امروز پنج شنبه  14 مرداد 1400
تعداد بازدید : 1090 - تاریخ خبر : 1399/06/22 - 16:19
تببین سیاست های سیما برای اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر

دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، دکتر میرباقری معاون سیما در نشست سیاست های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت : آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه های گذشته و  ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد ، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه ای بود.

میرباقری با تاکید بر اینکه  جوهره انقلاب ما ، اجتماعات است، گفت : دشمن تصور می کرد با بروز کرونا و محدود شدن اجتماعات ، ضربه مضاعفی به نظام می زند اما برپایی اجتماعات مذهبی ناکامشان گذاشت.

اجتماعات آورده امام خمینی (امام رحمه الله) که نگاه قرآن و تاکیدات دینی هم بر آن تاکید می کند.

وی ادامه داد : جمهوری اسلامی با تکیه بر چنین ظرفیت ها و دارا بودن توانایی ها و داشتن قدرت حل مساله ، می تواند بر مشکلات و سختی ها فائق آید

 

معاون سیما  با اشاره به وجود همه محدودیت ها، فشارها و شیطنت های دشمنان  گفت : روحیه انقلابی و جهادی  و ظرفیت مذهبی بی نظیر و همراهی  مردم ، تاکنون توانسته است انقلاب را از گردنه های سخت و اقدامات کارشکنانه دشمنان به خوبی عبور دهد.

معاون سیما ، لزوم برپایی اجتماعات مذهبی را بسان چراغ روشنی توصیف کرد و گفت : این مجالس به  نیازهای معنوی و  فکری مردم پاسخ می دهد و در این شرایط متفاوت نیز با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی به خوبی برگزار شد و پیام مهمی برای همگان داشت.

میرباقری برگزاری مراسم عزاداری را در دهه اول محرم ، یک کار انقلابی توصیف کرد  که رسانه ملی توانست از ظرفیت های خود به شایستگی استفاده کند و بی شک چنین  سرمایه گذاری های معنوی تاثیرات مطلوب بی شماری در آرامش و توکل مردم خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی ، ظرفیت هنگفتی برای بیان اهداف قیام سالار شهیدان دارد ، خاطرنشان کرد : امیدواریم رسانه ملی بتواند با انعکاس راهپیمایی باشکوه اربعین در عراق ، حال و هوای زائران حسینی را به خانه ها بیاورد که این نمایش اجتماع باشکوه ، هم در داخل کشور و هم در بیرون مرزها تاثیر خود را خواهد گذاشت.

وی در پایان گفت: در انعکاس اجتماعات حسینی شاهد همکاری تنگاتنگ سازمان تبلیغات اسلامی ، آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه ها بودیم و ان شالله  ماحصل این کار جمعی ، تقویت روحیه جمعی و‌ فرهنگ ایثار در هشت سال دفاع مقدس است که به برکت خدمتگزاری به اهل بیت (ع) روی می دهد.

 

برپایی «موکب تلویزیونی ایران» در ایام اربعین حسینی

همچنین مدیر شبکه قرآن و ‌معارف سیما در این نشست با اشاره به انعکاس مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم از شبکه های رسانه ملی گفت:در ابتدا تصویر دقیقی از نحوه برگزاری مراسم های دهه اول وجود نداشت و علی رغم تغییر دستورالعمل های کرونایی، اما رسانه ملی با توجه به پشت سر گذاشتن تجربه موفق در ماه های رجب ، شعبان ، رمضان و مراسم احیای شب های قدر،مراسم عرفه و ... با تهیه و تدارک سناریوهای مختلفی وارد میدان شد.

شیخ اکبری درباره تنوع برنامه های حسینیه تلویزیونی ایران ادامه داد:ویژه برنامه های محرمی شبکه های سیما امسال افزایش چشمگیری داشت به طوری که تلویزیون در دهه اول محرم از برنامه های ۹۵ مداح و  ۲۷ سخنران مطرح کشور در شور و شعور افزایی بهره برد.

دبیر شورای معارف سیما  افزود:امسال عنایت ویژه تری هم  به استان ها شد و مراسم عزاداری و آیین های مختلفی که در شهرهای مختلف به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد، از شبکه های مختلف سیما پخش و اقامه نماز ظهر عاشورا از سراسر کشور بصورت گسترده و کامل پوشش شد.

شیخ اکبری با تاکید بر این که مردم فهیم کشورمان همواره و در تمامی شرایط پای دین و اهل بیت علیه السلام هستند ، تصریح کرد :  تا پیش از ماه محرم ، دشمنان نظام با هجمه ها و تبلیغات منفی خود ، در تحت الشعاع قرار دادن مراسم عزاداری امام حسین(ع) برآمدند که مثل همیشه در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و مردم خداجوی با برگزاری عزاداری سالار شهیدان ، برگ زرینی در ارادت به امام حسین و عشق به امام عاشقان به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و دهه آخر صفر گفت: برنامه ای با عنوان«موکب تلویزیونی ایران» برای اربعین از شبکه های سیما پخش خواهد شد تا حال و هوای اربعین را برای عزاداران حسینی که امسال توفیق پیاده روی را به سبب شرایط کرونایی و رعایت پروتکل بهداشتی از دست داده اند از طریق تلویزیون درک کنند.در روز اربعین هم ان شالله مسیر راهپیمایی در عراق  و قرائت زیارت اربعین  از شبکه های سیما پخش می شود.

دبیر شورای معارف سیما  با محکومیت اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: برای دهه آخر صفر که مصادف با رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام است و با توجه به این اقدام موهن که خشم مسلمانان را برانگیخته، شبکه های سیما به طور ویژه به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص) و ابعاد شخصیتی پیامبر رحمت خواهند پرداخت.


رسانه ملی در محرم گل کاشت

حجت السلام و المسلمین جلالی معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این نشست گفت: امسال محرم با ویژگی های منحصر به فردی به لطف خدا برگزار شد و مردم در آن نقش اصلی را ایفا کردند و باید قدردان آن ها باشیم. این مهم است که بدانیم وقتی رسانه ملی این شکوه حضور عزاداران حسینی را در قاب تلویزیون میلیون ها مخاطب به نمایش می گذارد، تاثیر گذاری آن بیشتر می شود.

وی افزود : 250ساعت برنامه مشترک همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و شورای معارف سیما در دهه اول محرم ساخته شد که لازم است از همراهی و همدلی معاونت سیما  تشکر کنم.

معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی در محرم گل کاشت،ادامه داد: رسانه ملی می تواند در مراسم اربعین پیش رو و دهه آخر ماه صفر قاب های خوبی را به تصویر بکشد و خلاء پیاده روی اربعین امسال را برای مردم جبران کند.

حجت السلام و المسلمین جلالی همچنین تاکید کرد : در همین دهه اول محرم توانستیم با حضور پر شور رسانه ملی، بر هجمه دشمنان با هدف از بین بردن عظمت محرم غلبه و آن را خنثی کنیم.

 

دهه آخر صفر ، نقطه کانونی آستان قدس رضوی است 

حجت السلام والمسلمین گنابادی نژاد معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز گفت: دهه آخر صفر یک نقطه کانونی برای ما در آستان قدس است و باید با رعایت تمامی ملاحظات و محدودیت ها بتوانیم  حرکت خوبی در خور یک جامعه شیعه و انقلابی ایران اسلامی را پیش ببریم.

وی با اشاره به درخواست هیئاتی از سراسر کشور برای حضور در حرم امام رضا(ع) افزود: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی رسانه ملی برای انعکاس برنامه  هیئت هایی که مورد درخواست بیشتر مردم هستند همکاری داشته باشیم و زمینه های لازم را فراهم کنیم.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در پایان از اهتمام رسانه ملی به ویژه  شبکه های سیما در دوران کرونا تشکر کرد.

 

در این نشست همچنین نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و خیرجو رئیس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس گزارشی از اقدامات خود در دهه اول محرم ارائه کردند.

در پایان این مراسم از خادمان حسینی شبکه های سیما قدردانی شد.

برای دیدن گالری تصاویر اینجا کلیک کنید.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

«باغ وحش مخفی»، «بهترین دشمنان»، «رویای رانندگی: بهترین دریفت ماشین توفو فروشی»، «خوشحال باش آقای لی»، «بازندگان قهرمان» و «پدربزرگ من یک فضایی است» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه ها می رود.

معاونت سیما به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، میان برنامه هایی با عنوان "بیعت" ، شامل ۱۱ فراز خطبه غدیر را با کلام و آوای گروهی از هنرمندان و مجریان تلویزیون پخش می کند.

مهران مدیری با اعلام اینکه ۹ قسمت دیگر «دورهمی» به فینال می‌رسد، درباره‌ی نحوه برگزاری ادامه قسمت‌های این مسابقه تلویزیونی توضیحاتی را ارائه داد.

عوامل سریال «کلبه ای در مه» شنبه 9 مرداد به تماس های مردم پاسخ می دهند.

مهدی حاجی به سمت دبیر قرارگاه مسجد سیما منصوب شد.

شبکه افق سیما با برنامه‌ای ویژه به مناسبت عید غدیر خم مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب ساعت ۱۱ روز پنجشنبه هفتم و روز جمعه هشتم مرداد ماه از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

«مسابقه 77» با هدف تقویت مهارت های آموزشی ، بکارگیری تکنیک های فنی -علمی و ایجاد حس هیجان و ماجراجویانه جوانان در شبکه آموزش تهیه و تولید شده است.

همزمان با المپیک ۲۰۲۰ گرافیک شبکه ورزش سیما نیز تغییر کرد.

مستد «بیست سال» با روایتی متفاوت از بیست سال حضور آمریکا در کشور افغانستان پنجشنبه از شبکه سه سیما به نمایش در می آید.

در نیمه مرداد با فیلم های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید؛ «اون بالا می بینمت»، «فاتح کاداران» و «زیر صفر» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما پخش می شوند.

محمدرضا جعفری‌جلوه در مراسم تودیع و معارفه مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما به جایگاه ویژه این شبکه و تأثیرگذاری‌اش در برنامه‌سازی کودک و نوجوان تأکید کرد.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب شنبه 9 مردادماه  ساعت 22 از شهر ساری روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

منصور ضابطیان در دو قسمت جدید فصل دوم برنامه تلویزیونی «محاکات» میزبان رضا فیاضی و رابعه مدنی می شود.

دستمریزاد مردم به بازیگران و عوامل ساخت سریال «کلبه‌ای در مه» امروز در تماس مخاطبان با 162 و گفتگوی مستقیم به آن‌ها به این گروه انگیزه مضاعفی برای کار در روزگار کرونایی داده و می‌گویند پرانرژی‌تر از قبل، پای کار هستند.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

مجموعه نمایشی «رازهای یک خانه» به کارگردانی حمید لبخنده که اوایل دهه ۹۰ توسط گروه فیلم و نمایش شبکه چهار سیما تولید شده است، پخش خود را از بامداد جمعه، ۱۵ مرداد، آغاز می‌کند.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما در پیامی درگذشت ارشا اقدسی، بدلکار توانمند و هنرمند جوان را تسلیت گفت.

شاهرخ کشاورز و نازنین ملایی میهمانان برنامه این هفته هستند.

در روز پنجشنبه 14 مهر، دکتر پریسا طاهری– کارشناس طب سالمندان- در برنامه حضور دارند و درباره تکریم بازنشستگان صحبت می کنند.

مهمان‌های برنامه «شب نشینی» گیتی موسوی و محسن قصابیان بودند.

برنامه «سریالیست» در چهارمین قسمت با حضور عوامل سریال «نوروز رنگی» همراه است و در بخش پرونده هفته نیز به سریال های قومیتی می پردازد.

تازه ترین برنامه تلویزیونی «تهرانگرد» شبکه پنج سیما به سراغ کودکان «ای بی» رفته و با آنها در زمینه های مختلف گفتگو کرده است.

جواد فروغی قهرمان مدال طلای المپیک درویژه برنامه «تشرف» شبکه یک سیما در حرم رضوی خادم افتخاری حرم مطهرامام رضا(ع) شد.

سریال «خداحافظ مادر» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی با محوریت زندگی طاهره دباغ یا مرضیه حدیدچی از مدتی پیش کلید خورده است.

سوال پیامکی پنج شنبه 14 مرداد طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

جدول شماره ۳۱۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

ارشا اقدسی که بر اثر سانحه رانندگی از ۹ مردادماه به کما رفته بود، درگذشت.

همزمان با نزدیک شدن به قسمت های جدید فصل دوم سریال «گاندو»، از جدیدترین تیزر سریال رونمایی شد.

نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه دوم تیر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ۷۹٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه «دودکش ۲» شبکه «یک» توانسته با کسب ۴۹.۷ درصد مخاطب، عنوان پربیننده‌ترین سریال این روزها را از آن خود کند.

ششمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، روز سیزدهم مرداد از ساعت ۲۲ با اجرای دکتر عطاءالله بیگدلی از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد