امروز پنج شنبه  23 ارديبهشت 1400
تعداد بازدید : 123 - تاریخ خبر : 1400/01/30 - 09:42
اسماعیلی در «به وقت ایران» مطرح کرد:
آمایش کل کشور را نداریم و امکانات فقط در تهران است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حال حاضر بیشتر مردم شهرستان ها وارد تهران شدند و ما طرح آمایشی کلی کشور را نداریم و توسعه نامتوازن است. اکنون امکانات فقط در تهران است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ برنامه زنده«به وقت ایران» 29فروردین با حضور ولی اسماعیلی  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس ،علی اکبر خادمی قائم مقام معاونت اشتغال و خوکفایی کمیته امداد خمینی  از شبکه هفت سیما روی آنتن رفت .
ولی اسماعیلی  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد : قطعا قوانینی که مجلس مصوب می کند جنبه های مختلف را درنظر می گیرند . ما هنوز نتوانستیم فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه تببین کنیم و فرهنگ کار به فعلیت تبدیل نشده است . مهارت یک ارزش است اما  همه ما دنبال میز هستیم .
وی ادامه داد:  بحث سند توسعه نیاز به فرهنگ سازی دارد. علیرغمی تلاش هایی که کمیته امداد ومجلس کرده است تا این فرهنگ جا نیافتد، فضیلت کار به فعلیت نرسد و ارزش کار مشخص نشود به نتیجه نمی رسیم .کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و سازمان بهزیستی و معاونت مناطق محرومین و سازمان فنی وحرفه ای و.. باید  دست به دست بهم بدند و به محرومین کمک کنند .
اسماعیلی بیان کرد: کمیته امداد موفق بوده است ؟اگر ماده 35 را ببینیم هرسال ده درصد از افراد زیر پوشش کمیته امداد باید کم بشود آیا واقعا با مهارت آموزی فقر را کم کردیم ؟ ما از اول باید ماهیگیری را یاد می دادیم .
وی گفت: در حال حاضر بیشتر مردم شهرستان ها وارد تهران شدند  و ما طرح آمایشی کلی کشور را نداریم و توسعه نامتوازن است . اکنون امکانات فقط در تهران است .
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ما بعد اینکه مراکز را بهم وصل کنیم اولین کاری که باید انجام بدهیم شناسایی فردی و محیطی است  و پس از آن، آموزش های متناسب با استعداد ومحیط است . ما اگر محیط را نشناسیم در مهارت آموزی موفق نیستیم باید با توانایی و پتانسیل فرد در کار صورت گیرد . حمایت جهت فراهم آوردن اشتغال و ایجاد زیرساخت جهت بازاریابی است .
وی افزود: ما امروز در مجلس لایحه کمک افراد حقیقی و حقوقی به سازمان فنی و حرفه ای را تصویب کردیم پس از این خیرین می توانند در بازسازی کارگاه های نامعیوب فنی حرفه ای که این سازمان بسیار در پی آن بود، کمک کنند.
در ادامه برنامه، علی اکبر خادمی قائم مقام معاونت اشتغال و خوکفایی کمیته امداد خمینی بیان کرد:  مجموعه ی کمیته امداد از ابتدای ظهور انقلاب اسلامی شکل گرفته است و به جمیع محرومین و نیازمندان خدمت رسانی کرده و از یک نهاد حمایتی به یک نهاد  توسعه ای تبدیل شده است. کمیته امداد توانسته است  فاصله بین مردم و دولت را به عنوان یک نهاد توسعه ای پر کند و در بحث اشتغال محرومان کمک بزرگی بکند آمار اشتغال کمیته امداد در سال 99 حدودا بیش از دویست وسی هزار فرصت شغلی بوده است که که بیش از 40 درصد اشتغال جدید ایجادی کشور را شامل می شود.
وی افزود: ورودی های کمیته امداد خیلی بیشتر شده است مجموعه کمیته امداد یک ظرف مشخصی دارد . تلاش کمیته امداد این است که با توانمند سازی این افراد از پوشش آنها جلوگیری بکند . ما سی درصد اشتغال ایجاد می کنیم که برای نیازمندان موردی است . ما آنها را تحت پوشش خودمان قرار بدهیم اشتغال زدایی می کنیم . از ابتدای تشکیل کمیته  امداد تا کنون بیش از هشتصد هزار نفر و حدود 54000 خانوار به واسطه طرح اشتغال از پوشش خارج شدند ما از تبصره 14 استفاده کردیم و با منابعی که در اختیار مان قراردادند از طریق آن هفتصد هزار نفر خانوار جدید وارد کمیته امداد شدند .
خادمی خاطر نشان کرد: ما از مهارت آموزی نتیجه خوبی در کمیته امداد برای محرومین در راستای اشتغال زایی گرفتیم  در بند سه ماده شش اساسنامه از سوی رهبری عبارتی آمده است، تکلیف ما را تعیین می کند. توانمند سازی در خود اشتغال زایی و استقلال اقتصادی افراد و خانواده ی نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی و ایجاد اشتغال از نقاظ قوت کمیته امداد  است.
وی گفت:  ما براساس ظرفیت خودمان به مردم مان کمک رسانی می کنیم . وزارت آموزش و پرورش 50درصد آموزش و دانشگاهها 30 درصد  آموزش خود را مکلف هستند به سمت مهارت آموزی ببرند.
خادمی اظهار داشت: ما برای اولین بار در کشور برای 500 شهرستان کشور 50 شغل الویت دار مشخص کردیم و با راه اندازی پورتال maziyat job.emdad. ir دادیم کمیته امداد را تبدیل به یک نهاد توسعه محورکردیم.
قائم مقام معاونت اشتغال و خوکفایی کمیته امداد خمینی تصریح کرد: عاملیت مردم در پیشرفت کشور است و باید اشتغال باشد و اقتصاد مقاومت داشته باشد. کسب وکارهای خرد دارای موانعی است و ما انگیزه و دانش کسب وکار ایجاد نکردیم.
برنامه «به وقت ایران» در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

نخستین دوره رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب‌قلم» با موضوع رویای ایرانی و با محوریت خلق ایده تا نگارش فیلمنامه در زمینه تله‌فیلم، توسط اداره کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیمافیلم برگزار می‌شود.‌

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از مخاطبان سیما در فصل زمستان ۱۳۹۹؛ شبکه‌های سه سیما (52 درصد)، آی‌فیلم معاونت برون‌مرزی (46 درصد) و یک سیما (44.5 درصد) به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم پرمخاطب‌ترین شبکه‌های تلویزیونی قرار گرفتند و مشخص شد شبکه آی‌فیلم معاونت برون مرزی با 10.1 درصد، شبکه آموزش سیما با 6.2 درصد و شبکه تماشا سیما با 5.2 درصد، بیشترین رشد میزان مخاطب را نسبت به زمستان ۱۳۹۸ داشته‌اند.

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس شریف، شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را برای این روز تهیه و تدارک دیده اند.

عوامل برنامه هاى شب هاى قدر شبکه هاى سیما در این لیالى پرفیض تلاش کردند حال معنوى این مراسم ها را به خانه هاى مردم منتقل کنند.

شب گذشته برنامه «دعوت» در نوزدهمین قسمت میزبان خانواده‌ای بود که بر اثر کرونا یکی از اعضای خود را از دست داده بودند؛ فرانک داودی پرستار شهیدی که عضو کادر درمان بود و در راه خدمت جان سپرد.

شبکه سلامت سیما این هفته چند فیلم سینمایی فاخر و مناسب سازی شده را برای تماشاى جمعیت ناشنوای کشور،  پخش می کند. 

هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می شود. 

در روزهای پنج شنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت ماه که مصادف با روز جهانی قدس است، با فیلم هایی از جنس مقاومت همراه باشید.

شبکه های سیما با تدارک برنامه هایى مفرح و شاد در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند و همچنین پوشش نماز عید فطر به صورت زنده در روز عید سعید فطر مهمان خانه هاى شما مى شوند.

عباس موزون، طراح، تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه به همراه محمدامین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار ‌با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی «162» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رمضانی صداوسیما منتشر شد که بر اساس آن 79.3 درصد بیننده برنامه‌های سیما و حدود 21 شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند و در میان سریال‌های تلویزیون سریال احضار شبکه یک سیما با 43.1 درصد مخاطب و رضایت حدود 74 درصد در حد زیاد در صدر سریال‌های رمضانی تلویزیون قرار گرفت.

«آموزش بد»، «قلمرو»، «فرار از زندان پرتوریا»، «ماجرای من و پدربزرگ» و «نیمه گمشده» فیلم های جدیدی هستند که در تعطیلات عید سعید فطر از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

فصل دوم مجموعه «زیرخاکی» از سه شنبه ۴ خرداد از شبکه یک؛ «صبح آخرین روز» با موضوع زندگى شهید شهریارى دانشمند هسته اى کشورمان از شبکه دو و «بوتیمار» از شبکه سه از شنبه ۲۵ اردیبهشت و «روزهای آبی» از پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت از شبکه پنج پخش خواهند شد.

 

یکی از اوقات دیدنی سیما در ماه مبارک رمضان، برنامه های سحرگاهی هستند.

قطعه ای از سریال «همبازی» به شهدای حادثه تروریستی دبیرستان دخترانه کابل تقدیم می شود.

 

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

حسین خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان از عملکرد آموزشی شبکه آموزش سیما در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر شبکه سلامت سیما تاکید کرد : با توجه به افزایش مخاطبان برنامه های شبکه سلامت ،  این شبکه به روی ویترین تلوبیون می رود.

 سعید سعدی ضمن اعلام خبر ادامه تصویربرداری سریال «بچه مهندس۴» تاکید کرد: زحمات خالصانه علی غفاری در مجموعه بچه مهندس در یادها می‌ماند.

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

سومین قسمت مستند «شهر آرا»، ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا دوشنبه 30فروردین ماه ساعت 11 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

«رفیق» ویژه برنامه شبکه امید در لحظات سحر و افطار است که مخاطبان خود را در این لحظات نورانی با خود همراه می کند.

 

جدول شماره ۲۴۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» میزبان پژمان جمشیدی خواهد بود.

مستند «آسوده بخواب کوروش» به کارگردانی علی فراهانی و تهیه‌کنندگی مهدی مستوفی به مناسبت سالگرد تصویب قطعنامه ۲۷۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

برنامه «مثل ماه» شب گذشته، میزبان دو خانواده بود که هر دو به نوعی با کودکان و نوجوانان معلول در ارتباط هستند.

شبکه امید برنامه «اولی‌ها» را برای رای اولی‌هایی که در انتخابات ۱۴۰۰ می‌توانند شرکت کنند، روی آنتن می‌برد.

در آستانه بازی های المپیک توکیو مدیران شبکه ورزش با سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک دیدار و گفتگو کردند.

شبکه دو سیما به مناسبت عید سعید فطر برنامه «دست در دست» را در روز عید و تعطیلی پس از آن با حضور مهمانان مختلف و بخش‌های متنوع در چهار قسمت ویژه روانه آنتن می‌کند.

سالار عقیلی خواننده تیتراژ پایانی سریال «صبح آخرین روز» به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد شد.

ویژه برنامه «مسافر ماه» به مناسبت عید سعید فطر با اجرای مشترک «پوریا پورسرخ» و «محسن آزادی» روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

برنامه «بازی ویزیون» امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 14 روی آنتن شبکه امید می رود.

مهمان برنامه «ضیافت» گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته و اصلی سید عبدالله بلادی ظلم‌ستیزی بود.

تهیه یک کیک خوشمزه، معرفی شیوه های صحیح برنامه ریزی آموزشی و آموزش تکنیک های رنگ آمیزی، عناوینی هستند که در «خانه مهر» چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه به آن پرداخته می شود .

حکیم خیراندیش در «ماه دستان» از تزکیه نفس در مسیر طب سنتی می گویند.

بیست و هشتمین قسمت از ویژه برنامه جشن رمضان به موضوع مسائل خیرین در کشور پرداخت.

ابراهیم دهباشی و علی‌حسن ظفری دو تن از رانندگان تاکسی تهران مهمان شب گذشته «دعوت» بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد