امروز شنبه  13 آذر 1400
تعداد بازدید : 515 - تاریخ خبر : 1400/08/23 - 12:31
«سلمان فارسی» جذاب ترین سریال من است

کارگردان سریال «سلمان فارسی» از دلایل جذابیت این سریال را مقطع تاریخی پرفرازو نشیب زندگی سلمان و همچنین ویژگی های شخصیتی وی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما به نقل از روزنامه جام جم؛ داوود میرباقری کارگردان سریال «سلمان فارسی» درباره این سریال گفت : «سلمان فارسی» از کارهای تاریخی است که ساخت آن برایم از جذابیت زیادی برخوردار است چرا که مقطع تاریخی که سلمان فارسی در آن زندگی می کرد،  عصری پرحادثه و پرتنش بود و طبیعی است در آن مقطع حوادث سیاسی و اجتماعی متفاوتی هم رقم خورده بود.  وقتی می خواستم سریال سلمان فارسی را بسازم، حوادث سیاسی، اجتماعی و مختصات آن خیلی جذاب تر از مقاطع تاریخی سریال های امام علی(ع) و مختارنامه بود. در این دوران حوادثی باعث شد زندگی سلمان فرازونشیب های زیادی داشته باشد برای همین ساخت سریال سلمان فارسی برایم جذابیت زیادی به همراه داشته است.
میرباقری خاطرنشان کرد : قصه  خسرو و شیرین ، جنگ بهرام چوبین و خسرو پرویز و...  مواردی است که برای تاریخ ایران جذاب است و به نظرم سریال سلمان فارسی هم از جذابیت خاصی برخوردار است و  روایت ما در این سریال به گونه ای است که مخاطب با یک اثر تاریخی روبه رو می شود و قصه هایی خواهد دید که برایش جالب خواهد بود.
کارگردان سریال «سلمان فارسی» ادامه داد : بر اساس فرمایش  پیامبر اکرم (ص)، سلمان فارسی صاحب علوم بوده و اشراف زیادی به حوزه های گوناگون داشت و ما در این سریال سعی کردیم مقاطع مختلف زندگی سلمان را روایت کنیم  و داستان سریال تلویزیونی سلمان فارسی از ابتدای تولد سلمان شروع می شود و تا پایان واقعه غدیر خم ادامه دارد و به مهم ترین اتفاقات تاریخ پرداخته می شود.
 کارگردان سریال های امام علی (ع ) و مختارنامه درباره دشواری ها و دغدغه های ساخت این سریال گفت : همیشه حریف کارهای سخت می شوم و فی نفسه این موضوع برایم جذاب است. بنابراین، این موضوع، پیچیده نیست که بخواهم به پیچیدگی هایش فکر کنم. من برای ساخت آثار خود ، عاشقانه و باانگیزه کار می کنم و برای بهتر و بیشتر فهمیدن، تلاش می کنم جهان وسیع تری را کشف کنم. از سوی دیگر این مجال را پیدا کرده ام که درباره تاریخ بسازم و این موضوع چیز عجیبی نیست.
میرباقری با اشاره به بازدید رئیس رسانه ملی از پروژه سلمان به عنوان نخستین دیدار رسمی از آثار نمایشی تلویزیون گفت :
خوشحالیم مدیریت ارشد سازمان مساله اش این سریال است و از فضای ساخت وساز سریال سلمان فارسی بازدید کرد. این دیدار برای ما هم اهمیت داشت که بیشتر انرژی بگیریم و تلاش کنیم تا یک کار کیفی بهتر ارائه بدهیم. ما به همه اتفاقات زندگی سلمان در سریال سلمان فارسی پرداخته ایم. قصه سریال جذاب است و روی فیلمنامه هم خیلی کار شده است. همچنین در اجرا به جزئیات هم بسیار توجه می کنیم. سریال به لحاظ پروداکشن بسیار عظیم است و در هر صحنه کلی اتفاق دیده می شود.

 وی همچنین درخصوص لوکیشن های مختلف سریال «سلمان فارسی» گفت : برای ساخت فصل بیزانس سراغ لوکیشن های متفاوتی رفتیم و همچنان این فصل از کار باقی مانده است. حدود ۲۵درصد از تصویربرداری سریال انجام شده و از فصل بیزانس کمتر از 10 درصد مانده که جزء بخش های سخت کار است.
میرباقری تصریح کرد: امیدوارم بعد از تصویربرداری قسمت های مربوط به  بیزانس، داستان مربوط به ایران را بتوانیم شروع کنیم اما اگر نتوانیم طبق برنامه بخش های مربوط به ایران را شروع کنیم، ادامه کار را از حجاز شروع خواهیم کرد که به لحاظ بخش های ساخت وسازی اش کمی به نسبت ایران آماده تر است. چون شهرک ساخته شده داریم و می توانیم در آنجا کار کنیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:  وقتی درباره بخش های مختلف زندگی سلمان تحقیق می کردم به نشانه هایی دست پیدا کردم که شخصیت او را نشان می داد و من هم تلاش کردم به این موارد در سریال سلمان فارسی بپردازم. من سال ها درباره سلمان تحقیق کردم و می خواستم بدانم مساله این شخص چه بوده است. پژوهش هایی که برای این پروژه داشتم، خیلی علمی پیش رفت و می توان گفت سریال سلمان پروژه پیچیده و سختی است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روزهای پایانی اولین هفته آذر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «رها شده» و «چمدان» دو اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

نمایش قدیمی رادیویی " آقای غلط انداز " بعد از 50 سال از قاب برنامه «پرنیان صدا» شبکه پنج سیما به تصویر کشیده می شود. 

نمی توان انکار کرد که طی سال های اخیر سرعت پیشرفت فیلم مستند در ایران چند برابر شده است؛ رشد و توسعه مستندسازی در کشورمان هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ملموس و مشهود است. بدون تردید یکی از عوامل این پشرفت، سیمای جمهوری اسلامی است.

برنامه «تهران 20»، دو آذر ماه، با حضور "جعفر صباغیان" معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) به واکاوی حضور افرادی با وسع مالی بالا در لیست مستمری بگیران کمیته امداد پرداخت.

همسر شهید قهاری، دکتر ابولفضلی و مصطفی ابراهیمی جوان نخبه ایرانی مهمانان برنامه امروز صبح پارسی بودند.

عضو هیئت علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، آخرین وضعیت کرونا در ایران و جهان را تشریح کرد.

«ورزش ایران» یک میهمان حضوری و یک ارتباط اینترنتی دارد.

«مثبت دست فرمون» با اجرا و کارگردانی حامد تهرانی و تهیه‌کنندگی محمود محمودی جمعه ۵ آذرماه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

دو مستند «حماسه ملبورن» و «ماجرای نیمروز» جمعه 5 آذر از شبکه یک پخش خواهد شد.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پنگوئن بلوم»، «سایه تاریک» و «خودش» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

زهره عبادی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، علل آلودگی هوای تهران را تشریح کرد.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور بسیجیان فعال بر روی آنتن می‌رود.

دکتر احسانی مدیر شبکه و مرتضی جاسبی مدیر گروه تولید شبکه نسیم از استودیو «چهل تیکه» بازدید و با عوامل برنامه دیدار و گفت و گو کردند. 

دبیرخانه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند، اسامی نامزدهای نهایی سه بخش فیلم، عکس و مستند نگاری پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند را اعلام کرد.

برنامه «مثبت سلامت» عصر چهارشنبه با موضوعات حوزه‌ی محیط زیست، حیات‌وحش و گردشگری روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

 
 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

«اپیدمی» اولین سریال کرونایی کشور، قرار است از دوشنبه 15 آذر ماه روی آنتن شبکه سه سیما برود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از واسطه های موجود در کشور سهم اندکی از آنها موثر و بخش اعظم آنها موثر نیستند.

در یکصدمین هفته شهادت سردار دل ها مستند «محاصره ۳۶۰ درجه» از شبکه های ملی و استانی پخش می شود.

آثار «ترنس هیل»، بازیگر مشهور ایتالیایی این هفته در شبکه نمایش مرور می شود و همچنین با پخش آثار سعدیِ سینمای ایران، یاد و خاطره وی گرامی داشته می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز شنبه ۱۳ آذر اعلام شد.

برنامه «فوتبال برتر» همزمان با نودوهفتمین شهراورد تهران ، شنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

شنبه دوازدهم آذر ماه با پخش قسمت سی‌ام؛ سریال امنیتی_جاسوسی «سرجوخه» به کارگردانی احمد معظمی به پایان می‌رسد.

همراه با کاروان ایرانگردی شب نشینی این بار به سرزمین اقوام می رویم. 

"نجمه جودکی" و "سهیل مستجابیان" به ترکیب سریال تلویزیونی «نوار زرد ۲» به کارگردانی سروش محمد زاده و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی اضافه شدند.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور فرزاد خلیلی بر روی آنتن می‌رود.

"فرصت های گردشگری ایران پس از پیوستن به پیمان شانگهای"، "سرگذشت پزشکی که به هنر روی آورد" و "نقش برجسته سواد رسانه ای در زندگی" موضوعات اصلی صبح پارسی امروز بود.

در قسمت امشب «سریالیست» پدرام کریمی میزبان کارگردان و بازیگر سریال «زعفرانی» است و پندار اکبری نیز پرونده سریالهای دانشجویی را در برنامه باز می کند.

هشتمین قسمت از برنامه شاد و مفرح «خنده رو» به تهیه کنندگی شهرام راد جمعه12 آذرماه ساعت 22:20 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

سریال خارجی «اثبات بی گناهی» محصول ۲۰۱۹ از بامداد شنبه ۱۳ آذرماه از شبکه چهار سیما بازپخش می شود. 

برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما، این هفته جمعه 12 آذرماه ساعت 16 میزبان دکتر حبیب الله ده مرده نماینده مردم زابل در مجلس یازدهم شورای اسلامی خواهد بود. 

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد