امروز شنبه  7 خرداد 1401
تعداد بازدید : 99 - تاریخ خبر : 1401/02/24 - 09:09
رئیس رسانه ملی دراختتامیه جشنواره «یکصد»:
به ثبت قله‌های هویتی افتخار می‌کنیم

در آیین اختتامیه جشنواره «یکصد»،با حضور رئیس رسانه ملی " بهترین‌های صد سال ورزش ایران " معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، آیین اختتامیه جشنواره " یکصد" با حضور پیمان جبلی رئیس رسانه ملی ، وحید جلیلی قائم مقام رییس سازمان در امور فرهنگی ، محسن برمهانی معاون سیما ، دیگر مدیران سیما و همچنین مسیولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و در آن " بهترین‌های صد سال ورزش ایران" معرفی شدند.       

در این مراسم، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سید مصطفی‌هاشمی‌طبا و ورزشکارانی از جمله پرویز برومند، خداداد عزیزی، حمید استیلی، حسین رضازاده، پرویز مظلومی، محمد بنان، سیروس دین‌محمدی، حسن یزدانی، مصطفی کارخانه، محمد نصرتی و ... حضور داشتند.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در سخنانی در این مراسم گفت: ما در محضر قله‌هایی هستیم که عناصر هویتی مان را شکل می‌دهند. قله‌های افتخار، اقتدار، جوانمردی و فتوت، قله‌های ایثار، سربلندی و بزرگمردی بخشی از هویت ما هستند.
وی افزود: امروز میزبان ورزشکارانی هستیم که در ده‌ها سال تجربه پرافتخار ملت ایران خود جزئی از این افتخارات بودند و افتخار آفریدند و میدان برد و باخت برای آنها میدان ارزش‌آفرینی و افتخارآفرینی و جوانمردی بوده است.
رئیس رسانه ملی با اشاره به ثبت این افتخارات در صفحات تاریخ بیان کرد: با افتخار به ورزشکارانی اقتدا می‌کنیم که با وجود اینکه ده‌ها سال از میان ما رفته‌اند،هنوز زنده‌اند. مانند جهان پهلوان غلامرضا تختی که افتخارش در عرصه اخلاق و جوانمردی هنوز هست.
به عزیزانی در این عرصه والا افتخار می‌کنیم که باختشان به دلیل عدم حضورشان در برابر نمایندگان یک رژیم کودک‌کش چیزی غیر از برد و افتخار نیست.
وی با بیان اینکه معیار برد و باخت در مرام ورزشکاران ما اخلاق، جوانمردی و حمایت از مظلوم است، افزود: این افتخارات صفحات درخشانی در تاریخ ما هستند که وظیفه ما برجسته کردن، نشان دادن و انعکاس این بزرگمردی‌هاست.
رئیس رسانه ملی با اشاره به تحول در رسانه ملی تصریح کرد: اگر در این دوره تحولی ما در رسانه ملی شعار هویت‌محوری و عدالت‌گستری را سر دست گرفته‌ایم، این افتخارآفرینان یکی از عناصر اصلی هویت‌آفرینی ملت بزرگ ما هستند که باید به آنها افتخار کنیم. باید به آنها اقتدا کنیم و داستان‌ها از آنها نقل کنیم. باید داستان قهرمانی‌هایشان را با زبان هنر متجلی کنیم. این حقی است که این بزرگان بر گردن ما دارند.
جبلی ضمن اظهار امیدواری از ادامه داشتن افتخارآفرینی و فصل‌های درخشان در تاریخ ملت بزرگ ایران گفت: قله‌های هویتی و حضور ورزشکاران و افتخارآفرینان حاصل تمدن و فرهنگ بزرگ مردم ایران است که به آن افتخار می‌کنیم.
وی در پایان تصریح کرد: وقتی در صحنه‌‌های فرامرزی حضور جوانمردانه ورزشکاران را تماشا می‌کنیم، تنها افتخار است که نصیب ملت ایران می‌شود.
در ادامه محسن برمهانی معاون سیما گفت: جشنواره یکصد، حاصل هم افزایی و همراهی سازمان صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان بود. همدلی میان این دو، چنان رقم خورد که دو میلیون و 500 هزار نفر توانستند در رای گیری و عرصه انتخاب حضور یابند و این گونه مشارکتی جدی مردمی حاصل شد. باید گفت این انتخاب، بر آمده از فرآیندی پیچیده و منصفانه بود.
سینا معتضدی مدیر شبکه ورزش و دبیر جشنواره انتخاب برترین‌های قرن ورزش ایران، نیز در این مراسم با قرائت متنی روند جشنواره و انتخاب برگزیدگان را به اطلاع حضار رساند. وی گفت: جشنواره انتخاب برترین‌های قرن ورزش ایران به همت شبکه ورزش و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک و حمایت شورای ورزش رسانه ملی، از ابتدای سال ۱۴۰۰ با تشکیل کمیته راهبردی آغاز به کار کرد تا عناوین و شاخص‌های انتخاب برترین‌های قرن، تدوین و اعتبارسنجی شود. در گام دوم برای جمع‌آوری داده‌ها و جهت پرهیز از اتکا به ذهنیات چند نفره، به فدراسیون‌های ۵۲ گانه ورزشی رجوع شد تا هر فدراسیون براساس دانش تاریخی خود، نامزدهای مدنظرش را براساس شاخص‌ها و ملاک‌های اعلام شده، معرفی نماید. در این مرحله ۱۲۳۶ نامزد معرفی شدند که با تجمیع نامزدهای کمیته راهبردی، نامزدها به ۱۴۲۷ نفر رسیدند. در گام سوم، هیئت‌های شش گانه‌ی تخصصی با همراهی کارشناسان، مربیان، خبرنگاران و سردبیران ورزشی تشکیل شد که خروجی این نشست‌ها، راهیابی ۱۳۵ نامزد در هشت عنوان به مرحله داوری بود. در کمیته داوری ده نفره، با حضور عالی‌تر ین مقامات ورزش کشور، خبرگان ورزش دانشگاهی، مورخین و پیشکسوتان ورزشی، ۵۲ نامزد نهایی برای رجوع به افکار عمومی معرفی شدند.
وی افزود: برنامه تلویزیونی یکصد از اول فروردین‌ماه، با معرفی نامزدهای جشنواره و مرور موفقیت‌ها و دستاوردهای ورزش ایران، با ۷۰ ساعت برنامه‌سازی بر روی آنتن شبکه ورزش رفت و به طور همزمان و در گام نهایی، به سیاق همیشه؛ حرف آخر را مردم ورزش دوست کشورمان زدند و با نزدیک به دو میلیون و 500 هزار رای به این جشنواره رونق بخشیدند و نفرات برتر را برگزیدند. در اختتامیه جشنواره علاوه بر تقدیر از برگزیدگان مردمی، به سیاق جشنواره‌ها در برخی عناوین نیز کمیته داوران نامزدهایی را شایسته تقدیر و اهدای جایزه تشخیص دادند.

در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» معرفی شدند.

در بخش ابتدایی مراسم، لوح تقدیر و تندیس به شهید عبدالله اسکندری مدیر شهید ورزشی، شهید پهلوان حسن طوقانی و شهید حسن رزاز تقدیم شد.

لوح تقدیر و تندیس رفتار جوانمردانه به محمد انصاری، فتحی نورین - ورزشکار خارجی - و علیرضا جهانبخش تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس بهترین مدیر قرن به مرحوم محمد رضا یزدانی‌خرم و حاج محمود خسروی تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس بهترین مربی قرن به محمد بنا تعلق گرفت.

لوح تقدیر برترین تیم قرن به تیم والیبال نشسته تعلق گرفت و همچنین لوح و تندیس تیم برتر قرن به انتخاب مردم، به تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فرانسه ۱۹۹۸ و حمید استیلی تعلق گرفت.

لوح و تندیس قوی‌ترین مرد جهان نیز به مرحوم سیامند رحمان تعلق گرفت.

لوح و تندیس مدال برتر قرن به زهرا نعمتی، احسان قائم‌مقامی و جهان پهلوان غلامرضا تختی تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس صحنه برتر قرن به حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان تعلق گرفت.

در پایان مراسم، لوح قدیر و تندیس گل برتر قرن هم به خداداد عزیزی تعلق گرفت.

 

برای دیدن تصاویر این نشست اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

 برنامه «از آسمان» در جدیدترین قسمت خود که  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود علاده بر روایت ایثار و رزمندگی شهید ۸ سال دفاع مقدس محمدحسن درویش‌پسند خوانشی از غم مادران چشم به راه شهر بهبهان خواهد بود.

علل اختلالات خواب را در برنامه امروز «خانه مهر» بررسی خواهیم کرد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در دیدار با مدیر شبکه نسیم ضمن تقدیر از تغییرات ایجاد شده در برنامه های این شبکه ، بیان کرد : سرگرمی برای سرگرمی در مکتب ما پذیرفته شده نیست.

برنامه «تهران 20» چهارم خرداد ماه، با حضور دکتر "مهدی عباسی" رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پرداخت. 

چهارمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه؛ پنجم خردادماه با موضوع «حوزه علمیه» و پنجمین قسمت این برنامه شامگاه جمعه‌؛ ششم خردادماه با موضوع «خرمشهر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنج شنبه ۵ خرداد اعلام شد.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد