امروز يك شنبه  3 بهمن 1400
تعداد بازدید : 276 - تاریخ خبر : 1400/10/15 - 16:56
ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت فاطمیه دوم

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت دخت نبی اکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، ویژه برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه‌های «به تو از دور سلام»، «پخش دعای کمیل»، «ایوان بهشت»، «سخنرانی مذهبی و مداحی»، «کوی محبت»، «آیینه خانه»، «حبیبه خدا» و «از آسمان» از جمله برنامه‌های شبکه دو در ایام حزن و اندوه بانوی بزرگ اسلام است که به همت گروه معارف شبکه دو تدارک دیده شده و فیلمهای سینمایی و مستندهای «خانه مادری»، «چشم به راه» و «بوسه‌های یک سرباز» به همت تأمین برنامه، آماده پخش از شبکه دو سیماست.

پخش زنده برنامه «به تو از دور سلام» به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج بمناسبت ایام فاطمیه دوم، از مشهد مقدس، قم و کرمان خواهد بود. روز چهارشنبه 15 دی ساعت 12:20، این برنامه از حرم مطهر امام رضا(ع) با اجرای سیدعبدالرضا رضوی به روی آنتن می‌رود که حجت الاسلام فرحزاد بعنوان کارشناس برنامه و حاج امیر عارف (مداح) در آن حضور خواهند داشت. این برنامه روز پنجشنبه 16 دی ساعت 11 صبح، با اجرای سیدکمال هاشم‌زاده و از حرم حضرت معصومه(س) به روی آنتن خواهد رفت که حجج اسلام سعیدی آریا و میرشفیعی بعنوان کارشناسان برنامه، حاج احمد علوی (شاعر) و حاج عباس حیدرزاده (مداح) حضور خواهند داشت.
این برنامه، روز جمعه 17 دی ساعت 6 صبح با پخش دعای ندبه از بیت الزهرا(س)، منزل پدری سردار دلها در کرمان که هرساله در ایام فاطمیه میزبان عزاداران خانم فاطمه زهرا(س) است به روی آنتن می‌رود که حاج احمد زین‌العابدین قرائت دعای پرفیض ندبه را به عهده دارد. حجت الاسلام تویسرکانی نیز کارشناس این برنامه خواهد بود.
یکی دیگر از برنامه‌های شبکه برای این مناسبت، پخش دعای کمیل از صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف خواهد بود که 16 دی همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) حوالی ساعت 23 به مدت یک ساعت پخش میشود. تهیه‌کنندگی این برنامه را سیدمهدی تحویلدار به عهده دارد.
برنامه «ایوان بهشت (سخنرانی مذهبی)»، 15 و 16 دی ساعت 6 صبح، با پخش سخنرانی استاد شیخ حسین انصاریان به سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) پخش خواهد شد و در روز جمعه 17 دی ساعت 11:15 به مدت 40 دقیقه و بصورت اختصاصی با سخنرانی استاد انصاریان از حسینیه هدایت به روی آنتن خواهد رفت.
بمناسبت این ایام، مداحی از مداحان کشورمان حاج مهدی سلحشور، حاج حسن شالبافان، سیدمهدی میرداماد، سیدمجید بنی فاطمه و آقا مجتبی رمضانی نیز در فواصل برنامه‌های شبکه پخش خواهد شد که تهیه‌کنندگی آن را سعید پورفرج عهده دار است.
برنامه «کوی محبت» به تهیه‌کنندگی سیدمهدی تحویلدار و تهیه شده در امور بین الملل دفتر نمایندگی سازمان در عراق با مشارکت گروه معارف شبکه دو، در روزهای 15 ، 16 و 17 دی حوالی ساعت 19 پخش خواهد شد. این برنامه با اجرای سیدمصطفی موسوی از صحن مطهر حضرت زهرا(س) از نجف اشرف به روی آنتن خواهد رفت که با حضور کارشناسانی همچون حجج اسلام سیدکاظم طباطبایی و زهیر ثباتی به سجایای اخلاقی و سیره فکری و عملی حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخته خواهد شد. بخشی از این برنامه به پخش گزارشهای تهیه شده توسط سیدمهدی تحویلدار اختصاص دارد و مداحی‌هایی هم از سیدمهدی میرداماد و سیدمهدی علوی که در سوریه تهیه شده، در فواصل این برنامه، پخش میشود.
برنامه «آیینه خانه» به تهیه‌کنندگی سیدمجید اکرمی، 16 دی ساعت 12:30 بصورت اختصاصی و ویژه به سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) می‌پردازد. این برنامه گفتگوی صمیمانه‌ حجت الاسلام شهاب مرادی (کارشناس برنامه) با جمعی از مجریان (مهدی طالبی، پوریا قباد، زهرا فرج نیا، مرضیه مؤمنی، فاطمه محمدی و ...) در این خصوص خواهد بود. این برنامه در روز جمعه 17 دی ساعت 13:30 و شنبه 18 دی ساعت 12:30 به ادامه مبحث «عداوت نفس» با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی خواهد پرداخت و در بخشی از برنامه، به موضوع زندگی بانوی بزرگ اسلام نیز پرداخته میشود.
«حبیبه خدا» عنوان برنامه‌ای به تهیه‌کنندگی هادی خدادی و به همت گروه سازنده برنامه «دست در دست» است که بمناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در شب شهادت این بانوی بزرگوار پخش خواهد شد. این برنامه با اجرای علی اهرابی‌نیا، میزبان حاج علی انسانی یکی از مداحان اهل بیت، و استاد حامد دماوندی خواهد بود تا در شب شهادت بانوی بزرگ اسلام، سجایای اخلاقی و سیره فکری و عملی حضرت فاطمه زهرا(س) را برای مخاطبان بیان کنند. این برنامه چهارشنبه 15 دی ساعت 21 به مدت 90 دقیقه پخش میشود.
«از آسمان» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امیر خورشیدی فرد با عنوان روایت «این مادر، آن پسر» به شهید جمال محمدشاهی می‌پردازد. این شهید بزرگوار 2 بهمن ۱۳۴۰ در بابل متولد شد و تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. وی کارگر عطاری بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و 12 آبان ۱۳۶۲ در پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد ولی جاویدالأثر شد و مادرش سیده خانم موسوی سالها در فراق پسرش سوخت تا اینکه در اردیبهشت سال 90 همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شهیدی را به عنوان شهید گمنام در باغ موزه دفاع مقدس تشییع و در آنجا به خاک سپردند. پاییز امسال با انجام آزمایشهای DNA هویت آن شهید گمنام مشخص گردید که شهید جمال محمدشاهی بوده ولی افسوس که پدر و مادرش در قید حیات نبودند. این برنامه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، پنجشنبه 16 دی ساعت 13:20 پخش میشود.
تأمین برنامه شبکه دو نیز بمناسبت این ایام، فیلمهای سینمایی «فرزانه» و «روحینا» با موضوعات مرتبط مادران و حجاب که به نوعی با سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) مرتبط است، پخش میکند.
فیلم سینمایی «فرزانه» محصول 1394 مرکز خراسان و به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی محمدی است که در خلاصه داستان آن آمده است: «فرزانه دختر کوچکی است که چادر نمازش را گم کرده و برای جشن عبادت، نیاز به چادر نماز دارد ولی مادر و پدرش مشغول کار هستند و نمی‌توانند در خرید چادر به او کمک کنند در نتیجه این دختر کوچک دچار چالشهایی می‌شود و ...» این فیلم، پنجشنبه 16 دی ساعت 8 صبح پخش میشود.
فیلم سینمایی «روحینا» محصول 1399 مرکز یزد و به تهیه کنندگی و کارگردانی عبدالرضا صادقی جهانی است که روایتگر زندگی زنی با همین نام از کشور افغانستان است که همسرش سیدرضا در بحبوحه حضور تروریست‌های داعشی به جمع مدافعان حرم پیوسته و به سوریه رفته است و این فیلم نمایانگر مصائب و مشکلاتی است که روحینا بعنوان یک خانم با آن مواجه است و .... این فیلم، جمعه 17 دی ساعت 16 پخش خواهد شد.
همچنین مستند «خانه مادری» به کارگردانی شهرام ناصری و تهیه‌کنندگی محسن اردستانی رستمی به نمایش تصاویری از بیت الزهرا(س) در کرمان منزل پدری سردار دلها که با نام هرساله در ایام فاطمیه میزبان حاج قاسم سلیمانی و جمعی از عزاداران خانم فاطمه زهرا(س) بودند، می‌پردازد و همچنین خاطرات مردم و دوستداران سردار دلها از حضور ایشان در بیت‌الزهرا(س) پخش خواهد شد. این مستند پنجشنبه 16 دی ساعت 16:10 به مدت 30 دقیقه از آنتن شبکه دو پخش میشود.
مستند «چشم به راه» به تهیه‌کنندگی حسین همایونفر، روایتی از چشم انتظاری والدین شهید حمید محمدرضایی از شهدای مدافع حرم است که پس از خبر شهادت فرزندشان، سالها منتظر خبر بازگشت پیکر او بودند. شهید محمدرضایی در ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در درگیری با تکفیری‌های داعش در سوریه مفقودالاثر شد و سرانجام پس از گذشت چهار سال، پیکر مطهرش در اسفند سال۱۳۹۷ شناسایی گردید. این مستند، 16 دی ساعت 18:30 به مدت 25 دقیقه پخش خواهد شد.
مستند «بوسه‌های یک سرباز» به نویسندگی و کارگردانی محمدجعفر باقری نیا به نمایش پرشکوه مراسم ویژه تشییع حاج قاسم سلیمانی که خود را «سرباز وطن» نامید و مردم او را در میان بوسه‌های خود بدرقه کردند، می‌پردازد. این مستند 16 دی ساعت 21:10 به مدت 40 دقیقه پخش خواهد شد.
برنامه‌های روتین شبکه همچون «در انتهای الوند صبحگاهی»، «زنده باد زندگی» و «عصر خانواده» منعطف با موضوع سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روی آنتن خواهند رفت.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

علیرضا ابوالفضلی در برنامه «صبح پارسی» این هفته درباره راه های برای تقویت پوست و مو صحبت کرد.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «فرشته من»، «گذر از خاطرات»، «سانتی گراد»، «برادران سیسترز» و «دکتر دون اور» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما دیدنی می شوند.

درگذشت همکار شبکه قرآن ومعارف سیما مرحوم مغفور محمد زارع زاده از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس؛ حین انجام ماموریت را تسلیت عرض می نماییم از خداوند منان علو درجات و برای همکاران و بازماندگان صبر و اجر مسالت داریم.

معاون سیما به همراه مدیران شبکه دو سیما از پشت صحنه سریال نوروزی «خداداد» این شبکه بازدید کردند.

شبکه نسیم هفته گذشته به مناسبت ایام سالگرد سردار سلیمانی و شهادت حضرت زهرا(س)، ویژه‌هایی را روی آنتن برد و «چهل‌ تیکه» و برخی برنامه‌های روتینِ این شبکه به حالت تعطیلی درآمدند.

نصرالله رادش و مجید اخشابی مهمان شبکه دو سیما می‌شوند.

پویش دست بوسی مادر به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) از شبکه سلامت روى آنتن رفته است.

معاون سیما در حکمی محسن صفایی را به عنوان سرپرست مدیریت تولید و تامین موسیقی این معاونت منصوب کرد.

برنامه صبح پارسی فردا با حضور ‌کارشناس عرفان و ادیان این برنامه بر روی آنتن می رود.

تهیه‌کننده مستند «بی‌بنیاد» گفت: این اثر به دنبال پاسخ به این پرسش است که منطق تصمیم‌گیری دولت‌ها در موضوع مسکن چه بوده است.

در آخرین روز دی ماه و شروع بهمن ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «زنده باد نماینده»، «قاچاقچی» و «لپسیس» 3 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مستند بلند «ده شکارگر مرگ آفرین» اثری از اندی وب در سال ۲۰۱۸ ارائه شده است، برای اولین بار، پنجشنبه، ۲۳ دی ماه ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

10 نامزد دریافت جایزه و حمایت از نگارش در مرکزسیمافیلم معرفی شدند.

برنامه تلویزیونی «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، این هفته جمعه 24 دیماه از حرم مطهر حضرت معصومه (س) از قاب شبکه پنج تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

مربی تیم ملی جوانان ایران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از عملکرد تیم استقلال گفت.

 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

«چهل‌تیکه» امشب ویژه شب میلاد حضرت زهرا(س)، میزبان یک بازیگری است که او در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها در نقشِ مادر دیده‌ایم. بازیگری که کارش را در سال 1367 با فیلم «فیل در تاریکی» آغاز کرده است. 

کارشناس کسب‌وکار در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از تقسیم‌بندی انواع مالکیت و چیستی مالکیت فکری گفت.

مدرس دانشگاه و مشاور خانواده در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما ضمن خواهش از بلاگرها برای ارائه الگوی صحیح به مخاطبان از واقعیت پنهان شده زندگی بلاگرها گفت.

مینی سریال شش قسمتی «به هر طریق» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

«شبیه مادرم» ویژه برنامه شبکه افق است که به مناسب میلاد حضرت زاهرا(س) پخش می‌شود.

دکتر ابراهیم رضایی مذاکرات اخیر ایران و روسیه را در «کنکاش» تحلیل می کند.

ورزشکار و قهرمان دوره‌های پیش کاراته ایران و جهان در بخش کاتا در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از قهرمانی‌های خود و چالش‌های این رشته ورزشی گفت.

مهدی یغمایی در برنامه این هفته «رخ به رخ» ضمن رونمایی از قطعه جدیدش در گفتگویی صریح به مسیر سختی اشاره کرد که تا اینجا آمده، از رشد در موسیقی و بی ارتباطیش با تعدد کنسرت گفت و یک تیم فوتبال از خوانندگان با مربیگری کیروش اَرنج کرد.

 مجموعه مستند «پا به ماه» با موضوع لحظات خاص روزهای آخر بارداری و روز تولد؛ به تهیه کنندگی مهدیه سادات محور از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه «مهربانو» امشب 2 بهمن ماه ساعت 21 با حضور رابعه مدنی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون و سالار عقیلی خواننده موسیقی سنتی تماشایی می شود.

سری جدید مجموعه انیمیشن «کوچولوهای کنجکاو» به کارگردانی و تهیه کنندگی "آتنا مسلمی" در مرکز پویانمایی صبا به تولید رسید.

مجموعه مستند جدید «غول اعماق دریا» از ۲ بهمن ماه روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و رئیس شورای عالی استان‌ها در شورای شهر تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از معرفی شورای عالی استان‌ها و مشکلات، مطالبات و اقدامات گفت.

برنامه «شما و سیما» از جمعه این هفته با هویت بصرى جدید پخش خواهد شد.

سریال «بعد از آزادی» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه کنندگی سعید سعدی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که این شب ها ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد