امروز شنبه  13 آذر 1400
تعداد بازدید : 649 - تاریخ خبر : 1400/08/24 - 12:00
در دیدار خبرنگاران افتخاری شبکه پنج سیما با مدیر این شبکه تاکید شد
دغدغه مردم را به تصویر بکشید

عصر روز گذشته جمعی از گزارشگران مردمی و افتخاری شبکه پنج سیما با هدف ترسیم نقشه راه، تولید محتوای امید آفرین و چگونگی تهیه گزارش های خبری با کیفیت با مدیران این شبکه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، در این نشست صمیمی سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما گفت: از اواسط سال 98 حضور افرادی از متن و دل جامعه با عنوان گزارشگر افتخاری در سطح استان تهران احساس شد و با مشورت ها و گفت و گوهایی که در اتاق فکر شبکه صورت گرفت، این گروه که متشکل از شهروندان گزارشگر و علاقه مندان حوزه خبرنگاری بودند شکل گرفت.
مدیر شبکه پنج سیما افزود: رسالت اصلی گزارشگر مردمی و افتخاری شبکه پنج سیما، به تصویرکشیدن زیبایی ها و جاذبه های استان تهران است که در کنار آن تهیه گزارش از رویداد ها و جشنواره های مختلف مثل جشنواره گل و گیاه، برداشت محصولات کشاورزی، اطلاع رسانی از نیازها، مشکلات و دغدغه های مردم در حوزه های مختلف شهری می تواند اقدام ارزشمند و پسندیده ای باشد.
اشناب تاکید کرد: در کنار به تصویر کشیدن اخبار استان و شهر محل اقامت، موضوع مهم امید آفرینی و روحیه بخشی در جامعه از جمله وظایف مهم رسانه ای این گروه است.
وی افزود: در نبرد رسانه ای امروز، بیش از 200 شبکه معاند فارسی زبان و... علیه امید مردم و موفقیت کشور فعالیت می کنند. این اقدام رسانه ای شبکه های معاند وظیفه ی ما را به عنوان رسانه و گزارشگر با اهمیت تر و سنگین تر می کند.
وی افزود: مردم باید حس کنند که پشتوانه ی رسانه ای دارند و وظیفه ما است که صدای مردم را به گوش مسئولان برسانیم تا به دغدغه ها و نیاز های شهروندی و اجتماعی آنان پاسخ درخور داده شود.
همچنین مهدی کریمی قائم مقام و مدیر گروه اجتماعی شبکه پنج سیما درخصوص ظرفیت های گزارشگران افتخاری تصریح کرد: به فضل الهی با تشکیل این گروه خبری در شبکه پنج سیما، بسیاری از رویداد ها و جذابیت های مهم استانی به تصویر کشیده شده است.
قائم مقام شبکه پنج سیما افزود: پیش تر این ظرفیت و پتانسیل خبری در خدمت برنامه های تهران بیست و در شهر در استان بود که با تمهیدات جدید قرار است در برنامه ی «سلام تهران» نیز از آن بهره برداری شود.
وی افزود: برنامه سلام تهران هر هفته به یکی از شهرستان های استان در موضوعات و حوزه های مختلف می پردازد، لذا با توجه به شناخت عمیق و اشراف وسیع گزارشگران افتخاری از منطقه خود، این بخش از برنامه را در خدمت این عزیزان خواهیم بود.
در ادامه جلسه دکتر مرتضی عمادی مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما گفت: در اسفند سال 1398 همزمان با شروع شیوع کرونا گروهی از گزارشگران افتخاری که در لایه های مختلف شهری حضور داشتند را به عنوان مکمل برنامه های در شهر در استان پیش بینی کردیم.
عمادی افزود: برای شروع تعداد بسیاری از علاقه مندان و هم استانی های عزیز از طریق ارتباط با برنامه در شهر در استان و سایت شبکه پنج سیما ثبت نام اولیه را انجام دادند که پس از سازماندهی، مصاحبه های تخصصی و... شروع به کار کردند.
مدیر گروه تهران شهروندی تاکید کرد: یکی از بهترین اقداماتی که در این مدت اتفاق افتاده است، افزایش وسعت ارتباط شبکه پنج سیما با مردم و مطالبات آنها است. نزدیک شدن شبکه با دغدغه های مردم به واسطه حضور گزارشگران افتخاری در جامعه، تیم های برنامه سازی این شبکه را مجاب به پیگیری های مجدانه می کند. بنابر این یکی از ویژگی های مثبت این گزارشگران کشف مطالبات مردمی و انعکاس آن به اشکال متنوع و مختلف است.
عمادی افزود: حضور گزارشگران افتخاری در جای جای تهران دلیلی بر تکامل و پربارتر شدن بانک اطلاعاتی شبکه پنج سیما از رویدادها، اقدامات، ظرفیت ها، کمبودها و نواقص استان تهران شد. این بانک اطلاعاتی، منبع غنی و پرباری برای برنامه سازی، پیگیری و اطلاع رسانی در شبکه پنج سیماست.
پس از گذشت 18 ماه از فعالیت این گروه بالغ بر 400 گزارش ویژه از گزارشگران افتخاری در ضمیمه برنامه های تهران بیست، در شهر و در استان پخش شده است و به تازگی از این ظرفیت نیز در برنامه سلام تهران برای اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مخاطبان بهره برداری می شود.
در ادامه دکتر ساری مدیر پخش شبکه پنج سیما ضمن ارزشمند شمردن اقدام شبکه برای ارسال پیام و محتوا توسط گزارشگران افتخاری به مردم افزود: ظرفیت این گروه گزارشگر بسیار بالاست و چون از بتن جامعه هستند می توانند به بهترین شکل ممکن، رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، هنری و حتی نیاز ها و دغدغه های مردمی را به تصویر بکشند.
ساری گفت: هر کدام از شما یک رسانه هستید و موبایل شما ابزار رسانه ای شما است.
در ادامه، همه خبرنگاران افتخاری شبکه پنج سیما ضمن قدردانی از برگزاری این نشست صمیمانه، از مشکلات، محدودیت ها و سختی های تهیه گزارش در سطح استان تهران گفتند و خواستار همکاری دستگاه های اجرایی سطح استان تهران با این گروه خبری شدند. 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روزهای پایانی اولین هفته آذر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «رها شده» و «چمدان» دو اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

نمایش قدیمی رادیویی " آقای غلط انداز " بعد از 50 سال از قاب برنامه «پرنیان صدا» شبکه پنج سیما به تصویر کشیده می شود. 

نمی توان انکار کرد که طی سال های اخیر سرعت پیشرفت فیلم مستند در ایران چند برابر شده است؛ رشد و توسعه مستندسازی در کشورمان هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ملموس و مشهود است. بدون تردید یکی از عوامل این پشرفت، سیمای جمهوری اسلامی است.

برنامه «تهران 20»، دو آذر ماه، با حضور "جعفر صباغیان" معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) به واکاوی حضور افرادی با وسع مالی بالا در لیست مستمری بگیران کمیته امداد پرداخت.

همسر شهید قهاری، دکتر ابولفضلی و مصطفی ابراهیمی جوان نخبه ایرانی مهمانان برنامه امروز صبح پارسی بودند.

عضو هیئت علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، آخرین وضعیت کرونا در ایران و جهان را تشریح کرد.

«ورزش ایران» یک میهمان حضوری و یک ارتباط اینترنتی دارد.

دو مستند «حماسه ملبورن» و «ماجرای نیمروز» جمعه 5 آذر از شبکه یک پخش خواهد شد.

«مثبت دست فرمون» با اجرا و کارگردانی حامد تهرانی و تهیه‌کنندگی محمود محمودی جمعه ۵ آذرماه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پنگوئن بلوم»، «سایه تاریک» و «خودش» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

زهره عبادی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، علل آلودگی هوای تهران را تشریح کرد.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور بسیجیان فعال بر روی آنتن می‌رود.

دکتر احسانی مدیر شبکه و مرتضی جاسبی مدیر گروه تولید شبکه نسیم از استودیو «چهل تیکه» بازدید و با عوامل برنامه دیدار و گفت و گو کردند. 

دبیرخانه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند، اسامی نامزدهای نهایی سه بخش فیلم، عکس و مستند نگاری پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند را اعلام کرد.

قسمت پنجم برنامه «سینما سلامت»، امشب ۴ آذر از ساعت ۲۰ با حضور دکتر ابراهیم داروغه پزشک، دبیر سابق جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم سلامت به روی آنتن می رود.

 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

سه سریال جدید «خط مقدم»، «نوار زرد 2» و «اپیدمی» به آنتن شبکه های یک، دو و سه می رسند.

امروزه تولیدات انیمیشن یکی از گونه های نمایشی پرمخاطب محسوب می‌شود که می‌تواند به راحتی با آثار داستانی رقابت کند اما به دلیل نیاز به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری حرفه ای ، انیماتورهای کشور تاکنون نتوانسته اند با تولیدات خارجی رقابت کنند چرا که این عرصه برای موفقیت همه جانبه خود نیازمند زیرساخت‌ها و دانش فنی بسیاری است که تنها دوربین، صدا و حرکت نمی‌تواند این پویایی و جان را در وجود آن تزریق کند اما علی رغم برخی کمبودها، این حوزه عزم خود را جزم کرده و با تکیه بر تلاش های خود توانسته تا حدی به سطح بالایی در تولید انیمیشن دست یابد و از آن در راستای تفهیم برخی مسائل زندگی و بایدها و نبایدها  به قشر کودک و نوجوان بهره گیرد.در همین راستا نقاش کوچولو مجموعه‌ای است  که بابک نظری با همت مرکز پویانمایی صبا آن را برای قشر خردسال تولید نموده و بر اساس موفقیت‌های بسیاری که این مجموعه از ابتدای تولید خود توانسته کسب  کند هم اکنون  به سری پنجم رسیده و تلاش دارد در قالب نقاشی های کودکانه در شکوفا شدن خلاقیت های خردسالان سهیم باشد.

 دستاوردهای 100 روز خدمت دولت سیزدهم در «کنکاش» امشب بررسی می شود.

بازی تیم های لیگ برتر همراه با تفسیر کارشناسان فوتبال در برنامه «گزارش ورزشی» پخش می شود.

«اپیدمی» اولین سریال کرونایی کشور، قرار است از دوشنبه 15 آذر ماه روی آنتن شبکه سه سیما برود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از واسطه های موجود در کشور سهم اندکی از آنها موثر و بخش اعظم آنها موثر نیستند.

در یکصدمین هفته شهادت سردار دل ها مستند «محاصره ۳۶۰ درجه» از شبکه های ملی و استانی پخش می شود.

آثار «ترنس هیل»، بازیگر مشهور ایتالیایی این هفته در شبکه نمایش مرور می شود و همچنین با پخش آثار سعدیِ سینمای ایران، یاد و خاطره وی گرامی داشته می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز شنبه ۱۳ آذر اعلام شد.

برنامه «فوتبال برتر» همزمان با نودوهفتمین شهراورد تهران ، شنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

"روز معلول" و "روابط بین زوجین و راه رسیدن به تفاهم در خانواده" موضوعات اصلی برنامه صبح پارسی امروز بود.

شنبه دوازدهم آذر ماه با پخش قسمت سی‌ام؛ سریال امنیتی_جاسوسی «سرجوخه» به کارگردانی احمد معظمی به پایان می‌رسد.

همراه با کاروان ایرانگردی شب نشینی این بار به سرزمین اقوام می رویم. 

"نجمه جودکی" و "سهیل مستجابیان" به ترکیب سریال تلویزیونی «نوار زرد ۲» به کارگردانی سروش محمد زاده و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی اضافه شدند.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور فرزاد خلیلی بر روی آنتن می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد