امروز يك شنبه  8 خرداد 1401
تعداد بازدید : 2852 - تاریخ خبر : 1400/08/23 - 12:31
«سلمان فارسی» جذاب ترین سریال من است

کارگردان سریال «سلمان فارسی» از دلایل جذابیت این سریال را مقطع تاریخی پرفرازو نشیب زندگی سلمان و همچنین ویژگی های شخصیتی وی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما به نقل از روزنامه جام جم؛ داوود میرباقری کارگردان سریال «سلمان فارسی» درباره این سریال گفت : «سلمان فارسی» از کارهای تاریخی است که ساخت آن برایم از جذابیت زیادی برخوردار است چرا که مقطع تاریخی که سلمان فارسی در آن زندگی می کرد،  عصری پرحادثه و پرتنش بود و طبیعی است در آن مقطع حوادث سیاسی و اجتماعی متفاوتی هم رقم خورده بود.  وقتی می خواستم سریال سلمان فارسی را بسازم، حوادث سیاسی، اجتماعی و مختصات آن خیلی جذاب تر از مقاطع تاریخی سریال های امام علی(ع) و مختارنامه بود. در این دوران حوادثی باعث شد زندگی سلمان فرازونشیب های زیادی داشته باشد برای همین ساخت سریال سلمان فارسی برایم جذابیت زیادی به همراه داشته است.
میرباقری خاطرنشان کرد : قصه  خسرو و شیرین ، جنگ بهرام چوبین و خسرو پرویز و...  مواردی است که برای تاریخ ایران جذاب است و به نظرم سریال سلمان فارسی هم از جذابیت خاصی برخوردار است و  روایت ما در این سریال به گونه ای است که مخاطب با یک اثر تاریخی روبه رو می شود و قصه هایی خواهد دید که برایش جالب خواهد بود.
کارگردان سریال «سلمان فارسی» ادامه داد : بر اساس فرمایش  پیامبر اکرم (ص)، سلمان فارسی صاحب علوم بوده و اشراف زیادی به حوزه های گوناگون داشت و ما در این سریال سعی کردیم مقاطع مختلف زندگی سلمان را روایت کنیم  و داستان سریال تلویزیونی سلمان فارسی از ابتدای تولد سلمان شروع می شود و تا پایان واقعه غدیر خم ادامه دارد و به مهم ترین اتفاقات تاریخ پرداخته می شود.
 کارگردان سریال های امام علی (ع ) و مختارنامه درباره دشواری ها و دغدغه های ساخت این سریال گفت : همیشه حریف کارهای سخت می شوم و فی نفسه این موضوع برایم جذاب است. بنابراین، این موضوع، پیچیده نیست که بخواهم به پیچیدگی هایش فکر کنم. من برای ساخت آثار خود ، عاشقانه و باانگیزه کار می کنم و برای بهتر و بیشتر فهمیدن، تلاش می کنم جهان وسیع تری را کشف کنم. از سوی دیگر این مجال را پیدا کرده ام که درباره تاریخ بسازم و این موضوع چیز عجیبی نیست.
میرباقری با اشاره به بازدید رئیس رسانه ملی از پروژه سلمان به عنوان نخستین دیدار رسمی از آثار نمایشی تلویزیون گفت :
خوشحالیم مدیریت ارشد سازمان مساله اش این سریال است و از فضای ساخت وساز سریال سلمان فارسی بازدید کرد. این دیدار برای ما هم اهمیت داشت که بیشتر انرژی بگیریم و تلاش کنیم تا یک کار کیفی بهتر ارائه بدهیم. ما به همه اتفاقات زندگی سلمان در سریال سلمان فارسی پرداخته ایم. قصه سریال جذاب است و روی فیلمنامه هم خیلی کار شده است. همچنین در اجرا به جزئیات هم بسیار توجه می کنیم. سریال به لحاظ پروداکشن بسیار عظیم است و در هر صحنه کلی اتفاق دیده می شود.

 وی همچنین درخصوص لوکیشن های مختلف سریال «سلمان فارسی» گفت : برای ساخت فصل بیزانس سراغ لوکیشن های متفاوتی رفتیم و همچنان این فصل از کار باقی مانده است. حدود ۲۵درصد از تصویربرداری سریال انجام شده و از فصل بیزانس کمتر از 10 درصد مانده که جزء بخش های سخت کار است.
میرباقری تصریح کرد: امیدوارم بعد از تصویربرداری قسمت های مربوط به  بیزانس، داستان مربوط به ایران را بتوانیم شروع کنیم اما اگر نتوانیم طبق برنامه بخش های مربوط به ایران را شروع کنیم، ادامه کار را از حجاز شروع خواهیم کرد که به لحاظ بخش های ساخت وسازی اش کمی به نسبت ایران آماده تر است. چون شهرک ساخته شده داریم و می توانیم در آنجا کار کنیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:  وقتی درباره بخش های مختلف زندگی سلمان تحقیق می کردم به نشانه هایی دست پیدا کردم که شخصیت او را نشان می داد و من هم تلاش کردم به این موارد در سریال سلمان فارسی بپردازم. من سال ها درباره سلمان تحقیق کردم و می خواستم بدانم مساله این شخص چه بوده است. پژوهش هایی که برای این پروژه داشتم، خیلی علمی پیش رفت و می توان گفت سریال سلمان پروژه پیچیده و سختی است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

مستند «چونان سرو» به تهیه کنندگی مصطفی رزاق کریمی و کارگردانی گروهی از مستندسازان  جوان پرتره از چهره‌های شاخص فرهنگ و ادبیات ایران  است که در شبکه مستند تولید شده و یکشنبه ها ساعت 21 پخش می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

 همزمان با برگزاری نوزدهمین مراسم جشن نفس، از سریال تلویزیونی «مسافران شهر» که به موضوع اهدای عضو پرداخت، تقدیر شد.

شبکه نمایش این هفته سینمای «مقاومت و پایداری» را مرور می کند.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

مجموعه «غوغای بی‌هیاهو» از شنبه هفتم خرداد به قاب شبکه دو می‌آید.

رضوانه دباغ، دختر مرحوم مرضیه حدیدچی از مبارزان قبل از انقلاب این هفته مهمان حضوری «سرچشمه» خواهد بود.

فصل دوم «دردسرهای عظیم»، از دهم خرداد ماه هرشب ساعت ۲۱ از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

مستند «خروج» با موضوع بررسی امنیت شهر تهران در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

مجموعه مستند نان و هنر با موضوع معرفی صنایع دستی در شهرهای مختلف ایران در شبکه افق پخش می‌شود.

مجموعه مستند «بزرگ‌راه همت» این بار با بخشی جدید برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

فیلم تلویزیونی «نگین» به کارگردانی «احمد معظمی» و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان شنبه 7 خردادماه ساعت 24 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

مرکز پویانمایی صبا به عنوان بزرگ ترین تولید کننده پویا نمایی کشور در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضوری فعال و پر رنگ خواهد داشت.

گفتگوی این هفته مشاور، با حضور عبدالمجید کامجو درخصوص معرفی خدمات اداره تایید اسناد وزارت امور خارجه برای ایرانیان خارج از کشور به روی آنتن می رود.

علیرضا آتشک، خیر نیکوکار به همراه دو توان‌یاب ناهید عباسی و ویدا معظمی مهمانان برنامه شب‌نشینی بودند.             

ویژگی‌های اخلاقی امام جعفر صادق (ع) از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

در دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس چه گذشت؟

فصل نخست سریال «مستوران» جدیدترین محصول سازمان اوج، از دوشنبه 16 خرداد ماه روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

فصل جدید کارتون  «بلیز و ماشین های غول پیکر» از شنبه 7 خردادماه ساعت 14 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

مجموعه تلویزیونی «حکم رشد» به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه کنندگی مهدی فرجی این شب ها از شبکه سه سیما پخش می شود.

طراحی و اجرا توسط رسانه های نوین سیما