امروز پنج شنبه  27 خرداد 1400
تعداد بازدید : 389 - تاریخ خبر : 1400/03/12 - 10:50
سیمای نیمه خرداد

شبکه‌های سیما به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد، سی ودومین سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد 1342 و شهادت امام جعفر صادق (ع) در روز 16 خرداد ویژه برنامه‌های «حسینیه ایران»، «خورشید بی غروب»، «سه دیدار»، «هفت آسمان»، «رو به راه» و ... و مستندهایی چون «انقلاب خمینی»، «رازهای جماران»، «مسیحا نفس»، «امام و انتخابات»، «ملاقات در مدار بسته» و ... را برای پخش آماده کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند، برنامه های گفت و گو محور، ترکیبی و ... از جمله ساختارهایی است که به مناسبت ایام رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و یوم الله پانزده خرداد و شهادت امام جعفر صادق (ع) روی آنتن شبکه های سیما می رود.

 

 

 

*** پخش زنده سخنان مقام معظم رهبری در شبکه یک

* روز جمعه 14 خرداد، مصادف با سی و دومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیرانقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر «حسینیه ایران» در شبکه یک برپا می شود.

این برنامه از حدود ساعت 11 صبح همزمان با پخش زنده سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) آغاز می شود.

* روز شنبه نیز به مناسبت سالروز قیام خونین 15 خرداد، ویژه برنامه «قیام 15 خرداد» با محوریت ارتباط با شهر ورامین و گفت وگو با افرادی که در این قیام حضور داشتند پخش می شود. این ویژه برنامه حدود ساعت 11:45 تا 13 تقدیم بینندگان شبکه یک می شود.

* همچنین روز یکشنبه 16 خرداد، همزمان با سالروز شهادت رییس مکتب تشیع، امام جعفر صادق (ع) ویژه برنامه «خورشید بی غروب» در آستان مقدس علی بن امام باقر(ع) برگزار و از شبکه یک پخش می شود.

زمان پخش این برنامه با اجرای مهدی یراقبافان و کارشناسی حجت الاسلام مومنی از ساعت 12:20 تا اذان ظهر خواهد بود.

 

*** شبکه دو در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

* مستند «قیام» به تهیه‌کنندگی محسن اولیایی کاری است از گروه سیاسی که به نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در قیام 15 خرداد و اهمیت آن قیام در شکل‌گیری انقلاب اسلامی در سال 57 اختصاص دارد. این مستند ۱۵ خرداد ساعت ۱۵:۳۰ روانه آنتن خواهد شد.

* همچنین گروه معارف مستندی چند قسمتی پیرامون ارتحال امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد تهیه‌ کرده که 14 و 15 خرداد روانه آنتن خواهد شد.

* مستند «انقلاب خمینی» یکی دیگر از برنامه هایی است که جمعه 14 خرداد ساعت 17:00 روانه آنتن می‌شود.

* در روز 14 خرداد ساعت ۱۲:۰۰ نیز مستند ویژه ارتحال کاری از گروه معارف روانه آنتن می‌شود که به نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از ابتدای زندگی تا لحظه رحلت ایشان اختصاص دارد.

* برنامه شبانگاهی «دست در دست» کاری از گروه معارف به تهیه‌کنندگی هادی خدادی نیز از 14 تا 16 خردادماه ساعت 23:30 به صورت ویژه‌ای به مناسبت ایام ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد تدارک دیده شده که همراه با بخش‌های متعدد و گفتگو با مهمانان مرتبط با این دو مناسبت تاثیرگذار تقدیم بینندگان خواهد شد.

* برنامه «امام ما» مستندی است پیرامون ویژگی های شخصیتی، علمی، فقهی و اجتماعی امام خمینی (ره). در این برنامه از تصاویر آرشیوی دوران مبارزات انقلابی ایشان و سخنرانی معروف شان درباره قیام ۱۵ خرداد استفاده شده. این برنامه با مشارکت سازمان اوج کاری است از گروه معارف که ۱۴ خرداد ساعت ۲۱:۳۰ روانه آنتن می شود.

* «کوی محبت» به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) جمعه و شنبه ساعت ۱۹:۱۵ روانه آنتن می شود.

* برنامه «آیینه خانه» کاری از گروه معارف با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی و با محوریت ارتحال امام خمینی (ره)، قیام ۱۵ خرداد و شهادت حضرت امام صادق (ع) از پنجشنبه تا شنبه هر روز ساعت ۱۳:۳۰ روانه آنتن می شود.

* برنامه «از آسمان» با هدف پرداختن به شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس پنجشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۴:۳۰ روانه آنتن خواهد شد.

* همچنین برنامه «ایران» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی 14 خرداد ساعت 20:00 با حضور دکتر ولایتی به نقش امام خمینی (ره)  در قیام 15 خرداد و ماندگاری تاثیر آن تا کنون می‌پردازد.

* «به تو از دور سلام» به مناسبت شهادت امام صادق (ع) 15 و 16 خرداد ساعت 19:00 دعای ندبه را از یکی از امامزاده‌های متبرک روانه آنتن می‌کند. همچنین نوحه‌سرایی با نوای مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن خواهد شد.

* گروه کودک و نوجوان نیز 16 خردادماه ساعت 15:00 برنامه نمایشی و آموزشی «تن‌های تنها» پیرامون سیره فکری، علمی و عملی امام صادق (ع) ششمین پیشوای آسمان ولایت و امامت را تقدیم بینندگان خواهد کرد.

* «کافه بازی» عنوان تدارک دیگری از گروه کودک و نوجوان است که 14 خرداد ساعت 15:30 روانه آنتن می‌شود.

* پخش گزارش‌های مردمی در خصوص سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد در برنامه «نمادو» کاری از گروه دانش و اقتصاد دیگر تدارک  دیگر این شبکه به مناسبت این ایام است.

* «ملاقات در مدار بسته» کاری از تامین برنامه شبکه دو به روزهای بستری شدن امام (ره) در بیمارستان اختصاص دارد که توسط دوربین این اتاق ضبط شده است. این مستند ۱۵ خرداد ساعت ۱۲:۳۰ روانه آنتن می شود.

* همچنین مستند شهید دشت آبادی با محوریت زندگی نامه این شهید بزرگوار ۱۵ خرداد ساعت ۱۱:۳۰ و مستند «همراه» با موضوع سفر گروه های جهادی به منطقه ای در خراسان جنوبی ۱۵ خرداد ساعت ۱۲:۰۰   روانه آنتن می شود.

* «پدر، پسر، گلوله» روایت یک سرباز در دوران انقلاب است که  دستور شلیک به مردم را نداده و از حوادث انقلاب، قیام ۱۵ خرداد، دستگیری امام خمینی (ره) و نحوه شهادت پسرشان می گوید. این مستند کاری است از گروه اوج که ۱۶ خرداد ساعت ۱۲:۳۰ روانه آنتن می شود.

 

*** ناگفته‌های زندگی بنیانگذار انقلاب در شبکه سه

* مجموعه مستند «رازهای جماران» در چهار قسمت ۳۰ دقیقه ای به روایت زندگی حضرت امام خمینی و مناسبات سیاسی و فردی ایشان از زبان محافظین بیت امام در حد فاصل سال‌های ۵۷ تا ۶۸ می‌پردازد و از روز پنجشنبه سیزدهم خرداد تا یکشنبه شانزدهم خرداد ساعت 16:45 از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت.

محافظین جزو نزدیک ترین افراد به بیت امام بودند و ناگفته‌ها و روایت های شنیدنی و جذابی را از زندگی امام خمینی برای بیان دارند که برای اولین بار در قالب یک مجموعه مستند روایت خواهد شد.

همچنین در مجموعه مستند ««رازهای جماران» برای اولین بار بیش از ۱۰۰ قطعه عکس و تصاویر دیده نشده از جماران و بیت امام برای اولین بار به نمایش در می‌آید. ساخت این مجموعه مستند بیش از دو سال به طول انجامیده است و برای ساخت آن از صدها ساعت گفت‌وگوی شنیده نشده و هزاران صفحه منابع دیده نشده استفاده شده است. مجموعه «رازهای جماران» به کارگردانی مشترک محسن سلیمانی و محمد ثقفی، مجری طرح: محسن سلیمانی، تهیه‌ شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.

* همچنین برنامه «سلام صبح بخیر»، با دعوت از مهمانان ویژه روایتی از زندگی حضرت امام خمینی (ره) خواهد داشت.

 

*** «سه ‌دیدار» در شبکه چهار سیما

* برنامه سه قسمتی «سه دیدار» به تهیه کنندگی ابوالفضل نوری مقدم و کارگردانی محمدقاسم تولایی فر از روز یکشنبه 9 خرداد به مدت سه روز، هرروز ساعت 19 روی آنتن می رود.

«سه ‌دیدار» رونوشتی ا‌ست اصیل و دغدغه‌مند، از شخصیت تفکرات رهبر انقلاب مستضعفان. این برنامه گفتگومحور اختصاص دارد به بیانات، اندیشه ها، نگاه و به طور خلاصه توصف امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران.

دیدار اول با عنوان «غریبه‌ای که دوستش داریم...»، گزاره هایی را برای آشنایی زدایی از تصویر معمول و مرسوم امام خمینی (ره) بیان می کند.

در دیدار دوم با عنوان «حرف‌هایش، کهنه اما بدیع بود...»، چند روایت معتبر از احیاء دین توسط امام (ره) بیان می شود.

و نهایتا دیدار سوم با عنوان «افق‌های تازه‌ای باز کرد...»، مقدمه ای خواهد بود بر تبیین جنگ فقر و غنا از دید و نگاه امام خمینی (ره).

* «رو در رو» کاری از گروه سیاسی شبکه چهار به تهیه کنندگی شهریار افشاری پور است که چهارشنبه 12 خرداد و پنجشنبه 13 خرداد ساعت 19به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. در برنامه روز 4شنبه ، «رو در رو» خواهیم بود با انتخابات ریاست جمهوری 1400 و میزبان دکتر ابراهیم رزاقی خواهد بود با موضوع بایسته های دولت سیزدهم با محوریت تولید.

برنامه روز پنج شنبه نیز اختصاص خواهد داشت به اندیشه های امام خمینی (ره) و میزبان محسن مهاجرنیا خواهد بود.

* مستند «مسیحا نفس»، کاری است از گروه سیاسی شبکه چهار به تهیه کنندگی امیر فکری که جمعه شب ساعت 22 پخش خواهد شد.

«مسیحا نفس»، داستان میشل ستبون است که از اوایل شروع انقلاب در ایران به پوشش تظاهرات در تهران و قم پرداخته و تا قائله کردستان حدود سی هزار عکس سیاه و سفید و رنگی تهیه کرده و به بیان خاطرات خود از همراهی امام خمینی(ره) از نوفل لوشاتو تا هنگام ورود به ایران در بهمن ماه سال ۵۷ و شخصیت ایشان که تاثیر زیادی بر زندگی حرفه ای ایشان و خودش گذاشته است می پردازد و انقلاب را از دریچه دوربین خود روایت می کند.

* «عصر» ویژه رهبر کبیر انقلاب اسلامی روی آنتن خواهد رفت. این ویژه برنامه که با اجرای نادر طالب زاده به دغدغه های انقلاب اسلامی می پردازد و پخش آن از ابتدای خرداد ماه آغاز شده و تا پایان خرداد روی آنتن خواهد بود در برنامه پنجشنبه 13خرداد ماه با حضور یک مهمان ویژه غیرایرانی به امام و اندیشه ایشان خواهد پرداخت. «عصر» هر شب ساعت 23 از شبکه چهار پخش می شود.

* سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی نیز منعطف به همین ایام، روز جمعه 14 خرداد ساعت 16پخش خواهد شد.

* گروه سیاسی شبکه چهار سیما ویژه برنامه دو قسمتی «امام ما» را 14 و 15 خرداد ساعت 15:30 روی آنتن می برد.

مستند دو قسمتی «امام ما» به بیان برخی از نظرات و دیدگاه های حضرت امام خمینی (ره) در باب مفاهیمی همچون عدالت اجتماعی عدالت اقتصادی اخلاق سیاسی و ... می پردازد.

 در این مستندها از نظرات کارشناسانی همچون دکتر کوشکی، دکتر ابراهیم فیاض و دکترصدرا، به همراه پخش سخنان رهبری و تصاویر آرشیوی استفاده شده است.

* برنامه تلویزیونی «مصیر» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید است که در روز شنبه 15 خرداد ساعت 12 ظهر، با میزبانی از دکتر قدیری ابیانه با موضوع «روابط بین الملل و سیاست خارجی در اندیشه امام خمینی (ره)» با اجرای محمدمهدی ابراهیمی نصر روی آنتن می رود.

* شایان گفتن است مجموعه مستند «کابوس امریکا» نیز از 15 خرداد هر شب ساعت 22 و برنامه «با نخبگان» ویژه انتخابات ریاست جمهوری نیز از 14 خرداد هر روز ساعت 17 از شبکه چهار سیما روی آنتن خواهد رفت.

 

 *** بیعتی دوباره با امام خوبی ها در شبکه پنج

* مستند روایی «آن روز» به واقعه پانزده خرداد 1342در شهر ورامین و روستاهای اطراف آن می پردازد و این واقعه را از زبان شاهدان عینی و خانواده های شهدای پانزده خرداد به تصویر می کشد. در این مستند همچنین زندگی شهید والامقام حسن خانی روایت خواهد شد. «آن روز» به تهیه کنندگی و کارگردانی سید احمد مصطفوی با استفاده از تصاویر آرشیوی کمتر دیده شده از واقعه 15 خرداد روز جمعه ساعت 22:25 دقیقه از شبکه پنج سیما پخش می شود.

* برنامه «عطر عاشقی» جمعه 14خرداد ساعت 17:30 از بیت حضرت امام (ره) از شهرستان خمین روی آنتن شبکه پنج می رود. در این برنامه حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی پیرامون نقش حضرت امام (ره) در بسترسازی عصر ظهور برای حاضران صحبت خواهد کرد و سید جواد میری زیارت آل یاسین را قرائت می کند. 

* مستند تامینی «تشییع بزرگ» به کارگردانی مصطفی فتاحی جمعه 14 خرداد ساعت 16:20 پخش می شود. این مستند تصویرگر وداع باشکوه ملت ایران با پیکر مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است که از زبان خلبانان بالگرد که حامل پیکر مطهر امام (ره) بودند روایت می شود.

* مستند گفتگو محور «عصر خمینی» به بررسی گفتمان انقلاب از صحیفه امام خمینی(ره) می پردازد. در این مستند کارشناسان سیاسی یا شخصیت هایی که از نزدیک در جریان اقدامات انقلابی امام (ره) بوده اند، اندیشه های آن بزرگ مرد تاریخ را واکاوی و تحلیل می نمایند. این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضائیان روز چهاردهم خرداد ساعت 12 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

* مستند«سخت شیرین» به کارگردانی سید مهدی میرغیاثی جمعه ساعت 22 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این مستند درباره زندگی یک طلبه است که ازدواج می کند و شرط ازدواج همسرش این بود که لباس طلبگی نپوشد. این مستند سخت شیرین داستان و جریان زندگی این زوج را به تصویر می کشد در این مستند کوثر فیض اللهی، محمد صادق مقدسیان و ... ایفای نقش می کنند.

* اما مستند «حاج قاسم» پنجشنبه بعد از اخبار ایران و جهان تماشایی می شود. این مستند روایتی متفاوت از زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت ایشان و همچنین چهار دهه فعالیت در میدان نبرد است.

* برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما با عنوان «سلام تهران» روز پنجشنبه 13 خرداد در میزهای تخصصی خود دو موضوع رحلت حضرت امام (ره) و قیام خونین 15خرداد مردم ورامین را با حضور کارشناسان مربوطه بررسی و تحلیل می کند. این برنامه از ساعت 8 صبح به مدت 120 دقیقه مهمان نگاه بینندگان شبکه پنج سیما می شود.

* برنامه «رنگین کمان» در روز سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ساعت 15 با دعوت از گروه سرود شهید فرجی و شعر خوانی برای امام راحل، پخش کارتون های مرتبط با رحلت امام و تغییر در رنگ دکور، یاد و خاطره رهبر کیبر انقلاب را زنده نگه می دارند.

* دیگر برنامه های شبکه پنج سیما، همچون: «مجری»، «به خانه بر می گردیم»، «در شهر»، «در استان»، «تا نیایش» نیز در ایام ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15خرداد و نیز شهادت امام جعفر صادق (ع) معطوف به این مناسبت های پخش خواهند شد.

 

*** «هفت آسمان» شبکه آموزش در شهادت امام جعفر صادق (ع)

* برنامه «هفت آسمان»، ویژه برنامه شبکه آموزش سیما شنبه ۱۵ خرداد پس از اذان مغرب، با تهیه کنندگی محمد رسولی محلاتی به مدت ۴۵ دقیقه در شب شهادت امام جعفر صادق علیه السلام پخش خواهد شد. 

 

*** سی و دومین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) در شبکه قرآن و معارف سیما

* همزمان با سی و دومین سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی رحمت الله علیه ، ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما از روز پنجشنبه ساعت13:30 با پخش سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی مربوط به سال های گذشته آغاز می شود.

* در روز جمعه 14 خرداد سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رفیعی ساعت 8:30 صبح و از ساعت 10:30 ویژه برنامه ارتحال امام خمینی قدس سره الشریف روی آنتن می رود. بازپخش این برنامه نیز در ساعت 17 روز جمعه قابل مشاهده است.

* همچنین در ساعت 18 روز 14 خرداد بازپخش سخنرانی مقام معظم رهبری به مناسبت سی و دومین سالروز رحلت امام خمینی (ره) به روی آنتن می رود.

* برنامه «رو به راه» نیز در روزهای 14 و 15 و 16 خرداد ساعت 24 به صورت زنده از کربلای معلی با ویژه  ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ، قیام 15 خرداد و شهادت امام صادق علیه السلام پخش می شود.

* به مناسبت قیام 15 خرداد سال 42، روز شنبه سخنرانی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در سال 1342  ساعت 17:40 و برنامه  «خانه های فاطمی» ساعت 20 پخش می شود.

* در شب شهادت امام صادق علیه السلام، ویژه برنامه ای از حرم مطهر امام خمینی رحمت الله علیه ساعت 21 و سخنرانی آیت الله جوادی آملی ویژه شب شهادت امام جعفر صادق علیه السلام پخش می شود. در روز شهادت امام صادق علیه السلام نیز ساعت 8:30 صبح سخنرانی آیت الله ناصری، ساعت 13:45 سخنرانی آیت الله بوشهری و ساعت 15 محفل انس با قرآن کریم از حرم سید الکریم علیه السلام و ارتباط تصویری با حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها به روی آنتن می رود.

* همچنین در شام شهادت امام صادق علیه السلام ویژه برنامه ای از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها ساعت 21 تقدیم مخاطبان می گردد.

 

 

*** شبکه جهانی جام جم در سالروز غروب آفتاب جماران

* «اندیشه ماندگار»، «آن سوی دیدار در نوفل لوشاتو»، «خاطرات روزهای داغ»، «ملاقات در مدار بسته»، «هدایت الله» و «مدرسه فیضیه» مستندهایی هستند که سالروز رحلت پیرمراد انقلاب و بزرگداشت یاد شهدای قیام 15 خرداد از شبکه جام جم پخش می شوند.

* فیلم سینمایی «ایران بسیت سال بعد» و انیمیشن «پا به پای آفتاب» نیز از دیگر برنامه های این شبکه است که روی آنتن می رود.

* همچنین شبکه جام جم در فواصل برنامه ها با پخش میان برنامه های مناسبتی با محوریت امام راحل و قیام به یادماندنی یارانش در 15 خرداد، همراه مخاطبان خواهد بود و به تبیین این دو واقعه عظیم خواهد پرداخت.

 

*** «نسیم آوا» در سوگ

برنامه های «تور بزرگ»، «نسیم آوا» و «چهل تیکه» در ایام تعطیلات در ساعات 21، 22 و 23 منعطف با رحلت امام خمینی (ره)، قیام 15 خرداد و همچنین شهادت امام جعفر صادق(ع) روی آنتن شبکه نسیم می رود.

 

*** شبکه سلامت سیما در ایام رحلت امام خمینی (ره)

شبکه سلامت سیما به مناسبت سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام پانزده خرداد برای جمعه 14 خرداد ماه مستندهای کوتاه و جذابی را برای پخش در نظر دارد. از جمله این مستندها می توان به مستند «پونز»، «ملاقات در مدار بسته»، «قرص ماه» و مستند کوتاه «انقلاب» اشاره کرد. از دیگر برنامه های ویژه این مناسبت نیز میان برنامه ها وله ها و .... می باشد.

 

*** افق در سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب

* شبکه افق با پخش ویژه برنامه ای در روز پنجشنبه 13 خرداد ساعت 22 با مخاطبان خود در این ایام همراه می شود.

* مستند «تشییع بزرگ» در روز جمعه 14 خرداد ساعت 21 پخش می شود.

این مستند تصویرگر وداع باشکوه ملت ایران با پیکر مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است که از زبان خلبانان بالگرد که حامل پیکر مطهر امام (ره) بودند روایت می شود.

* مستند «روزگار خمینی» نیز از دیگر برنامه های این شبکه هست که در این هفته روی آنتن می رود.

 

*** «قاب امید» در سالروز قیام 15 خرداد

* برنامه «قاب امید» که روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته روی آنتن شبکه امید می رود به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و نیمه خرداد 1342 و همچنین شهادت امام صادق (ع) شنبه و یکشنبه 15 و 16  خرداد با بخش های مختلف، به طور ویژه به این مناسبت ها خواهد پرداخت.

این برنامه به تهیه کنندگی «علی اکبر ذاکری» ساعت 20:30 روانه آنتن شبکه امید می شود.

 

*** «تشییع بزرگ» در قاب مستند

* مستند «تشییع بزرگ» ساخته مصطفی فتاحی جمعه 13 خرداد ساعت 10 صبح از شبکه مستند پخش می شود. این مستند به بررسی ماجرای تشییع باشکوه پیکر امام خمینی(ره) پرداخته است.

این مستند روایت‌گر بزرگ‌ترین تشییع جنازه تاریخ بشر است که در ایران و در هنگام وداع ملت با امام و مقتدایشان به ثبت رسید.

در این مستند شاهد روایتی نو و کمتر شنیده شده از این اجتماع بزرگ انسانی از زبان خلبانان بالگردی هستیم که حامل پیکر مطهر امام خمینی(ره) بود. در این فیلم شاهد تصاویر آرشیوی کمتر دیده شده یا اصلا دیده نشده از 16 خرداد سال 1368 یعنی روز تشییع پیکر امام راحل خواهیم بود.

این مستند با محوریت خلبان هایی که پروژه جا به جایی پیکر امام را بر عهده داشتند تصاویر دیده نشده ای از روز تشییع را نمایش می دهد.

انتهای پیام/ن

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مدیر شبکه سلامت سیما خبر داد مناظره فردای نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با رابط ناشنوایان از این شبکه روی آنتن می‌رود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید. «نبرد نهایی»، «برادران»، «برهوت» و «عروسی» اثرهای جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه های سیما می روند.

نخستین قسمت از سریال ویژه انتخابات ریاست جمهوری با عنوان «آخرین سامورایی» امروز دوشنبه 17 خرداد ساعت 19 روی آنتن شبکه امید می رود.

شبکه آموزش سیما در آستانه دهه کرامت، برنامه جدید «شب ایرانی» را روی آنتن فرستاد.

فصل دوم سریال تلویزیونی «دودکش» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، به زودی روی آنتن شبکه یک می‌رود.

فصل اول مسابقه بزرگ «دورهمی» با اجرای و کارگردانی مهران مدیری از جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۲۳ به آنتن نسیم می آید.

لیگ والیبال ملت ها از شبکه های سه و ورزش به صورت زنده پخش می شود.

فصل چهارم مجموعه تلویزیونی «نون خ» به کارگردانی «سعید آقاخانی» برای پخش در نوروز 1401 ساخته می شود.

جلیلی برای گف و گو در برنامه«آگاهانه» شبکه خبر به جام جم آمد.

دومین مناظره تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فردا (سه‌شنبه ۱۸ خرداد) برگزار می‌شود.

محسن رضایی در حاشیه ضبط برنامه «با نخبگان» شبکه چهار سیما گفت: از مردم ایران تقاضا می‌کنم برای آگاهی از برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی من این برنامه را دنبال کنند.

برنامه «ایران ما» امشب ساعت  22:30 به وقت وین برابر با 1:00 بامداد به وقت تهران با "حضور سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی" پخش خواهد شد.

آنتن رسانه ملی در یازدهمین روز از تبلیغات رسانه ای نامزدها به مهر علیزاده، محسن رضایی، رئیسی، زاکانی و همتی اختصاص دارد.

سریال «کلبه‌ای در مه» امشب به دلیل بازی تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ ملت‌های والیبال پخش نمی‌شود.

ویژه‌ برنامه انتخاباتی «دستخط» با حضور هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم از یکشنبه ۱۶ خرداد ماه شروع و تا روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

جدول شماره ۲۷۷ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

دکتر علی عسکری در آیین قدردانی از تیم ملی فوتبال کشورمان که توانست دیشب با پیروزی بر عراق به عنوان تیم اول گروه خود به مرحله بعدی بازی‌های انتخابی جام جهانی صعود کند، گفت: رسانه ملی به عنوان یار دوازدهم هر لحظه در کنار شما بود و با بازتاب تلاش‌های‌تان، قلب ملت ایران را در کنار شما قرار می‌داد تا با دعاهای خیر خود، برای موفقیت تیم ملی فوتبال همراه‌ و یاورتان باشند.

فیلم مستند سینمایی «آوانتاژ» به کارگردانی محمد کارت چهارشنبه 26 خرداد ساعت 21:54 د از شبکه مستند پخش می شود.

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از بازگشت به کشور، به مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما آمد تا در آیین استقبال و تجلیل از این تیم شرکت کند.

رئیسی در حاشیه ضبط برنامه‌ «آگاهانه» شبکه خبر، گفت: در شرایط کرونایی رسانه ملی اصلی ترین محمل برای تبلیغ نامزدها و رساندن نظر نخبگان به مردم بود.

زاکانی پس از حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از تلاش رسانه ملی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری قدردانی کرد.

بازی های جام ملت های آمریکای جنوبی به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود.

در روزهای پایانی این هفته که مصادف با روز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری است با فیلم‌های سینمایی با رنگ و بوی انتخاباتی همراه باشید.

برنامه «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، جمعه 28خرداد ماه در دهه کرامت به تبیین و بررسی جلب محبت امام عصر ( عج) در زندگی اجتماعی منتظران می پردازد.

فصل سوم مسابقه «دست فرمون» به کارگردانی مسعود صنم به زودی روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

سردار مهدی حاجیان، معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا، با حضور در برنامه «در انتهای الوند»، از برنامه های این نهاد در راستای امنیت انتخابات گفت.

در برنامه «خانه مهر» درباره آسیب های فضای مجازی در کودکان و نوجوانان صحبت می شود.

عضو هیات رییسه فراکسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم جمهوری اسلامی متفاوت‌تر از سیستم‌های استبدادی است و انتخابات شوراها حرکتی بالنده در جهت تحکیم پایه‌های انقلاب و اصول جمهوری اسلامی در عرصه داخلی و خارجی است.

با نزدیک شدن به پایان زمان تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری آخرین برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها از سیما، امروز 4شنبه 26 خرداد روانه آنتن می‌شود.

برنامه «مثبت سلامت» امروز با موضوعات حوزه محیط زیست  ویژه انتخابات ریاست جمهوری روی آنتن شبکه سلامت می رود.
 

 

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد