امروز چهارشنبه  19 مرداد 1401
تعداد بازدید : 3740 - تاریخ خبر : 1400/08/23 - 12:31
«سلمان فارسی» جذاب ترین سریال من است

کارگردان سریال «سلمان فارسی» از دلایل جذابیت این سریال را مقطع تاریخی پرفرازو نشیب زندگی سلمان و همچنین ویژگی های شخصیتی وی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما به نقل از روزنامه جام جم؛ داوود میرباقری کارگردان سریال «سلمان فارسی» درباره این سریال گفت : «سلمان فارسی» از کارهای تاریخی است که ساخت آن برایم از جذابیت زیادی برخوردار است چرا که مقطع تاریخی که سلمان فارسی در آن زندگی می کرد،  عصری پرحادثه و پرتنش بود و طبیعی است در آن مقطع حوادث سیاسی و اجتماعی متفاوتی هم رقم خورده بود.  وقتی می خواستم سریال سلمان فارسی را بسازم، حوادث سیاسی، اجتماعی و مختصات آن خیلی جذاب تر از مقاطع تاریخی سریال های امام علی(ع) و مختارنامه بود. در این دوران حوادثی باعث شد زندگی سلمان فرازونشیب های زیادی داشته باشد برای همین ساخت سریال سلمان فارسی برایم جذابیت زیادی به همراه داشته است.
میرباقری خاطرنشان کرد : قصه  خسرو و شیرین ، جنگ بهرام چوبین و خسرو پرویز و...  مواردی است که برای تاریخ ایران جذاب است و به نظرم سریال سلمان فارسی هم از جذابیت خاصی برخوردار است و  روایت ما در این سریال به گونه ای است که مخاطب با یک اثر تاریخی روبه رو می شود و قصه هایی خواهد دید که برایش جالب خواهد بود.
کارگردان سریال «سلمان فارسی» ادامه داد : بر اساس فرمایش  پیامبر اکرم (ص)، سلمان فارسی صاحب علوم بوده و اشراف زیادی به حوزه های گوناگون داشت و ما در این سریال سعی کردیم مقاطع مختلف زندگی سلمان را روایت کنیم  و داستان سریال تلویزیونی سلمان فارسی از ابتدای تولد سلمان شروع می شود و تا پایان واقعه غدیر خم ادامه دارد و به مهم ترین اتفاقات تاریخ پرداخته می شود.
 کارگردان سریال های امام علی (ع ) و مختارنامه درباره دشواری ها و دغدغه های ساخت این سریال گفت : همیشه حریف کارهای سخت می شوم و فی نفسه این موضوع برایم جذاب است. بنابراین، این موضوع، پیچیده نیست که بخواهم به پیچیدگی هایش فکر کنم. من برای ساخت آثار خود ، عاشقانه و باانگیزه کار می کنم و برای بهتر و بیشتر فهمیدن، تلاش می کنم جهان وسیع تری را کشف کنم. از سوی دیگر این مجال را پیدا کرده ام که درباره تاریخ بسازم و این موضوع چیز عجیبی نیست.
میرباقری با اشاره به بازدید رئیس رسانه ملی از پروژه سلمان به عنوان نخستین دیدار رسمی از آثار نمایشی تلویزیون گفت :
خوشحالیم مدیریت ارشد سازمان مساله اش این سریال است و از فضای ساخت وساز سریال سلمان فارسی بازدید کرد. این دیدار برای ما هم اهمیت داشت که بیشتر انرژی بگیریم و تلاش کنیم تا یک کار کیفی بهتر ارائه بدهیم. ما به همه اتفاقات زندگی سلمان در سریال سلمان فارسی پرداخته ایم. قصه سریال جذاب است و روی فیلمنامه هم خیلی کار شده است. همچنین در اجرا به جزئیات هم بسیار توجه می کنیم. سریال به لحاظ پروداکشن بسیار عظیم است و در هر صحنه کلی اتفاق دیده می شود.

 وی همچنین درخصوص لوکیشن های مختلف سریال «سلمان فارسی» گفت : برای ساخت فصل بیزانس سراغ لوکیشن های متفاوتی رفتیم و همچنان این فصل از کار باقی مانده است. حدود ۲۵درصد از تصویربرداری سریال انجام شده و از فصل بیزانس کمتر از 10 درصد مانده که جزء بخش های سخت کار است.
میرباقری تصریح کرد: امیدوارم بعد از تصویربرداری قسمت های مربوط به  بیزانس، داستان مربوط به ایران را بتوانیم شروع کنیم اما اگر نتوانیم طبق برنامه بخش های مربوط به ایران را شروع کنیم، ادامه کار را از حجاز شروع خواهیم کرد که به لحاظ بخش های ساخت وسازی اش کمی به نسبت ایران آماده تر است. چون شهرک ساخته شده داریم و می توانیم در آنجا کار کنیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:  وقتی درباره بخش های مختلف زندگی سلمان تحقیق می کردم به نشانه هایی دست پیدا کردم که شخصیت او را نشان می داد و من هم تلاش کردم به این موارد در سریال سلمان فارسی بپردازم. من سال ها درباره سلمان تحقیق کردم و می خواستم بدانم مساله این شخص چه بوده است. پژوهش هایی که برای این پروژه داشتم، خیلی علمی پیش رفت و می توان گفت سریال سلمان پروژه پیچیده و سختی است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

معاون سیما در حکمى سلیم غفورى را به سمت «قائم‌مقام معاون سیما و رئیس کارگروه طراحی و اجرای کنداکتور جامع سیما» منصوب کرد.

معاون سیما در حکمی صادق یزدانی را به سمت «مدیر شبکه افق سیما» منصوب کرد.

معاون سیما در جریان بازدید از شبکه سلامت گفت: در دوره تحولى با برنامه ریزى باید با هم افزایى بین شبکه اى، پیوند این شبکه با دیگر برنامه هاى سلامت محور شبکه هاى عمومى و پرمخاطب برقرار شود.

معاون سیما در حکمی، دکتر حسین کرمی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما، سریال«برف بی صدا می‌بارد؛(فصل دوم) » پربیننده ترین سریال سیما در نیمه دوم تیر سال 1401 بوده‌ است.

محمدرضا خوشرو، مدیر شبکه نسیم، با حضور در پشت صحنه برنامه «قاب عاشقی» با اهدای هدیه و لوح تقدیر از سید حسن جلایر، تهیه کننده فیلم سینمایی «سفیر» در چهلمین سال ساخت این فیلم عاشورایی تقدیر کرد.

یکی از برنامه های جدید سیما به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان «حسینیه معلی» است که هر شب از شبکه سه پخش می شود. برنامه‌ای که با عبور از روش‌های کهنه و کلیشه‌ای و در سبکی جدید و نوآورانه و مناسب چارچوب تلویزیون و همچنین همراه با ذائقه مخاطب امروز، با حال و هوای این روزها همنوا شده است.

در روزهای پایانی هفته و دهه اول محرم با فیلم های سینمای و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «سیگنال»، «تیرانداز» و «سفر» فیلم های جدیدی هستند که در این روزها از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، با فیلم های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید. «قصه ابراهیم» و «کیمیا» 2 فیلم جدیدی هستند که در این دو روز از قاب شبکه های دیدنی می شوند.

داود نجفی برزگر تهیه کننده برنامه«تماشای واقعه»درباره این مجموعه که در ایام محرم روی آنتن می رود توضیح داد: مطرح کردن هنر عاشورایی با حضور هنرمندان عاشورایی هدف ماست که از پژوهشگران، صاحب‌نظران، هنرمندان، موسیقیدان، نگارگران و کارگردانان دعوت خواهیم کرد.

بازیگران تعزیه نیز به دلیل تحریری که در صدای خود داشتند توانستند مردم را تحت تاثیر قرار دهند.

پخش سریال «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل در هفته‌های آتی از شبکه سه سیما آغاز می‌شود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در هفتمین هفته تابستان چندین فیلم روی آنتن شبکه های سه، نمایش، کودک و امید می رود.

فصل جدید برنامه تلویزیونی «مامان‌ها» محصول مشترک گروه اجتماعی شبکه سه سیما و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، از هفته آخر مردادماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

ویژه‌برنامه «خانه‌زاد» قرار شبانگاهی شبکه دو سیما در دهه اول محرم از سه‌شنبه ۱۱ مرداد ساعت ۲۲:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

 

اولین تیزر سریال «بی‌نشان» به نویسندگی مشترک آزیتا ایرایی و مهدی حمزه، کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی  مرتضی رزاق‌کریمی رونمایی شد.

فصل جدید برنامه تلویزیونی «مامان‌ها» محصول مشترک گروه اجتماعی شبکه سه سیما و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، از هفته آخر مردادماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

شبکه دو سیما از امروز شنبه ۱۵ مرداد تله‌تئاتر «دروازه ساعات» را برای علاقمندان به مجموعه‌های نمایشی در جدول پخش برنامه‌های خود قرار می‌دهد.

شبکه چهار سیما به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ، شنبه و یکشنبه شب «سوره» را ویژه روی آنتن می برد.

سری چهارم برنامه «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی به زودی روی آنتن شبکه دو می رود.

 

جلسه مشترک مدیر کل دفتر رسانه های آموزش ترویجی وزارت جهاد کشاورزی با مدیر گروه مهارت های تخصصی و عمومی شبکه آموزش برگزار شد .

برنامه عصرگاهی «به خانه بر می گردیم» امروز سه شنبه 18مردادماه در بخش روانشناسی به تبیین موضوع چگونگی کنترل گفتار، رفتار و ذهن در افراد می پردازد.

برنامه «عصر نادر» با موضوع نقش نهضت حسینی در هویت امت واحده اسلام در کشورهای مسلمان روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

مستند «صد سال تنهایی» به تهیه کنندگی محمدعلی فارسی و کارگردانی مهدی فارسی پرتره‌ای از عبدالله والی «پدر اردوهای جهادی» سه ‌شنبه  18 مرداد ساعت 21 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امین امانی با مضمونی تاریخی‌سیاسی از شنبه ۲۲مردادماه روانه آنتن شبکه یک سیما می‌شود.

مستند «جان» با محوریت  نحوه تبادل پیکر مطهر شهید حججی و بازتاب شهادت یک جوانمرد در میان اهالی هنر و ... سه‌شنبه ۱۸ مرداد مصادف با یازدهم‌ محرم از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است.

ریشه های انسان گرایی در غرب مدرن در برنامه «ژرفا» بررسی می شود.

نغمه ها و نوحه های تعزیه خوانی در «قطعه هایی از یک روایت» بیان می شود.

در برنامه «روز حسین» درباره شیعیان پاکستان صحبت می شود.

«حسینیه معلی» برنامه ای است که محفلی برای ظهور و بروز استعدادهای مداحی، در ایام ماه محرم روی آنتن شبکه سه سیما رفته است.

«تورج نصر» هنرمند دوبله کشور این روزها در سرِ صحنه بزرگترین سریال صدا و سیما که در مرکز سیمافیلم تولید می‌شود، حاضر شد و قرار است با چند گریم متفاوت، نقش‌هایی ماندگار از خودش به جای بگذارد.

برنامه صبح پارسی فردا با حضور سردار محمد بدری روی آنتن می‌رود.

برنامه «شب نشینی» شبکه جام جم با حضور محمدمهدی ابراهیمی نصر دبیر سرویس دین و آیین خبرگزاری مهر به روی آنتن می‌رود.

امام حسین (ع) چگونه با شهادت خود اسلام را زنده نگه داشت؟

طراحی و اجرا توسط رسانه های نوین سیما