امروز پنج شنبه  14 مرداد 1400
تعداد بازدید : 205 - تاریخ خبر : 1400/03/26 - 10:09
در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛
انتخابات شوراها حرکتی بالنده در جهت تحکیم پایه‌های انقلاب است

عضو هیات رییسه فراکسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم جمهوری اسلامی متفاوت‌تر از سیستم‌های استبدادی است و انتخابات شوراها حرکتی بالنده در جهت تحکیم پایه‌های انقلاب و اصول جمهوری اسلامی در عرصه داخلی و خارجی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، انتخابات 28 خردادماه سوژه جدیدترین قسمت برنامه زنده و تلویزیونی «به وقت ایران» در شب گذشته 25 خردادماه بود که با حضور کیومرث سرمدی واله  نماینده و عضو هیات رییسه فراکسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی و مهدی جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها روی آنتن شبکه آموزش رفت.
انتخابات شوراها حرکتی بالنده در جهت تحکیم پایه‌های انقلاب است
کیومرث سرمدی واله  نماینده و عضو هیات رییسه فراکسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در ابتدا اظهار کرد: در ابتدا خداقوت می‌گویم به همکارانم در وزارت کشور که دوره پُرتلاشی را پشت سر گذاشتند. در ایامی هستیم که این ایام لیل القدر جمهوری اسلامی است. امام در کنار خودباوری و خداباوری اعتقاد راسخی به مردم داشتند و معتقد بودند مردم باید در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی نقش داشته باشند.
وی درباره انتخابات مطرح کرد: سیستم جمهوری اسلامی متفاوت‌تر از سیستم‌های استبدادی است و انتخابات شوراها حرکتی بالنده در جهت تحکیم پایه‌های انقلاب و اصول جمهوری اسلامی در عرصه داخلی و خارجی است.
هدف از تشکیل شوراها تسریع در برنامه‌های مختلف بوده است
نماینده مجلس با اشاره به اینکه هدف از تشکیل شوراها تسریع در برنامه‌های مختلف بوده است، اظهار کرد: در کنار توفیقاتی که عزیزان در راستای اهداف خود داشتند قطعا مشکلاتی هم به وجود آمده است. برخی هم به دنبال بزرگ کردن خطاهای پیش آمده هستند تا مردم را از حضور در انتخابات مختلف باز دارند در حالیکه بخشی از مشکلات پیش آمده ناشی از عدم شناخت و تخصص برخی از همکاران در شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده است.
سرمدی واله ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی به ویژه در کمیسیون شورای مجلس قانونی پیگیری می‌شود که انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را نظام‌مندتر می‌کند. ما اگر این سازوکار را تعریف کنیم که افراد متخصص به شوراهای ورود پیدا کنند، طبیعتا الزامات قانونی پیشنهادهایی که می‌دهند، رعایت می‌شود.
تدوین یک طرح
وی در پاسخ به این پرسش که آیا چشم‌اندازی از یک شهر یا روستای خوب در حال حاضر وجود دارد، گفت: ما باید کارهای ملی و کلان را از مسایل محلی جدا کنیم که جدا نکردن کارها از یکدیگر حتی به مجلس نیست، ضربه می‌زند در حالی که پارلمان محلی باید این مشکلات را رفع و رجوع کند.
عضو هیات رییسه فراکسیون شوراهای مجلس افزود: هم اکنون طرحی با موضوع مدیریت شهری و روستایی و احصای مسایل ملی و کلان و روستایی در حال تدوین است که امیدواریم با لایحه دولت بتوانیم اوضاع را سروسامان ببخشیم.
سرمدی واله خاطرنشان کرد: ما در طرح موجود به دنبال تشکیل یک قوه عاقله‌ در شوراهای شهر و روستا هستیم که از مسایل مردم گره بگشاید.
استقبال در روستا خوب برای کاندیداتوری خوب بوده است
مهدی جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ابتدا بیان کرد: یکی از انتخاباتی که همه مردم را اعم از روستاییان و عشایر درگیر می‌کند، انتخابات شهر و روستاست چراکه افراد شناختشان به مراتب از کاندیدهای این بخش بیشتر است. استقبال در روستا خوب برای کاندیداتوری خوب بوده است و امیدواریم نشاط لازم را در این انتخابات داشته باشیم.  
وی ادامه داد: 1389 شهر و بیش از 40 هزار روستا درگیر انتخابات شورای شهر و روستا هستند.
شهروندسپاری مهمترین دستاورد انتخابات شوراهای شهر و روستاست
معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بیان کرد: زمانی که روستاییان از بین خودشان در قالب دموکراسی دینی برای حل مشکلات‌شان بر می‌گزینند، موانع راحت‌تر برطرف می‌شود چراکه بومیان آن منطقه، منطقه خود را بهتر می‌شناسند و مشکلات را بهتر حل و فصل می‌کنند. شهروندسپاری مهمترین دستاورد انتخابات شوراهای شهر و روستاست.
جمالی‌نژاد افزود: یکی از مشکلات ما در شوراها آگاهی است. دوستان متاسفانه آموزش نمی‌بینند و حتی برخی از متخصصان نیز با مسایلی آشنایی کافی ندارند. شوراها نیازمند بایسته‌هایی از جمله پاسخگویی، اثربخشی، کارآمدی، عدالت‌محوری و... هستند که اگر ندادند موفق نخواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه فرصت مناسبی پیش روی مردم قرار دارد و مردم به راحتی می‌توانند افرادی را برگزینند که مشکلاتشان را حل کنند.
برنامه «به وقت ایران» در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه‌کنندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

«باغ وحش مخفی»، «بهترین دشمنان»، «رویای رانندگی: بهترین دریفت ماشین توفو فروشی»، «خوشحال باش آقای لی»، «بازندگان قهرمان» و «پدربزرگ من یک فضایی است» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه ها می رود.

معاونت سیما به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، میان برنامه هایی با عنوان "بیعت" ، شامل ۱۱ فراز خطبه غدیر را با کلام و آوای گروهی از هنرمندان و مجریان تلویزیون پخش می کند.

مهران مدیری با اعلام اینکه ۹ قسمت دیگر «دورهمی» به فینال می‌رسد، درباره‌ی نحوه برگزاری ادامه قسمت‌های این مسابقه تلویزیونی توضیحاتی را ارائه داد.

عوامل سریال «کلبه ای در مه» شنبه 9 مرداد به تماس های مردم پاسخ می دهند.

مهدی حاجی به سمت دبیر قرارگاه مسجد سیما منصوب شد.

شبکه افق سیما با برنامه‌ای ویژه به مناسبت عید غدیر خم مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب ساعت ۱۱ روز پنجشنبه هفتم و روز جمعه هشتم مرداد ماه از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

«مسابقه 77» با هدف تقویت مهارت های آموزشی ، بکارگیری تکنیک های فنی -علمی و ایجاد حس هیجان و ماجراجویانه جوانان در شبکه آموزش تهیه و تولید شده است.

همزمان با المپیک ۲۰۲۰ گرافیک شبکه ورزش سیما نیز تغییر کرد.

مستد «بیست سال» با روایتی متفاوت از بیست سال حضور آمریکا در کشور افغانستان پنجشنبه از شبکه سه سیما به نمایش در می آید.

در نیمه مرداد با فیلم های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید؛ «اون بالا می بینمت»، «فاتح کاداران» و «زیر صفر» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما پخش می شوند.

محمدرضا جعفری‌جلوه در مراسم تودیع و معارفه مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما به جایگاه ویژه این شبکه و تأثیرگذاری‌اش در برنامه‌سازی کودک و نوجوان تأکید کرد.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب شنبه 9 مردادماه  ساعت 22 از شهر ساری روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

منصور ضابطیان در دو قسمت جدید فصل دوم برنامه تلویزیونی «محاکات» میزبان رضا فیاضی و رابعه مدنی می شود.

دستمریزاد مردم به بازیگران و عوامل ساخت سریال «کلبه‌ای در مه» امروز در تماس مخاطبان با 162 و گفتگوی مستقیم به آن‌ها به این گروه انگیزه مضاعفی برای کار در روزگار کرونایی داده و می‌گویند پرانرژی‌تر از قبل، پای کار هستند.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

مجموعه نمایشی «رازهای یک خانه» به کارگردانی حمید لبخنده که اوایل دهه ۹۰ توسط گروه فیلم و نمایش شبکه چهار سیما تولید شده است، پخش خود را از بامداد جمعه، ۱۵ مرداد، آغاز می‌کند.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما در پیامی درگذشت ارشا اقدسی، بدلکار توانمند و هنرمند جوان را تسلیت گفت.

شاهرخ کشاورز و نازنین ملایی میهمانان برنامه این هفته هستند.

در روز پنجشنبه 14 مهر، دکتر پریسا طاهری– کارشناس طب سالمندان- در برنامه حضور دارند و درباره تکریم بازنشستگان صحبت می کنند.

مهمان‌های برنامه «شب نشینی» گیتی موسوی و محسن قصابیان بودند.

برنامه «سریالیست» در چهارمین قسمت با حضور عوامل سریال «نوروز رنگی» همراه است و در بخش پرونده هفته نیز به سریال های قومیتی می پردازد.

تازه ترین برنامه تلویزیونی «تهرانگرد» شبکه پنج سیما به سراغ کودکان «ای بی» رفته و با آنها در زمینه های مختلف گفتگو کرده است.

جواد فروغی قهرمان مدال طلای المپیک درویژه برنامه «تشرف» شبکه یک سیما در حرم رضوی خادم افتخاری حرم مطهرامام رضا(ع) شد.

سریال «خداحافظ مادر» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی با محوریت زندگی طاهره دباغ یا مرضیه حدیدچی از مدتی پیش کلید خورده است.

سوال پیامکی پنج شنبه 14 مرداد طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

جدول شماره ۳۱۴ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

ارشا اقدسی که بر اثر سانحه رانندگی از ۹ مردادماه به کما رفته بود، درگذشت.

همزمان با نزدیک شدن به قسمت های جدید فصل دوم سریال «گاندو»، از جدیدترین تیزر سریال رونمایی شد.

نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه دوم تیر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ۷۹٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه «دودکش ۲» شبکه «یک» توانسته با کسب ۴۹.۷ درصد مخاطب، عنوان پربیننده‌ترین سریال این روزها را از آن خود کند.

ششمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، روز سیزدهم مرداد از ساعت ۲۲ با اجرای دکتر عطاءالله بیگدلی از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد