امروز يك شنبه  28 شهريور 1400
تعداد بازدید : 188 - تاریخ خبر : 1400/05/14 - 11:22
بانوی ایرانی که تریلی 12 تنی را 40 متر کشید

مهمان‌های برنامه «شب نشینی» گیتی موسوی و محسن قصابیان بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ در اولین بخش برنامه گفت‌وگو محور «شب نشینی» گیتی موسوی مربی بدنسازی و قوی ترین زن ایرانی به عنوان مهمان اول معرفی شد. موسوی گفت:اصالتا تبریزی هستم و در رشته ادبیات فارسی تحصیل کرده ام. من از بچگی ورزشکار و از نظر ژنتیکی قوی بودم. مدتی آمادگی جسمانی انجام دادم و بعد فهمیدم می توانم به ورزش های قدرتی بپردازم.

وی درباره رکوردشکنی بزرگش بیان کرد: مشاور گینس در ایران به من خبر داد که بانوی استرالیایی یک تریلی 11 تنی را کشیده است . به من پیشنهاد داد که من هم این کار را امتحان کنم. در تمرینات کشیدن تریلی 11 تن و 750 کیلویی که حتی بیشتر از رکورد بانوی استرالیایی بود برایم راحت بود. در اقدام بعدی مشاور گینس به تبریز آمد تا مرا برای شکستن رکورد راهنمایی کند که یک داستان تراژدی رخ داد. بارانی شبیه سیل می بارید و همه می گفتند در این شرایط ادامه نده اما توانستم یک تریلی 12 تن و 250 کیلویی را 40 متر بکشم و رکورد جهان را شکستم.

قوی ترین زن ایران افزود: یک دختر 17 ساله دارم. دخترم اهل ورزش کردن نیست و مرا هم نصیحت می کند که این کار را رها کنم. شغل اصلی من ویراستاری کتاب است. مدتی پیش از این معلم پسربچه های کلاس ششمی بودم که خیلی اذیت شدم. حالا علاوه بر ویراستاری کتاب به مربی‌گری بدنسازی و پاور لیفتینگ می پردازم و رکوردهای جهانی می زنم. برای اولین بار رکوردزنی برای بانوان را راه انداختم و در ایران آن را باب کردم.

موسوی درباره تاثیر رشته ورزشی اش در زندگی ادامه داد: کسی که ورزش سخت انجام می دهد به ویژه خانم ها دغدغه ای ندارد. کمتر نگران مشکلات هستم چون فکر می کنم چیزی نیست که نتوانم از پس آن بر بیایم.معنی گریه و افسردگی را نمی دانم چون صبور و سرسخت و محکم هستم.

وی با اشاره به شرایط خانوادگی‌اش برای ادامه مسیر ورزش اظهار داشت: مادرم به خاطر اینکه نگران سلامتی من است موافق نیست ورزش های مقاومتی انجام دهم و ناراحت می شود، پدرم هم گاهی موافق بود اما وقتی دید به خودم آسیب می زنم نگران شد. من در جایگاه یک مادر تا حدی نگران دخترم هستم که زندگی اش را محدود نکند.

قوی ترین بانوی کشور گفت: در کشور ما برای خانم ها امکانات کافی نیست. تجهیزات مورد نیاز من برای تمرین وجود ندارد و تجهیزات موجود برای آقایان است که در مکانی دور افتاده واقع شده و خانم ها نمی توانند در آن منطقه حضور یابند.

موسوی درباره انجام کارهای زنانه در خانه تصریح کرد: من حتی حوصله ندارم یک دکمه بدوزم. یک بار خواستم لوستر خانه را تمیز کنم آن را شکستم.

وی با اشاره به ارتباطش با دنیای ادبیات گفت: مدتی در دوران دانشگاه قطعه ادبی می نوشتم ولی دوست نداشتم در وادی احساسات بیش از حد وارد شوم. در این دنیای بی رحم هر چقدر کمتر درگیر احساسات باشیم راحت تر زندگی می کنیم. دنیای ما دنیای بی رحمی است و باید خودمان آن را شکل دهیم و با احساسات زیاد از حد نمی توانیم دوام بیاوریم. احساسی شدن خانم ها آن ها را نابود می کند. آدم دل رحمی هستم اما سعی می کنم دنبال احساسات نباشم.

در بخش دوم برنامه محسن قصابیان بازیگر، گوینده رادیو و کارگردان به عنوان مهمان دوم برنامه معرفی شد. قصابیان گفت: از سال 92 دیگر نتوانستم رادیو را دنبال کنم و مواردی که الان پخش می شود کارهای تولیدی قدیمی است. سال 82 نمایش های دهه 50 و 60 را بازآفرینی، تولید و پخش کردیم و نزدیک به یک سال پخش شد به اسم «یکی بود یکی نبود». رادیو را دوست دارم اما از سال 92 درگیر فیلم سازی شدم و همکاری‌ام با این مجموعه کمتر شد.

وی بیان کرد: متولد قوچان هستم و شهرم را خیلی دوست دارم چون ریشه انسان خیلی مهم است. تا هفت سالگی قوچان بودم که در سال 54 سیلی وحشتناک همه شهررا خراب کرد و یکی از معدود خانه هایی که خراب نشد خانه ما بود. ما بچه ها هم با دست باغچه را می کندیم و گِل های آن را روی فرش میریختیم تا به بهبود اوضاع کمکی کرده باشیم. پدرم از پشت بام وضعیت شهر را تشریح می کرد. بعد از آن سیل با کامیون شوهرخاله ام به مشهد رفتیم و آنجا ادامه تحصیل دادم در چند کار با انوشیروان ارجمند کار کردم با برادران کیانیان و قویدل هم همکاری هایی داشتم. مشهد هنرمندان برجسته زیادی دارد.

کارگردان سینما و تلویزیون سابقه علاقه مندی‌اش به هنر بازیگری را اینطور تشریح کرد: سال اول راهنمایی که بودم وقتی پرسیدند چه کسی می خواهد تئاتر کار کند داوطلب شدم و نمیدانم چرا. ورزش مورد علاقه ام والیبال بود، در دبیرستان عضو تیم هلال احمر بودم و بعد در دانشگاه نتوانستم به این ورزش ادامه دهم و جای خودش را به شنا داد.

قصابیان اظهار داشت: دو پسر دارم که اولی 22 سال دارد و کامپیوتر می خواند، عاشق طراحی بازی است؛ پسر کوچکم هم همین مسیر را به تبعیت از برادرش پیش می برد. چون بازیگر هستم تصور این است که بچه هایم هم به همین زمینه آمده اند اما من گذاشتم خودشان آینده‌شان را انتخاب کنند. پا به پای پسرم برای انتخاب رشته اش پیش رفتم تا خودش علاقه اش را انتخاب کند.

وی درباره ایفای نقش در فیلم «منصور» گفت: بازیگر اگر خدای بازیگری هم باشد نیاز به هدایت دارد. در ابتدا فیلم نامه منصور را خواندم و دوست داشتم و بعد فهمیدم چقدر دوست مشترک در این کار دارم. سختی کار معرفی شخصیت بود که باید آن را برای نزدیکان شخصیت که او را می شناسند معرفی می کردم و این کار خیلی سخت است.

بازیگر نقش شهید ستاری در خصوص ویژگی های اخلاقی این شهید و تاثیر آن ها در زندگی اش گفت: جسارت و خلاقیت او در من تاثیرگذار بود. اینکه چیزی که مرسوم است را کنار بزنی و چیزی متفاوت ایجاد کنی تلفیق خلاقیت و جسارت است. وقتی درباره شهید ستاری خواندم دیدم کار او در پدافند بی نظیر است. حضورش در نیروهای هوایی هم بسیار موثر بود.

قصابیان افزود: برای این نقش ده کیلو وزن کم کردم که برایم سخت بود؛ بخشی از آن تمرین و رژیم غذایی بود. نگران این بودم که حضورم در 98 درصد پلان ها ضروری بود و اینکه طوری بازی کنم که تماشاگر از این حجم حضور خسته نشود مهم بود جدای از اینکه نگران این بودم که از پس نقش بر بیایم.

وی اظهار داشت: تدریس را از گذشته های دور انجام می داده ام و حالا آن را در آموزشگاه ها ادامه می دهم. بخشی از تدریس را به این دلیل دوست داشتم که جوان بیست ساله نمی توانست در فعالیت های بدنی به پای من برسد و در کلاس هایم همواره نشاط و شادی حاکم بود؛ این موضوع باعث می شد خودم هم از آن فضا نشاط بگیرم اما کرونا همه روش تدریس را عوض کرد.

بازیگر سریال «تفنگ سر پر» درباره سوابقش توضیح داد: در سال 80 تا 84 سه تله برای سیمافیلم ساخته بودم؛ یکی «گنج»دومی «جای تو خالی» و سومی هم فضای معمایی داشت. بعد از آن ها سریال ساختم و بعد وارد تولید آثار تلویزیونی شدم. در تئاتر هم کارهای طنز داشته ام مثل «خرمهره» و «مردی که می خواست مرد بماند». همواره به فضای طنزعلاقه داشتم و دارم. دوست داشتم خیلی قبل تر کارم را در زمینه طنز آغاز کنم اما اولین اثرمان در سال 97 به تولید «نیوکاسل» منجر شد. کار جدیدم هم کمدی تلخ است که تا حدودی مرتبط با کرونا است.

قصابیان در پایان بیان کرد: در حیطه خانواده همه چیز را مدیون همسرم هستم که روحیات مرا از سال 73 تا حالا تحمل کرده و با وجود سختی زندگی با چهره ای که در آن زمان در اوج شهرت بود با من کنار آمد. در حیطه کاری آشنایی با علی رفیعی که تازه از فرانسه برگشته بود و به دانشکده ما آمد بهترین اتفاق زندگی ام بود.

برنامه شب نشینی از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود. محمد سلوکی و عبدالرضا امیراحمدی، مجریان چرخشی برنامه در طول هفته (از لوکیشن تهران) هستند و مسعود روشن پژوه اجرای استانی را به عهده دارد. کاوه امیری جاوید تهیه کننده تهران و علی اصغر کاکاوند تهیه کننده برنامه های استانی شب نشینی هستد. در این برنامه گروه موسیقی قصه گوها بر روی صحنه به صورت زنده برای مخاطبان می نوازند.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

 طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ جمعه ۱۹ شهریور ماه با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان مى دهد.

در تعطیلات پایان هفته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 25 و 26 شهریور ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «دو بار زندگی کن»، «برادری» و «بر فراز بال عقاب ها» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در سیزدهمین هفته تابستان با 20 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

مجموعه تلویزیونی «اپیدمی» با محوریت کرونا و دلاوری‌های رزمندگان حوزه سلامت، این روز‌ها در حال ساخت است.

 طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ امروز جمعه ۱۹ شهریورماه در هفتادو هفتمین روز برگزاری خود ، با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

نمایش تلویزیونی «ضد نور» به کارگردانی "رضا محبی نوری" و با الهام از داستان‌های واقعی، اتفاقات روز جامعه را در یک موقعیت کافه بین راهی روایت می کند.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب شنبه 20 شهریورماه ساعت 22 از عمارت ارگ کلاه فرنگی بیرجند روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند «خط شکن» روایتی متفاوت از فعالیت گروه‌های جهادی هر شب از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فصل سوم ویژه برنامه‌ تلویزیونی «همکار من» با محوریت حمایت از کسب و کارهای خانوادگی شنبه 20 شهریور ماه ساعت 16 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

حسن خوشخو مدیر کل نظارت بر شرکت های هواپیمایی ا شرایط سفرهای هوایی برای زائرینی که قصد سفر به کربلا در ایام اربعین را دارند گفت.

فیلمبرداری سریال تلویزیونی «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل با بازی مجید واشقانی آغاز شد.

فیلمی از کارگاه کهنه‌کاری سریال «سلمان فارسی» منتشر شده که در آن به همه اجسام رنگ و بوی کهنگی و دوران قدیم می‌دهند.

دولت جدید و اجلاس همسایگان افغانستان و همچنین سرانجام پنجشیر موضوعاتی است که در برنامه «کنکاش» به آن پرداخته می شود.

 

کاروان «شب نشینی» به ساری رسید.

 

«در کنار پروانه ها» مجموعه تلویزیونی محرمی شبکه دو سیما به طورغیرمستقیم به مفاهیم عاشورایی ارتباط دارد.

 

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در یازدهمین هفته تابستان با 21 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

مجموعه «شبکه کوچک» از تولیدات  مرکز پویانمایی صبا از امروز در شبکه نسیم به روی آنتن می رود. این برنامه ساعت ۱۹ پخش و ساعت ۱۰ صبح ، ۲ بامداد و ۴ بعد از ظهر باز پخش می‌شود.

پس از ایام سوگواری حضرت سید الشهدا علیه السلام و پخش برنامه های منعطف با آن روزهای غم بار، جدول پخش شبکه نسیم با تغییرات و متناسب با روزهای پایانی تعطیلات تابستان پیش بینی و طراحی شده است.

برنامه‌ی عصرگاهی «عطسه» پس از چند روز وقفه در پخش، از روز جمعه پنجم شهریور ماه به کنداکتور شبکه سوم سیما برمی‌گردد.

سری جدید مسابقه «ایران» از هفته آینده روی شبکه یک سیما می‌رود.

تولید سریال «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امین امانی به روزهای پایانی خود نردیک می شود.

مجموعه مستند جدید سه قسمتی«ظهور خانواده مرداک» پنج شنبه هر هفته از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

 

سیزدهمین قسمت فصل هشتم «چرخ» به بررسی کاربردهای معماری سبز و پایدار اختصاص دارد. این برنامه ساعت 19 امروز، یکشنبه 28 شهریور ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» دوشنبه با حضور وحید چرخنده بر روی آنتن می‌رود.

فصل جدید مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» به کارگردانی اصغر توسلی برای پخش از شبکه پنج آماده می‌شود.

مستند سینمایی «فالکن» به کارگردانی سید محمدمهدی پوریزدان پرست روی آنتن شبکه افق می‌رود.

نشست خبری برنامه «نشان ارادت» که این روزها روی آنتن شبکه دوسیماست، روز یکشنبه 28 مهرماه در ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار شد.

رقابت های فوتبال در لیگ های اروپایی این هفته از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

بیست و یک و بیست دومین  قسمت از فصل سوم برنامه «چراغ» یکشنبه 28 و سه شنبه 30 شهریور ماه حوالی ساعت 21 با هدف تبیین چالش عادی انگاری روابط بین زن و مرد در جامعه روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

جام جهانی فوتسال از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

برنامه گفت‌وگو- درام «رخ به رخ» با اجرای امیرعلی دانایی به زودی از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب یکشنبه 28 شهریور ماه میزبان علیرضا منصوریان بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران، باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران و سرمربی کنونی صنعت نفت آبادان خواهد بود. 

اولین قسمت از فصل دوم برنامه «جاذبه» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا صابونی و اجرای صابر خراسانی شنبه شب 27 شهریورماه ساعت 21 از شبکه افق پخش شد.

دکتر میترا تیموری میهمان «مشاور» می شود تا درباره بازگشایی مدارس خارج از کشور صحبت کند.


برگزیدگان مرحله اول رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب قلم»، پنجشنبه ۲۵ مهرماه، در دوره آموزشی یک‌روزه این رویداد در مرکز نوآوری رسانا شرکت کردند.

برنامه تلویزیونی «مخاطب خاص» هر شب تا اربعین حسینی، از کربلای معلی و از قاب شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

دومین قسمت از فصل سوم «راهنمای مسافران کهکشان» شنبه 27 شهریور ماه ساعت 21 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد