امروز پنج شنبه  23 ارديبهشت 1400
تعداد بازدید : 227 - تاریخ خبر : 1400/02/12 - 13:24
«سپاس معلم»؛ ویژه‌برنامه شبکه آموزش برای گرامیداشت روز معلم
قدردانی وزیر آموزش و پرورش از رسانه ملی که نگذاشت آموزش تعطیل شود

شبکه آموزش امروز با ویژه برنامه زنده «سپاس معلم»، «روز معلم» را گرامی داشت. وزیر آموزش و پرورش مهمان ویژه این برنامه بود و در آن با اهدای لوح قدردانی، از عملکرد رسانه ملی در دوران کرونا که امکان برقراری عدالت آموزشی را فراهم آورد و اجازه نداد آموزش تعطیل شود، قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ محسن حاجی میرزایی در این برنامه با تبریک روز معلم به آموزگاران سراسر کشور گفت: از شبکه آموزش رسانه ملی و صداوسیما قدردانی می‌کنم که در دوران شیوع کرونا به مدد نظام آموزش و پرورش آمدند.
وی تصریح کرد: صداوسیما در شرایطی که نیاز بود به سرعت به شعار آموزش تعطیل نیست، جامه عمل بپوشانیم، محک خوبی خورد؛ از همان هفته اول به میدان آمد و با تولید و پخش برنامه‌ها فرصت مهمی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار داد تا آموزش تعطیل نشود.
حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه ایجاد مدرسه تلویزیونی امکان توسعه فرصت‌های آموزشی را فراهم آورد، گفت: در نقاطی که امکان استفاده از اینترنت نبود یا دانش‌آموزان ابزارهای استفاده از اینترنت را در اختیار نداشتند، تلویزیون امکانی بود که همه می‌توانستند از آن استفاده کنند. با چنین امکانی بود که دانش آموزان فرصت یافتند آموزش خود را پیگیری کنند.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه بدترین شکل بی‌عدالتی، نبود عدالت در دسترسی به فرصت‌های آموزشی است، تصریح کرد: راهبردی که تعیین شد، درست بود و نظام آموزشی توانست به مخاطبان خود با هر وضعیتی که دارند، دسترسی یابد. نباید گذاشت محدودیت اینترنت و اقتصادی موجب محرومیت آموزشی شود. شاید مهم ترین دستاورد کرونا در حوزه آموزش و پرورش این بود که اجازه داده نشد محرومیت آموزشی در جامعه تشدید شود.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از حضوری برگزار شدن امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم خبر داد، اما تصریح کرد: قطعا در برگزاری امتحانات بدون هماهنگی با ستاد ملی کرونا اقدام نخواهیم کرد، به طوری که اگر کرونا شدت پیدا کند، ممکن است در زمان دیگری امتحانات را برگزار کنیم. در حال حاضر، برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که آزمون‌ها همگی پیش از عید فطر آغاز می‌شود و تا پیش از 28 خرداد به انجام می‌رسد.

427 روز مجاهدت مدرسه تلویزیونی ایران
مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش سیما هم در این مراسم با قدردانی از آموزگارانی که با رسانه ملی در این مدت همکاری داشتند و همچنین تبریک روز معلم به آموزگاران سراسر کشور گفت: 427 روز از فعالیت مدرسه تلویزیونی می‌گذرد و در این مدت رسانه ملی این افتخار را داشته که به عنوان یاور، همراه و شریک راهبردی وزارت آموزش و و پرورش، در خدمت معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها باشد.
 وی با بیان اینکه وارد عصری به نام عصر رسانه معلم و عصر آموزش رسانه پایه شده ایم گفت: کرونا موجب شد وارد دنیایی شویم که بتوانیم آموزش های رسانه پایه را پیاده کنیم و در این زمینه به بلوغ برسیم.
احمدی افزادی با اشاره به جایگاه تعیین کننده رسانه ملی در حوزه آموزش و پرورش در دوران کرونا گفت: طبق نظرسنجی‌ها توانستیم بیش از 85 درصد مخاطب در شهرها و روستاهای کشور از دور افتاده ترین نقاط کشور را جذب کنیم. رسانه ملی با پوشش بیش از 98 درصد از مساحت کشور به صورت رایگان در خدمت مردم است.
در این برنامه از معلمان و دست اندر کاران مدرسه تلویزیونی ایران بااهدای لوحی قدردانی شد. همچنین وزیر آموزش و پرورش با قدردانی از جامعه معلمان ایران و از مدرسه تلویزیونی ایران به عنوان مدرسه ای یاد کرد که پهنه جغرافیایی نور علم و آگاهی را در کشور توسعه داد و با اهدای لوحی از مدیر شبکه آموزش قدردانی کرد. احمدی افزادی نیز با قدردانی از همکارانش در تدارک این مدرسه گفت این امکان جز با روحیه انقلابی و جهادگرانه ممکن نمی‌شد.
اجرای سرود «شهید مطهر» با صدای محمد گلریز نیز بخشی از این برنامه بود که حال و هوای روزهای گذشته و بزرگداشت روز معلم را در گذشته زنده کرد.
مدیر شبکه آموزش سیما تاسیس مدرسه تلویزیونی ایران در مدت سه روز از اعلام تعطیلی مدارس در پی شیوع کرونا ناشی از اراده جمعی و مساعی مشترک و خالصانه وزارت آموزش و پرورش و رسانه ملی دانست.


برای دیدن گالری تصاویر اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

نخستین دوره رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب‌قلم» با موضوع رویای ایرانی و با محوریت خلق ایده تا نگارش فیلمنامه در زمینه تله‌فیلم، توسط اداره کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیمافیلم برگزار می‌شود.‌

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از مخاطبان سیما در فصل زمستان ۱۳۹۹؛ شبکه‌های سه سیما (52 درصد)، آی‌فیلم معاونت برون‌مرزی (46 درصد) و یک سیما (44.5 درصد) به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم پرمخاطب‌ترین شبکه‌های تلویزیونی قرار گرفتند و مشخص شد شبکه آی‌فیلم معاونت برون مرزی با 10.1 درصد، شبکه آموزش سیما با 6.2 درصد و شبکه تماشا سیما با 5.2 درصد، بیشترین رشد میزان مخاطب را نسبت به زمستان ۱۳۹۸ داشته‌اند.

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس شریف، شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را برای این روز تهیه و تدارک دیده اند.

عوامل برنامه هاى شب هاى قدر شبکه هاى سیما در این لیالى پرفیض تلاش کردند حال معنوى این مراسم ها را به خانه هاى مردم منتقل کنند.

شب گذشته برنامه «دعوت» در نوزدهمین قسمت میزبان خانواده‌ای بود که بر اثر کرونا یکی از اعضای خود را از دست داده بودند؛ فرانک داودی پرستار شهیدی که عضو کادر درمان بود و در راه خدمت جان سپرد.

شبکه سلامت سیما این هفته چند فیلم سینمایی فاخر و مناسب سازی شده را برای تماشاى جمعیت ناشنوای کشور،  پخش می کند. 

هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می شود. 

در روزهای پنج شنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت ماه که مصادف با روز جهانی قدس است، با فیلم هایی از جنس مقاومت همراه باشید.

شبکه های سیما با تدارک برنامه هایى مفرح و شاد در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند و همچنین پوشش نماز عید فطر به صورت زنده در روز عید سعید فطر مهمان خانه هاى شما مى شوند.

عباس موزون، طراح، تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه به همراه محمدامین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار ‌با حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی «162» با مخاطبان به گفت‌وگو نشستند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رمضانی صداوسیما منتشر شد که بر اساس آن 79.3 درصد بیننده برنامه‌های سیما و حدود 21 شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند و در میان سریال‌های تلویزیون سریال احضار شبکه یک سیما با 43.1 درصد مخاطب و رضایت حدود 74 درصد در حد زیاد در صدر سریال‌های رمضانی تلویزیون قرار گرفت.

«آموزش بد»، «قلمرو»، «فرار از زندان پرتوریا»، «ماجرای من و پدربزرگ» و «نیمه گمشده» فیلم های جدیدی هستند که در تعطیلات عید سعید فطر از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

فصل دوم مجموعه «زیرخاکی» از سه شنبه ۴ خرداد از شبکه یک؛ «صبح آخرین روز» با موضوع زندگى شهید شهریارى دانشمند هسته اى کشورمان از شبکه دو و «بوتیمار» از شبکه سه از شنبه ۲۵ اردیبهشت و «روزهای آبی» از پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت از شبکه پنج پخش خواهند شد.

 

یکی از اوقات دیدنی سیما در ماه مبارک رمضان، برنامه های سحرگاهی هستند.

قطعه ای از سریال «همبازی» به شهدای حادثه تروریستی دبیرستان دخترانه کابل تقدیم می شود.

 

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

حسین خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان از عملکرد آموزشی شبکه آموزش سیما در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر شبکه سلامت سیما تاکید کرد : با توجه به افزایش مخاطبان برنامه های شبکه سلامت ،  این شبکه به روی ویترین تلوبیون می رود.

 سعید سعدی ضمن اعلام خبر ادامه تصویربرداری سریال «بچه مهندس۴» تاکید کرد: زحمات خالصانه علی غفاری در مجموعه بچه مهندس در یادها می‌ماند.

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

سومین قسمت مستند «شهر آرا»، ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا دوشنبه 30فروردین ماه ساعت 11 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

«رفیق» ویژه برنامه شبکه امید در لحظات سحر و افطار است که مخاطبان خود را در این لحظات نورانی با خود همراه می کند.

 

جدول شماره ۲۴۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» میزبان پژمان جمشیدی خواهد بود.

مستند «آسوده بخواب کوروش» به کارگردانی علی فراهانی و تهیه‌کنندگی مهدی مستوفی به مناسبت سالگرد تصویب قطعنامه ۲۷۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

برنامه «مثل ماه» شب گذشته، میزبان دو خانواده بود که هر دو به نوعی با کودکان و نوجوانان معلول در ارتباط هستند.

شبکه امید برنامه «اولی‌ها» را برای رای اولی‌هایی که در انتخابات ۱۴۰۰ می‌توانند شرکت کنند، روی آنتن می‌برد.

در آستانه بازی های المپیک توکیو مدیران شبکه ورزش با سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک دیدار و گفتگو کردند.

شبکه دو سیما به مناسبت عید سعید فطر برنامه «دست در دست» را در روز عید و تعطیلی پس از آن با حضور مهمانان مختلف و بخش‌های متنوع در چهار قسمت ویژه روانه آنتن می‌کند.

سالار عقیلی خواننده تیتراژ پایانی سریال «صبح آخرین روز» به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد شد.

ویژه برنامه «مسافر ماه» به مناسبت عید سعید فطر با اجرای مشترک «پوریا پورسرخ» و «محسن آزادی» روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

برنامه «بازی ویزیون» امروز چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 14 روی آنتن شبکه امید می رود.

مهمان برنامه «ضیافت» گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته و اصلی سید عبدالله بلادی ظلم‌ستیزی بود.

تهیه یک کیک خوشمزه، معرفی شیوه های صحیح برنامه ریزی آموزشی و آموزش تکنیک های رنگ آمیزی، عناوینی هستند که در «خانه مهر» چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه به آن پرداخته می شود .

حکیم خیراندیش در «ماه دستان» از تزکیه نفس در مسیر طب سنتی می گویند.

بیست و هشتمین قسمت از ویژه برنامه جشن رمضان به موضوع مسائل خیرین در کشور پرداخت.

ابراهیم دهباشی و علی‌حسن ظفری دو تن از رانندگان تاکسی تهران مهمان شب گذشته «دعوت» بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد