امروز پنج شنبه  23 ارديبهشت 1400
تعداد بازدید : 507 - تاریخ خبر : 1400/01/17 - 15:29
عوامل سریال «نوروز رنگی» پاسخگوی تماس‌های مردمی و اصحاب رسانه شدند‌
تلنگری طنزآمیز برای یادآوری روزگار یکرنگی

علی مسعودی، نویسنده و کارگردان، سید محمدمهدی، مرتضوی مدیر تولید، رابعه اسکویی، حمیدرضا حافظ شجره و محمد اسلامی‌بازیگران سریال «نوروز رنگی» پیش از ظهر امروز با حضور در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی «۱۶۲» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سریال «نوروز رنگی» که توانسته با کسب 20 درصد مخاطب، بالاترین حد نصاب جذب بینندگان سریال‌های شبکه پنج را در ایام نوروز به نام خود ثبت کند، با مضمون طنز در ایام نوروز 1400 ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می‌شد.

«نوروز رنگی» به تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان، کارگردانی و نویسندگی علی مسعودی (علی مشهدی) با تکیه‌بر استعدادهای بومی در عرصه بازیگری و یک روایت پویا و طنزآمیز، ضمن خلق لحظاتی شاد برای مخاطبش، فضای دهه شصت را به نمایش گذاشت و به بخشی از فرهنگ و آداب‌ورسوم مشهد مقدس پرداخت.

این دومین سریالی است که علی مسعودی کارگردانی و نویسندگی‌اش را به عهده دارد. وی در نشست خبری که به‌صورت مجازی برگزار و در سایت اداره کل روابط عمومی رسانه ملی به‌صورت زنده پخش شد، درباره روند تولید نوروز رنگی گفت: فیلم‌نامه این سریال را اواخر فرودین 98 نوشتم و تقریباً اوایل تیرماه پیش‌تولید شروع شد و از ۲۱ مهرماه هم تصویربرداری را شروع کردیم.

وی در ادامه با اشاره به سختی‌های تولید سریال در خارج از تهران و تناسب فضا با دهه شصت گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که با آن روبرو بودیم پیدا کردن لوکیشن‌هایی بود که به سال‌های دهه ۶۰ نزدیک باشد و هر جا دوربین را برمی‌گرداندیم، یک نشان از زمانه فعلی به چشم می‌خورد و همین کار ما را بسیار سخت می‌کرد.

نویسنده «نوروز رنگی» افزود: برای رسیدن به این فضا منطقه حاشیه‌نشین مشهد را انتخاب کردیم که به دلیل دور بودن از مرکز بافت دهه شصتش حفظ‌شده بود.

 

همه گروه تولید درگیر کرونا شدند

مسعودی با اشاره به ابتلای گروه به کرونا تأکید کرد: علی‌رغم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام تست برای همه عوامل، از طریق یکی از اهالی آن منطقه که به‌عنوان هنرور در سکانس عروسی حضور داشت کرونا وارد گروه تولید شد. اولین کسی که در گروه تولید به بیماری کرونا دچار شد، خانم اسکویی بود که خوشبختانه پس از ۱۰ روز تست ایشان منفی شد، اما دقیقاً دو هفته بعد همه بچه‌های گروه کرونا گرفتند. مدیر تولید سریال شرایط بسیار وخیمی را تجربه کرد و دو هفته کل گروه در قرنطینه بودند که باعث شد شرایط بسیار سختی داشته باشیم.

 

تلاش برای تصویر کردن واقعیت‌های آن سال‌ها

مسعودی با اشاره به بازخوردی که از مردم درباره این سریال در مشهد داشته و تماس‌های مخاطبان 162 گفت: امروز حجم تلفن‌های مخاطبان و تشکرشان دلگرم‌کننده بود. مردم خیلی از این مجموعه راضی بودند و من تمام تلاشم را کردم که هر آنچه را واقعیت است، بدون هیچ اغراقی و با سادگی و فضای دوست‌داشتنی که در آن زمان وجود داشت، به تصویر بکشم و طبیعتاً هر آنچه از دل برآید پردل می‌نشیند.

وی افزود: خوشحالم که مردم این سریال را بسیار دوست داشتند و در این‌یک ساعتی که با مردم صحبت کردیم، همه راضی بودند و خواستار تولید فصل دوم سریال شدند.

مسعودی در پاسخ به سؤالی درباره چرایی انتخاب دهه شصت در تولید سریال گفت: به دلیل دشواری تولید معمولاً کمتر کارگردانی سراغ این دهه می‌رود و آخرین سریال هم «وضعیت سفید» حمید نعمت‌الله بود. بااین‌حال خودم دوست داشتم به این دهه بپردازم، چون لازم بود برخی از مهربانی‌ها، همدلی‌ها و دوستی‌های دهه شصت برای ما یادآوری شود.

وی افزود: شرایط کنونی ما را از آن فضای اعتماد و همدلی که میان صاحب‌خانه و مستأجر، همسایه و هم‌محلی‌ها و. بود دور کرده و دوست داشتم به مردم بگویم که ما در دهه شصت چگونه بودیم و می‌توانیم بازهم آن محبت و صمیمیت را داشته باشیم.

 

اهمیت تولید دور از پایتخت

در ادامه سید محمدمهدی مرتضوی، مدیر تولید سریال با بیان اینکه امروز در تماس‌های مردمی، حتی یک انتقاد از سریال نشنیده است، گفت: مخاطبان تلفنی با قدردانی از عوامل ما را به ادامه ساخت سریال دلگرم کردند.

وی افزود: برخی از مخاطبان چنان دقیق سریال را دنبال کرده بودند که بابیان جزئیات برخی از سکانس‌ها از عوامل تشکر می‌کردند.

مدیر تولید «نوروز رنگی» با اشاره به اهمیت حضور عوامل سریال دریکی از مناطق حاشیه شهر مشهد گفت: حضور ما به منطقه پنج‌تن مشهد چنان رونقی داده بود که با پایان تصویربرداری، همه اهالی دل‌تنگ ما شدند.

وی افزود: همه تلاش ما بر این بود که حضور ما موجب رونق آن منطقه ضعیف و حاشیه‌نشین مشهد شود و همین اتفاق نیز رخ داد.

به گفته مرتضوی، باهمت تحویلیان، تهیه‌کننده سریال، فضای شهری و بهداشتی آن منطقه کاملاً تغییر کرد و این گروه با کمک به بازسازی مسجد و فضای عمومی آن محله، ارتباط عاطفی خوبی با جوانان و اعضای این منطقه پیدا کرد و نتیجه آن شد که شهرداری مشهد نیز مساعدت زیادی برای آبادانی این منطقه ضعیف و حاشیه‌نشین کند.

مدیر تولید «نوروز رنگی» این اتفاق را یکی از محاسن تولید سریال خارج از پایتخت دانست و گفت: علی‌رغم سختی‌هایی که در این مسیر داشتیم، اما خاطره این حضور و همدلی با بخشی از مردم ایران از یاد ما نخواهد رفت.

 

"بازی در نقش طنز را دوست دارم"

رابعه اسکویی، بازیگر «نوروز رنگی» نیز با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از سریال گفت: بخشی از موفقیت این اثر به فیلم‌نامه دقیق و قوی آقای مسعودی برمی‌گردد که به‌خوبی روی نقش‌ها کارکرده و شخصیت‌پردازی‌ها دقیق ترسیم‌شده بود.

وی با اشاره به نقش مادر در این سریال بیان کرد: برای من این نقش سخت و حساس بود و تاکنون با چنین نقشی مواجه نشده بودم، اما با همراهی آقای مسعودی جزئیات نقش را حس می‌کردم و این نقش کاملاً برایم جاافتاده بود.

وی افزود: نقش من یک مادر به‌تمام‌معنا بود که در دهه شصت زندگی می‌کرده که به خاطر فرزندانش از همه‌چیز خود گذشته و رابطه خوبی با آن‌ها دارد. به‌طورکلی نقش بسیار جالب و جذابی برای من بود. بازی در این نقش برای خودم هم جذاب بود و حس می‌کردم مادرها چقدر ازخودگذشتگی و فداکاری دارند و چقدر مهربان هستند.

اسکویی درباره تماس‌های مخاطبان تصریح کرد: از همه جای ایران تماس گرفتند و برای نشاندن لبخند بر لب‌های مخاطبان تشکر می‌کردند.

این بازیگر درباره بازی در سریال‌های مناسبتی گفت: از من کارهای مناسبتی زیادی روی آنتن رفته است و همیشه از بازی در کارهای مناسبتی استقبال می‌کنم، چون رودررو با مخاطب هستی و بازخورد بازی‌ات را همان زمان حس می‌کنی.

وی افزود: متأسفانه امسال به دلیل کرونا کمترین ارتباط را با مخاطبان داشتم و امیدوارم با پایان کرونا بازهم با مخاطبان از نزدیک صحبت کنم و نظراتشان را درباره بازی‌ام بشنوم.

اسکویی در پاسخ به سؤالی درباره سختی خنداندن مردم گفت: من هیچ‌وقت تفاوتی بین شبکه‌ها قائل نبودم و در همه شبکه‌ها بازی کرده‌ام و مهم برایم خنداندن مردم بوده است. شاید مخاطب سخت بخندد، اما به این حرفه افتخار می‌کنم و نقش طنز را دوست دارم و بازی در نقش طنز را یکی از خوش‌شانسی‌های خودم می‌دانم.

در ادامه اسکویی با اشاره به حضورش در تلویزیون گفت: خوشحالم که اینجا هستم و به من فرصت داده شد که اینجا باشم. از اینکه بار دیگر برای مردم وطن خودم بازی می‌کنم شکرگزارم.

 

محمد اسلامی، دیگر بازیگر سریال نیز با اشاره به استقبال خوب مخاطبان گفت: من دهه هفتادی هستم، اما به همت آقای مسعودی در دورخوانی‌هایی که داشتیم کاملاً با فضای دهه شصت آشنا شدم و ایشان چنان دقیق آن زمان را با جزئیاتش برای ما بازگو می‌کرد که انگار که آن دوران را زندگی کرده‌ام.

حمیدرضا حافظ شجری نیز با اشاره به اولین تجربه تصویری‌اش گفت: من هجده سالم است و تجربه بازی در تئاتر دارم و این سریال فرصت خوبی برای حضور در تلویزیون بود.

مسعودی نیز با اشاره به انتخاب حمیدرضا حافظ شجری گفت: ابتدا قرار بود بازیگر نقش جعفر در دو قسمت حضورداشته باشد، اما استعداد بازیگری حافظ شجری من را شگفت‌زده کرد و همان زمان برای او نقش‌های جدید نوشتم و این‌طور شد که این جوان باهوش و مستعد در نوروز امسال درخشید.

 

کسب رتبه بالای مخاطب تحسین‌برانگیز است

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی نیز در این نشست با اشاره به کسب عنوان پرمخاطب‌ترین سریال نوروزی شبکه پنج از سوی «نوروز رنگی» گفت: شما با استفاده از سامانه 162 پاسخگوی 248 تماس بودید که در نوع خود عالی است. این سریال بالاترین رکورد مخاطبان این شبکه را در ایام نوروز کسب کرد که جای تحسین و تبریک دارد.

وی افزود: کسب 20 درصد مخاطب و رضایت 76 درصدی در میان رقابت تنگاتنگ سریال‌های نوروزی، برای این مجموعه تلویزیونی جای تبریک دارد و امیدوارم این مسیر همچنان طی شود.

به گفته رنجبران، بسیاری از مخاطبان دوست دارند فصل دوم این سریال ساخته شود.

رنجبران با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از سریال‌های نوروزی گفت: نوروز امسال بیشترین توجه به سریال‌ها شد و با توجه به شرایط سخت تولید، این اتفاق قابل‌توجه و ارزنده است.

 گزارش تصویری از حضور امروز عوامل سریال «نوروز رنگی» را در این لینک ببینید.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

نخستین دوره رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب‌قلم» با موضوع رویای ایرانی و با محوریت خلق ایده تا نگارش فیلمنامه در زمینه تله‌فیلم، توسط اداره کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیمافیلم برگزار می‌شود.‌

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از مخاطبان سیما در فصل زمستان ۱۳۹۹؛ شبکه‌های سه سیما (52 درصد)، آی‌فیلم معاونت برون‌مرزی (46 درصد) و یک سیما (44.5 درصد) به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم پرمخاطب‌ترین شبکه‌های تلویزیونی قرار گرفتند و مشخص شد شبکه آی‌فیلم معاونت برون مرزی با 10.1 درصد، شبکه آموزش سیما با 6.2 درصد و شبکه تماشا سیما با 5.2 درصد، بیشترین رشد میزان مخاطب را نسبت به زمستان ۱۳۹۸ داشته‌اند.

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس شریف، شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را برای این روز تهیه و تدارک دیده اند.

عوامل برنامه هاى شب هاى قدر شبکه هاى سیما در این لیالى پرفیض تلاش کردند حال معنوى این مراسم ها را به خانه هاى مردم منتقل کنند.

شب گذشته برنامه «دعوت» در نوزدهمین قسمت میزبان خانواده‌ای بود که بر اثر کرونا یکی از اعضای خود را از دست داده بودند؛ فرانک داودی پرستار شهیدی که عضو کادر درمان بود و در راه خدمت جان سپرد.

شبکه سلامت سیما این هفته چند فیلم سینمایی فاخر و مناسب سازی شده را برای تماشاى جمعیت ناشنوای کشور،  پخش می کند. 

هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می شود. 

در روزهای پنج شنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت ماه که مصادف با روز جهانی قدس است، با فیلم هایی از جنس مقاومت همراه باشید.

شبکه های سیما با تدارک برنامه هایى مفرح و شاد در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند و همچنین پوشش نماز عید فطر به صورت زنده در روز عید سعید فطر مهمان خانه هاى شما مى شوند.

عباس موزون، طراح، تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه به همراه محمدامین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار ‌با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی «162» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رمضانی صداوسیما منتشر شد که بر اساس آن 79.3 درصد بیننده برنامه‌های سیما و حدود 21 شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند و در میان سریال‌های تلویزیون سریال احضار شبکه یک سیما با 43.1 درصد مخاطب و رضایت حدود 74 درصد در حد زیاد در صدر سریال‌های رمضانی تلویزیون قرار گرفت.

«آموزش بد»، «قلمرو»، «فرار از زندان پرتوریا»، «ماجرای من و پدربزرگ» و «نیمه گمشده» فیلم های جدیدی هستند که در تعطیلات عید سعید فطر از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

فصل دوم مجموعه «زیرخاکی» از سه شنبه ۴ خرداد از شبکه یک؛ «صبح آخرین روز» با موضوع زندگى شهید شهریارى دانشمند هسته اى کشورمان از شبکه دو و «بوتیمار» از شبکه سه از شنبه ۲۵ اردیبهشت و «روزهای آبی» از پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت از شبکه پنج پخش خواهند شد.

 

یکی از اوقات دیدنی سیما در ماه مبارک رمضان، برنامه های سحرگاهی هستند.

قطعه ای از سریال «همبازی» به شهدای حادثه تروریستی دبیرستان دخترانه کابل تقدیم می شود.

 

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

حسین خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان از عملکرد آموزشی شبکه آموزش سیما در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر شبکه سلامت سیما تاکید کرد : با توجه به افزایش مخاطبان برنامه های شبکه سلامت ،  این شبکه به روی ویترین تلوبیون می رود.

 سعید سعدی ضمن اعلام خبر ادامه تصویربرداری سریال «بچه مهندس۴» تاکید کرد: زحمات خالصانه علی غفاری در مجموعه بچه مهندس در یادها می‌ماند.

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

سومین قسمت مستند «شهر آرا»، ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا دوشنبه 30فروردین ماه ساعت 11 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

«رفیق» ویژه برنامه شبکه امید در لحظات سحر و افطار است که مخاطبان خود را در این لحظات نورانی با خود همراه می کند.

 

جدول شماره ۲۴۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» میزبان پژمان جمشیدی خواهد بود.

مستند «آسوده بخواب کوروش» به کارگردانی علی فراهانی و تهیه‌کنندگی مهدی مستوفی به مناسبت سالگرد تصویب قطعنامه ۲۷۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

برنامه «مثل ماه» شب گذشته، میزبان دو خانواده بود که هر دو به نوعی با کودکان و نوجوانان معلول در ارتباط هستند.

شبکه امید برنامه «اولی‌ها» را برای رای اولی‌هایی که در انتخابات ۱۴۰۰ می‌توانند شرکت کنند، روی آنتن می‌برد.

در آستانه بازی های المپیک توکیو مدیران شبکه ورزش با سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک دیدار و گفتگو کردند.

شبکه دو سیما به مناسبت عید سعید فطر برنامه «دست در دست» را در روز عید و تعطیلی پس از آن با حضور مهمانان مختلف و بخش‌های متنوع در چهار قسمت ویژه روانه آنتن می‌کند.

سالار عقیلی خواننده تیتراژ پایانی سریال «صبح آخرین روز» به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد شد.

ویژه برنامه «مسافر ماه» به مناسبت عید سعید فطر با اجرای مشترک «پوریا پورسرخ» و «محسن آزادی» روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

برنامه «بازی ویزیون» امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 14 روی آنتن شبکه امید می رود.

مهمان برنامه «ضیافت» گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته و اصلی سید عبدالله بلادی ظلم‌ستیزی بود.

تهیه یک کیک خوشمزه، معرفی شیوه های صحیح برنامه ریزی آموزشی و آموزش تکنیک های رنگ آمیزی، عناوینی هستند که در «خانه مهر» چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه به آن پرداخته می شود .

حکیم خیراندیش در «ماه دستان» از تزکیه نفس در مسیر طب سنتی می گویند.

بیست و هشتمین قسمت از ویژه برنامه جشن رمضان به موضوع مسائل خیرین در کشور پرداخت.

ابراهیم دهباشی و علی‌حسن ظفری دو تن از رانندگان تاکسی تهران مهمان شب گذشته «دعوت» بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد