امروز دوشنبه  4 مرداد 1400
تعداد بازدید : 126 - تاریخ خبر : 1400/03/31 - 09:47
در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛
فضای سیاسی وارد مرحله جدیدی شده است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آینده باید روح امید را در مردم تجلی بخشد. حقیقتا پیام ایشان نگاه فراگیر به ملت و کشور دارد و امیدواریم ثمره آن در فضای کشور نمود پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، جدیدترین قسمت برنامه زنده و تلویزیونی «به وقت ایران» شب گذشته 30 خردادماه با حضور محمد بهادری جهرمی استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه مدرس، مشاور رییس پژوهشکده شورای نگهبان و روح الله متفکر آزاد استاد دانشگاه عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و با موضوع انتخابات 1400 و چالش‌های پیش روی دولت آینده روی آنتن شبکه آموزش رفت.
فضای سیاسی وارد مرحله جدیدی شده است
روح الله متفکر آزاد استاد دانشگاه عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره چالش‌های پیش روی دولت جدید مطرح کرد: فضای سیاسی وارد مرحله جدیدی شده است که به دلیل مسایل مختلف مردم تحت تاثیر است و دولت جدید با یک فضای جدی برای بهبود شرایط اقتصادی مردم روبه‌روست.
وی ادامه داد: دولت آینده باید روح امید را در مردم تجلی بخشد. حقیقتا پیام ایشان نگاه فراگیر به ملت و کشور دارد و امیدواریم ثمره آن در فضای کشور نمود پیدا کند.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: ما در مجلس شورای اسلامی در سالی که گذشت مصوبات خوبی برای حل مشکلات داشتیم که تک به تک آن نیاز به گزارش دادن به مردم دارد. ما در حقیقت به سراغ پاسخ‌های مبنایی رفتیم و امیدواریم در دولت جدید این درک وجود داشته باشد که چشم امید مردم به ماست.
چاره‌ای جز حرکت به سمت دولت الکترونیک نداریم
متفکر آزاد با اشاره به اینکه چاره‌ای جز حرکت به سمت دولت الکترونیک نداریم، توضیح داد: بسیاری از حکمرانی‌های پیشرفته روی موضوع دولت الکترونیک کار می‌کنند و انتخابات الکترونیک نیز یکی از این مسایل است و باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی درباره همکاری دولت و مجلس بیان کرد: همانگونه که ما با دولت فعلی برای حل مشکلات مردم همراهی کردیم، با دولت جدید نیز همراهی خواهیم داشت چه بسا اینکه همراهی‌مان بیشتر است چراکه دولت و مسئولان تازه نفسی پای کار خواهند آمد البته بعد نظارتی مجلس را فراموش نخواهیم کرد.  
عضو هیات رییسه مجلس در پایان درباره برنامه‌محور بودن کابینه رییس‌جمهور جدید خاطرنشان کرد: این حق رییس جمهور است که کابینه خود را برای پیشبرد اهدافش معرفی کند اما ما از دولت آینده توقع داریم که وزرا همگرا باشند و امیدواریم که رییس جمهور منتخب برای حل مشکلات مردم آستین بالا بزند.
انتخابات هنوز به پایان نرسیده است
محمد بهادری جهرمی استاد دانشگاه، عضو هیات علمی دانشگاه مدرس و مشاور رییس پژوهشکده شورای نگهبان در ابتدا بیان کرد: در نگاه عموم انتخابات تمام شده است اما این فرآیند هنوز به پایان نرسیده است و چند مرحله متعدد دارد که در قانون برای هر کدام از آن‌ها ضوابطی تعیین شده است.
وی افزود: انتخابات امری اجرایی و وزارت کشور مجری آن‌ است اینکه ما نهاد نظارتی تعیین می‌کنیم بدین دلیل است که به شکایات رسیدگی شود. ما روز رای‌گیری را با مشارکت خوب مردم پشت سر گذاشتیم و این روزها شورای نگهبان هم به شکایات رسیدگی می‌کند و هم به دنبال اطلاع‌رسانی آمار و ارقام نهایی به مردم است.
شورای نگهبان مخالف انتخابات الکترونیکی نیست
این استاد دانشگاه درباره ساعت برگزاری انتخابات بیان کرد: ستاد ملی مقابله کرونا از همان ابتدا مصوباتی را درباره تبلیغات و تجمعات داشت و درباره زمان رای‌گیری اعلام کرده بود که با گسترده‌تر شدن آن بتوان تراکم جمعیت را مدیریت کرد. همچنین تعداد شعب نیز افزایش پیدا کرده بود تا سلامت شهروندان تامین شود.
بهادری جهرمی درباره تعداد آرای باطله گفت: آن مرجعی که باید جمیع مسایل را درباره انتخابات توضیح بدهد، شورای نگهبان است و این شورا با جمع‌بندی نهایی درباره تعداد آرای باطله نیز توزیح خواهد داد.
وی درباره انتخابات الکترونیکی مطرح کرد: نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی که باید برای این نوع انتخابات وجود داشته باشد از نظر شورای نگهبان هنوز وجود ندارد چه بسا اینکه در همین انتخابات نیز نظر این شورا درست بود اما باید دقت کنیم که شورای نگهبان مخالف انتخابات الکترونیکی نیست.
مشاور رییس پژوهشکده شورای نگهبان در پایان درباره سیستم انتخابات در ایران تصریح کرد: نواقص و ابهاماتی در بعد قانونی انتخابات در ایران وجود دارد که باید اصلاح شود.  
 
برنامه «به وقت ایران» در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه‌کنندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.
انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما به مناسبت اعیاد بزرگ قربان و غدیر و تعطیلات پیش رو، ویژه برنامه های متنوعی را برای بینندگان خود روی آنتن می فرستند.

 معاون سیما  پس از بازدید از بخش های مختلف شبکه کودک در جمع مدیران این شبکه گفت: عزم جدی و توجه ویژه به حوزه کودک طی سال های اخیر در فضای رسانه ملی صورت گرفته است و ریاست محترم سازمان صداوسیما هم عنایت خاصی به این بخش داشته اند.

بیش از 50 فیلم سینمایی؛ در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 30 و 31 تیر و جمعه 1 مرداد از شبکه های سیما به مناسبت عید قربان روی آنتن می رود؛ «هر وقت بخوام کوتاه میام»، «تمام شب بدو»، «کاپون»، «طوفان ناگهانی»، «افسانه کوتوله ها» و «رد شب» نیز 6 اثر جدید هستند که این هفته از آنتن شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مراسم پر فیض دعای عرفه همزمان با روز عرفه از شبکه های سیما پخش می شود و مخاطبان سیما در این روز نورانی از طریق شبکه های سیما در حال و هوای صحرای عرفات،کربلای معلی، مشهد مقدس، قم و دیگر اماکن مقدس قرار می گیرند.

تعطیلات ۶ روزه عید سعید قربان و تعطیلی غیر مترقبه شنبه و یکشنبه، برای پایتخت، باکس ویژه ایجاد کرد .‌ 

شبکه ورزش سیما با تدارکی گسترده به استقبال المپیک 2020 توکیو می‌رود.

سریال «رئیس جمهور موقت» با روایتی جذاب از پشت صحنه دسیسه‌های دولتی برای اولین از قاب شبکه افق سیما مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

سریال «باهم» از شبکه تماشا پخش می شود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در پنجمین هفته تابستان با 19 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان با 29 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های یک، دو، سه، پنج، امید و کودک می رود. «ویلوبی ها»، «هیچ گاه دیر نیست»، «راز سرقت قطار»، «1800 گرم» و «وروجک ها» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از سریال‌های تلویزیونی نیمه اول تیر1400 هفت قسمت ابتدایی فصل دوم سریال «دودکش» شبکه یک سیما با 43.4 درصد مخاطب با رضایت 81.1 درصد درحد زیاد در صدر سریال‌های در حال پخش سیما قرار گرفت.

سریال تلویزیونی «دودکش ۲» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی، امشب پخش نمی‌شود.

برنامه گفت وگو محور «طبیب» با هدف اطلاع ‌رسانی در حوزه سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها، هر روز میزبان متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی است.

بر اساس نظرسنجی که مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما از کودکان 6 تا 11 سال و نوجوانان 12 تا 17 سال به صورت جداگانه درسراسرکشور درباره تماشای برنامه‌های بهار سیما انجام داده است مشخص شد به ترتیب 94.4 و 90.3 درصد از افراد دراین رده‌های سنی بیننده برنامه‌های مختلف تلویزیون بوده‌اند.

پنج عنوان برنامه پرمخاطب در رده سنی کودکان و دو عنوان برنامه در رده سنی نوجوان از تولیدات مرکز پویانمایی صبا مورد اقبال مخاطبان این رده قرار گرفته است.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

برنامه گفت وگو محور «طبیب» با هدف اطلاع ‌رسانی در حوزه سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها، هر روز میزبان متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی است.

کارشناس برنامه مشاور به این سوال پاسخ می دهد.

هفتمین و هشتمین قسمت فصل سوم برنامه «چراغ»، یکشنبه وسه شنبه این هفته ( ۳و ۵ مردادماه) ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

سریال «۷۸ متر» ساخته کیانوش عیاری به زودی از شبکه یک سیما پخش می شود.

سریال «دودکش ۲» مورد استقبال و توجه ویژه مخاطبین قرار گرفت.

سوال پیامکی یک شنبه 3 مرداد ماه طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

جدول شماره ۳۰۵ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان با 29 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های یک، دو، سه، پنج، امید و کودک می رود. «ویلوبی ها»، «هیچ گاه دیر نیست»، «راز سرقت قطار»، «1800 گرم» و «وروجک ها» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

زنجانی ها میزبان شب نشینی شبکه جام جم می شوند.

هفتمین برنامه «نوجوان ایرانی» با موضوع تخصص و مهارت به روی آنتن می رود.

محورهای مهم پیام رهبری درباره حج در برنامه «کنکاش» بررسی می شود.

محمد مظهر الاسلام دانشجوی زبان و ادبیات فارسی و احمد دالکی پدر علم نجوم آماتوری ایران مهمان دهمین قسمت از «شی نشینی» بودند.

محمدمهدی ایزدپناه و مصطفی کارخانه کارشناسان برنامه این هفته هستند.

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی طی بازدید از بخش های مختلف تولید ، فنی و آرشیو شبکه قرآن و معارف سیما از فرایند HD سازی این شبکه در آینده نزدیک خبر داد.

سوال پیامکی شنبه 2 مرداد ماه طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد