امروز يك شنبه  28 شهريور 1400
تعداد بازدید : 379 - تاریخ خبر : 1400/05/09 - 18:13
رونق 162 با «کلبه‌ای در مه»/ «فراموش نکنیم تلویزیون همچنان پرمخاطب‌ترین است»

دستمریزاد مردم به بازیگران و عوامل ساخت سریال «کلبه‌ای در مه» امروز در تماس مخاطبان با 162 و گفتگوی مستقیم به آن‌ها به این گروه انگیزه مضاعفی برای کار در روزگار کرونایی داده و می‌گویند پرانرژی‌تر از قبل، پای کار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سعید پروینی، تهیه‌کننده سریال «کلبه‌ای در مه» به همراه حسام محمودی، بازیگر نقش دامون، آشا محرابی، بازیگر نقش فرح و سام غریبیان، بازیگر نقش برزو خان شنبه 9 مرداد با حضور در اداره کل روابط عمومی رسانه ملی، پاسخگوی تماس‌های مردم با تلفن 162 صداوسیما شدند و سپس در نشست خبری مجازی درباره این مجموعه تلویزیونی حضور پیدا کردند.

 

تقاضا برای فصل دوم «کلبه‌ای در مه»

سعید پروینی، تهیه‌کننده سریال «کلبه‌ای در مه» درباره آنچه در تماس مستقیم مخاطبان با 162 دریافت کرده، گفت: سلایق مختلف بود و 80 درصد فضای کار را پسندیده بودند. برخی فکر می‌کردند که سریال در گیلان ضبط شده است؛ درحالی‌که تنها 10 روز در شمال کشور حضور داشتیم و بقیه کار که شش ماه زمان برد، در اطراف تهران و شهرستان شهریار با آرایه‌های ویژوال ضبط شد.

پروینی ادامه داد: بیشتر مخاطبان پیگیر ساخت فصل دوم سریال «کلبه‌ای در مه» بودند؛ چرا که بخشی از قصه داستان ناتمام مانده و ما منتظر دستور تلویزیون هستیم که اگر مثبت باشد، قصه داستان را با گروه نویسندگان سریال دوباره‌نویسی کنیم و فصل دوم را در صورت موافقت بسازیم.

 

اولین تجربه حضور در 162

آشا محرابی، بازیگر نقش فرح در سریال «کلبه‌ای در مه» هم گفت: اولین تجربه‌ام بود که در واحد ارتباط با مخاطبان (۱۶۲) حضور داشتم. برای من ارتباط مستقیم با بینندگان سریال شادی‌آفرین و لذت‌بخش بود. غالب مخاطبانی که با من گفتگو کردند، نقشم را دوست داشتند و پیگیر فصل دوم این سریال بودند.

سام غریبیان، بازیگر نقش برزو خان هم گفت بیشتر تماس‌هایی که دریافت کرده، اولا از نقاط مختلف کشور بوده و بیشتر رده سنی هم که با او صحبت کرده‌اند، نوجوان بودند.

 

چالش‌های «کلبه‌ای در مه»

عوامل سریال «کلبه‌ای در مه» بعد از حضور در 162، در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های مختلف از طریق فضای مجازی حضور یافتند.

پروینی در ابتدای این نشست گفت: امروز در واحد مخاطبان 162 ما تقریبا با هموطنان از تمام استان‌ها، قومیت‌ها و سطح تحصیلاتی صحبت کردیم؛ غالب مخاطبان این سریال را دوست داشتند.

پروینی ادامه داد: آغاز ضبط کار آبان سال 98 و با کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده بود، اما در میانه راه، به علت اینکه درباره کار و قول و قرارهایمان در زمان مشخص‌شده عمل نشد، سیمافیلم به این نتیجه رسید که کارگردان می‌بایست تغییر کند.

تهیه‌کننده سریال «کلبه‌ای در مه» افزود: قرار بود بیشتر کار با طراحی آرایه در اطراف تهران ضبط شود، اما مرجان اشرفی‌زاده معتقد بود این اثر در تهران خوب از کار درنمی‌آید؛ این قبیل اختلاف‌نظرها موجب تغییر کارگردانی این سریال شد.

پروینی تأکید کرد: کار کردن در شرایط کرونایی برای بازیگران دشوار است، اما تمامی همکاران با وجود چنین شرایطی حاضر شدند کار کنند؛ اینکه مخاطبان این سریال امروز تماس گرفتند و از ما قدردانی کردند، برای ما جای خوشحالی دارد و به ما روحیه داد تا پرانرژی‌تر از قبل به کارمان ادامه دهیم.

سام غریبیان، بازیگر نقش برزو خان هم درباره تجربه کاری در این سریال گفت: برای من بازیگر، پذیرفتن کار در دوران کرونا که مدت‌هاست به خاطرش خود را قرنطینه کرده‌ام، تصمیم دشواری بود؛ اما هم فیلم‌نامه و هم عوامل این سریال ویژگی‌هایی را که مد نظر من بود، داشت و با تمایل قلبی‌ام کار را پذیرفتم.

غریبیان به نقش خود در این سریال پرداخت و گفت: نقش برزو خان برای من شخصیت کنشگری بود. اصولاً بازیگران تمایل دارند تا نقش شخصیت‌هایی را بازی کنند که چندبعدی باشند. این نقش برایم جذاب بود.

بازیگر نقش برزو خان گفت: در گفتگوهایی که با مخاطبان این سریال در 162 داشتم، سؤال کردم آیا از نقش منفی من بدتان نمی‌آید؟ و نکته جالب این بود که آن‌ها این نقش را دوست داشتند و توانسته بودند با آن ارتباط برقرار کنند.

غریبیان همچنین به مقایسه شرایط کاری در سینما و تلویزیون پرداخت و گفت: باوجود رقیبی چون نمایش خانگی کار دشوار‌تر شده است، اما فراموش نکنیم تلویزیون همچنان پرمخاطب‌ترین است و من بازیگر وقتی کار خوبی به من معرفی شود، علاقه‌مندم دیده شوم! و کار در سریال‌های تلویزیونی را با دل‌وجان می‌پذیرم!

 

سریالی که نوجوانان هم پسندیدند

آرشا محرابی، بازیگر نقش فرح به اولین تجربه شیرینش در واحد مخاطبان 162 اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مردم قصه داستان را دوست داشتند و با وجود اینکه داستان قصه مربوط به دهه 50 بود، نسل نوجوان هم این سریال را دوست داشتند.

بازیگر نقش فرح ادامه داد: خدا را شکر کاری خوبی بود. متن را دوست داشتم، چرا که شخصیت‌ها خاکستری بود، شعاری نبود و بیشتر آدم‌ها واقعی بودند؛ از اینکه کارگردان این سریال بی‌ادعا کار کرد، کار به‌خوبی پیش رفت و فضا دوستانه بود، بسیار راضی هستم.

حسام محمودی، بازیگر شخصیت دامون هم در این نشست بیشتر به نقد عملکرد هم‌صنفی‌های خود پرداخت و ابراز عقیده کرد: روی سخن من با گروه تهیه و تولید است که چرا در پروژه‌ها از آدم‌های ارزان که کار نابلدند و کار را گران می‌کنند، بهره می‌برند و اینکه چرا یک گروه 100 نفره باید وقتش برای یک بازیگری تلف شود که نمی‌تواند به خوبی دیالوگ خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه چرا در قراردادها، بابت پرداخت حق‌الزحمه بازیگران زمانی مشخص نمی‌کنند، ادامه داد: بنده در تجربه‌های همکاری با تلویزیون و سینما با این مشکل مواجه شده‌ام.

در پاسخ به این ابهامات و سوالات، حمید خواجه‌نژاد، مدیر روابط عمومی معاونت سیما در این باره که کدام نهاد نظارت بر قراردادهای بازیگران در تلویزیون را بر عهده دارد؟ گفت: مرکز سیما فیلم و بازرسی سازمان قطعا این موارد را پیگیری می‌کنند و به تخلفاتی از این دست رسیدگی می‌کنند؛ شما اگر از تهیه‌کننده‌ای بابت معوقات پرداختی به شما و همکاران دیگر انتقاد دارید، به راحتی می‌توانید درخواست پیگیری و بررسی بدهید! روابط عمومی سازمان هم حتماً کار را پیگیری و نتیجه را اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

 

نسبت «کلبه‌ای در مه» با «پس از باران»؟

در ادامه این نشست، تهیه‌کننده سریال «کلبه‌ای در مه» در پاسخ به سؤال خبرنگارای که این سریال را با سریال «پس از باران» که در دهه 70 از تلویزیون پخش شده است، مقایسه کرد، گفت: آن سریال در آن سال‌ها مورد اقبال عمومی قرار گرفت؛ اما تنها وجه تشابهش با سریال «کلبه‌ای در مه» فضای بصری قصه بود که شمال ایران را به تصویر کشیده بود؛ نه متن قصه و سریال «کلبه‌ای در مه» به ظلم خان و خان بازی در دهه 50 پرداخته بود.

پروینی همچنین به تأثیر فضای شهرک‌سازی و آرایه در سریال و بالا بردن سرعت ساخت سریال اشاره کرد و افزود: تمام دنیا در فیلم‌سازی به این سمت حرکت کرده است. در ابتدای کار، ما حق‌الزحمه دو ماه عوامل سریال «کلبه‌ای در مه» را بابت ساخت آرایه پرداختیم و این تصمیم درستی بود و سرعت انجام کار را بالا برد.

 

رتبه اول رسانه ملی در تولید سریال و فیلم

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما هم در بخش پایانی این نشست با قدردانی از عوامل «کلبه‌ای در مه» و اعلام برخورداری این سریال از مخاطب 33 درصدی بر مبنای نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما گفت: سریال «کلبه‌ای در مه» یکی از سریال‌های خوب تلویزیون در این چند ماهه بود که بازی‌های خوب و لوکیشن مناسبی داشت و گروه جوان کار بلدی پای‌کار بودند.

رنجبران به نشست اسفند 1399 تهیه‌کنندگان سریال‌های تلویزیونی با ریاست سازمان اشاره کرد و افزود: صداوسیما چون درگیر کار ساخت سریال‌های مختلف است، اهمیت کار را درک
 نمی‌کند؛ اما ما در آن نشست به خوبی متوجه شدیم که چه تعداد سریال ساخته می‌شود و سالانه در مقایسه با سینما و دیگر فعالان عرصه نمایشی، بیشترین سریال و تله‌فیلم در رسانه ملی ساخته و پخش می‌شود.

وی افزود: فراموشمان نمی‌شود که در دوران کرونا تعدادی از بازیگران ما حین کار در سریال‌ها درگیر کرونا شدند، کارشان به بستری در بیمارستان کشید و حتی متأسفانه تعدادی از این عزیزان را هم از دست دادیم.

رنجبران گفت: علاوه بر قدردانی مرسوم، هدف ما از برگزاری نشست‌هایی با حضور عوامل و بازیگران سریال‌های تلویزیونی، برطرف کردن مشکلات و ابهاماتی است که ممکن است بازیگران و عوامل سریال‌ها داشته باشند؛ علاقمندیم شما عزیزان از تجربیات خود بگویید و هیچ نکته‌ای ناگفته نماند؛ چراکه معتقدم کاری که دلی نباشد، خوب از کار درنمی‌آید.
انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

 طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ جمعه ۱۹ شهریور ماه با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان مى دهد.

در تعطیلات پایان هفته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 25 و 26 شهریور ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «دو بار زندگی کن»، «برادری» و «بر فراز بال عقاب ها» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در سیزدهمین هفته تابستان با 20 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

 طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ امروز جمعه ۱۹ شهریورماه در هفتادو هفتمین روز برگزاری خود ، با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

مجموعه تلویزیونی «اپیدمی» با محوریت کرونا و دلاوری‌های رزمندگان حوزه سلامت، این روز‌ها در حال ساخت است.

نمایش تلویزیونی «ضد نور» به کارگردانی "رضا محبی نوری" و با الهام از داستان‌های واقعی، اتفاقات روز جامعه را در یک موقعیت کافه بین راهی روایت می کند.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب شنبه 20 شهریورماه ساعت 22 از عمارت ارگ کلاه فرنگی بیرجند روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند «خط شکن» روایتی متفاوت از فعالیت گروه‌های جهادی هر شب از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فصل سوم ویژه برنامه‌ تلویزیونی «همکار من» با محوریت حمایت از کسب و کارهای خانوادگی شنبه 20 شهریور ماه ساعت 16 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

حسن خوشخو مدیر کل نظارت بر شرکت های هواپیمایی ا شرایط سفرهای هوایی برای زائرینی که قصد سفر به کربلا در ایام اربعین را دارند گفت.

فیلمبرداری سریال تلویزیونی «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل با بازی مجید واشقانی آغاز شد.

فیلمی از کارگاه کهنه‌کاری سریال «سلمان فارسی» منتشر شده که در آن به همه اجسام رنگ و بوی کهنگی و دوران قدیم می‌دهند.

دولت جدید و اجلاس همسایگان افغانستان و همچنین سرانجام پنجشیر موضوعاتی است که در برنامه «کنکاش» به آن پرداخته می شود.

 

کاروان «شب نشینی» به ساری رسید.

 

«در کنار پروانه ها» مجموعه تلویزیونی محرمی شبکه دو سیما به طورغیرمستقیم به مفاهیم عاشورایی ارتباط دارد.

 

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در یازدهمین هفته تابستان با 21 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

مجموعه «شبکه کوچک» از تولیدات  مرکز پویانمایی صبا از امروز در شبکه نسیم به روی آنتن می رود. این برنامه ساعت ۱۹ پخش و ساعت ۱۰ صبح ، ۲ بامداد و ۴ بعد از ظهر باز پخش می‌شود.

پس از ایام سوگواری حضرت سید الشهدا علیه السلام و پخش برنامه های منعطف با آن روزهای غم بار، جدول پخش شبکه نسیم با تغییرات و متناسب با روزهای پایانی تعطیلات تابستان پیش بینی و طراحی شده است.

برنامه‌ی عصرگاهی «عطسه» پس از چند روز وقفه در پخش، از روز جمعه پنجم شهریور ماه به کنداکتور شبکه سوم سیما برمی‌گردد.

سری جدید مسابقه «ایران» از هفته آینده روی شبکه یک سیما می‌رود.

تولید سریال «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امین امانی به روزهای پایانی خود نردیک می شود.

مجموعه مستند جدید سه قسمتی«ظهور خانواده مرداک» پنج شنبه هر هفته از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

 

فصل جدید مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» به کارگردانی اصغر توسلی برای پخش از شبکه پنج آماده می‌شود.

مستند سینمایی «فالکن» به کارگردانی سید محمدمهدی پوریزدان پرست روی آنتن شبکه افق می‌رود.

نشست خبری برنامه «نشان ارادت» که این روزها روی آنتن شبکه دوسیماست، روز یکشنبه 28 مهرماه در ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار شد.

رقابت های فوتبال در لیگ های اروپایی این هفته از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

بیست و یک و بیست دومین  قسمت از فصل سوم برنامه «چراغ» یکشنبه 28 و سه شنبه 30 شهریور ماه حوالی ساعت 21 با هدف تبیین چالش عادی انگاری روابط بین زن و مرد در جامعه روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

جام جهانی فوتسال از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

برنامه گفت‌وگو- درام «رخ به رخ» با اجرای امیرعلی دانایی به زودی از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب یکشنبه 28 شهریور ماه میزبان علیرضا منصوریان بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران، باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران و سرمربی کنونی صنعت نفت آبادان خواهد بود. 

اولین قسمت از فصل دوم برنامه «جاذبه» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا صابونی و اجرای صابر خراسانی شنبه شب 27 شهریورماه ساعت 21 از شبکه افق پخش شد.

دکتر میترا تیموری میهمان «مشاور» می شود تا درباره بازگشایی مدارس خارج از کشور صحبت کند.


برگزیدگان مرحله اول رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب قلم»، پنجشنبه ۲۵ مهرماه، در دوره آموزشی یک‌روزه این رویداد در مرکز نوآوری رسانا شرکت کردند.

برنامه تلویزیونی «مخاطب خاص» هر شب تا اربعین حسینی، از کربلای معلی و از قاب شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

دومین قسمت از فصل سوم «راهنمای مسافران کهکشان» شنبه 27 شهریور ماه ساعت 21 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

برنامه «تهران20» امشب (شنبه 27 شهریورماه) میزبان عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهرتهران، شهرری و تجریش خواهد بود.

تصویربرداری سریال «شب بیدار» به کارگردانی رضا ابوفاضلی و تهیه‌کنندگی علی مهام در گرمدره ادامه دارد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد