امروز جمعه  12 آذر 1400
تعداد بازدید : 177 - تاریخ خبر : 1400/07/22 - 10:32
«بسته پیشنهادی»، راهنمای حال خوب

«بسته پیشنهادی» به تهیه کنندگی الهه بهبودی پکیجی از پیشنهادات برای ایجاد یک حال خوب در مخاطبان است که از جمعه ۱۶ مهرماه روی آنتن رفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مژده لواسانی مجری این برنامه در بخش های مختلفی با هنرمندان از زاویه های متفاوتی گفت و گو می کند و متناسب با سوژه برنامه از مختصات آدم های خوب، همسایه، شهروند، خاطرات و حتی انتخاب های خوب سخن گفته می شود.

در این برنامه مهمانان و چهره هایی از حوزه های مختلف در برنامه حضور پیدا می کنند تا به ایجاد این حال خوب کمک کنند.

همچنین «بسته پیشنهادی» شامل آیتم هایی چون «گفت و گو با مهمان»، «احوالپرسی»، «چهره هفته»، «بسته خبری»، «فتوکلیپ» و «بسته پیشنهادی» است که هر یک روی اخبار و پیشنهاداتی در حوزه های مختلف کتاب، موسیقی، فیلم و ... تمرکز دارد و در مدت ۶۰ دقیقه روی آنتن می رود.

طراحی دکور این برنامه را هم یک تیم زنانه بر عهده داشته است و تلاش شده از المان های هنری و زیبایی شناسانه در این طراحی کمک گرفته شود.

به بهانه پخش نخستین قسمت از «بسته پیشنهادی» با الهه بهبودی تهیه کننده برنامه گفت و گو کرده ایم.

الهه بهبودی گفت: ما در «بسته پیشنهادی» تصمیم داریم حال خوب را به خانه های دل مخاطبان همیشگی رسانه بیاوریم و دنبال آن هستیم برای رسیدن به این حال خوب، راه و روش پیشنهاد دهیم.

بهبودی ادامه داد: در ایام کرونا به لحاظ روحی و جسمی همه ما به نوعی دچار آسیب هایی شدیم. این برنامه علاوه بر ایجاد فضایی با حال و هوای شادی بخش، درصدد است تاب آوری و تحمل را نیز در جامعه افزایش دهد و از روش ها و قالب های مختلفی برای ایجاد حال خوب بهره گیرد.

وی ادامه داد: رسیدن به حال خوب برای هر کسی شکل خاصی دارد و هر شخصی برداشت خاصی از حال خوب دارد ما در این برنامه تاکید می کنیم ، حال خوب یک حال خوب اجتماعی است و رویکرد ما صرفا روان شناسانه و فردی نیست و اعتقاد داریم همه باید حالمون خوب باشد تا این حس و حال به اشخاص منتقل شود.

تهیه کننده برنامه «بسته پیشنهادی» خاطرنشان کرد: این برنامه سعی دارد فضایی را فراهم کند که افراد به صورت شخصی و جمعی این حال خوب را تجربه کنند.

برنامه معمولا با «نماهنگ شاد» آغاز می شود و پخش موسیقی فولکلور همراه با عکس های عکاسان حرفه ای کشورمان از طبیعت زیبای ایران، اقوام و بهره گیری از جلوه های مختلف بصری از دیگر بخش های جذاب برنامه است.

تهیه کننده برنامه «بسته پیشنهادی» افزود: بخش گفت و گو با «مهمان»، مبتنی بر موضوعاتی است که محوریت خوبی ها هستند که می تواند شعر خوب، خط خوب، نقاشی خوب، همسایه و همکار خوب باشد و البته موضوعاتی که با شرایط و حال و هوای روز جامعه هم مرتبط باشد. در واقع هیچ فردی محوریت ندارد و مهمانان در چارچوب هدف برنامه دعوت می شوند.

مثلا در نخستین قسمت این برنامه در بخش مهمان با دعوت از خانم لاله صبوری و رضا شفیعی جم دو بازیگر خوب کشورمان درباره خاطرات زنده یاد فتحعلی اویسی صحبت شد.

تهیه کننده برنامه تاکید کرد: در بخش «چهره هفته» از کسانی صحبت می کنیم که در نزد مردم از اقبال عمومی برخوردارند و عملکردشان موجب شادی عمومی شده باشد و رسانه ها هم به آن ها پرداخته اند. در این قسمت ما پیشنهادهای اولیه را می دهیم و طبق نظرسنجی و نظر مخاطبان، چهره ها، انتخاب می شوند.

بهبودی ادامه داد: با توجه به رسم و آیین ما ایرانی ها در دید و بازدید و صله رحم که در دین اسلام هم به آن تاکید شده در دو سال اخیر به واسطه شرایط کرونایی و محدودیت ها، به جا آوردن این آیین تحت تاثیر قرار گرفته است از همین رو، ما در بخشی از «بسته پیشنهادی» به سراغ چهره ها، هنرمندان و افراد عرصه فرهنگ می رویم که مدتی است از حال و احوال آن ها بی خبر هستیم و با آن ها گفت و گویی انجام می دهیم.

بهبودی گفت: در بخش خبری هم سعی کردیم خبرهای «حال خوب کن» و حتی خبرهای ناراحت کننده را پخش کنیم. حتی در این بخش هم خبرها را مطابق خواست مردم پیگیری می کنیم که قطعا این پیگیری با روش های مرسوم در بخش های خبری تلویزیون فرق دارد و جنس این مسائل، اجتماعی تر است.

بخش «بسته پیشنهادی» به نوعی بسته ما و بسته شماست که در حوزه کالاهای فرهنگی ـ هنری و مهارت اجتماعی پیشنهاد داده می شود. یک بخش از طرف برنامه، یک بخش هم از طرف مهمانان برنامه پیشنهاد داده می شود و در هفته های آتی هم یک بسته پیشنهای از سوی مخاطبان ارائه خواهد شد.

ما در این برنامه به مخاطبان خود خواهیم گفت در طی یک هفته با چه کارهایی می توانند حالشان را بهتر کنند این که چه کتابی بخوانند یا چه فیلمی تماشا کنند چقدر می تواند در ایجاد حال خوب تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد باید توجه داشت این کارها رضایت مندی درونی و عمیق تر و احساس آرامش بیشتری به همراه خواهد داشت.

بهبودی در پایان با توجه به اجرای پرانرژی و بانشاط مژده لواسانی گفت: امیدواریم با ارائه راه کارهایی برای ایجاد حال خوب به بینندگان عزیز شبکه دو، لحظات مفرح و شادی بخشی را هدیه دهیم.

عوامل «بسته پیشنهادی» عبارتند از: مژده لواسانی مجری، الهه بهبودی تهیه کننده، سیامک میثاقی کارگردان بخش مستندها.

تیتراژ این برنامه را سینا حجازی خوانده و قرار است مثل باقی قطعات او با فضایی پرانرژی همراه باشد.

نام این قطعه «دنیا مال اونه که ...» است. ترانه این قطعه هم از خود سینا حجازی است و علاوه بر این‌ها آهنگسازی قطعه نیز با او بوده است. کوشان حداد تنظیم آهنگ را بر عهده داشته است.

«بسته پیشنهادی» قرار است هر جمعه تا پایان سال 1400 مهمان خانه های ما باشد.

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مسابقات کاراته و تکواندو ناشنوایان قهرمانی جهان به صورت زنده و با رابط ناشنوایان از شبکه ورزش پخش می‌شود.

در روزهای پایانی اولین هفته آذر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «رها شده» و «چمدان» دو اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

نمایش قدیمی رادیویی " آقای غلط انداز " بعد از 50 سال از قاب برنامه «پرنیان صدا» شبکه پنج سیما به تصویر کشیده می شود. 

همسر شهید قهاری، دکتر ابولفضلی و مصطفی ابراهیمی جوان نخبه ایرانی مهمانان برنامه امروز صبح پارسی بودند.

نمی توان انکار کرد که طی سال های اخیر سرعت پیشرفت فیلم مستند در ایران چند برابر شده است؛ رشد و توسعه مستندسازی در کشورمان هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ملموس و مشهود است. بدون تردید یکی از عوامل این پشرفت، سیمای جمهوری اسلامی است.

برنامه «تهران 20»، دو آذر ماه، با حضور "جعفر صباغیان" معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) به واکاوی حضور افرادی با وسع مالی بالا در لیست مستمری بگیران کمیته امداد پرداخت.

«ورزش ایران» یک میهمان حضوری و یک ارتباط اینترنتی دارد.

دو مستند «حماسه ملبورن» و «ماجرای نیمروز» جمعه 5 آذر از شبکه یک پخش خواهد شد.

دکتر احسانی مدیر شبکه و مرتضی جاسبی مدیر گروه تولید شبکه نسیم از استودیو «چهل تیکه» بازدید و با عوامل برنامه دیدار و گفت و گو کردند. 

سریال «خط مقدم» از یک شنبه 14 آذر ماه از شبکه یک پخش می شود.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور بسیجیان فعال بر روی آنتن می‌رود.

قسمت پنجم برنامه «سینما سلامت»، امشب ۴ آذر از ساعت ۲۰ با حضور دکتر ابراهیم داروغه پزشک، دبیر سابق جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم سلامت به روی آنتن می رود.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» فردا با حضور فرمانده سپاه سید الشهدای تهران بر روی آنتن می‌رود.

زهره عبادی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، علل آلودگی هوای تهران را تشریح کرد.

دبیرخانه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند، اسامی نامزدهای نهایی سه بخش فیلم، عکس و مستند نگاری پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند را اعلام کرد.

 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

"نجمه جودکی" و "سهیل مستجابیان" به ترکیب سریال تلویزیونی «نوار زرد ۲» به کارگردانی سروش محمد زاده و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی اضافه شدند.

در قسمت امشب «سریالیست» پدرام کریمی میزبان کارگردان و بازیگر سریال «زعفرانی» است و پندار اکبری نیز پرونده سریالهای دانشجویی را در برنامه باز می کند.

هشتمین قسمت از برنامه شاد و مفرح «خنده رو» به تهیه کنندگی شهرام راد جمعه12 آذرماه ساعت 22:20 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

سریال خارجی «اثبات بی گناهی» محصول ۲۰۱۹ از بامداد شنبه ۱۳ آذرماه از شبکه چهار سیما بازپخش می شود. 

برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما، این هفته جمعه 12 آذرماه ساعت 16 میزبان دکتر حبیب الله ده مرده نماینده مردم زابل در مجلس یازدهم شورای اسلامی خواهد بود. 

آیتم هایی از فوتبال و کشتی در برنامه این هفته ورزش ایران بررسی می شود.

از خصومت حقوق تطبیقی قوانین داخلی تا شناخت عناصر زنده معماری در طراحی خانه در این برنامه بررسی می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنجشنبه ۱۱ آذر اعلام شد.

روز مجلس ، روز جهانی ایدزو رسیدن به آرامش روحی موضوعات مورد بحث برنامه صبح پارسی امروز بود.

در آستانه ۱۴ آذر، سالروز درگذشت استاد توانای سینمای ایران، مرحوم علی حاتمی، ۵۲ سال فعالیت های هنری وی در مستند سینمایی «سوته دل» بررسی می شود. 

مستند تک قسمتی «فصلی نو» روز جمعه ۱۲ آذرماه ساعت 13روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

سریال «خط مقدم» از یک شنبه 14 آذر ماه از شبکه یک پخش می شود.

مصطفی هادی‌زاده مدیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما درباره وضعیت معتادان متجاهر در تهران توضیحاتی ارائه کرد.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پنگوئن بلوم»، «سایه تاریک» و «خودش» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

شبکه مستند سیما مجموعه مستند «ستاره‌دار» را با محوریت فعالیت‌ تشکل‌های دانشجویی روی آنتن می‌برد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد