امروز پنج شنبه  23 ارديبهشت 1400
تعداد بازدید : 85 - تاریخ خبر : 1400/02/14 - 13:14
آنچه در برنامه شب گذشته «دعوت» گذشت؛
از مصرف و فروش مواد مخدر تا خادم‌الحسین(ع) شدن/ نمایش پرچم متبرک حرمین امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع)

شب گذشته برنامه بیستم «دعوت» همزمان با شب شهادت حضرت علی (ع) و شب قدر با حضور افرادی روی آنتن رفت که مسیر زندگی‌شان تغییرات زیادی کرده بود؛ آنها همراه با فردی به برنامه آمده بودند که او را منجی می‌نامیدند؛ ابوالفضل، بهنام، میثم، علیرضا، سیدمجتبی و حاج‌اصغر.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، ابوالفضل در ابتدا گفت: کودکی خوبی نداشتم در سن ۱۵ سالگی به محل دیگری نقل مکان کردیم که از نظر محیط خیلی سالم نبود من فرزند بزرگ خانواده بودم و حرف گوش نکن همین باعث شده تا در انتخاب دوست اشتباه کنم دوستانی که انتخاب کردم مصرف کننده مواد مخدر بودند؛ همه چیز از سیگار شروع شد بعد از مدتی درس را رها کردم و به مصرف مواد مخدر رو آوردم. اوایل خدمت در حالی که مصرف‌کننده مواد هم بودم نامزد کردم چند سال نامزد بودیم و من مصرف‌کننده اما خانواده همسرم چیزی نمی‌دانستند.

در همین بخش برمایی خطاب به بینندگان گفت: آدم خوب و سالم برای ازدواج خوب مناسب است اما آدمی که حالش بد است ازدواج کجای زندگی او را می‌خواهد خوب کند آدرس غلط ندهیم!

علیرضا ادامه داد: بعد از مدتی برای مراسم به نامزدی به خانه پدر همسرم رفتیم آنجا به‌ من شک کردند پدر خانم‌ام به من گفت تو مواد مصرف می‌کنی اما من حاشا کردم آزمایشگاه رفتیم جواب آزمایش مثبت درآمد پدر خانم‌ام من را به منزل راه نداد در را روی من بست و لباس‌هایم را بیرون پرت کرد؛ آبرویم رفت.

بخش بعدی مربوط به حضور بهنام مهمان دیگر بود؛ او گفت: از سربازی که برگشتم بیکار بودم هر بار که سر کار می‌رفتم ماندگار نبودم پول زیاد می‌خواستم بعد از مدتی با چند نفر آشنا شدم و به سمت خلاف رفتم مواد مخدر می‌فروختم. بعد از مدتی با تعدادی از دوستان آشنا شدم به هیئت می‌رفتیم من فقط امام حسین(ع) را مختص به محرم می‌دیدم دوستان قرار بود به کربلا بروند من پول داشتم اما دلم نمی‌خواست آن پول را در راه امام حسین(ع) خرج کنم چون پول من حرام بود.

میثم مهمان بعدی «دعوت» بود؛ او قصه خود را بیان کرد و گفت: در دوران دبیرستان دوستان خوبی نداشتم بعد از دوستی با این افراد به الکل رو آورده بودم خیلی از روزها مثل محرم الکل مصرف می‌کردم تا اینکه یک روز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بودم و با یک آقا آشنا شدم؛ سید مجتبی که در هیئت‌ها آبدارچی بودند. سید مجتبی بعد از مدتی من را با حاج اصغر آشنا کرد اما همچنان من اعتقادی نداشتم تا این که حاج اصغر به من گفت بیا تو را به کربلا ببرم من گفتم من کربلا بیا نیستم یک شب مرا به هیئت بردند و پرچم ضریح امام حسین (ع) را آورده بودند و بعد از دیدن آن پرچم حال عجیبی پیدا کردم.

علیرضا نفر چهارم بود؛ او گفت: من در یک خانواده مذهبی بزرگ شده‌ام بسیار درس‌خواندم بودم بعد از انتخاب رشته خیلی موفق نبودم و زندگی من کلا به هم ریخت انتظار داشتم وقتی نماز می‌خوانم و روزه می‌گیرم خدا سریع برایم جبران کند اما بعد از مدتی ناامید شدم و همه چیز را رها کردم با دوستان ناباب آشنا شدم الکل مصرف می‌کردم و اتفاقات دیگر. یک شب که الکل مصرف کرده بودم به خانه آمدم حال خوبی نداشتم پدرم من را با آن حال دید به من گفت راهی که می‌روی راه درستی نیست زیارت عاشورای خود را بخوان همان شب مجددا شروع کردم به خواندن زیارت عاشورا. با خود فکر کردم امام‌حسین(ع) من را رها کرده اما یک شب پدر آمد و گفت پاسپورت خود را بردار می‌خواهیم به کربلا برویم.
در بخش بعدی حاج اصغر به مهمان‌ها اضافه شد؛ او در ابتدا بیان کرد: من دلم به امام حسین(ع) گرم است هرچه دارم از ائمه(ع) هست؛ امام حسین(ع) کشتی نجات است اگر بچه‌ها به این راه کشیده شده‌اند من فقط عامل بوده‌ام. حاج اصغر در ادامه گفت: سال ۹۳ به زیارت امام حسین(ع) رفته بودم در بین‌الحرمین از امام حسین (ع) مدد خواستم تا افرادی که در مسیر نیستند را به راه بیاورم آقا مدد کرد اگر قرانی در این راه خرج کرده باشم صد برابر آن من برگردانده شده است. تعدادی از دوستان به من کمک می‌کنند بچه‌ها را در محل‌های مختلف گلچین و به من معرفی می‌کنند تا به کربلا برویم.

بهنام در ادامه گفت: زمانی که می‌خواستم به کربلا بروم مادرم گفت مقداری به تو پول می‌دهم به جای من هم زیارت کن؛ حاج اصغر هم بقیه پول زیارت را به من داد زمانی که به زیارت رفتم از امام حسین(ع) خواستم؛ الان حدود ۵ سال است که به کربلا می‌روم؛ مادرم به حاج اصغر زنگ زد و گفت: بچه من به هیچ وجه اهل نمی‌شد اما تو او را به کربلا بردی و اهل شد.

در ادامه محمد برمایی پرسید چه تضمینی وجود دارد که این جوان‌ها دوباره به راه قبل خود باز نگردند حاج اصغر در جواب گفت: کسانی که امام حسین(ع) به آنها نظر کرده دیگر به گذشته باز نمی‌گردند؛ مگر ممکن است مقام عظما چیزی را ببخشد و پس بگیرد!

بخش دیگر مربوط به حضور مجتبی بود که افراد خطاکار را پیدا می‌کند و به حاج اصغر معرفی می‌نماید؛ مجتبی گفت: من در هیئت‌های مذهبی زیادی به عنوان خادم شرکت می‌کنم در این مراسم بچه‌ها و تخلفات آنها را می‌دیدم اما به آنها نمی‌گفتم و اجازه میدادم سرشان به سنگ بخورد تا خودشان متوجه شوند.

قاب پایانی برنامه دیشب «دعوت» مزین شد به نمایش پرچم‌های متبرک حرمین مطهر امام حسین علیه‌السلام و حضرت ابوالفضل علیه‌السلام.

ویژه‌برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی کشاورز، سردبیری محیا اسناوندی و حضور حجت‌الاسلام محمد برمایی کارشناس خانواده کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که امسال با حفظ رسالت ذاتی خود یعنی پرداختن به مبحث مهم خانواده و با رویکرد اصلی نگاه ویژه به خاندان و بزرگ خاندان ایرانی در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۹:۱۵ پخش می‌شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

نخستین دوره رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب‌قلم» با موضوع رویای ایرانی و با محوریت خلق ایده تا نگارش فیلمنامه در زمینه تله‌فیلم، توسط اداره کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیمافیلم برگزار می‌شود.‌

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از مخاطبان سیما در فصل زمستان ۱۳۹۹؛ شبکه‌های سه سیما (52 درصد)، آی‌فیلم معاونت برون‌مرزی (46 درصد) و یک سیما (44.5 درصد) به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم پرمخاطب‌ترین شبکه‌های تلویزیونی قرار گرفتند و مشخص شد شبکه آی‌فیلم معاونت برون مرزی با 10.1 درصد، شبکه آموزش سیما با 6.2 درصد و شبکه تماشا سیما با 5.2 درصد، بیشترین رشد میزان مخاطب را نسبت به زمستان ۱۳۹۸ داشته‌اند.

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس شریف، شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را برای این روز تهیه و تدارک دیده اند.

عوامل برنامه هاى شب هاى قدر شبکه هاى سیما در این لیالى پرفیض تلاش کردند حال معنوى این مراسم ها را به خانه هاى مردم منتقل کنند.

شب گذشته برنامه «دعوت» در نوزدهمین قسمت میزبان خانواده‌ای بود که بر اثر کرونا یکی از اعضای خود را از دست داده بودند؛ فرانک داودی پرستار شهیدی که عضو کادر درمان بود و در راه خدمت جان سپرد.

شبکه سلامت سیما این هفته چند فیلم سینمایی فاخر و مناسب سازی شده را برای تماشاى جمعیت ناشنوای کشور،  پخش می کند. 

هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می شود. 

در روزهای پنج شنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت ماه که مصادف با روز جهانی قدس است، با فیلم هایی از جنس مقاومت همراه باشید.

شبکه های سیما با تدارک برنامه هایى مفرح و شاد در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند و همچنین پوشش نماز عید فطر به صورت زنده در روز عید سعید فطر مهمان خانه هاى شما مى شوند.

عباس موزون، طراح، تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه به همراه محمدامین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار ‌با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی «162» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رمضانی صداوسیما منتشر شد که بر اساس آن 79.3 درصد بیننده برنامه‌های سیما و حدود 21 شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند و در میان سریال‌های تلویزیون سریال احضار شبکه یک سیما با 43.1 درصد مخاطب و رضایت حدود 74 درصد در حد زیاد در صدر سریال‌های رمضانی تلویزیون قرار گرفت.

«آموزش بد»، «قلمرو»، «فرار از زندان پرتوریا»، «ماجرای من و پدربزرگ» و «نیمه گمشده» فیلم های جدیدی هستند که در تعطیلات عید سعید فطر از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

فصل دوم مجموعه «زیرخاکی» از سه شنبه ۴ خرداد از شبکه یک؛ «صبح آخرین روز» با موضوع زندگى شهید شهریارى دانشمند هسته اى کشورمان از شبکه دو و «بوتیمار» از شبکه سه از شنبه ۲۵ اردیبهشت و «روزهای آبی» از پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت از شبکه پنج پخش خواهند شد.

 

یکی از اوقات دیدنی سیما در ماه مبارک رمضان، برنامه های سحرگاهی هستند.

قطعه ای از سریال «همبازی» به شهدای حادثه تروریستی دبیرستان دخترانه کابل تقدیم می شود.

 

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

حسین خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان از عملکرد آموزشی شبکه آموزش سیما در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر شبکه سلامت سیما تاکید کرد : با توجه به افزایش مخاطبان برنامه های شبکه سلامت ،  این شبکه به روی ویترین تلوبیون می رود.

 سعید سعدی ضمن اعلام خبر ادامه تصویربرداری سریال «بچه مهندس۴» تاکید کرد: زحمات خالصانه علی غفاری در مجموعه بچه مهندس در یادها می‌ماند.

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

سومین قسمت مستند «شهر آرا»، ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا دوشنبه 30فروردین ماه ساعت 11 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

«رفیق» ویژه برنامه شبکه امید در لحظات سحر و افطار است که مخاطبان خود را در این لحظات نورانی با خود همراه می کند.

 

جدول شماره ۲۴۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» میزبان پژمان جمشیدی خواهد بود.

مستند «آسوده بخواب کوروش» به کارگردانی علی فراهانی و تهیه‌کنندگی مهدی مستوفی به مناسبت سالگرد تصویب قطعنامه ۲۷۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

برنامه «مثل ماه» شب گذشته، میزبان دو خانواده بود که هر دو به نوعی با کودکان و نوجوانان معلول در ارتباط هستند.

شبکه امید برنامه «اولی‌ها» را برای رای اولی‌هایی که در انتخابات ۱۴۰۰ می‌توانند شرکت کنند، روی آنتن می‌برد.

در آستانه بازی های المپیک توکیو مدیران شبکه ورزش با سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک دیدار و گفتگو کردند.

شبکه دو سیما به مناسبت عید سعید فطر برنامه «دست در دست» را در روز عید و تعطیلی پس از آن با حضور مهمانان مختلف و بخش‌های متنوع در چهار قسمت ویژه روانه آنتن می‌کند.

سالار عقیلی خواننده تیتراژ پایانی سریال «صبح آخرین روز» به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد شد.

ویژه برنامه «مسافر ماه» به مناسبت عید سعید فطر با اجرای مشترک «پوریا پورسرخ» و «محسن آزادی» روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

برنامه «بازی ویزیون» امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 14 روی آنتن شبکه امید می رود.

مهمان برنامه «ضیافت» گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته و اصلی سید عبدالله بلادی ظلم‌ستیزی بود.

تهیه یک کیک خوشمزه، معرفی شیوه های صحیح برنامه ریزی آموزشی و آموزش تکنیک های رنگ آمیزی، عناوینی هستند که در «خانه مهر» چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه به آن پرداخته می شود .

حکیم خیراندیش در «ماه دستان» از تزکیه نفس در مسیر طب سنتی می گویند.

بیست و هشتمین قسمت از ویژه برنامه جشن رمضان به موضوع مسائل خیرین در کشور پرداخت.

ابراهیم دهباشی و علی‌حسن ظفری دو تن از رانندگان تاکسی تهران مهمان شب گذشته «دعوت» بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد