امروز شنبه  7 خرداد 1401
تعداد بازدید : 113 - تاریخ خبر : 1401/02/24 - 07:44
دوست دارم مریلا زارعی ایفاگر نقش نعیمه نظام دوست باشد

دومین برنامه از فصل دوم برنامه «احوالپرسی» با حضور نعمیه نظام دوست (بازیگر) و هادی فیض آبادی (خواننده)، جمعه بیست و سوم اردیبهشت به روی آنتن شبکه دو سیما رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ پس از گفتگوی جذاب مجتبی نظری با هادی فیض آبادی درخصوص بیان خاطراتی در زمینه کاری و برقراری تماس تلفنی خواننده کشورمان با مادرش که آرزوی خیر و خوشی برای همه بالأخص فرزندش داشت، وی دو ترانه اجرا کرد که یکی از ترانه‌های جدید اجرا شده «منحصر به فرد» نام داشت.

در بخش دیگری از برنامه، گفتگوی صمیمانه ندا غفاری (مجری برنامه) با نعیمه نظام دوست (بازیگر) تقدیم مخاطبان شد. ندا غفاری با پرسش از این بانوی بازیگر درخصوص چگونه سپری شدن سال گذشته، سؤالات خود را آغاز کرد که نظام دوست گفت: همیشه غم و شادی، خیر و شر در تقابل با یکدیگر هستند. سال گذشته برایم خوب شروع شد ولی با خبر درگذشت دوست عزیزم زهره فکور صبور خیلی بد به اتمام رسید و واقعاً برایم شوک‌آور بود و باعث شد شرایط روحی بدی را تجربه کنم.

وی درخصوص دوسالی که کرونا مهمان ناخوانده ایران و جهان بود، گفت: در این دو سال که همه با این ویروس منحوس دست در گریبان بودیم، اتفاقات بدی برای برخی هموطنان افتاد و عزیزانشان را از دست دادند ولی به اعتقاد من، حرفه من و امثال من این است که مردم را شاد کنیم و حس‌های خوب به آنها منتقل کنیم تا کمی غم و اندوه را از زندگی‌ها دور نماییم.

ندا غفاری از دوران کودکی این بازیگر و شیطنت‌های او سؤال پرسید و نعمیه نظام دوست گفت: اجازه بدهید خاطرات آن دوران را بیان نکنم؛ من خیلی بچه شیطونی بودم و بیان خاطرات من برای بچه‌ها، بدآموزی دارد در واقع خاطراتی که دارم قابل پخش و گفتن نیست. وی افزود: من در دوران کودکی از شخص خاصی حساب نمی‌بردم ولی چون پدرم، مرد جدی و مقتدری بود، جانب احترام را رعایت می‌کردم که نامش را به نوعی حساب بردن هم می‌شود گذاشت.

بازیگر سریال «پلاک 13» درخصوص نصیحت مادرش که به آن عمل کرده و از این اقدام خوشحال هم هست، گفت: مادران همیشه فرزندانشان را نصیحت میکنند ولی نصیحت مادرم به من این بوده که «کارم را جدی بگیرم و تلاش کنم؛ اینکه مراقب باشم کم نیاورم». وی در این باره خاطرنشان کرد: من استراحت را خیلی دوست دارم و اگر دست خودم باشد ترجیح میدهم از ده کار پیشنهاد شده در طی سال، به انجام یکی دو کار بسنده کنم ولی مادر من خیلی پیگیر کارهایم هستند و برای کارهایم غصه هم میخورد. این پیگیری ایشان برای من در امر کارم بسیار کمک‌کننده بوده و هست.

مجری برنامه با اشاره به پرکاری این بانوی بازیگر، علت عدم ازدواج ایشان را جویا شد و اینکه اگر به سالهای قبل بازگردد، ترجیح می‌دهد ازدواج کند یا خیر؟ بازیگر سریال «نون خ» گفت: به نظر من ازدواج، قسمت است و شاید تا به حال قسمتم نبوده که ازدواج کنم، هرچند اگر الان پیشنهاد خوبی در این زمینه داشته باشم به تشکیل خانواده فکر میکنم ولی سالهای قبل، دغدغه اصلی من، کارم بود و به همین دلیل به ازدواج فکر نمی‌کردم و تمام پیشنهادات را بدون فکر، رد می‌کردم. این بانوی بازیگر به خاطرات خود در خصوص پیشنهاداتی که در زمینه ازدواج داشته اشاره کرد و اینکه فقط یک نفر را بعنوان خواستگار در منزل پذیرا شده‌اند که آن هم از سماجت خود فرد ناشی شده بود.

بازیگر مجموعه «ساختمان پزشکان» درخصوص ویژگیهای یک ازدواج موفق گفت: به نظر من نخستین عامل، دوست داشتن است و اینکه بین دو نفر حس خوبی منتقل شود، دومین مورد صادق و مهربان بودن است که منجر به انتقال حس خوب بین دو نفر میشود و اینکه مسائل مادی مهم هستند ولی نه اینکه ملاک مهمی برای تشکیل خانواده باشند؛ همین که دو نفر از پس زندگی مشترک و هزینه‌های زندگی بربیایند، کفایت میکند. اگر پول، طلا، ماشین و... در حد بسیار عالی باشد ولی عقاید دو نفر با هم یکی نباشد و دو نفر بلد نباشند با هم تقابل داشته باشند، آن پول برایشان خوشبختی نمی‌آورد. وی افزود: زندگی، همین موارد ساده‌ای است که به سادگی از کنارش می‌گذریم و به آن توجه نمی‌کنیم مثلاً من به همراه دوستانم به سفری دعوت شده بودم و همراهشان بودم اما چون کسانی را که دوست داشتم (خانواده‌ام) همراهم نبودند، احساس میکردم به من خوش نمیگذرد. خوش گذرانی و حس خوب دو فاکتوری هستند که افراد باید خودشان برای هم بوجود آورند.

بازیگر مجموعه «محله گل و بلبل» در پاسخ به سؤال ندا غفاری پیرامون کار در حوزه کودک و ذهنیتی در این باره که ای کاش مادر بودم، گفت: من در حوزه کودکان، کارها و مجموعه‌های زیادی انجام داده‌ام و این حس همیشه در من بوده که «ای کاش مادر بودم چون این نوع بازی برای کودکان، حس عاشقانه مادرانه را در من زنده میکند» اما الان هم احساس میکنم بچه‌هایی که در اطرافم یا خانواده‌مان هستند، بچه‌های خود من هستند و مادری کردن برای همین بچه‌ها بهترین حس برایم است.

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه پیرامون معرفی بازیگری که بتواند نقش نعمیه نظام دوست را بازی کند، گفت: با احترامی که برای تمام دوستان و همکارانم قائلم، باید بگویم اگر روزی قرار باشد فیلمنامه‌ای نوشته شود و شخصی، ایفاگر نقش من باشد، مریلا زارعی بازیگری است که میتواند فراز و نشیب‌های زندگی مرا به خوبی بازی کند و حس زندگیم را به خوبی به بیننده منتقل نماید. 

این بانوی بازیگر درخصوص در اختیار گذاشتن گوشی تلفن همراهش به مدت یک روز نزد شخصی امین گفت: اولاً خدا نکند؛ در حال حاضر متأسفانه وابستگی افراد به گوشی تلفن همراهشان زیاد شده و وقتی صبح، بیدار می‌شویم اول به سراغ گوشی خود می‌رویم ولی اگر قرار باشد این کار را انجام دهم، گوشی تلفن همراهم را به خواهرانم می‌سپارم چون به آنان اعتماد دارم.

وی درخصوص علاقه به خوراکی‌ها و انتخاب یک ماده خوراکی از میان میوه و غذا، گفت: من زیاد اهل میوه نیستم ولی برنج را خیلی دوست دارم. اگر برنج، به خوبی تهیه شود به نظرم به تنهایی خوشمزه‌ترین غذای دنیاست. البته کباب ترش را هم خیلی دوست دارم. مادرم غذاهای شمالی همچون باقالی قاتق، میرزاقاسمی، ترشی تره و ... را خیلی خوب درست میکند و من غذاهای مادرم را خیلی دوست دارم.

ندا غفاری با اشاره به آسیبی که برای نعمیه نظام دوست در سفر شمال رخ داده بود، علت آن را جویا شد که این بانوی بازیگر گفت: خاله من سرطان داشتند و الان به رحمت خدا رفته‌اند. درگذشت ایشان خیلی در روحیه من تأثیر بدی گذاشت و به من پیشنهاد دادند که به مسافرت بروم. در سفر به شمال، پایم دچار آسیب دیدگی شد تا جایی که بعد از چندین عمل جراحی بر روی پایم توانستم به کار برگردم و با کار کردن توانستم روحیه بدی که از درگذشت خاله‌ام برایم بوجود آمده را پشت سر بگذارم.

مجری برنامه پیرامون استعدادهای نهفته و یا عدم استعداد در حرفه‌ای از بانوی بازیگر جویا شد. نظام دوست در این باره گفت: من در «رانندگی» اصلاً استعداد ندارم ولی در «آشپزی» استعدادی دارم که گاهی دیگران را شگفت‌زده میکنم چون غذاهای ابداعی‌ام خوشمزه می‌شوند و دیگران به آن علاقه نشان میدهند.

بازیگر فیلم سینمایی «اژدر» در پاسخ به این سؤال که اگر بدانید فقط دو هفته زنده هستید و در آن زمان چه کارهایی انجام میدهید، گفت: سعی میکنم در آن مدت به مسافرت بروم مخصوصاً سفر به جاهایی که تاکنون نرفته‌ام و آدمهایی را ببینم که دوست دارم، همچنین حلالیت بطلبم و به افرادی که دوستشان دارم و تا بحال نگفته‌ام این احساسم را ابراز کنم و بگویم بعد مُردنم، دلم برایشان تنگ میشود. دوست دارم بعد از مرگم از من مهربانی به یادگار بماند و همه از من دل خوشی داشته باشند.

وی درخصوص اینکه آیا با کسی قهر است یا نه، گفت: من با کسی قهر نمی‌کنم و نظرم این است که اگر دو نفر اصطلاحاً با هم قهر هستند، فاصله‌ای بین آنها ایجاد شده است و زمانی لازم است که خودشان را پیدا کنند. اگر کسی با من قهر کند، دلگیر میشوم چون در عالم رفاقت و دوستی سعی میکنم همیشه منتقل کننده حس خوب به اطرافیانم باشد و اگر قهری صورت بگیرد دلم برای آن همه انگیزه خوب می‌سوزد. اگر خودم هم از کسی فاصله گرفته باشم، سعی میکنم به هر بهانه‌ای شده پیش قدم شوم و اگر اشتباهی هم کرده باشم، جرأت عذرخواهی کردن را دارم. امیدوارم همه ما بتوانیم دلمان را دریایی کنیم و بدانیم در این دنیا، خبری نیست و این دنیا فرصتی برای با هم بودن است، پس این فرصت را از همدیگر دریغ نکنیم.

نعمیه نظام دوست درخصوص عکسهایی که نمایش داده شد تا نظر خود را بیان کند، مطالبی را عنوان کرد. وی درخصوص عبارت «من لاغر میشم» گفت: واقعاً تمام تلاش خود را برای این اقدام انجام داده‌ام و شاید در یک بازه زمانی موفق شده‌ام ولی باز هم به حالت فعلی‌ام برگشته‌ام اما با همه اینها باز هم میگویم من لاغر میشم (با خنده). درخصوص تصویر «جایزه سیمرغ» گفت: آرزوی هر بازیگری دریافت جایزه سیمرغ است چون جایزه بسیار شیرینی برای هر بازیگر است و درخصوص تصویر آخر که «عکسی دو نفره با مادرش» بود، گفت: مادر، عشق است و من آرزوی سلامتی برای مادرم و تمام مادران سرزمینم دارم. از خداوند میخواهم تمامی پدرها و مادرها از پا نیفتند و محتاج فرزندان نشوند چون پدر و مادر هر کاری برای فرزندان انجام میدهند، وظیفه خود میدانند اما گاهی ما فرزندان کاری انجام میدهیم و ناخواسته مطلبی را به زبان می‌آوریم که باعث رنجش والدینمان می‌شویم.

این بانوی بازیگر به عنوان صحبت پایانی گفت: برای همه مردم در سراسر دنیا، آرزوی سلامتی دارم. آرزو دارم در جهان، صلح برقرار باشد، مردم خوشحال باشند و از ته دل بخندند. حس همه به یکدیگر خوب باشد و مردم همدیگر را دوست بدارند و بدانیم که همه ما یک تنِ واحد هستیم؛ اگر هر کاری انجام دهیم زنجیره‌وار آن کار به سوی خودمان باز خواهد گشت. بدانیم که «خوبی، محبت و عشق هیچوقت گم نمی‌شود.»

بخش جذاب و مهیج برنامه، اجرای مسابقه‌ای با حضور مادر و دو فرزندش بود که ندا غفاری و سلیم خاطرخواه به اجرای این مسابقه پرداختند و مابین اجرای این مسابقه، سلیم خاطرخواه با بیان عبارات طنزگونه و جذاب باعث خنده و حال خوب حاضران در استودیو می‌شد.

برنامه «احوالپرسی» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدجواد سیدمحسنی و اجرای ندا غفاری است که جمعه‌ها ساعت 21:10 به مدت یک ساعت روانه آنتن این شبکه می‌شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

 برنامه «از آسمان» در جدیدترین قسمت خود که  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود علاده بر روایت ایثار و رزمندگی شهید ۸ سال دفاع مقدس محمدحسن درویش‌پسند خوانشی از غم مادران چشم به راه شهر بهبهان خواهد بود.

علل اختلالات خواب را در برنامه امروز «خانه مهر» بررسی خواهیم کرد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در دیدار با مدیر شبکه نسیم ضمن تقدیر از تغییرات ایجاد شده در برنامه های این شبکه ، بیان کرد : سرگرمی برای سرگرمی در مکتب ما پذیرفته شده نیست.

برنامه «تهران 20» چهارم خرداد ماه، با حضور دکتر "مهدی عباسی" رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پرداخت. 

چهارمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه؛ پنجم خردادماه با موضوع «حوزه علمیه» و پنجمین قسمت این برنامه شامگاه جمعه‌؛ ششم خردادماه با موضوع «خرمشهر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنج شنبه ۵ خرداد اعلام شد.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد