امروز سه شنبه  1 تير 1400
تعداد بازدید : 379 - تاریخ خبر : 1400/02/19 - 15:03
اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات از برنامه‌های رمضانی رسانه ملی
بیش از 79% بیننده سیما/سریال، ویژه افطار و ویژه سحر شبکه یک پربیننده‌ترین‌های سیما/شبکه سه انتخاب اول سخنرانی مذهبی مخاطبان

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رمضانی صداوسیما منتشر شد که بر اساس آن 79.3 درصد بیننده برنامه‌های سیما و حدود 21 شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند و در میان سریال‌های تلویزیون سریال احضار شبکه یک سیما با 43.1 درصد مخاطب و رضایت حدود 74 درصد در حد زیاد در صدر سریال‌های رمضانی تلویزیون قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات، سریال «یاور» شبکه سه سیما با حدود 41 درصد مخاطب و رضایت بیش از 81 درصد در حد زیاد دومین سریال موردپسند مردم شده است.

رمضان 99 سریال «سرباز» شبکه سه با 24 درصد مخاطب و حدود 51 درصد رضایت در حد زیاد سومین سریال از منظر مردم شده بود که «یاور» در مقایسه با سرباز رشد حدود 17 درصدی مخاطب و رضایت بیش از 30 درصدی در حد زیاد را برای شبکه سه در رمضان امسال به ثبت رسانده است.

فصل چهارم «بچه مهندس» از شبکه دو سیما نیز با 37.3 درصد مخاطب و رضایت بیش از 72 درصد در حد زیاد در جایگاه سوم سریال‌های رمضانی سیما در سال 1400 قرار گرفته است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی نشان می‌دهد بیش از 31 درصد مردم در لحظات افطار امسال میهمان سفره‌های افطاری شبکه ها بوده‌اند و این میزان نسبت به رمضان سال 99 رشد سه و نیم درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس این نظرسنجی دعوت از شبکه یک سیما با بیش از 19 درصد مخاطب و رضایت حدود 92 درصد در حد زیاد و رشدی 5.3 درصدی نسبت به رمضان 99 در صدر برنامه‌های افطار شبکه‌های سیما قرار گرفته است.

مثل ماه شبکه سه سیما هم با حدود 15 درصد مخاطب و رضایت حدود 85 درصد در حد زیاد و رشد 5.4 درصدی نسبت به رمضان 99 رتبه دوم برنامه‌های افطار شبکه‌های سیما را کسب کرد.

«زندگی پس از زندگی» شبکه چهار سیما در فصل دوم خود حد نصاب رشد برنامه‌های ویژه افطار سال 1400 را نسبت به سال 99 شکست و با حدود شش درصد رشد در رأس برنامه‌های افطاری از این منظر قرار گرفت.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، بیش از 11 درصد مردم امسال پای فصل دوم «زندگی پس از زندگی» نشسته‌اند و بیش از 91 درصد از آن رضایت در حد زیاد داشتند.

ضیافت شبکه قرآن و معارف سیما در هشتمین سال حضورش بر روی آنتن سیما نصاب فصول قبلی خود را شکست و با 7.2 درصد مخاطب نسبت به رمضان 99 رشدی 3.2 درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد.

«آدم‌های خوب شهر» ویژه افطار شبکه دو سیما هم رمضان امسال توانست حدود شش درصد را پای تلویزیون بنشاند و نسبت به‌ویژه افطار این شبکه در سال 99 با عنوان «مکث» رشدی بیش از دو درصد را تجربه کند.

شبکه پنج سیما هم امسال ویژه افطار خود را به‌عنوان شهر زیبا جایگزین جشن رمضان سال 99 کرد و توانست پنج درصد مردم پای سفره‌های افطار را به خود جلب کند و رشدی یک‌درصدی نسبت به سال قبل داشته باشد.

شبکه سلامت هم امسال «ماه ماه» را ویژه افطار خود قرارداد و جایگزین برنامه خرمشهر رمضان 99 کرد و با رشدی 3.2 درصدی نسبت به سال قبل بیش از چهار درصد مخاطب را پای خود نشاند.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی حدود بیست درصد از مردم مخاطب ویژه‌برنامه‌های سحر تلویزیون در رمضان امسال بوده‌اند که ماه خدا از شبکه یک سیما با حدود 13 درصد مخاطب و رضایت بیش از 92 درصد در حد زیاد و رشدی حدود دو درصد نسبت به رمضان 99 در صدر برنامه‌های سحر سیما قرار گرفت.

ماه من از شبکه سه سیما با 7.4 درصد مخاطب، به افق بهشت از شبکه دو سیما با 4.8 درصد مخاطب، مهمان خدا از شبکه قرآن و معارف سیما با 4.5 درصد مخاطب، وقت سحر شبکه افق با 3.2 درصد مخاطب و نواهای رمضانی با 3 درصد مخاطب در رتبه‌های دوم تا ششم ویژه‌برنامه‌های سحر سیما قرار گرفتند.

در میان برنامه‌های سحر سیما به افق بهشت شبکه دو سیما با رشد 2.5 درصدی بهترین رشد را نسبت به‌ویژه سحرهای سیما در سال 99 داشته است.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی حدود 29 درصد مردم در رمضان امسال پای برنامه‌های ترتیل خوانی قرآن کریم سیمای رسانه ملی نشسته‌اند که شبکه سه سیما با 11.5 درصد مخاطب در صدر شبکه‌های سیما ایستاده است.

شبکه‌های یک و دو سیما به ترتیب انتخاب‌های دوم و سوم مردم در ترتیل خوانی قرآن کریم بوده‌اند.

بیش از 25 درصد از مردم هم در رمضان 1400 پای سخنرانی‌های مذهبی سیما از شبکه‌های مختلف نشسته‌اند و در این میان شبکه سه با 10.4 درصد مخاطب در رتبه نخست شبکه‌ها قرار گرفته است.

شبکه‌های یک و دو سیما بعد از شبکه سه در رتبه‌های دوم و سوم پخش سخنرانی‌های مذهبی قرار گرفتند.

حدود 26 درصد مردم هم بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات مناجات خوانی شبکه‌های مختلف سیما را بیننده بوده‌اند که در این میان شبکه یک سیما مخاطب بیشتری را پای خود نشانده است و شبکه‌های سه و دو در رتبه‌های بعدی قرار گفته‌اند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد در رمضان 1400 حدود 21 درصد شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند که در میان شبکه‌های رادیویی شبکه‌های استانی با بیش از 36 درصد مخاطب از این 21 درصد، در رأس شبکه‌های صدا قرارگرفته‌اند.

بعد از رادیو‌های استانی، رادیو آوا، رادیو پیام، رادیو جوان، رادیو ایران، رادیو ورزش و رادیو قرآن در رتبه‌های بعدی شبکه‌های رادیویی در ماه مبارک رمضان قرارگرفته‌اند.

شایان گفتن است این نظرسنجی، نظرسنجی نخست مرکز تحقیقات رسانه ملی از برنامه‌های رمضانی رسانه ملی است و نظرسنجی دوم بعد از پایان ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روزهای پایانی این هفته که مصادف با روز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری است با فیلم‌های سینمایی با رنگ و بوی انتخاباتی همراه باشید.

بازی های یورو 2020 از شبکه های سه و ورزش سیما پخش می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت رییس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی قدردانی کرد .

آخرین مناظره نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، با موضوع «دغدغه‌های مردم» ساعت ۱۷ آغاز شد.

دیدا تیم فوتبال ایران و عراق به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود.

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از بازگشت به کشور، به مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما آمد تا در آیین استقبال و تجلیل از این تیم شرکت کند.

نخستین دوره رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب‌قلم» تا تاریخ ۱۵ تیرماه تمدید شد.

سعید جلیلی برای شرکت در آخرین مناظره تلویزیونی وارد محوطه جام جم سازمان صداوسیما شد.

 برای نخستین بار از رسانه ملی، پخش زنده آخرین اخبار انتخابات با مترجم ناشنوایان از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از پایان آخرین مناظره دیدگاه‌هایشان را در زمینه مناظره‌ها و تأثیر آن بر مردم بیان کردند.

عبدالناصر همتی برای شرکت در آخرین مناظره تلویزیونی وارد محوطه جام جم سازمان صداوسیما شد.

لیگ والیبال ملت‌ها از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی برای شرکت در آخرین مناظره تلویزیونی وارد محوطه جام جم سازمان صداوسیما شد.

آخرین مناظره نمایندگان نمامزدهای ریاست جمهوری امروز ساعت 9 صبح از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

همتی مهمان امروز برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما است که ساعت 19 روی آنتن می رود.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

مستند ورزشی «صعود ناامن» که جایزه بهترین مستند اسکار را دریافت کرده است در جدیدترین قسمت از «به اضافه مستند» به نمایش درمی‌آید.

برنامه «روز خوش» در اولین روز تابستان به معماری خراسان قدیم سر می زند.

ویژه برنامه «تشرف» امشب میزبان ۲ نفر از ارادتمندان به حضرت رضا علیه السلام است.

مجموعه مستند پرتره «مسیحادم» امروز از شبکه یک پخش می شود.

دیدار دو تیم فوتبال بلژیک و فنلاند امشب 31 خرداد ساعت 23:30 به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود .

رقابت تیم های آرژانتین ـ پاراگوئه، کلمبیا ـ برزیل، شیلی ـ پاراگوئه به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود .

دیدار دو تیم فوتبال استقلال و شهر خودرو دوشنبه 31 خرداد ساعت 19:45 به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود.

پنجره قلبهایمان را که سرشار از امید بود به روی بهار گشودیم و امروز با اندوخته های فراوان از شیرینی ها و تلخ کامی ها ، پنجره بهار را می بندیم و همچنان امیدوار به آینده آغوش می گشاییم. باشد که یاد خدا در قلبهایمان ، باران رحمت خدا را بر سرمان  ببارد.

برنامه شبانگاهی «دست در دست» در شب میلاد حضرت امام رضا (ع) در قالب یک عیدانه شاد  میزبان مبین درّپور خواننده خراسانی و میثم درویشیان پور کمدین و طنزپرداز کشورمان می‌شود.

برنامه زنده و تلویزیونی «کنکاش» شنبه شب، 29 خردادماه با حضور حسین ظفری عضو هیات علمی دانشگاه و امیرحسین یزدان‌پناه سردبیر خبرگزاری خانه ملت روی آنتن رفت و با مهمان خود درباره به گفتگو نشست.

پخش سریال کمدی «دودکش ۲» از 5 تیرماه آغاز می شود.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آینده باید روح امید را در مردم تجلی بخشد. حقیقتا پیام ایشان نگاه فراگیر به ملت و کشور دارد و امیدواریم ثمره آن در فضای کشور نمود پیدا کند.

فصل دوم سریال «حکایت‌های کمال» با تغییر تهیه‌کننده پاییز جلوی دوربین می‌رود.

مستند گفت و گو محور «پریزاد» با رویکرد تشویق به فرزند آوری و تجربه حس پدر و مادر شدن به تهیه کنندگی میثم ماه‌انباری و اجرای المیرا سماواتی در فصل تابستان مهمان خانه مخاطبان می شود.

جدول شماره  ۲۷۸ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد