امروز دوشنبه  4 مرداد 1400
تعداد بازدید : 138 - تاریخ خبر : 1400/03/31 - 12:17
مشارکت مردمی یک پشتوانه قدرتمند برای مسئولان دیپلماسی است

برنامه زنده و تلویزیونی «کنکاش» شنبه شب، 29 خردادماه با حضور حسین ظفری عضو هیات علمی دانشگاه و امیرحسین یزدان‌پناه سردبیر خبرگزاری خانه ملت روی آنتن رفت و با مهمان خود درباره به گفتگو نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ حسین ظفری عضو هیات علمی دانشگاه درباره مانع تراشی‌های در برخی از کشورهای خارج برای شرکت مردم ایران در انتخابات بیان کرد: در حال حاضر فضای قدرت را با حضور و مشارکت مردم در امور کشور می‌سنجند یعنی می‌گویند کشورهایی که به لحاظ دموکراتیک پشتوانه مردمی دارند، می‌توانند محبوبیت بین‌المللی داشته باشند.
وی افزود: در آسیا کشور ما چون یک مدل مردمی در چارچوب اسلام دارد و نگاهی را تبیین می‌کند، در تمام معادلات وارد می‌شود و حمایت مردم از سیاست‌های کشور، پیام اقتدار را صادر می‌کند. طبیعتا اگر این پیام صادر شود سیاست‌های بدخواهان ما شکست می‌خورد.
عضو هیات علمی دانشگاه تاکید کرد: فشارهای زیادی به مردم ایران وارد شده است و علاوه بر مسایلی مانند کرونا و تحریم‌ها، سوءتدبیری‌هایی ازسوی مسئولان صورت گرفت و کشورهای دیگر می‌گفتند ایرانیان دیگر پای صندوق نخواهند رفت. اما مردم مشارکت سیاسی داشتند و به نظر باید دست آن‌ها را بوسید. ما با مردم می‌توانیم قله‌ها را فتح کنیم.
ظفری درباره تاثیرات انتخابات روی دیپلماسی خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت مردمی یک پشتوانه قدرتمند برای مسئولان دیپلماسی است و تغییر قدرت بین دولتمردان می‌تواند این پیام را به خارج از کشور داشته باشد.

چشم‌های آشکار و پنهان، ما را زیر نظر دارند
امیرحسین یزدان‌پناه سردبیر خبرگزاری خانه ملت درباره پوشش انتخابات ایران توسط رسانه‌های خارجی و اهمیت آن گفت: جمهوری اسلامی یک حقیقتی را به دنیا عرضه کرد و آن چیزی که برای همه مردم دنیا بیان شد، یک پدیده جدید بود. زمانی که از مبانی دینی، دموکراسی را استخراج و نظام مردم سالاری دینی را برپا می‌کنیم قطعا با برخورد بدخواهان ما مواجه می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر مردم تعیین می‌کنند که چه کسی، با چه رویکردی و چه فکری باید زمام کشور را در دست بگیرد. رسانه‌های معاند در زمان انتخابات از هیچ تلاشی برای نرفتن مردم پای صندوق رای دریغ نکردند و باید هوشیار باشیم که چشم‌های آشکار و پنهان ما را زیر نظر دارند.

رسانه یکی از مهمترین ابزارها در هدایت افکار است
سردبیر خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه رسانه یکی از مهمترین ابزارها در هدایت افکار است، مطرح کرد: این هجم از دشمنی‌ها نشان می‌دهد ما مسیر درستی را تاکنون طی کرده‌ایم و اگر این کار را انجام ندهند تعجب برانگیز است. مردم ما زمان‌شناس هستند و مهم این است که مسئولان جدید بار را از دوش مردم بردارند.
یزدان‌پناه درباره استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در دولت جدید توضیح داد: دولت گذشته از ظرفیت دیپلماسی و سیاست خارجه برای حوزه اقتصادی یا استفاده نکرد و یا بسیار کم استفاده کرد. دولت آینده در حوزه سیاست خارجه باید این موضوع را در اولویت قرار بدهد که به سمت تجارت بین‌الملل نیز برود و از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور استفاده کند.

درگیری‌های پیش آمده در انگلیس در روز انتخابات قابل پیش‌بینی بود
سیدکاظم سجادی معاون پارلمانی و امور ایرانیان وزارت خارجه که از طریق اسکایب مهمان این برنامه بود، درباره درگیری‌های پیش آمده در انگلیس در روز انتخابات ریاست جمهوری ایران بیان کرد: این اتفاق‌ها از قبل پیش‌بینی شده بود و قطعا رخ می‌داد چراکه عده‌ای به دنبال دور کردن مردم از صندوق‌های رای بودند.
وی ادامه داد: در منطقه بیرمنگام عده‌ای به هموطنان اعتراض داشتند و خوشبختانه در مدت کوتاهی رفع شد. ما برای انجام انتخابات با تمام مسئولان کشورهایی که سفارت‌خانه ما در آنجاست، ارتباط می‌گیریم و جلسات حضوری برگزار می‌کنیم و با تضمین امنیت انتخابات را برگزار می‌کنیم اما بی‌توجهی‌هایی صورت گرفته است و ما هم پیگیر این مسایل هستیم.
معاون پارلمانی و امور ایرانیان وزارت خارجه خاطرنشان کرد: برخی آنطور که باید و شاید به دلایلی مختلف از جمله کرونا نتوانستند در محل اخذ رای حضور پیدا کنند اما همکاران ما با حفظ امانت کار خود را پیش بردند.

ایران تنها باید به فکر پیشرفت خود باشد
اعجاز اکرم؛ استاد علوم بین‌الملل از پاکستان، که مهمان اینترنتی «کنکاش» بود در سخنانی گفت: مسلما مشارکت مردم در انتخابات ایران حایز اهمیت بوده و هست. درباره بازتاب انتخابات ایران در رسانه‌ها باید بگویم که ایران سال‌هاست که به شیوه دموکراتیک عمل می‌کند و اکثر انتخابات تاکنون نتایج خوبی داشته و بیشتر مردم در انتخابات شرکت کرده‌اند.
وی تاکید کرد: مسلما دوستان ایران از اینکه دولت جدید سرکار بیاید راضی هستند اما منتقدان ایران از روند انتخابات خوشحال و رضای نخواهند بود پیشنهاد من این است که ایران تنها باید به فکر پیشرفت خود باشد تا مردم را از انتخابشان راضی نگه دارد.
برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی عسگری شنبه‌ها ساعت 20:30 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.
انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما به مناسبت اعیاد بزرگ قربان و غدیر و تعطیلات پیش رو، ویژه برنامه های متنوعی را برای بینندگان خود روی آنتن می فرستند.

 معاون سیما  پس از بازدید از بخش های مختلف شبکه کودک در جمع مدیران این شبکه گفت: عزم جدی و توجه ویژه به حوزه کودک طی سال های اخیر در فضای رسانه ملی صورت گرفته است و ریاست محترم سازمان صداوسیما هم عنایت خاصی به این بخش داشته اند.

بیش از 50 فیلم سینمایی؛ در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 30 و 31 تیر و جمعه 1 مرداد از شبکه های سیما به مناسبت عید قربان روی آنتن می رود؛ «هر وقت بخوام کوتاه میام»، «تمام شب بدو»، «کاپون»، «طوفان ناگهانی»، «افسانه کوتوله ها» و «رد شب» نیز 6 اثر جدید هستند که این هفته از آنتن شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مراسم پر فیض دعای عرفه همزمان با روز عرفه از شبکه های سیما پخش می شود و مخاطبان سیما در این روز نورانی از طریق شبکه های سیما در حال و هوای صحرای عرفات،کربلای معلی، مشهد مقدس، قم و دیگر اماکن مقدس قرار می گیرند.

تعطیلات ۶ روزه عید سعید قربان و تعطیلی غیر مترقبه شنبه و یکشنبه، برای پایتخت، باکس ویژه ایجاد کرد .‌ 

شبکه ورزش سیما با تدارکی گسترده به استقبال المپیک 2020 توکیو می‌رود.

سریال «رئیس جمهور موقت» با روایتی جذاب از پشت صحنه دسیسه‌های دولتی برای اولین از قاب شبکه افق سیما مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

سریال «باهم» از شبکه تماشا پخش می شود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در پنجمین هفته تابستان با 19 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان با 29 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های یک، دو، سه، پنج، امید و کودک می رود. «ویلوبی ها»، «هیچ گاه دیر نیست»، «راز سرقت قطار»، «1800 گرم» و «وروجک ها» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از سریال‌های تلویزیونی نیمه اول تیر1400 هفت قسمت ابتدایی فصل دوم سریال «دودکش» شبکه یک سیما با 43.4 درصد مخاطب با رضایت 81.1 درصد درحد زیاد در صدر سریال‌های در حال پخش سیما قرار گرفت.

سریال تلویزیونی «دودکش ۲» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی، امشب پخش نمی‌شود.

برنامه گفت وگو محور «طبیب» با هدف اطلاع ‌رسانی در حوزه سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها، هر روز میزبان متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی است.

بر اساس نظرسنجی که مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما از کودکان 6 تا 11 سال و نوجوانان 12 تا 17 سال به صورت جداگانه درسراسرکشور درباره تماشای برنامه‌های بهار سیما انجام داده است مشخص شد به ترتیب 94.4 و 90.3 درصد از افراد دراین رده‌های سنی بیننده برنامه‌های مختلف تلویزیون بوده‌اند.

پنج عنوان برنامه پرمخاطب در رده سنی کودکان و دو عنوان برنامه در رده سنی نوجوان از تولیدات مرکز پویانمایی صبا مورد اقبال مخاطبان این رده قرار گرفته است.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

برنامه گفت وگو محور «طبیب» با هدف اطلاع ‌رسانی در حوزه سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها، هر روز میزبان متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی است.

کارشناس برنامه مشاور به این سوال پاسخ می دهد.

هفتمین و هشتمین قسمت فصل سوم برنامه «چراغ»، یکشنبه وسه شنبه این هفته ( ۳و ۵ مردادماه) ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

سریال «۷۸ متر» ساخته کیانوش عیاری به زودی از شبکه یک سیما پخش می شود.

سریال «دودکش ۲» مورد استقبال و توجه ویژه مخاطبین قرار گرفت.

سوال پیامکی یک شنبه 3 مرداد ماه طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

جدول شماره ۳۰۵ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان با 29 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های یک، دو، سه، پنج، امید و کودک می رود. «ویلوبی ها»، «هیچ گاه دیر نیست»، «راز سرقت قطار»، «1800 گرم» و «وروجک ها» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

زنجانی ها میزبان شب نشینی شبکه جام جم می شوند.

هفتمین برنامه «نوجوان ایرانی» با موضوع تخصص و مهارت به روی آنتن می رود.

محورهای مهم پیام رهبری درباره حج در برنامه «کنکاش» بررسی می شود.

محمد مظهر الاسلام دانشجوی زبان و ادبیات فارسی و احمد دالکی پدر علم نجوم آماتوری ایران مهمان دهمین قسمت از «شی نشینی» بودند.

محمدمهدی ایزدپناه و مصطفی کارخانه کارشناسان برنامه این هفته هستند.

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی طی بازدید از بخش های مختلف تولید ، فنی و آرشیو شبکه قرآن و معارف سیما از فرایند HD سازی این شبکه در آینده نزدیک خبر داد.

سوال پیامکی شنبه 2 مرداد ماه طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد