایى مفرح و شاد در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند و همچنین پوشش نماز عید فطر به صورت زنده در روز عید سعید فطر مهمان خانه هاى شما مى شوند.

عباس موزون، طراح، تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه به همراه محمدامین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار ‌با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی «162» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رمضانی صداوسیما منتشر شد که بر اساس آن 79.3 درصد بیننده برنامه‌های سیما و حدود 21 شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند و در میان سریال‌های تلویزیون سریال احضار شبکه یک سیما با 43.1 درصد مخاطب و رضایت حدود 74 درصد در حد زیاد در صدر سریال‌های رمضانی تلویزیون قرار گرفت.

«آموزش بد»، «قلمرو»، «فرار از زندان پرتوریا»، «ماجرای من و پدربزرگ» و «نیمه گمشده» فیلم های جدیدی هستند که در تعطیلات عید سعید فطر از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

فصل دوم مجموعه «زیرخاکی» از سه شنبه ۴ خرداد از شبکه یک؛ «صبح آخرین روز» با موضوع زندگى شهید شهریارى دانشمند هسته اى کشورمان از شبکه دو و «بوتیمار» از شبکه سه از شنبه ۲۵ اردیبهشت و «روزهای آبی» از پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت از شبکه پنج پخش خواهند شد.

 

یکی از اوقات دیدنی سیما در ماه مبارک رمضان، برنامه های سحرگاهی هستند.

قطعه ای از سریال «همبازی» به شهدای حادثه تروریستی دبیرستان دخترانه کابل تقدیم می شود.

 

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

حسین خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان از عملکرد آموزشی شبکه آموزش سیما در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر شبکه سلامت سیما تاکید کرد : با توجه به افزایش مخاطبان برنامه های شبکه سلامت ،  این شبکه به روی ویترین تلوبیون می رود.

 سعید سعدی ضمن اعلام خبر ادامه تصویربرداری سریال «بچه مهندس۴» تاکید کرد: زحمات خالصانه علی غفاری در مجموعه بچه مهندس در یادها می‌ماند.

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

سومین قسمت مستند «شهر آرا»، ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا دوشنبه 30فروردین ماه ساعت 11 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

«رفیق» ویژه برنامه شبکه امید در لحظات سحر و افطار است که مخاطبان خود را در این لحظات نورانی با خود همراه می کند.

 

جدول شماره ۲۴۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» میزبان پژمان جمشیدی خواهد بود.

مستند «آسوده بخواب کوروش» به کارگردانی علی فراهانی و تهیه‌کنندگی مهدی مستوفی به مناسبت سالگرد تصویب قطعنامه ۲۷۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

برنامه «مثل ماه» شب گذشته، میزبان دو خانواده بود که هر دو به نوعی با کودکان و نوجوانان معلول در ارتباط هستند.

شبکه امید برنامه «اولی‌ها» را برای رای اولی‌هایی که در انتخابات ۱۴۰۰ می‌توانند شرکت کنند، روی آنتن می‌برد.

در آستانه بازی های المپیک توکیو مدیران شبکه ورزش با سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک دیدار و گفتگو کردند.

شبکه دو سیما به مناسبت عید سعید فطر برنامه «دست در دست» را در روز عید و تعطیلی پس از آن با حضور مهمانان مختلف و بخش‌های متنوع در چهار قسمت ویژه روانه آنتن می‌کند.

سالار عقیلی خواننده تیتراژ پایانی سریال «صبح آخرین روز» به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد شد.

ویژه برنامه «مسافر ماه» به مناسبت عید سعید فطر با اجرای مشترک «پوریا پورسرخ» و «محسن آزادی» روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

برنامه «بازی ویزیون» امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 14 روی آنتن شبکه امید می رود.

مهمان برنامه «ضیافت» گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته و اصلی سید عبدالله بلادی ظلم‌ستیزی بود.

تهیه یک کیک خوشمزه، معرفی شیوه های صحیح برنامه ریزی آموزشی و آموزش تکنیک های رنگ آمیزی، عناوینی هستند که در «خانه مهر» چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه به آن پرداخته می شود .

حکیم خیراندیش در «ماه دستان» از تزکیه نفس در مسیر طب سنتی می گویند.

بیست و هشتمین قسمت از ویژه برنامه جشن رمضان به موضوع مسائل خیرین در کشور پرداخت.

ابراهیم دهباشی و علی‌حسن ظفری دو تن از رانندگان تاکسی تهران مهمان شب گذشته «دعوت» بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد